Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

126 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: Upplands Orienteringsförbund, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1tis 1/1TestPatrullOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
klubbLL
TestPatull IIOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
klubbSL
ons 2/1
tor 3/1
fre 4/1
lör 5/1
sön 6/1
v 2mån 7/1
tis 8/1
ons 9/1
tor 10/1
fre 11/1
lör 12/1
sön 13/1Vintercup Etapp 5OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbM
v 3mån 14/1
tis 15/1
ons 16/1Luffarligan i OkvistaskogenVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
tor 17/1
fre 18/1
lör 19/1
sön 20/1
v 4mån 21/1
tis 22/1
ons 23/1
tor 24/1
fre 25/1Vintercup Etapp 6OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbM
lör 26/1
sön 27/1Vintercup Etapp 7OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 5mån 28/1
tis 29/1
ons 30/1
tor 31/1
fre 1/2
lör 2/2
sön 3/2
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2
tor 7/2
fre 8/2
lör 9/2
sön 10/2
v 7mån 11/2
tis 12/2
ons 13/2Luffarligan i villaområdeVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
tor 14/2
fre 15/2Vintercup Etapp 8OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
lör 16/2
sön 17/2Vintercup Etapp 9OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 8mån 18/2
tis 19/2
ons 20/2
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2
sön 24/2
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2
tor 28/2
fre 1/3
lör 2/3
sön 3/3
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3
tor 7/3VeterantourOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 8/3
lör 9/3Upptaktsdag för Upplands ungdomar 13-16 årSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
klubbM
sön 10/3Vintercup Etapp 10 (Final)OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3Luffarligan i VallentunaVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
tor 14/3Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
Veterantouren i VallentunaVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
fre 15/3
lör 16/3
sön 17/3
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3
tor 21/3
fre 22/3
lör 23/3Upplands Skogsflickors vårblot OK RodhenUpplands Orienteringsförbund
klubbL
sön 24/3
v 13mån 25/3
tis 26/3
ons 27/3
tor 28/3KM natt VÖOL, OKÖ och WOKVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
fre 29/3
lör 30/3OK PuhOK EnenUpplands Orienteringsförbund
närM
sön 31/3
v 14mån 1/4
tis 2/4
ons 3/4
tor 4/4RoslagsveteranerSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
fre 5/4
lör 6/4LännamedelnLänna IFUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4RånässtafettenRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Rånässtafetten, individuella öppna klasserRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 15mån 8/4
tis 9/4
ons 10/4
tor 11/4VeterantourOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 12/4
lör 13/4
sön 14/4EnenracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 15/4
tis 16/4RoslagsveteranernaRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 17/4Luffarligan i VallentunaVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
tor 18/4
fre 19/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Upplands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/4Uppsala möte, sprintLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/4Uppsala möte, medelOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 17mån 22/4Uppsala möte, långIF ThorUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/4
ons 24/4
tor 25/4
fre 26/4
lör 27/4
sön 28/4
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5
tor 2/5RoslagsveteranernaLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 3/5
lör 4/5Roslagshelg, långOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Roslagshelg, medelOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 6/5
tis 7/5Till Skogs #1 med Roslagens SparbankVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
SprintövningRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
ons 8/5
tor 9/5Roslagsveteranerna 9 majLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Knock-out dag UppsalaOK Linné
Svenska Orienteringsförbundet
Upplands Orienteringsförbund
närSResultat
fre 10/5
lör 11/5
sön 12/5
v 20mån 13/5
tis 14/5DM, sprint, UpplandOK EnenUpplands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Öppet Sprint KMOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
tor 16/5TorsdagsträningLänna IFUpplands Orienteringsförbund
klubbM
Motionsorientering i UpplandOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närL
fre 17/5
lör 18/5
sön 19/5
v 21mån 20/5Skogsflicksmatch mellan Uppland och StockholmLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
tis 21/5U-ringen 2019 etapp 1IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närLResultat
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 2Länna IFUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5Öppet KM medelOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/5RoslagsveteranernaOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering i UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 24/5
lör 25/5Provlöpning O-Ringen Uppsala 2020IF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Upplands Orienteringsförbund
närM
sön 26/5
v 22mån 27/5
tis 28/5Roslagsveteranerna på ÅlandHäverödals SKUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Lång KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
Motionsorientering IF ThorIF ThorUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
U-ringen 2019 etapp 2IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närLResultat
Till skogs med Roslagens Sparbank + Motionsorientering för UpplandOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 29/5Öppet Lång KMOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
tor 30/5Klubbmästerskap Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
fre 31/5
lör 1/6
sön 2/6SlottssprintenSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Slottssprinten, 2-mannastafettSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 23mån 3/6
tis 4/6Medel KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
MotionsorienteringRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Till Skogs med Roslagens SparbankRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
U-ringen 2019 etapp 3IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 5/6
tor 6/6
fre 7/6
lör 8/6
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/6
ons 12/6KM sprint VÖOL, OKÖ och WOKVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbSResultat
Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup 2019, Etapp 1Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 13/6Sprint KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbS
Medel-KMIF ThorUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
Motionsorientering StenhagenOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/6
lör 15/6PreO, TempO-DM, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
mästT
PreO, UpplandshelgOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natP
sön 16/6PreO, UpplandshelgBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natP
Skogsflickornas Triangelmatch i UpplandIF ThorUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
v 25mån 17/6
tis 18/6
ons 19/6Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup 2019, Etapp 2Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 20/6
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6
v 26mån 24/6
tis 25/6FiggesVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
ons 26/6Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup 2019, Etapp 3Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 27/6Motionsorientering KnivstaLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 28/6
lör 29/6
sön 30/6
v 27mån 1/7
tis 2/7Motionsorientering i UpplandRasbo IKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 3/7PreO, Dag-DM Uppland och Västmanland Länna IFUpplands Orienteringsförbund
P
mästLResultat
tor 4/7
fre 5/7
lör 6/7
sön 7/7
v 28mån 8/7
tis 9/7Motionsorientering i LännaLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 10/7
tor 11/7Provlöpning O-Ringen Uppsala 2020IF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Upplands Orienteringsförbund
närL
fre 12/7
lör 13/7
sön 14/7
v 29mån 15/7
tis 16/7SkärgårdssprintenOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natSResultat
Skärgårdssprinten, etapp 1OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natS
ons 17/7Skärgårdssprinten, etapp 2OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natS
tor 18/7
fre 19/7
lör 20/7
sön 21/7
v 30mån 22/7
tis 23/7
ons 24/7
tor 25/7
fre 26/7
lör 27/7
sön 28/7
v 31mån 29/7
tis 30/7
ons 31/7
tor 1/8
fre 2/8
lör 3/8
sön 4/8
v 32mån 5/8
tis 6/8
ons 7/8
tor 8/8Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
fre 9/8
lör 10/8
sön 11/8Öppet SalaortsmästerskapOK TriangelnUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
v 33mån 12/8Rånäs/Rimbo Sprintcup del 4Rimbo SOKUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
tis 13/8Motionsorientering i UpplandRasbo IKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 14/8
tor 15/8Provlöpning O-ringen Uppsala 2020IF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Upplands Orienteringsförbund
