Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

1270 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1tis 1/1NyårsorienteringenTormestorps IFSkånes Orienteringsförbund
distLResultat
ons 2/1
tor 3/1
fre 4/1SkidO, OBS-tävling, seniorer skidor fri stil 15/10 kmSvenska Orienteringsförbundet
S
natL
lör 5/1SkidO, OBS-tävling, sprintSvenska Orienteringsförbundet
S
natS
sön 6/1SkidO, OBS-tävling, långSvenska Orienteringsförbundet
S
natL
v 2mån 7/1
tis 8/1
ons 9/1
tor 10/1
fre 11/1
lör 12/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, medelIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, långIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
S
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 3mån 14/1
tis 15/1
ons 16/1Mila Stockholm by Night, #3OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
tor 17/1
fre 18/1
lör 19/1SkidO, NOF-cupen, #3, medel Övertorneå IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
natM
SkidO, NOF-cupen, #4, sprintÖvertorneå IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
natS
sön 20/1 SkidO, DM, lång, SödermanlandÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
S
mästL
SkidO, IFK Umeå, VOF-cup, #1, medelIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
S
distMResultat
v 4mån 21/1
tis 22/1
ons 23/1
tor 24/1
fre 25/1
lör 26/1Gävle IndoorGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
distSResultat
sön 27/1SkidO, TvåÅkerSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
S
distSM
SkidO, Robertsfors IK, VOF-cup, #2, medelRobertsfors IKVästerbottens Orienteringsförbund
S
distMVisa rutter i LiveloxStarttider
SkidO, Januarisprinten, NOF-cupen, #5Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
distS
SkidO, Januarinatta, NOF-cupen, #6Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
distMN
v 5mån 28/1
tis 29/1
ons 30/1
tor 31/1
fre 1/2
lör 2/2Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distSResultat
SkidO, DM långOK StorsjönJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
mästLResultat
sön 3/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distSResultat
SkidO, Umeå OK, VOF-cup, #3, sprintUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
S
distSResultat
SkidO, Umeå OK, VOF-cup, #4, medelUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
S
distMResultat
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2
tor 7/2
fre 8/2
lör 9/2SkidO, DM, medel, MedelpadTimrå SOKMedelpads Orienteringsförbund
S
mästMResultat
SkidO, J-cup/NOF-cup, medelOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
S
natMResultat
sön 10/2SkidO, DM, lång, MedelpadTimrå SOKMedelpads Orienteringsförbund
S
mästLResultat
SkidO, J-cup/NOF-cup, sprintOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
S
natSResultat
SkidO, DM SprintFrösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
mästSResultat
SkidO, medelSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
S
distMResultat
v 7mån 11/2
tis 12/2SkidO, DM, natt, MedelpadSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
S
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/2Mila Stockholm by Night, #4Täby OKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, DM, natt, Jämtland-HärjedalenFältjägarnas IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
mästMNResultat
tor 14/2
fre 15/2
lör 16/2SkidO, DM, medel, SödermanlandKjula IFSödermanlands Orienteringsförbund
S
mästM
SkidO, SK Björnen/Umedalens IF, VOF-cup, #5, medelSK Björnen
Umedalens IF
Västerbottens Orienteringsförbund
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/2SkidO, Förenings-DM, stafett, MedelpadKovlands IFMedelpads Orienteringsförbund
S
mästSL
SkidO, DM, lång, Södermanland + StockholmÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
S
mästL
SkidO, DM, medel, DalarnaDomnarvets GOIF
Kvarnsvedens GOIF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, NOF-cupen, #9, medelBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
natM
SkidO, NOF-cupen, #10, medel Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
natM
v 8mån 18/2
tis 19/2
ons 20/2
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2SkidO, SM/JSM medel, Nordiska Ungdomsspelen och publiktävling Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
mästMResultat
sön 24/2SkidO, SM publiktävling och Nordiska UngdomsspelenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
natMResultat
SkidO, SM/JSM stafettÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
mästSMResultat
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2
tor 28/2
fre 1/3Sverigepremiären, nattOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/3Sverigepremiären, medelOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/3Sverigepremiären, stafettOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Sverigepremiären, långOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3
tor 7/3
fre 8/3KattegattnattOK LindénaHallands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/3Hallandspremiären, medelLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, SM/USM/JSM/VSM, sprint Säterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
S
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/3Hallandspremiären, långHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, SM/USM/JSM/VSM, långHJS-Vansbro OK
IK Jarl Rättvik
Malungs OK Skogsmårdarna
Säterbygdens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
S
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3Mila Stockholm by Night, #5, final, jaktstartIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/3
fre 15/3Vårracet, nattOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/3Vårracet, långOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
FolskubbetFrölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, Vännäs OK, VOF-cup, #6, medelVännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, DM, medel, ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/3Gustavsbergs OK, medeldistansGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
LaxträffenFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, DM, sprint, ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
S
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Vårracet, medelOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3VM i skidorientering + Junior-VM och Ungdoms-EMSvenska Orienteringsförbundet
S
intL
tor 21/3VM i skidorientering + Junior-VM och Ungdoms-EMSvenska Orienteringsförbundet
S
intL
Veteran-VM i skidorienteringSvenska Orienteringsförbundet
S
intM
VM i skidorientering, publiktävling ungdomarBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
distMResultat
fre 22/3VM i skidorientering + Junior-VM och Ungdoms-EMSvenska Orienteringsförbundet
S
intL
Veteran-VM i skidorienteringSvenska Orienteringsförbundet
S
intM
DM, natt, GöteborgGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborgs Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
VM i skidorientering, publiktävling ungdomarBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
distMResultat
NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
Rådanatten, Öppet SkaraborgsmästerskapLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/3VM i skidorientering + Junior-VM och Ungdoms-EMSvenska Orienteringsförbundet
S
intL
Veteran-VM i skidorienteringSvenska Orienteringsförbundet
S
intM
Brudarebackens sprintstafett Göteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/3VM i skidorientering + Junior-VM och Ungdoms-EMSvenska Orienteringsförbundet
S
intL
Veteran-VM i skidorienteringSvenska Orienteringsförbundet
S
intM
VM i skidorientering, publiktävling ungdomarBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
distMResultat
MåsenstafettenOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Långdistans mitt i SkåneMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 13mån 25/3
tis 26/3
ons 27/3
tor 28/3
fre 29/3SumpnattaSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
Tibrotrippeln, nattTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
SM, natt, och Swedish League, #1Hässleholms OKSkånes Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/3Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Uven-/Rigordubbeln, medelIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kringelträffen, dag 1 Södertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 31/3Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Uven-/Rigordubbeln, långIF RigorHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Kringelträffen, dag 2Södertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, DM, Södermanland + Stockholm och KringelträffenStockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, NOF-cupen, #9, medelBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
