Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

35 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: Uppland, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
lör 6/4LännamedelnLänna IFUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4RånässtafettenRånäs OKUppland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4Rånässtafetten, individuella öppna klasserRånäs OKUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/4EnenracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 19/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/4Uppsala möte, sprintLånghundra IFUppland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/4Uppsala möte, medelOK LinnéUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 22/4Uppsala möte, långIF ThorUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/5Roslagshelg, långOK RoslagenUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5DM, sprint, UpplandOK EnenUppland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/6SlottssprintenSigtuna OKUppland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/6Slottssprinten, 2-mannastafettSigtuna OKUppland
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/6PreO, TempO-DM, UpplandOK LinnéUppland
P
mästT
lör 15/6PreO, UpplandshelgOK LinnéUppland
P
natP
sön 16/6PreO, UpplandshelgBjörklinge SOKUppland
P
natP
ons 3/7PreO, Dag-DM Uppland och Västmanland Länna IFUppland
P
mästLResultat
tis 16/7SkärgårdssprintenOK RoslagenUppland
natSResultat
tis 16/7SkärgårdssprintenOK RoslagenUppland
natS
lör 17/8Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/8Långhundradubbeln, långLånghundra IFUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 30/8DM, natt, Uppland + VästmanlandOK Linné
Västmanlands OF
Uppland
Västmanland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 31/8PreO, UpplandshelgBjörklinge SOKUppland
P
natP
lör 31/8PreO, Natt-DM, UpplandBjörklinge SOKUppland
P
mästPN
sön 1/9PreO, UpplandshelgOK LinnéUppland
P
natP
sön 1/9DM, lång, Stockholm + UpplandUpplands OF
Waxholms OK
Uppland
Stockholm
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/9MTBO, OK RodhenOK RodhenUppland
M
natL
lör 7/9DM, medel, UpplandOK RodhenUppland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, UpplandIF ThorUppland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, Uppland, individuella öppna klasserIF ThorUppland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/9Skyttorpslången Rasbo IKUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/9UpplandscupsfinalenIdrottsföreningen OLGY UppsalaUppland
distMResultat
sön 27/10OktoberracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/11MTBO RodhenloppetOK RodhenUppland
M
natPLN
lör 2/11RodhenloppetOK RodhenUppland
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser