Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

42 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: Dalarnas Orienteringsförbund, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
lör 12/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, medelIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, långIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
S
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/2SkidO, medelSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
S
distMResultat
sön 17/2SkidO, DM, medel, DalarnaDomnarvets GOIF
Kvarnsvedens GOIF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/3SkidO, SM/USM/JSM/VSM, sprint HJS-Vansbro OK
IK Jarl Rättvik
Malungs OK Skogsmårdarna
Säterbygdens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
S
mästS
27/2
sön 10/3SkidO, SM/USM/JSM/VSM, långHJS-Vansbro OK
IK Jarl Rättvik
Malungs OK Skogsmårdarna
Säterbygdens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
S
mästL
27/2
lör 4/5Dolkampen, dag 1, förlängd medelDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natM
28/4
sön 5/5Dolkampen, dag 2, medelDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natM
28/4
lör 11/5Fäbodloppet, dag 1Domnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
natM
5/5
sön 12/5Fäbodloppet, dag 2Domnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
natM
5/5
lör 18/5MTBO, Svenska Cupen, #1, medelOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
M
natM
lör 18/5OL-touren Falun, långOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
natL
sön 19/5MTBO, Svenska Cupen, #2, masstart (övriga lång)OK KåreDalarnas Orienteringsförbund
M
natL
sön 19/5OL-touren Falun, medelOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
natM
lör 25/5DM, sprint, DalarnaSmedjebackens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästS
lör 25/5DM, sprintstafett, DalarnaSmedjebackens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästSS
lör 15/6IFK Hedemora OK, sprintIFK Hedemora OKDalarnas Orienteringsförbund
natS
sön 23/6Idrefjällveckan Fjäll-OIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
mån 24/6IdrefjällprintenIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natS
tis 25/6 - tor 27/6Idrefjällens 3-dagarsIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
fre 28/6 - sön 30/63+3 i SälenMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natM
lör 10/8Tuna Ting, dag 1, medelStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
sön 11/8Tuna Ting, dag 2, långStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
lör 17/8Malmiafejden GrängesbergOK MalmiaDalarnas Orienteringsförbund
distM
lör 24/8Avestapropagandan, dag 1, långAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
sön 25/8Avestapropagandan, dag 2, medelAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
fre 30/8DM, natt, DalarnaKvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
mästLN
19/8
lör 31/8MockfjärdsflåsetGagnefs OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
sön 1/9DM, lång, DalarnaBjursås OKDalarnas Orienteringsförbund
mästL
lör 7/9DM, medel, DalarnaIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
mästM
26/8
sön 8/9DM, stafett, DalarnaIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
mästSL
1/9
lör 21/9Jarlkut´nIK Jarl RättvikDalarnas Orienteringsförbund
natM
sön 22/9Leksands OKLeksands OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
lör 28/9Gustafspinglan, dag 1Säterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
sön 29/9Gustafspinglan, dag 2Säterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
lör 5/10Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
sön 6/10Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
fre 18/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSN
7/10
lör 19/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördagKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
16/10
lör 19/10Daladubbeln, stafett Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSM
7/10
sön 20/10Daladubbeln, individuella öppna klasser söndagKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
17/10
sön 20/10Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natPU
7/10

Annonser