natMResultat
SkidO, NOF-cupen, #10, medel Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
natMResultat
v 14mån 1/4
tis 2/4
ons 3/4
tor 4/4
fre 5/4GrymnattaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, VästergötlandFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
PreO Syd, nattOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
P
natLNResultat
lör 6/4AnderstorpAnderstorps OKSmålands Orienteringsförbund
distL
Bosarpsträffen, medelLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
LännamedelnLänna IFUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK Tors ungdomstävling OK TorSödermanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO Syd, BrösarpAndrarums IFSkånes Orienteringsförbund
P
natP
OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4Bosarpsträffen, långLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
NorrvirdarnaOK NorrvirdarnaSmålands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
RånässtafettenRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Rånässtafetten, individuella öppna klasserRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SuderträffenIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Landvetter vårlångOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LovömedelnBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
TorfejdenOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO Syd, ÄngelholmHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
P
natP
v 15mån 8/4
tis 9/4
ons 10/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distSLKVisa rutter i LiveloxResultat
Tiomilarepet, individuella öppna klasserOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distLKVisa rutter i LiveloxResultat
tor 11/4
fre 12/4NattinattaGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/4Strängnäsdubbeln, medelSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #2, medel (WRE), med VärmlandsdubbelnOK Tyr
OK Älgen
Skattkärrs SOK
Säffle OK
Värmlands Orienteringsförbund
intMVisa rutter i LiveloxResultat
TyringerundanOK TyringeSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborgs Orienteringsförbund
natLVisa rutter i Livelox
Mörtsjödubbeln, långdistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SkullebomedelnIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sydsvenska mästerskapen, individuell, långVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Dalaserien MTBO #1IFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
M
distMResultat
sön 14/4EnenracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Strängnäsdubbeln, långSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #3, lång (WRE), med VärmlandsdubbelnOK Tyr
OK Älgen
Skattkärrs SOK
Säffle OK
Värmlands Orienteringsförbund
intLVisa rutter i LiveloxResultat
Växjö OKVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
BrorusetGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distMResultat
Sydsvenska mästerskapen, stafettVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
Björkforskampen Björkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Mörtsjödubbeln, medeldistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
KlövaträffenOK KompassenSkånes Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Göteborgsdubbeln, medelSjövalla FKGöteborgs Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SkärvalångenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 15/4
tis 16/4
ons 17/4
tor 18/4PåsknattenRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
SvartnattaÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
Häxjakten, Five-O, #1OK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 19/4Oppmannaberget, långHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
natL
PåskorienteringenKjula IFSödermanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Torsås OKTorsås OKSmålands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Friskusträffen + DM, medel, HallandFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Kortfredan, Five-O, #2OK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Upplands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/4NackheträffenOK NackheHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PåskmedelnRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Vättefejden/Gränsfejden, lång + DM, ultralång, Småland+SkåneTockarps IKSkånes Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, sprintLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/4Anebyorienteringen, medelSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Bohuslunken, Five-O, #4 Uddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
OK Klemmingen/Södertälje IF, långOK Klemmingen
Södertälje IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vättefejden/Gränsfejden, medelTockarps IKSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Dackefejden, långKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, medelOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 17mån 22/4Anebyorienteringen, långSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Dackefejden, medelKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
IFK Enskede, långdistans (med UP)IFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
OK Klemmingen/Södertälje IF, medelOK Klemmingen
Södertälje IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
TGOK-orienteringenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VåryranFK BokenSkånes Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, långIF ThorUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/4
ons 24/4Dalaserien MTBO, #2, KvarnsvedenKvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
M
distMResultat
tor 25/4
fre 26/4OL-rounden, dag 1OK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
Öppna Falu Mästerskap NattGrycksbo IF OKDalarnas Orienteringsförbund
distLNResultat
Tiomila, open individual, FridayFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
distLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/4OL-rounden, dag 2OK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tiomila i Östra GöingeFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
Tiomila, open individual, SaturdayFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/4Tiomila i Östra GöingeFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
OK Motalas vårtävlingOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-rounden, dag 3OK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tiomila, open individual, SundayFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
OK BävernOK BävernSmålands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5Hammarslaget, etapp 1, sprintOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Hammarslaget, etapp 2, medelOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
LagadalskampenFK FinnSmålands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
RSK-träffenRydboholms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
Trosa SkogsloppTrosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
IFK Lidingö, medeldistansIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 1OK GränsenSmålands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
KalmarträffenKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SilverjaktenSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 2OK GränsenSmålands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5Ungdomsserien, #1, krets Norr 1Sundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Norr 2Bromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Norr 3OK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Söder 2Gustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Söder 3OK SödertörnStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Söder 4Haninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Söder 1Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/5Swedish League, #4, sprint (WRE) + nationell tävlingJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
intSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/5Dolkampen, dag 1, förlängd medelDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #5, medeldistans (WRE) + nationell tävlingJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
intMVisa rutter i LiveloxResultat
