Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

223 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: Blekinge Orienteringsförbund, Skånes Orienteringsförbund, Smålands Orienteringsförbund, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1tis 1/1NyårsorienteringenTormestorps IFSkånes Orienteringsförbund
distLResultat
ons 2/1
tor 3/1Östra Blekingens nattcup 8.5OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närLNResultat
fre 4/1
lör 5/1
sön 6/1Vintercup FK ÅsenFK ÅsenSkånes Orienteringsförbund
närL
Vintercupen E1, SV Kretsen SkåneLunds OKSkånes Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närL
v 2mån 7/1
tis 8/1
ons 9/1Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
tor 10/1Vätterbygden by night deltävling #5IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Blekinges nattcup 9Karlskrona SOK
OK Orion
Blekinge Orienteringsförbund
närLNResultat
Pölder Sport Nattcup - Etapp 4OK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/1
lör 12/1Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i Livelox
sön 13/1Vintercupen Etapp 2 2019Rävetofta OKSkånes Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Vintercup nr 6, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närL
JulruschenBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
klubbM
v 3mån 14/1
tis 15/1OL-NV Natträning 4FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 4Kalmar OK
Nybro OK
Smålands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
ons 16/1Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
tor 17/1OCK träning ÖsterängOrienteringscentrum KristianstadSkånes Orienteringsförbund
klubbSN
VBN- Vätterbygden By Night, deltävling #6IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närMNResultat
Östra Blekinges nattcup 10OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 18/1
lör 19/1
sön 20/1Vintercupen nr 7, BroSö OKBroSö OKBlekinge Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Vinterläger UltralångSkånes OrienteringsförbundSkånes Orienteringsförbund
närL
Vintercupen E3, SV Kretsen SkåneOK SilvaSkånes Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Vinterlägret Ungdom UltralångSkånes OrienteringsförbundSkånes Orienteringsförbund
närUVisa rutter i LiveloxResultat
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närL
Tjustalliansens Vintercup 4Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
närSResultat
v 4mån 21/1
tis 22/1Vinterlund NattorienteringLunds OKSkånes Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 23/1Veteran OL NV SkåneFK BokenSkånes Orienteringsförbund
klubbL
tor 24/1Vätterbygden by night deltävling 7Os HjälpkurvanSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Östra Blekinges nattcup 11Karlskrona SOK
OK Orion
Blekinge Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Pölder Sport Nattcup - Etapp 5OL Teamet OlofströmBlekinge Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 25/1
lör 26/1Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 27/1Vintercup 27 januari 2019FK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
närL
Vintercupen E4, SV Kretsen SkåneEslövs FKSkånes Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Vintercupen FK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närL
v 5mån 28/1
tis 29/1OL-NV Natträning 5FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 5Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 30/1Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
tor 31/1OCK skogssprint träning Åhus ÄspetOrienteringscentrum KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närSN
Vätterbygden by night deltävling 8IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närLNResultat
Nissadals Nattrace Anderstorps OKSmålands Orienteringsförbund
närMN
Östra Blekinges nattcup 12OK Orion
Ronneby OK
Blekinge Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 1/2
lör 2/2
sön 3/2Tjustalliansens Vintercup 5 GamlebyGamleby OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Vintercupen 2018-2019 FrisebodaHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercupen E5, SV Kretsen SkåneOK KontinentSkånes Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närL
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
tor 7/2Vätterbygden by night deltävling 9OK GränsenSmålands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Blekinges nattcup 13OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närLNResultat
fre 8/2
lör 9/2Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
Zonträning Torsås OKTorsås OKSmålands Orienteringsförbund
närL
sön 10/2Vintercupen, SV Kretsen SkåneMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Vintercup nr 10, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
v 7mån 11/2
tis 12/2OL-NV Natträning 6FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 6Kalmar OK
Nybro OK
Smålands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
ons 13/2Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
tor 14/2Pölder Sport Nattcup, Etapp 6Härlövs IFSkånes Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Blekinges nattcup 14Karlskrona SOK
OK Orion
Blekinge Orienteringsförbund
närLNResultat
fre 15/2
lör 16/2
sön 17/2Vintercupen E7, SV Kretsen SkåneFrosta OKSkånes Orienteringsförbund
närL
Vintercup nr 11, FK ÅsenFK ÅsenSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närL
Tjustalliansens Vintercup 6 AnkarsrumAnkarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
klubbL
Tjustalliansens Vintercup 6 Ankarsrum nr 2Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
klubbLResultat
v 8mån 18/2TestSkånes OrienteringsförbundSkånes Orienteringsförbund
närL
tis 19/2
ons 20/2Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
tor 21/2OCK träning GropahåletOrienteringscentrum KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närM
19/2
Vätterbygden by Night 10Jönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
närLN
20/2
Östra Blekinges nattcup 15OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närLN
19/2
fre 22/2
lör 23/2
sön 24/2Vintercupen 2018-2019 BaslinjenHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
närL
22/2
Vintercupen E8, SV Kretsen SkåneRingsjö OKSkånes Orienteringsförbund
närL
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närL
v 9mån 25/2
tis 26/2OL-NV Natträning 7FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLN
26/2*
Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 7Kalmar OK
Torsås OK
Smålands Orienteringsförbund
klubbLN
24/2
ons 27/2Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
tor 28/2Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närMN
27/2
Östra Blekinges nattcup 16Karlskrona SOK
OK Orion
Blekinge Orienteringsförbund
närLN
26/2
fre 1/3Sverigepremiären, nattOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natLN
24/2
lör 2/3Sverigepremiären, medelOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natM
24/2
Sverigepremiären, stafetträningOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närL
24/2
sön 3/3Sverigepremiären, långOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natL
24/2
Sverigepremiären, stafettOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natSL
24/2
Sv-prem_stafett_LundsOKLunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
23/2
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närL
v 10mån 4/3
tis 5/3Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 8Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbLN
3/3
ons 6/3SOK Viljan veteran-OLSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
klubbL
6/3*
tor 7/3Östra Blekinges nattcup 17OK Orion
Ronneby OK
Blekinge Orienteringsförbund
närLN
5/3
Pölder Sport Nattcup Etapp 7BroSö OKBlekinge Orienteringsförbund
närLN
4/3
fre 8/3Junior CampOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närLK
26/2
lör 9/3Junior CampOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närLK
26/2
Vinterserien - MtbOLunds OKSkånes Orienteringsförbund
M
närL
5/3
sön 10/3Junior CampOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närLK
26/2
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närL
v 11mån 11/3
tis 12/3OL-NV Natträning 8FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLN
ons 13/3
tor 14/3Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närMN
13/3
Klubbmästerskap Natt OKK och MOKMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
närLN
10/3*
fre 15/3Vårracet, nattOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natLN
10/3
lör 16/3Vårracet, långOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natL
10/3
sön 17/3Vårracet, medelOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natM
10/3
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närL
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3
tor 21/3
fre 22/3
lör 23/3
sön 24/3Långdistans mitt i SkåneMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
natL
17/3
v 13mån 25/3
tis 26/3Höglandets teknikträningEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
OL-NV Natträning 9 FinalFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLN
ons 27/3
tor 28/3
fre 29/3SM, natt, och Swedish League, #1Hässleholms OKSkånes Orienteringsförbund
mästLN
17/3*
lör 30/3Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natM
sön 31/3Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natL
v 14mån 1/4
tis 2/4
ons 3/4
tor 4/4
fre 5/4PreO Syd, nattOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
P
natLN
31/3
lör 6/4AnderstorpAnderstorps OKSmålands Orienteringsförbund
distL
Bosarpsträffen, medelLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natM
31/3
PreO Syd, BrösarpAndrarums IFSkånes Orienteringsförbund
P
natP
sön 7/4Bosarpsträffen, långLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natL
31/3
NorrvirdarnaOK NorrvirdarnaSmålands Orienteringsförbund
distL
31/3
PreO Syd, ÄngelholmHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
P
natP
31/3
v 15mån 8/4
tis 9/4
ons 10/4Motions 5-DagarsVärend GN OLSmålands Orienteringsförbund
närS
7/4
tor 11/4
fre 12/4
lör 13/4TyringerundanOK TyringeSkånes Orienteringsförbund
natM
Sydsvenska mästerskapen, individuell, långVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
mästL
7/4
sön 14/4Växjö OKVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
natM
7/4
Sydsvenska mästerskapen, stafettVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
mästSL
7/4
KlövaträffenOK KompassenSkånes Orienteringsförbund
natL
1/4
v 16mån 15/4
tis 16/4
ons 17/4MotionsorienteringVäxjö AISSmålands Orienteringsförbund
närL
tor 18/4PåsknattenRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
natLN
fre 19/4Oppmannaberget, långHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
natL
Torsås OKTorsås OKSmålands Orienteringsförbund
natL
14/4
lör 20/4DM, ultralång, Skåne + SmålandMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
mästU
PåskmedelnRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
natM
Vättefejden/Gränsfejden, långMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
natL
sön 21/4Anebyorienteringen, medelSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
natM
14/4
Dackefejden, långKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
natL
Vättefejden/Gränsfejden, medelMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
natM
v 17mån 22/4Anebyorienteringen, långSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
natL
14/4
Dackefejden, medelKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
natM
VåryranFK BokenSkånes Orienteringsförbund
natL
tis 23/4
ons 24/4Motionsorientering och Grand PrixLessebo OKSmålands Orienteringsförbund
närL
31/12
tor 25/4
fre 26/4Tiomila, open individual, FridayFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
distLK
lör 27/4Tiomila i Östra GöingeFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
natSLK
4/3
Tiomila, open individual, SaturdayFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
distL
Tiomila_LundsOKLunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
28/2
sön 28/4Tiomila i Östra GöingeFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
natSLK
4/3
Tiomila_LundsOKLunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
28/2
OK BävernOK BävernSmålands Orienteringsförbund
natM
21/4
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5LagadalskampenFK FinnSmålands Orienteringsförbund
distM
24/4
Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 1OK GränsenSmålands Orienteringsförbund
natM
24/4
KalmarträffenKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
natL
22/4
Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 2OK GränsenSmålands Orienteringsförbund
natM
24/4
tor 2/5
fre 3/5
lör 4/5Nybro OK, långNybro OKSmålands Orienteringsförbund
natL
28/4
sön 5/5Nybro OK, medelNybro OKSmålands Orienteringsförbund
natM
28/4
v 19mån 6/5
tis 7/5EES 2019 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 1Eslövs FKSkånes Orienteringsförbund
närS
ons 8/5Motionsorientering och Grand PrixAlvesta SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
7/5
Ungdomsserie Blekinge VästraOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
närL
tor 9/5
fre 10/5
lör 11/5Skogsflickematch - Blekinge, Göteborg, Skåne, Halland, Västergötland och SmålandAlvesta SOK
Växjö AIS
Växjö OK
Smålands Orienteringsförbund
närM
5/5
sön 12/5
v 20mån 13/5
tis 14/5EES 2019 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 2Eslövs FKSkånes Orienteringsförbund
närS
ons 15/5
tor 16/5
fre 17/5
lör 18/5DM, sprint, SmålandOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
mästS
12/5
DM, sprintstafett, SmålandOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
mästSS
12/5
sön 19/5LundasprintenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natS
12/5
v 21mån 20/5
tis 21/5EES 2019 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 3Eslövs FKSkånes Orienteringsförbund
närS
Höglandsserien deltävlingEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
ons 22/5
tor 23/5
fre 24/5
lör 25/5DM, sprint, BlekingeRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
mästS
DM, sprintstafett, BlekingeRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
mästSS
NässjösprintenNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natS
sön 26/5LämmeltågetNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natSS
v 22mån 27/5
tis 28/5
ons 29/5
tor 30/5
fre 31/5
lör 1/6
sön 2/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
natS
v 23mån 3/6
tis 4/6
ons 5/6Sprinthelgen, etapp 1, sprintOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natS
Sprinthelgen, etapp 2, sprintOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natS
tor 6/6Sprinthelgen, etapp 3, sprintOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natS
HabosprintenOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
distS
2/6
fre 7/6
lör 8/6
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/6Höglandets SprintcuoEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
ons 12/6
tor 13/6
fre 14/6Tre skåningar och en dansk, etapp 1Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natS
7/6
lör 15/6Tre skåningar och en dansk, etapp 2Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natM
7/6
Tre skåningar och en dansk, etapp 3Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natS
7/6
sön 16/6Tre skåningar och en dansk, etapp 4Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natS
7/6
v 25mån 17/6
tis 18/6
ons 19/6
tor 20/6
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6
v 26mån 24/6
tis 25/6
ons 26/6
tor 27/6
fre 28/6
lör 29/6Havs-OL, dag 1, medelStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
natM
sön 30/6Havs-OL, dag 2, långStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
natL
v 27mån 1/7
tis 2/7Tjust 2-dagars, dag 1Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
natL
ons 3/7Tjust 2-dagars, dag 2Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
natL
tor 4/7
fre 5/7
lör 6/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
24/6
sön 7/7
v 28mån 8/7
tis 9/7Höglands OLEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
ons 10/7
tor 11/7
fre 12/7
lör 13/7
sön 14/7
v 29mån 15/7Österlens 3-kvällars, kväll 1Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natM
tis 16/7Österlens 3-kvällars, kväll 2Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natM
ons 17/7Österlens 3-kvällars, kväll 3Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natM
tor 18/7
fre 19/7
lör 20/7
sön 21/7
v 30mån 22/7
tis 23/7
ons 24/7
tor 25/7
fre 26/7
lör 27/7
sön 28/7
v 31mån 29/7
tis 30/7
ons 31/7
tor 1/8
fre 2/8
lör 3/8
sön 4/8
v 32mån 5/8
tis 6/8
ons 7/8
tor 8/8
fre 9/8
lör 10/8
sön 11/8
v 33mån 12/8
tis 13/8
ons 14/8
tor 15/8LundsOK_WOCLunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
12/8
fre 16/8
lör 17/8HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Smålands Orienteringsförbund
distL
sön 18/8Jönköpings OKJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
distM
KlåverödsmedelnOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
natM
v 34mån 19/8
tis 20/8Höglandets teknikträingEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
ons 21/8Ungdomsserie Blekinge VästraOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
närL
tor 22/8
fre 23/8
lör 24/8
sön 25/8FyrklubbsOK GyngeSkånes Orienteringsförbund
distL
Målilla OKMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
natL
v 35mån 26/8
tis 27/8
ons 28/8
tor 29/8
fre 30/8DM, natt, SmålandVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
mästLN
lör 31/8DM, medel, BlekingeOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
mästM
Vimmerby OKVimmerby OKSmålands Orienteringsförbund
distM
DM, medel, SkåneFK BokenSkånes Orienteringsförbund
mästM
