Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

127 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: Uppland, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
tis 1/1TestPatrullOK LinnéUppland2
klubbLL
tis 1/1TestPatull IIOK LinnéUppland0
klubbSL
sön 13/1Vintercup Etapp 5OK EnenUppland29
klubbM
ons 16/1Luffarligan i OkvistaskogenVallentuna-Össeby OLUppland0
närL
fre 25/1Vintercup Etapp 6OK EnenUppland0
klubbM
sön 27/1Vintercup Etapp 7OK EnenUppland32
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/2Luffarligan i villaområdeVallentuna-Össeby OLUppland0
närL
fre 15/2Vintercup Etapp 8OK EnenUppland19
klubbMResultat
sön 17/2Vintercup Etapp 9OK EnenUppland23
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/3VeterantourOK RoslagenUppland0
närM
lör 9/3Upptaktsdag för Upplands ungdomar 13-16 årSigtuna OKUppland77
klubbM
sön 10/3Vintercup Etapp 10 (Final)OK EnenUppland34
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/3Luffarligan i VallentunaVallentuna-Össeby OLUppland0
närL
tor 14/3Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUppland0
närL
tor 14/3Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUppland0
närL
tor 14/3Veterantouren i VallentunaVallentuna-Össeby OLUppland-
närL
lör 23/3Upplands Skogsflickors vårblot OK RodhenUppland13
klubbL
tor 28/3KM natt VÖOL, OKÖ och WOKVallentuna-Össeby OLUppland43
klubbLNResultat
lör 30/3OK PuhOK EnenUppland18
närM
tor 4/4RoslagsveteranerSigtuna OKUppland115
närLResultat
lör 6/4LännamedelnLänna IFUppland1262
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4RånässtafettenRånäs OKUppland243
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4Rånässtafetten, individuella öppna klasserRånäs OKUppland159
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 11/4VeterantourOK RoslagenUppland-
närM
sön 14/4EnenracetOK EnenUppland954
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/4RoslagsveteranernaRånäs OKUppland79
närLResultat
ons 17/4Luffarligan i VallentunaVallentuna-Össeby OLUppland0
närL
fre 19/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland276
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/4Uppsala möte, sprintLånghundra IFUppland451
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/4Uppsala möte, medelOK LinnéUppland1202
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 22/4Uppsala möte, långIF ThorUppland973
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5RoslagsveteranernaLänna IFUppland52
närMResultat
lör 4/5Roslagshelg, långOK RoslagenUppland428
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland516
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/5Till Skogs #1 med Roslagens SparbankVallentuna-Össeby OLUppland107
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/5SprintövningRimbo SOKUppland9
närSResultat
tor 9/5Roslagsveteranerna 9 majLånghundra IFUppland89
närMResultat
tor 9/5Knock-out dag UppsalaOK Linné
Svenska Orienteringsförbundet
Uppland46
närSResultat
tis 14/5DM, sprint, UpplandOK EnenUppland356
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Öppet Sprint KMOK RodhenUppland41
närSResultat
tor 16/5TorsdagsträningLänna IFUppland7
klubbM
tor 16/5Motionsorientering i UpplandOK RoslagenUppland-
närL
mån 20/5Skogsflicksmatch mellan Uppland och StockholmLänna IFUppland78
närMResultat
tis 21/5U-ringen 2019 etapp 1IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland319
närLResultat
tis 21/5Till Skogs med Roslagens Sparbank del 2Länna IFUppland94
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5Öppet KM medelOK RodhenUppland50
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/5RoslagsveteranernaOK RodhenUppland67
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/5Motionsorientering i UpplandOK RodhenUppland1
närM
lör 25/5Provlöpning O-Ringen Uppsala 2020IF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Uppland130
närM
tis 28/5Roslagsveteranerna på ÅlandHäverödals SKUppland63
närMResultat
tis 28/5Lång KMOK EnenUppland21
klubbLVisa rutter i Livelox
tis 28/5Motionsorientering IF ThorIF ThorUppland37
närMResultat
tis 28/5U-ringen 2019 etapp 2IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland304
närLResultat
tis 28/5Till skogs med Roslagens Sparbank + Motionsorientering för UpplandOK RoslagenUppland90
närMResultat
ons 29/5Öppet Lång KMOK RodhenUppland32
närLResultat
tor 30/5Klubbmästerskap Rånäs OKUppland20
klubbMResultat
sön 2/6SlottssprintenSigtuna OKUppland588
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/6Slottssprinten, 2-mannastafettSigtuna OKUppland167
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 4/6Medel KMOK EnenUppland39
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 4/6MotionsorienteringRånäs OKUppland28
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 4/6Till Skogs med Roslagens SparbankRånäs OKUppland76
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 4/6U-ringen 2019 etapp 3IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland298
närMResultat
ons 12/6KM sprint VÖOL, OKÖ och WOKVallentuna-Össeby OLUppland58
klubbSResultat