Nybro OK, långNybro OKSmålands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagshelg, långOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tisarträffen, dag 1, medelOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Dolkampen, dag 2, medelDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Omega KortIK OmegaVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Nybro OK, medelNybro OKSmålands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #6, final, jaktstart + nationell tävlingTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
natLResultat
Tisarträffen, dag 2, långOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårträffen på GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Skärmenträffen OK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagshelg, medelOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 6/5
tis 7/5Öppet Skaraborgsmästerskap, stafettMariestads FKVästergötlands Orienteringsförbund
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
VPT 1Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
distSResultat
ons 8/5DM, sprint, StockholmTäby OKStockholms Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Två på en pinneÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
distPLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/5
fre 10/5High Coast 3-days, dag 1, sprintOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/5Gällstad, medelGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gävleloppet, medelGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, #1, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Fäbodloppet, dag 1Domnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Kungsbackatrippeln Fjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
PreO, Kungsbackatrippeln, TempOFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natT
High Coast 3-days, dag 2, medelOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/5Gävleloppet, långGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, #2, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ymers vårtävlingIK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, KungsbackatrippelnFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
High Coast 3-days, dag 3, långOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Fäbodloppet, dag 2Domnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
Gammelstads sprintcup, #3Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
LM
distSVisa rutter i LiveloxResultat
v 20mån 13/5
tis 14/5DM, sprint, UpplandOK EnenUpplands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Staffans MinneBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Norr 2Mälarö SOKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Norr 3Täby OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 2Skarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 4IFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 3Skogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
VPT-2Västerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
distSResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 1OK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Norr 1IFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Dalaserien MTBO, #3, Säterbygdens OKSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
M
distLResultat
MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 1Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/5HammarbysprintenStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
natSResultat
fre 17/5
lör 18/5DM, sprint, SmålandOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, SmålandOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
Faxeträffen, dag 1, medelLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Umeträffen, dag 1, medelIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomstrolletGarda OKGotlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
FilipstadsträffenFilipstads OKVärmlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #1, medelOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-touren Falun, långOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, #3, medelKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/5Faxeträffen, dag 2, långLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LundasprintenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Umeträffen, dag 2, långIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
VikingträffenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #2, masstart (övriga lång)OK KåreDalarnas Orienteringsförbund
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VästergötlandGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
OL-touren Falun, medelOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, #4, långKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, ÖstergötlandOK 64 TorpaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, VästergötlandGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
v 21mån 20/5
tis 21/5Östgötaserien i MTBO, #1NAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
VPT-3Surahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
distSResultat
ons 22/5Dalaserien MTBO #4, Öppet KM IFK Mora OKIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
M
distMResultat
MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 2Ålems OKSmålands Orienteringsförbund
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/5DM, sprint, GästriklandHofors OKGästriklands Orienteringsförbund
mästSResultat
DM, ultralång, VästmanlandHallstahammars OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/5StOF Sommarläger Medeldistans (UP)Järfälla OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/5DM, sprint, BlekingeRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VästmanlandSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, BlekingeRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, VästmanlandSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
Hellidssprinten och Skaraborgsmästerskap, sprintTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Medelpad, dag 1, långSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Bergnäsets AIK vårtävling, dag 1, långBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
JVM-tester, dag 1, medelMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
NässjösprintenNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, DalarnaSmedjebackens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, DalarnaSmedjebackens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/5DM, sprint, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO DM HälsinglandRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästP
TempORehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
natT
Tour de Medelpad, dag 2, medelKovlands IFMedelpads Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Bergnäsets AIK vårtävling, dag 2, medelBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
JVM-tester, dag 2, långMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Örebro City Sprint / DM, sprint, Örebro LänAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
StOF Sommarläger LägerstafettJärfälla OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
LämmeltågetNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
PekingduonMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
Pekingduon, individuella öppna klasserMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
distMResultat
DM, sprintstafett, Örebro LänAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 22mån 27/5
tis 28/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
VPT-4Norbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/5
tor 30/5PreO, DM, VärmlandKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
P
mästP
UmedalsrännetUmedalens IFVästerbottens Orienteringsförbund
distM
fre 31/5OL-skytte, sprint, Svenska Cupen #1, World Cup #5Göteborg-Majorna OK
IF Marin Väst
Göteborgs Orienteringsförbund
Y
intSResultat
SM, sprint, publiktävling, medelForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ÖvikssprintenSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, individuell, kvalForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natP
lör 1/6SM, sprint, individuell, finalForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, klassisk distans, Svenska Cupen #2, World Cup #6Göteborg-Majorna OK
IF Marin Väst
Göteborgs Orienteringsförbund
Y
intLResultat
Skogslöparnas nordiskaSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, publiktävlingForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Stångenäs AIS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natP
DM, sprint, Jämtland-HärjedalenÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Bodens Bandyklubb OS, långBodens Bandyklubb OSNorrbottens Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #3, sprintTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, stafettGöteborg-Majorna OK
IF Marin Väst
Göteborgs Orienteringsförbund
Y
intSLResultat
SlottssprintenSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Slottssprinten, 2-mannastafettSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, publiktävling, stafettForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
distSS
Bodens Bandyklubb OS, medelBodens Bandyklubb OSNorrbottens Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #4, medelTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Uddevalla OK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natP
BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, stafettForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 23mån 3/6
tis 4/6DM, sprint, MedelpadVK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, GöteborgFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
VPT 5, finalKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/6Sprinthelgen, etapp 1, sprintOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/6Sprinthelgen, etapp 2, sprintOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprinthelgen, etapp 3, sprintOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Centrum Team SprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VärmlandOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, ultralångAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
Ösaträffen, dag 1, långAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Nationaldagsmedeln med MTBO i BodenI 19 IFNorrbottens Orienteringsförbund
LM
distMResultat
HabosprintenOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 7/6Veteran-SM med Ösaträffen, dag 2, sprintAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Västerbottens 3-dagars, etapp 1Långvikens OK
Skellefteå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/6Västerbottens 3-dagars, etapp 2Långvikens OK
Skellefteå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Kinnekullsprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Kinnekullsprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM med Ösaträffen, dag 3, långAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/6Västerbottens 3-dagars, etapp 3Långvikens OK
Skellefteå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM med Ösaträffen, dag 4, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 24mån 10/6
tis 11/6
ons 12/6
tor 13/6
fre 14/6Tre skåningar och en dansk, etapp 1Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/6Tre skåningar och en dansk, etapp 2Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 3Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
IFK Hedemora OK, sprintIFK Hedemora OKDalarnas Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, TempO-DM, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
mästT
PreO, UpplandshelgOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natP
DM, ultralång, Jämtland-Härjedalen + MagnumloppetÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/6Tre skåningar och en dansk, etapp 4Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, UpplandshelgBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natP
v 25mån 17/6Östgötaserien i MTBO, #2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
M
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 18/6Brödkampen med DM, ultralång, Gästrikland+HälsinglandHälsinglands Orienteringsförbund
Ockelbo OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
Melkers MinneSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 19/6DM, medel, MedelpadSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 20/6
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6Idrefjällveckan Fjäll-OIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 26mån 24/6IdrefjällsprintenIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 25/6Idrefjällens 3-dagars, etapp 1, långIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/6Idrefjällens 3-dagars, etapp 2, medelIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 27/6Idrefjällens 3-dagars, etapp 3, långIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 28/63+3 i Sälen, etapp 1, medelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/63+3 i Sälen, etapp 2, långMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Havs-OL, dag 1, medelStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
RenlunkenOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/63+3 i Sälen, etapp 3, medelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, ÅngermanlandSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Kalvdansen, individuella öppna klasserOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
distMResultat
Havs-OL, dag 2, långStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
KalvdansenOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
v 27mån 1/7Trekvällars, etapp 1OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 2/7Trekvällars, etapp 2OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Tjust 2-dagars, dag 1Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 3/7Trekvällars, etapp 3OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Dag-DM Uppland och Västmanland Länna IFUpplands Orienteringsförbund
P
mästLResultat
Tjust 2-dagars, dag 2Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/7
fre 5/7OL-skytte, sprint, Svenska Cupen #3, World Cup #7OK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
Y
intSResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 1, sprintFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Weekend , etapp 1, medelIK Standard
Ärla IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/7Eskilstuna Weekend , etapp 2, långIK Standard
Ärla IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, masstart, SM, Svenska Cupen #4, World Cup #8OK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
Y
mästLResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 2, medelFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gotlands 2-dagars, etapp 1, medelSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 1OK Jösse
Åmotfors OK
Värmlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Vittjärvs 2-dagars, etapp 1, långVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Smålands Orienteringsförbund
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/7Eskilstuna Weekend , etapp 3, långIK Standard
Ärla IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Gotlands 2-dagars, etapp 2, långSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 2OK Jösse
Åmotfors OK
Värmlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Vittjärvs 2-dagars, etapp 2, medelVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, stafett, SMOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
Y
mästSLResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 3, långFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 28mån 8/7
tis 9/7Gotland 3-dagars, etapp 1, medelVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MastloppetHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/7Gotland 3-dagars, etapp 2, medelVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Bad-OL i HallandOskarströms OKHallands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 11/7Gotland 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 12/7Hallands 3-dagars, etapp 1, medelFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
EngelbrektssprintenNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/7Hallands 3-dagars, etapp 2, långFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/7Hallands 3-dagars, etapp 3, långFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 29mån 15/7Österlens 3-kvällars, kväll 1Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/7Österlens 3-kvällars, kväll 2Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SkärgårdssprintenOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natSResultat
Skärgårdssprinten, etapp 1OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natS
ons 17/7Österlens 3-kvällars, kväll 3Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skärgårdssprinten, etapp 2OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natS
tor 18/7
fre 19/7
lör 20/7O-Ringen Kolmården, träningsraceO-Ringen
LM
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/7O-Ringen Kolmården, BagheerastafettenO-Ringen
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 30mån 22/7O-Ringen Kolmården, etapp 1, långO-Ringen
natLVisa rutter i LiveloxResultat
O-Ringen Kolmården, MTBO, etapp 1O-Ringen
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/7O-Ringen Kolmården, etapp 2, långO-Ringen
natLVisa rutter i LiveloxResultat
O-Ringen Kolmården, MTBO, etapp 2O-Ringen
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 24/7O-Ringen Kolmården, MTBO, etapp 3O-Ringen
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 25/7O-Ringen Kolmården, etapp 3, långO-Ringen
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 26/7O-Ringen Kolmården, etapp 4, medelO-Ringen
natMVisa rutter i LiveloxResultat
O-Ringen Kolmården, MTBO, etapp 4O-Ringen
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/7O-Ringen Kolmården, etapp 5, lång, jaktstartO-Ringen
natLVisa rutter i LiveloxResultat
O-Ringen Kolmården, MTBO, etapp 5O-Ringen
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/7
v 31mån 29/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 30/7OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 31/7OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 1/8
fre 2/8Ungdomens 10milaHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/8Markdubbeln, medelHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Obygdshelgen, dag 1Obygdens OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Medeltidskampen, Gotland, etapp 1, medelGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Medeltidskampen, Gotland, etapp 2, medelGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/8Medeltidskampen, Gotland, etapp 3, långGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Markdubbeln, långHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Obygdshelgen, dag 2Obygdens OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 32mån 5/8
tis 6/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 1, medelKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 1, sprintGästriklands OrienteringsförbundGästriklands Orienteringsförbund
distSResultat
SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 7/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 2, stafettKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 2, långGästriklands OrienteringsförbundGästriklands Orienteringsförbund
distLResultat
Skellefteå OK, sprintSkellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 8/8StjärnorpsmedelnStjärnorps SKÖstergötlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 9/8NM, sprint, Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Götalandsmästerskapen, sprintHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/8AskersundsmedelnAskersunds OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
NM, lång, Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Tuna Ting, dag 1, medelStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gränsjakten i Strömstad, etapp 1Idefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Götalandsmästerskapen, publiktävling, långHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Götalandsmästerskapen, långHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/8Gränsjakten i Strömstad, etapp 2Idefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
NM, medel, Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Tuna Ting, dag 2, långStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Götalandsmästerskapen, stafettHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
Götalandsmästerskapen, publiktävling, medelHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
LindebygdsträffenLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 33mån 12/8
tis 13/8MTBO, Ockelbo OKOckelbo OKGästriklands Orienteringsförbund
M
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Västsvenska MTBO-CupenTrollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 14/8
tor 15/8
fre 16/8
lör 17/8HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Smålands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Malmiafejden GrängesbergOK MalmiaDalarnas Orienteringsförbund
distM
OL-skytte, klassisk distans, SM, Svenska Cupen #5, World Cup #13Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
Y
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Umeå OK, dag 1, medelUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sandvikens öppna kommunmästerskapOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Golden Weekend, dag 1, medelKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, NorrbottenVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #5, sprintTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/8Jönköpings OKJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
KlåverödsmedelnOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MockfjärdsflåsetGagnefs OKDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, sprint, SM, Svenska Cupen #6, World Cup #14Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
Y
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Umeå OK, dag 2, långUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, NorrbottenVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
Långhundradubbeln, långLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #6, medelTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SlättemedelnOK SkogsstjärnanVästergötlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Golden Weekend, dag 2, medelKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasserVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
distMResultat
v 34mån 19/8
tis 20/8
ons 21/8Tullinge Teamsprint, skogTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
Dalaserien MTBO #5, KM OK Kåre och Domnarvets GoIFDomnarvets GOIF
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Storviks nattStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 22/8
fre 23/8MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, sprintIFK Enskede
IFK Lidingö SOK
Stockholms Orienteringsförbund
M
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Göteborg O-meeting, etapp 1, medelFrölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/8Göteborg O-meeting, etapp 2, sprintFrölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Avestapropagandan, dag 1, långAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Ångermanland+MedelpadHärnösands OK
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, VästerbottenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Hjo 2-dagars, medelHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #8, lång (WRE)Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
M
intLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, VingåkerVingåkers OKSödermanlands Orienteringsförbund
P
natP
Ramunderdubbeln, medelSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
AOK-medelnAnderstorps OKSmålands Orienteringsförbund
distMResultat
Sensommarmedeln i BjärnumOK TorfinnSkånes Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Åvingedubbeln, långdistansIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Jämtland-HärjedalenFrösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, NorrbottenPiteå IF OrienteringsklubbNorrbottens Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/8Göteborg O-meeting, etapp 3, långFrölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Avestapropagandan, dag 2, medelAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, VästerbottenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Västerbotten, individuella öppna klasserIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
distLResultat
DM, stafett, Ångermanland+MedelpadHärnösands OK
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
mästSMResultat
Hjo 2-dagars, långHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
Målilla OKMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, VingåkerVingåkers OKSödermanlands Orienteringsförbund
P
natP
Ramunderdubbeln, långSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
VärmlandsserienOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, SödermanlandOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
FyrklubbsOK GyngeSkånes Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Jämtland-HärjedalenFrösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, ultralång, NorrbottenPiteå IF OrienteringsklubbNorrbottens Orienteringsförbund
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #9, medel (WRE)IFK Enskede
Mälarö SOK
Stockholms Orienteringsförbund
M
intMVisa rutter i LiveloxResultat
Åvingedubbeln, medeldistansIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 26/8
tis 27/8
ons 28/8Ungdomsserien, region SOGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, region NSolna OKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, region SVOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distMResultat
tor 29/8Dalaserien MTBO #6, Stora Tuna OKStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 30/8DM, natt, GästriklandGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, SmålandVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Uppland + VästmanlandOK Linné
Västmanlands Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
Västmanlands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, ÖstergötlandOK EkenÖstergötlands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, VärmlandSkattkärrs SOKVärmlands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Örebro LänOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, DalarnaKvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
mästLNResultat
lör 31/8DM, medel, BlekingeOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Bohuslän-DalBrattås CKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, VästergötlandOK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Vimmerby OKVimmerby OKSmålands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, HälsinglandRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, SkåneFK BokenSkånes Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Jonas Larsons minne 2-dagars, etapp 1Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, StockholmSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, SödermanlandÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet MTBO-DM Dalarna, medelKvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
M
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, UpplandshelgBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natP
DM, medel, HälsinglandRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Natt-DM, UpplandBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
mästPN
sön 1/9Jonas Larsons minne 2-dagars, etapp 2Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Bohuslän-DalBrattås CKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, VärmlandDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmlands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, BlekingeOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, HallandOskarströms OKHallands Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserOskarströms OKHallands Orienteringsförbund
distMResultat
DM, stafett, VästergötlandMariestads FK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserOK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Örebro länKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, UpplandshelgOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natP
DM, stafett, GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, DalarnaBjursås OKDalarnas Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Stockholm + UpplandUpplands Orienteringsförbund
Waxholms OK
Upplands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, SödermanlandOK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Västerbotten, RallarsvängenVännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, SkåneFK BokenSkånes Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasserFK BokenSkånes Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, VästmanlandSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
mästLResultat
DM, stafett, Blekinge, individuella öppna klasserOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, GöteborgLerums SOKGöteborgs Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands Orienteringsförbund
Storviks IF
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, SmålandIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, ÖstergötlandLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, DM, medel, ÅngermanlandOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
LM
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 2/9
tis 3/9
ons 4/9
tor 5/9
fre 6/9DM, natt, SkåneHästveda OKSkånes Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Bohuslän-DalOK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, BlekingeBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Stockholm + SödermanlandOK Södertörn
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/9 PreO, Öppet DM Västergötland+Bohuslän+GöteborgBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Vänersborgs SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
P
mästPResultat
DM, medel, DalarnaIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, GästriklandOK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Gästriklands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, GöteborgSjövalla FKGöteborgs Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, SmålandBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, VärmlandOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, VästmanlandArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, ÖstergötlandOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, OK RodhenOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natL
MTBO, Svenska Cupen, #10, SprintKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO TempoBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Vänersborgs SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
P
natTResultat
DM, sprint, GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Örebro länOK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, NorrbottenÖvertorneå IFNorrbottens Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, NorrbottenÖvertorneå IFNorrbottens Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, GotlandIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM stafett, Gästrikland + Hälsingland, individuella öppna klasserHälsinglands Orienteringsförbund
OK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
distLResultat
DM, lång, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, SkåneFrosta OKSkånes Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, VästergötlandIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, ÅngermanlandKramfors-Alliansen
Lugnviks IF
Ångermanlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, DalarnaIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Dalarna, individuella öppna klasserIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
distMResultat
DM, stafett, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands Orienteringsförbund
OK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM, stafett, Södermanland + VästmanlandEskilstuna OL
Västmanlands Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
Västmanlands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, ÖstergötlandOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasser OK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #11, Masstart, FinalKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Södermanland + Västmanland, individuella öppna klasserEskilstuna OLSödermanlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, HallandIK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, SmålandBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, StockholmSkarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserSkarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, UpplandIF ThorUpplands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, VärmlandOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Värmland, individuella öppna klasserOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Örebro länOK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, GöteborgIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Uppland, individuella öppna klasserIF ThorUpplands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 9/9Östgötaserien i MTBO, #3Tjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 10/9
ons 11/9Dalaserien MTBO Nr 7Leksands OKDalarnas Orienteringsförbund
M
distMResultat
tor 12/9
fre 13/9Ungdoms-SM, sprintSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-SM, sprint, öppna klasserSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/9Attundadubbeln, medeldistansAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-SM, långSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-SM, lång, öppna klasserSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ÅrsundarundanÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, lång, kvalSegersta OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Hjortlördan, medelOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
BergslagsträffenNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/9SM, lång, finalSegersta OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Attundadubbeln, långdistansAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
OK GisleOK GisleSmålands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-SM, distriktsstafettSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
ÄlgjaktenFältjägarnas IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, lång, final, publiktävling, medelSegersta OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
FK Åsen, medelFK ÅsenSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Hjortsöndan, långOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
KlarälvskavlenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
Norbergs OK:s nationellaNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Älgjakten, individuella öppna klasserFältjägarnas IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
distMResultat
Klarälvskavlen, individuella öppna klasserIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 38mån 16/9
tis 17/9
ons 18/9
tor 19/9
fre 20/9SM, medel, kvalSegersta OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Kils OK’s 2-Dagars, etapp 1, KvällssprintKils OKVärmlands Orienteringsförbund
M
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/9SM, medel, finalSegersta OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Kils OK’s 2-Dagars, etapp 2, Öppet Medel DMKils OKVärmlands Orienteringsförbund
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
HellasmedelnHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PolkaluffenGränna-Bygdens OKSmålands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Skyttorpslången Rasbo IKUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, medel, final, publiktävling, medelSegersta OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
AleträffenOK AlehofGöteborgs Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Jarlkut´nIK Jarl RättvikDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Bahco CupLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/9Hultsfreds OKHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Mälarmårdsdubbeln, långKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
StenskogsmedelnRingsjö OKSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, stafettSegersta OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
Bahco Cup, stafettLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
OK Österåker, individuell medeldistansOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Leksands OKLeksands OKDalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Herkules SkogsdådFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 23/9
tis 24/9
ons 25/9
tor 26/9DM, natt, Jämtland-HärjedalenOK StorsjönJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 27/9DM, natt, ÅngermanlandOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
mästMNVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Natt-SMRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästL
Pölder Cup, avslutning, dag 1, nattEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, HallandSimlångsdalens IFHallands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/9Arosträffen, medelVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, VästerbottenStöcksjö ISVästerbottens Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VästerbottenStöcksjö ISVästerbottens Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Dag-SMRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästL
PreO, Stafett-SMRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästSL
Pölder Cup, avslutning, dag 2, medelEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsseriefinalen, StockholmVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
UpplandscupsfinalenIdrottsföreningen OLGY UppsalaUpplands Orienteringsförbund
distMResultat
VilselöpetOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet MTBO-DM Dalarna, lång, Dalaserien #8IFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
M
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Gustafspinglan, etapp 1Säterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Bredareds IFBredareds IFVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Omstart: DM, sprint, GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Ekorren CupLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/9Gustafspinglan, etapp 2Säterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Arosträffen, långVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Flundrehof SkogsträffOK FlundrehofVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kils OK:s nationellaKils OKVärmlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, TempO-SMRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästL
DM, lång, GotlandGarda OKGotlands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Medelsprint i SkåneEslövs FKSkånes Orienteringsförbund
distMResultat
ÖrnsköldsviksmästerskapetÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
TenhultsmedelnTenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 30/9
tis 1/10
ons 2/10Natti NattiIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSSNVisa rutter i LiveloxResultat
Natti Natti, individuella öppna klasserIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 3/10
fre 4/10Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skånes Orienteringsförbund
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, HälsinglandHudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
Partilletrippeln, sprintSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/10Falkdrevet, dag 1OK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Älgot cup, finalLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Partilletrippeln, långSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
BruksträffenRobertsfors IKVästerbottens Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Nordisk LandskampOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natP
Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Nordisk Landskamp, nattOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natPN
sön 6/10BohusbataljenHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Falkdrevet, dag 2 + DM, ultralång, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
MidälvastafettenSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
RevingeträffenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
TraneträffenOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsstafettenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Nordisk LandskampOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natP
Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 41mån 7/10
tis 8/10DM, natt, MedelpadSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
mästMNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 9/10
tor 10/10
fre 11/10
lör 12/1025mannaHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering 25mannaHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/1025mannamedelnHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
KSK-sprinten, etapp 1Kinnaströms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
KSK-sprinten, etapp 2Kinnaströms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 42mån 14/10
tis 15/10
ons 16/10
tor 17/10
fre 18/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSNResultat
AxevallanattaIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördagKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, stafett Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, SkåneOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
VallesprintenIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Helg utan älg, dag 1, långGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i Dalen + Öppet DM för Halland och SmålandHalmstad OK
Simlångsdalens IF
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
DM, sprintstafett, SkåneOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/10Helg utan älg, dag 2, medelGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, individuella öppna klasser söndagKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natPUVisa rutter i LiveloxResultat