närM
RoslagsveteranernaRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
fre 16/8
lör 17/8Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/8Långhundradubbeln, långLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 19/8
tis 20/8Motionsorientering ArlandaLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 21/8Provlöpning O-Ringen Uppsala 2020 etapp 5IF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Upplands Orienteringsförbund
klubbL
tor 22/8Roslagsveteranerna 22 augLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 23/8
lör 24/8
sön 25/8
v 35mån 26/8
tis 27/8Motionsorientering IF ThorIF ThorUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 28/8
tor 29/8RoslagsveteranernaLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Motionsorientering i LännaLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Provlöpning O-Ringen 2020, etapp 3 ÖstunaIF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Upplands Orienteringsförbund
klubbL
fre 30/8DM, natt, Uppland + VästmanlandOK Linné
Västmanlands Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
Västmanlands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 31/8PreO, UpplandshelgBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natP
PreO, Natt-DM, UpplandBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
mästPN
sön 1/9PreO, UpplandshelgOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natP
DM, lång, Stockholm + UpplandUpplands Orienteringsförbund
Waxholms OK
Upplands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 2/9
tis 3/9
ons 4/9
tor 5/9Motionsorientering Uppland i Stadsskogen OK LinnéUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 6/9
lör 7/9MTBO, OK RodhenOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natL
DM, medel, UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, UpplandIF ThorUpplands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Uppland, individuella öppna klasserIF ThorUpplands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 9/9
tis 10/9
ons 11/9Motionsorientering i UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närM
Natt KMOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
klubbMNResultat
tor 12/9RoslagsveteranernaOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 13/9
lör 14/9
sön 15/9
v 38mån 16/9
tis 17/9
ons 18/9
tor 19/9HelklubbsträningOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
klubbLResultat
fre 20/9
lör 21/9Skyttorpslången Rasbo IKUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/9
v 39mån 23/9
tis 24/9
ons 25/9
tor 26/9Roslagsveteranerna. Häverödals SKHäverödals SKUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 27/9
lör 28/9UpplandscupsfinalenIdrottsföreningen OLGY UppsalaUpplands Orienteringsförbund
distMResultat
sön 29/9KM E-OL-skytteVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
Y
klubbS
v 40mån 30/9
tis 1/10
ons 2/10
tor 3/10StabbysprintenOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
klubbLResultat
fre 4/10
lör 5/10
sön 6/10
v 41mån 7/10
tis 8/10
ons 9/10RoslagsveteranerSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 10/10
fre 11/10
lör 12/10
sön 13/10
v 42mån 14/10
tis 15/10
ons 16/10
tor 17/10
fre 18/10
lör 19/10
sön 20/10
v 43mån 21/10
tis 22/10
ons 23/10
tor 24/10VeterantourOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
fre 25/10
lör 26/10
sön 27/10OktoberracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 44mån 28/10
tis 29/10
ons 30/10
tor 31/10
fre 1/11
lör 2/11MTBO RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natPLN
RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/11
v 45mån 4/11
tis 5/11
ons 6/11
tor 7/11
fre 8/11
lör 9/11Roslagsmästerskap Dag PrecisionsorienteringOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
P
närL
sön 10/11
v 46mån 11/11
tis 12/11
ons 13/11
tor 14/11
fre 15/11
lör 16/11
sön 17/11
v 47mån 18/11
tis 19/11
ons 20/11
tor 21/11
fre 22/11
lör 23/11
sön 24/11
v 48mån 25/11
tis 26/11
ons 27/11
tor 28/11
fre 29/11Vintercup Etapp 1OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/11
sön 1/12Ultralång-KM Järfälla OK
Rånäs OK
Stockholms Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
klubbUVisa rutter i LiveloxResultat
v 49mån 2/12
tis 3/12
ons 4/12
tor 5/12
fre 6/12
lör 7/12
sön 8/12Vintercupen Etapp 2OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
v 50mån 9/12
tis 10/12
ons 11/12
tor 12/12
fre 13/12
lör 14/12
sön 15/12
v 51mån 16/12
tis 17/12
ons 18/12
tor 19/12
fre 20/12
lör 21/12
sön 22/12
v 52mån 23/12
tis 24/12
ons 25/12
tor 26/12
fre 27/12
lör 28/12
sön 29/12
v 1mån 30/12
tis 31/12Sylvestersprinten 2019Länna IFUpplands Orienteringsförbund
klubbM

Annonser