ons 12/6Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup 2019, Etapp 1Rånäs OKUppland86
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 13/6Sprint KMOK EnenUppland20
klubbS
tor 13/6Medel-KMIF ThorUppland76
klubbMResultat
tor 13/6Motionsorientering StenhagenOK LinnéUppland28
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/6PreO, TempO-DM, UpplandOK LinnéUppland50
P
mästT
lör 15/6PreO, UpplandshelgOK LinnéUppland59
P
natP
sön 16/6PreO, UpplandshelgBjörklinge SOKUppland58
P
natP
sön 16/6Skogsflickornas Triangelmatch i UpplandIF ThorUppland58
närMResultat
ons 19/6Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup 2019, Etapp 2Rånäs OKUppland124
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 25/6FiggesVallentuna-Össeby OLUppland26
klubbMResultat
ons 26/6Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup 2019, Etapp 3Rånäs OKUppland91
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 27/6Motionsorientering KnivstaLånghundra IFUppland62
närMResultat
tis 2/7Motionsorientering i UpplandRasbo IKUppland55
närLResultat
ons 3/7PreO, Dag-DM Uppland och Västmanland Länna IFUppland1
P
mästLResultat
tis 9/7Motionsorientering i LännaLänna IFUppland92
närMResultat
tor 11/7Provlöpning O-Ringen Uppsala 2020IF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Uppland46
närL
tis 16/7SkärgårdssprintenOK RoslagenUppland202
natSResultat
tis 16/7SkärgårdssprintenOK RoslagenUppland0
natS
tor 8/8Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUppland-
närL
tor 8/8Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUppland0
närL
sön 11/8Öppet SalaortsmästerskapOK TriangelnUppland65
närMResultat
mån 12/8Rånäs/Rimbo Sprintcup del 4Rimbo SOKUppland85
närSResultat
tis 13/8Motionsorientering i UpplandRasbo IKUppland65
närLResultat
tor 15/8Provlöpning O-ringen Uppsala 2020IF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Uppland115
närM
tor 15/8RoslagsveteranernaRånäs OKUppland84
närLResultat
lör 17/8Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUppland1147
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/8Långhundradubbeln, långLånghundra IFUppland975
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 20/8Motionsorientering ArlandaLånghundra IFUppland69
närMResultat
ons 21/8Provlöpning O-Ringen Uppsala 2020 etapp 5IF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Uppland94
klubbL
tor 22/8Roslagsveteranerna 22 augLånghundra IFUppland87
närMResultat
tis 27/8Motionsorientering IF ThorIF ThorUppland84
närMResultat
tor 29/8RoslagsveteranernaLänna IFUppland72
närMResultat
tor 29/8Motionsorientering i LännaLänna IFUppland13
närMResultat
tor 29/8Provlöpning O-Ringen 2020, etapp 3 ÖstunaIF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Uppland85
klubbL
fre 30/8DM, natt, Uppland + VästmanlandOK Linné
Västmanlands OF
Uppland
Västmanland
300
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 31/8PreO, UpplandshelgBjörklinge SOKUppland58
P
natP
lör 31/8PreO, Natt-DM, UpplandBjörklinge SOKUppland39
P
mästPN
sön 1/9PreO, UpplandshelgOK LinnéUppland53
P
natP
sön 1/9DM, lång, Stockholm + UpplandUpplands OF
Waxholms OK
Uppland
Stockholm
1802
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 5/9Motionsorientering Uppland i Stadsskogen OK LinnéUppland64
närMResultat
lör 7/9MTBO, OK RodhenOK RodhenUppland0
M
natL
lör 7/9DM, medel, UpplandOK RodhenUppland624
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, UpplandIF ThorUppland92
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, Uppland, individuella öppna klasserIF ThorUppland66
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 11/9Motionsorientering i UpplandOK RodhenUppland0
närM
ons 11/9Natt KMOK RodhenUppland17
klubbMNResultat
tor 12/9RoslagsveteranernaOK RodhenUppland49
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 19/9HelklubbsträningOK LinnéUppland41
klubbLResultat
lör 21/9Skyttorpslången Rasbo IKUppland557
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 26/9Roslagsveteranerna. Häverödals SKHäverödals SKUppland53
närMResultat
lör 28/9UpplandscupsfinalenIdrottsföreningen OLGY UppsalaUppland334
distMResultat
sön 29/9KM E-OL-skytteVallentuna-Össeby OLUppland3
Y
klubbS
tor 3/10StabbysprintenOK LinnéUppland61
klubbLResultat
ons 9/10RoslagsveteranerSigtuna OKUppland101
närMResultat
tor 24/10VeterantourOK RoslagenUppland76
närLResultat
sön 27/10OktoberracetOK EnenUppland888
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/11MTBO RodhenloppetOK RodhenUppland0
M
natPLN
lör 2/11RodhenloppetOK RodhenUppland232
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/11Roslagsmästerskap Dag PrecisionsorienteringOK RodhenUppland31
P
närL
fre 29/11Vintercup Etapp 1OK EnenUppland23
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/12Ultralång-KM Järfälla OK
Rånäs OK
Stockholm
Uppland
21
klubbUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/12Vintercupen Etapp 2OK EnenUppland21
klubbMResultat
tor 26/12Vintercupen etapp 3 / AnnandagsloppetOK EnenUppland29
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 31/12Sylvestersprinten 2019Länna IFUppland35
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser