Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

86 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: Bohuslän-Dal, orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 4 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1tis 1/1
ons 2/1
tor 3/1
fre 4/1
lör 5/1
sön 6/1Vinterrace etapp 1Herrestads AIFBohuslän-Dal
närMVisa rutter i LiveloxResultat
v 2mån 7/1
tis 8/1
ons 9/1
tor 10/1
fre 11/1
lör 12/1
sön 13/1Vinterrace 2019 deltävling 2OK GipenBohuslän-Dal
närL
Vinterrace 2019 deltävling 2OK GipenBohuslän-Dal
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 3mån 14/1
tis 15/1
ons 16/1
tor 17/1
fre 18/1
lör 19/1SAIS Motions-OL Etapp 3Stångenäs AISBohuslän-Dal
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/1Vinterrace etapp 3Brattås CKBohuslän-Dal
närMVisa rutter i LiveloxResultat
v 4mån 21/1
tis 22/1
ons 23/1
tor 24/1
fre 25/1
lör 26/1
sön 27/1
v 5mån 28/1
tis 29/1
ons 30/1SAIS Motions-OL Etapp 4Stångenäs AISBohuslän-Dal
närSNResultat
tor 31/1
fre 1/2
lör 2/2
sön 3/2
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2
tor 7/2
fre 8/2
lör 9/2
sön 10/2SAIS Motions-OL Etapp 5Stångenäs AISBohuslän-Dal
närLResultat
v 7mån 11/2
tis 12/2
ons 13/2
tor 14/2
fre 15/2
lör 16/2
sön 17/2
v 8mån 18/2
tis 19/2
ons 20/2
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2
sön 24/2Vinterrace 7Uddevalla OKBohuslän-Dal
närLResultat
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2
tor 28/2
fre 1/3
lör 2/3
sön 3/3
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3SAIS Motions-OL Etapp 6Stångenäs AISBohuslän-Dal
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/3
fre 8/3
lör 9/3
sön 10/3
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3
tor 14/3
fre 15/3
lör 16/3
sön 17/3
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3
tor 21/3
fre 22/3
lör 23/3
sön 24/3Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 13mån 25/3
tis 26/3
ons 27/3Veteran OLLjungskile FKBohuslän-Dal
närM
Veteran OL 3-stadLjungskile FK
Trollhättans SK
Bohuslän-Dal
Västergötland
klubbM
tor 28/3
fre 29/3
lör 30/3
sön 31/3
v 14mån 1/4
tis 2/4
ons 3/4Veteran-ol OK GipenOK GipenBohuslän-Dal
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/4
fre 5/4
lör 6/4
sön 7/4Intensivkurs OK GipenOK GipenBohuslän-Dal
klubbMResultat
v 15mån 8/4
tis 9/4
ons 10/4VetOL 3stad UISUddevalla IS
Uddevalla OK
Bohuslän-Dal
närLResultat
tor 11/4
fre 12/4
lör 13/4
sön 14/4
v 16mån 15/4
tis 16/4
ons 17/4
tor 18/4
fre 19/4
lör 20/4
sön 21/4Bohuslunken, Five-O, #4 Uddevalla OKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 17mån 22/4
tis 23/4
ons 24/4VetOL 3stad UOKUddevalla OKBohuslän-Dal
närLResultat
tor 25/4
fre 26/4
lör 27/4
sön 28/4Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal
natL
SOK KursavslutningStenungsunds OKBohuslän-Dal
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5
fre 3/5
lör 4/5
sön 5/5Skärmenträffen OK SkärmenBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 6/5
tis 7/5
ons 8/5
tor 9/5Motionsorientering -UddevallaHerrestads AIFBohuslän-Dal
närL
Motionsorientering - UddevallaHerrestads AIFBohuslän-Dal
närMResultat
Sommarcupen etapp 2Stenungsunds OKBohuslän-Dal
klubbL
fre 10/5
lör 11/5