sön 1/9DM, lång, SmålandIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
mästL
DM, stafett, BlekingeOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, SkåneFK BokenSkånes Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasserFK BokenSkånes Orienteringsförbund
distL
v 36mån 2/9
tis 3/9
ons 4/9
tor 5/9
fre 6/9DM, natt, BlekingeBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, SkåneHästveda OKSkånes Orienteringsförbund
mästLN
lör 7/9DM, medel, SmålandBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
mästM
MTBO, Svenska Cupen, #10, SprintKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
natS
sön 8/9DM, lång, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, SkåneFrosta OKSkånes Orienteringsförbund
mästL
DM, stafett, SmålandBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
mästSL
MTBO, Svenska Cupen, #11, Masstart, FinalKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
natM
v 37mån 9/9
tis 10/9
ons 11/9
tor 12/9
fre 13/9Ungdoms-SM, sprintSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
mästS
1/9
Ungdoms-SM, sprint, öppna klasserSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
distS
lör 14/9Ungdoms-SM, långSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
mästL
1/9
Ungdoms-SM, lång, öppna klasserSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
distL
sön 15/9FK Åsen, medelFK ÅsenSkånes Orienteringsförbund
natM
OK GisleOK GisleSmålands Orienteringsförbund
distL
Ungdoms-SM, distriktsstafettSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
mästSL
v 38mån 16/9
tis 17/9
ons 18/9
tor 19/9
fre 20/9
lör 21/9PolkaluffenGränna-Bygdens OKSmålands Orienteringsförbund
distL
sön 22/9Hultsfreds OKHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
distL
StenskogsmedelnRingsjö OKSkånes Orienteringsförbund
natM
v 39mån 23/9
tis 24/9
ons 25/9
tor 26/9
fre 27/9Pölder Cup, avslutning, dag 1, nattEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
natLN
lör 28/9Pölder Cup, avslutning, dag 2, medelEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
natM
VilselöpetOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
natL
sön 29/9Medelsprint i SkåneEslövs FKSkånes Orienteringsförbund
distM
TenhultsmedelnTenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
distM
v 40mån 30/9
tis 1/10
ons 2/10
tor 3/10
fre 4/10Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skånes Orienteringsförbund
natSLN
29/9
lör 5/10Falkdrevet, dag 1OK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natM
Älgot cup, finalLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natL
sön 6/10Falkdrevet, dag 2 + DM, ultralång, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
mästM
RevingeträffenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natM
UngdomsstafettenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natSL
v 41mån 7/10
tis 8/10
ons 9/10
tor 10/10
fre 11/10
lör 12/10
sön 13/10
v 42mån 14/10
tis 15/10
ons 16/10
tor 17/10
fre 18/10
lör 19/10DM, sprint, SkåneOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
mästS
DM, sprintstafett, SkåneOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
mästSS
DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
distS
sön 20/10
v 43mån 21/10
tis 22/10
ons 23/10
tor 24/10
fre 25/10
lör 26/10SmålandskavlenKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
BjörkåkramedelnKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
distM
sön 27/10SmålandskavlenKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
Smålandskavlen, individuella öppna klasserKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
distL
v 44mån 28/10
tis 29/10
ons 30/10
tor 31/10
fre 1/11
lör 2/11
sön 3/11RåbockalångenHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
distL
v 45mån 4/11
tis 5/11
ons 6/11
tor 7/11
fre 8/11
lör 9/11
sön 10/11
v 46mån 11/11
tis 12/11
ons 13/11
tor 14/11
fre 15/11
lör 16/11
sön 17/11Höstrusket i ÖrkelljungaÖrkelljunga FKSkånes Orienteringsförbund
natM
v 47mån 18/11
tis 19/11
ons 20/11
tor 21/11
fre 22/11
lör 23/11
sön 24/11
v 48mån 25/11
tis 26/11
ons 27/11
tor 28/11
fre 29/11
lör 30/11
sön 1/12
v 49mån 2/12
tis 3/12
ons 4/12
tor 5/12
fre 6/12
lör 7/12
sön 8/12
v 50mån 9/12
tis 10/12
ons 11/12
tor 12/12
fre 13/12
lör 14/12
sön 15/12
v 51mån 16/12
tis 17/12
ons 18/12
tor 19/12
fre 20/12
lör 21/12
sön 22/12
v 52mån 23/12
tis 24/12
ons 25/12
tor 26/12
fre 27/12
lör 28/12
sön 29/12
v 1mån 30/12
tis 31/12

Annonser