sön 12/5DM, sprint, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dal
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dal
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 20mån 13/5
tis 14/5Uddevalla GymnasierUddevalla OKBohuslän-Dal
närLResultat
SAKO 3 OK GipenOK GipenBohuslän-Dal
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5O-Ligan deltävling 1 2019Eds SKBohuslän-Dal
närSResultat
tor 16/5MotionsorienteringUddevalla OKBohuslän-Dal
närLResultat
fre 17/5
lör 18/5
sön 19/5
v 21mån 20/5
tis 21/5
ons 22/5VetOL 3stad OKSOK SkärmenBohuslän-Dal
närLVisa rutter i LiveloxResultat
O-liganStigsökarnaBohuslän-Dal
närMResultat
tor 23/5Motions OLLjungskile FKBohuslän-Dal
närMResultat
5-dagars på hemmaplanOK GipenBohuslän-Dal
klubbM
fre 24/5
lör 25/5Unionsmatchen 2019Åmåls OKBohuslän-Dal
närL
Unionsmatchen 2019 - IndividuelltÅmåls OKBohuslän-Dal
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/5Unionsmatchen 2019 - StafettÅmåls OKBohuslän-Dal
närSMVisa rutter i LiveloxResultat
v 22mån 27/5
tis 28/5
ons 29/5Veteran-OL 3-stadStenungsunds OKBohuslän-Dal
närMResultat
SOK:s Tränings-OL Stenungsunds OKBohuslän-Dal
klubbMResultat
tor 30/5
fre 31/5
lör 1/6
sön 2/6
v 23mån 3/6
tis 4/65-dagars på hemmaplan etapp 3OK GipenBohuslän-Dal
klubbM
ons 5/6VeteranträningSvanesunds GIFBohuslän-Dal
närMResultat
Veteran OL 3-stadSvanesunds GIF
Trollhättans SK
Bohuslän-Dal
Västergötland
klubbM
tor 6/6VeteranträningSvanesunds GIFBohuslän-Dal
närMResultat
fre 7/6
lör 8/6
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/65-dagars på hemmaplan och MiPiVOK GipenBohuslän-Dal
LY
närLResultat
ons 12/6
tor 13/6
fre 14/6
lör 15/6
sön 16/6
v 25mån 17/6
tis 18/65-dagars på hemmaplan etapp 5OK GipenBohuslän-Dal
klubbL
ons 19/6
tor 20/6
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6
v 26mån 24/6
tis 25/6
ons 26/6
tor 27/6Sommar-olUddevalla OKBohuslän-Dal
klubbLResultat
Sommarträning och öppet KM i PreO för Kungälvs OK och Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal
LP
klubbL
fre 28/6
lör 29/6
sön 30/6
v 27mån 1/7
tis 2/7
ons 3/7
tor 4/7Sommar-olUddevalla OKBohuslän-Dal
klubbLResultat
SOK:s Tränings-OL Stenungsunds OKBohuslän-Dal
klubbLResultat
fre 5/7
lör 6/7
sön 7/7
v 28mån 8/7
tis 9/7SAKO-träningOK GipenBohuslän-Dal
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/7
tor 11/7Sommar-olUddevalla OKBohuslän-Dal
klubbLResultat
Sommarträning Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal
klubbM
fre 12/7
lör 13/7
sön 14/7
v 29mån 15/7
tis 16/7
ons 17/7
tor 18/7Sommar-olUddevalla OKBohuslän-Dal
klubbLResultat
SommarträningStenungsunds OKBohuslän-Dal
klubbL
fre 19/7
lör 20/7
sön 21/7
v 30mån 22/7
tis 23/7
ons 24/7
tor 25/7
fre 26/7
lör 27/7
sön 28/7
v 31mån 29/7
tis 30/7
ons 31/7
tor 1/8
fre 2/8
lör 3/8
sön 4/8
v 32mån 5/8
tis 6/8
ons 7/8
tor 8/8Sommar-olUddevalla OKBohuslän-Dal
klubbLResultat
SommarträningStenungsunds OKBohuslän-Dal
närM
fre 9/8
lör 10/8Gränsjakten i Strömstad, etapp 1Idefjordens SKBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/8Gränsjakten i Strömstad, etapp 2Idefjordens SKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 33mån 12/8
tis 13/8
ons 14/8VetOL 3stad UISUddevalla IS
Uddevalla OK
Bohuslän-Dal
närLResultat
tor 15/8Sommar-olUddevalla OKBohuslän-Dal
klubbSResultat
SommarträningStenungsunds OKBohuslän-Dal
klubbL
fre 16/8
lör 17/8
sön 18/8
v 34mån 19/8
tis 20/825mannaträningUddevalla OKBohuslän-Dal
klubbM
ons 21/8Veteran-ol OK GipenOK GipenBohuslän-Dal
närLVisa rutter i LiveloxResultat
O-ligan deltävling 3OK SkärmenBohuslän-Dal
närMResultat
tor 22/8 UOK Klubbmästerskap Uddevalla OKBohuslän-Dal
klubbM
fre 23/8
lör 24/8
sön 25/8
v 35mån 26/8
tis 27/8
ons 28/83-Stads Veteran-OLStenungsunds OKBohuslän-Dal
närMResultat
O-ligan deltävling 4Åmåls OKBohuslän-Dal
närMResultat
tor 29/8KM Lång Stenungsunds OKBohuslän-Dal
klubbLResultat
fre 30/8
lör 31/8DM, medel, Bohuslän-DalBrattås CKBohuslän-Dal
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/9DM, lång, Bohuslän-DalBrattås CKBohuslän-Dal
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 2/9
tis 3/9
ons 4/9Veteran OLLjungskile FKBohuslän-Dal
närM
O-Ligan #5OK KroppefjällBohuslän-Dal
närLResultat
tor 5/9Motionsorientering -UddevallaHerrestads AIFBohuslän-Dal
närL
Motionsorientering -UddevallaHerrestads AIFBohuslän-Dal
närMResultat
fre 6/9DM, natt, Bohuslän-DalOK SkärmenBohuslän-Dal
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/9
sön 8/9DM, stafett, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dal
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 9/9
tis 10/9
ons 11/9
tor 12/9Motions OL, LjungskileLjungskile FKBohuslän-Dal
närMResultat
fre 13/9
lör 14/9
sön 15/9
v 38mån 16/9
tis 17/9
ons 18/9
tor 19/9MotionsorienteringUddevalla OKBohuslän-Dal
närMResultat
fre 20/9
lör 21/9
sön 22/9
v 39mån 23/9
tis 24/9
ons 25/9VetOL 3stad UOKUddevalla OKBohuslän-Dal
närLResultat
tor 26/9
fre 27/9
lör 28/9
sön 29/9
v 40mån 30/9
tis 1/10
ons 2/10
tor 3/10
fre 4/10
lör 5/10O-Ligans sprintstafettEds SKBohuslän-Dal
närS
sön 6/10BohusbataljenHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 41mån 7/10
tis 8/10
ons 9/10
tor 10/10
fre 11/10
lör 12/10
sön 13/10
v 42mån 14/10
tis 15/10
ons 16/10
tor 17/10
fre 18/10
lör 19/10
sön 20/10
v 43mån 21/10
tis 22/10
ons 23/10
tor 24/10
fre 25/10
lör 26/10
sön 27/10FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 44mån 28/10
tis 29/10
ons 30/10
tor 31/10
fre 1/11
lör 2/11UddevallatrofénUddevalla OKBohuslän-Dal
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/11
v 45mån 4/11
tis 5/11
ons 6/11
tor 7/11
fre 8/11
lör 9/11KasenattaIdefjordens SKBohuslän-Dal
närMN
sön 10/11
v 46mån 11/11
tis 12/11
ons 13/11
tor 14/11
fre 15/11
lör 16/11
sön 17/11
v 47mån 18/11
tis 19/11
ons 20/11
tor 21/11
fre 22/11
lör 23/11
sön 24/11
v 48mån 25/11
tis 26/11
ons 27/11
tor 28/11
fre 29/11
lör 30/11Stångenäs VinterträningStångenäs AISBohuslän-Dal
närM
Ungdoms-NattUddevalla OKBohuslän-Dal
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/12
v 49mån 2/12
tis 3/12
ons 4/12
tor 5/12
fre 6/12KasenattaIdefjordens SKBohuslän-Dal
närLN
lör 7/12
sön 8/12
v 50mån 9/12
tis 10/12
ons 11/12Stångenäs Vinterträning 2Stångenäs AISBohuslän-Dal
närMN
tor 12/12
fre 13/12
lör 14/12
sön 15/12
v 51mån 16/12
tis 17/12
ons 18/12
tor 19/12
fre 20/12
lör 21/12
sön 22/12
v 52mån 23/12
tis 24/12
ons 25/12
tor 26/12
fre 27/12
lör 28/12
sön 29/12
v 1mån 30/12
tis 31/12

Annonser