GMOK:s höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i Dalen + Fyrklubbs för SkåneSimlångsdalens IFHallands Orienteringsförbund
P
natP
Oktobertävlingen i MotalaMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 43mån 21/10
tis 22/10
ons 23/10
tor 24/10
fre 25/10HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/10SmålandskavlenOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
HaningestafettenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSSResultat
BjörkåkramedelnOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/10SmålandskavlenOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
OktoberracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Smålandskavlen, individuella öppna klasserOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 44mån 28/10
tis 29/10
ons 30/10
tor 31/10
fre 1/11
lör 2/11LångenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
distL
MTBO RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natPLN
UddevallatrofénUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO-DM SmålandNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/11HöstlunkenSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distPUVisa rutter i LiveloxResultat
KortenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
distM
RåbockalångenHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 45mån 4/11
tis 5/11
ons 6/11
tor 7/11
fre 8/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötlands Orienteringsförbund
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/11Novembertävlingarna, medeldistansTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/11Novembertävlingarna, långdistansTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
O-Event, dag 3, ZoorienteringIK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 46mån 11/11
tis 12/11
ons 13/11Mila Stockholm by Night, #1Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/11
fre 15/11
lör 16/11PreO, DM, SkåneStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
P
natP
sön 17/11Höstrusket i ÖrkelljungaÖrkelljunga FKSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, öppet DM BlekingeRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
P
mästPResultat
v 47mån 18/11
tis 19/11
ons 20/11
tor 21/11
fre 22/11
lör 23/11FakirenKöping-Kolsva OK
Västmanlands Orienteringsförbund
Västmanlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Stockholm RogainingOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distPU
sön 24/11
v 48mån 25/11
tis 26/11
ons 27/11
tor 28/11
fre 29/11
lör 30/11Viken Indoor, etapp 1OK Pers LärjungarGästriklands Orienteringsförbund
distLResultat
sön 1/12Viken Indoor, etapp 2OK Pers LärjungarGästriklands Orienteringsförbund
distLResultat
v 49mån 2/12
tis 3/12
ons 4/12
tor 5/12
fre 6/12
lör 7/12SkidO, Arvidsjaur, sprintArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund
LS
distSResultat
SkidO, Arvidsjaur, medelArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund
S
distMKResultat
sön 8/12
v 50mån 9/12
tis 10/12
ons 11/12Mila Stockholm by Night #2Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distLN
8/12
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
tor 12/12
fre 13/12
lör 14/12
sön 15/12
v 51mån 16/12
tis 17/12
ons 18/12
tor 19/12
fre 20/12
lör 21/12
sön 22/12
v 52mån 23/12
tis 24/12
ons 25/12
tor 26/12
fre 27/12
lör 28/12SkidO, DM, sprint, Norrbotten, Nyårssprinten i BodenI 19 IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
mästS
22/12
SkidO, Nyårsmedeln i BodenI 19 IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
distM
22/12
Mora Indoor cup- IndividuellIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
distS
22/12
sön 29/12Mora Indoor cup- StafettIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
distSS
22/12
v 1mån 30/12
tis 31/12
ons 1/1NyårsorienteringenTormestorps IFSkånes Orienteringsförbund
distL
tor 2/1
fre 3/1
lör 4/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, medel och publiktävlingSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
S
intM
27/12
sön 5/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, lång och publiktävlingSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
S
intL
27/12
v 2mån 6/1
tis 7/1
ons 8/1
tor 9/1
fre 10/1
lör 11/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, sprint och publiktävlingIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
S
natS
sön 12/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, lång och publiktävlingIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
S
natL
v 3mån 13/1
tis 14/1
ons 15/1Mila Stockholm by Night, #3Haninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distLN
tor 16/1
fre 17/1
lör 18/1SkidO, SM/JSM, medel och publiktävlingOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
S
mästM
12/1
sön 19/1SkidO, SM, publiktävlingOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
S
natS
12/1
SkidO, SM/JSM, stafettOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
S
mästSM
12/1
v 4mån 20/1
tis 21/1
ons 22/1
tor 23/1
fre 24/1
lör 25/1Gävle Indoor, etapp 1Gävle OKGästriklands Orienteringsförbund
distL
19/1
Gävle Indoor, etapp 2, jaktstartGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
distL
19/1
sön 26/1
v 5mån 27/1
tis 28/1
ons 29/1
tor 30/1
fre 31/1
lör 1/2SkidO, Förenings-DM, stafett, MedelpadNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
S
mästSM
Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distL
26/1
sön 2/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distL
26/1
Medelpad SkidO Cup, #1Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
S
distL
SkidO, DM, medel, ÅngermanlandKramfors-Alliansen
Lugnviks IF
Ångermanlands Orienteringsförbund
S
mästM
29/1
v 6mån 3/2
tis 4/2
ons 5/2
tor 6/2
fre 7/2
lör 8/2
sön 9/2
v 7mån 10/2
tis 11/2
ons 12/2Mila Stockholm by Night, #4Järfälla OKStockholms Orienteringsförbund
distLN
tor 13/2
fre 14/2
lör 15/2SkidO, DM, lång, MedelpadVK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund
S
mästL
sön 16/2SkidO, DM, medel, MedelpadVK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund
S
mästM
v 8mån 17/2
tis 18/2SkidO, DM, natt, MedelpadSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
S
mästLN
ons 19/2
tor 20/2
fre 21/2
lör 22/2SkidO, NUS/DM, sprintÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
natS
16/2
SkidO, SM/JSM/USM/VSM, sprintSK Björnen
Umeå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
S
mästS
11/2
sön 23/2SkidO, NUS/DM, långÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
natL
16/2
SkidO, SM/JSM/USM/VSM, långSK Björnen
Umeå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
S
mästL
11/2
v 9mån 24/2
tis 25/2
ons 26/2
tor 27/2
fre 28/2Sverigepremiären, nattOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natLN
lör 29/2SkidO, DM lång, Norrbotten,OK RenenOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
S
mästL
Sverigepremiären, medelOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natM
sön 1/3SkidO, OK Renen, medelOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
S
distM
Sverigepremiären, långOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natL
v 10mån 2/3
tis 3/3
ons 4/3
tor 5/3
fre 6/3KattegattnattLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
natLN
lör 7/3Hallandspremiären, medelHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
natM
sön 8/3Hallandspremiären, långOK LindénaHallands Orienteringsförbund
natL
v 11mån 9/3
tis 10/3
ons 11/3Mila Stockholm by Night, #5, finalTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distLN
tor 12/3
fre 13/3
lör 14/3Vårracet, långOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natL
sön 15/3LaxträffenFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
natL
Vårracet, medelOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natM
SkidO, DM, medel, NorrbottenBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
mästM
SkidO, medelBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
distM
v 12mån 16/3
tis 17/3
ons 18/3
tor 19/3
fre 20/3HjortnattaOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natLN
SvartnattaOK Tjärnen
Ärla IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natSLN
lör 21/3Brudarebackens sprintstafett Göteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
distSS
VildmarksfejdenFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
natM
sön 22/3GöingefejdenFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
natL
KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natM
SAIS-trampenStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
v 13mån 23/3
tis 24/3
ons 25/3
tor 26/3
fre 27/3DM, natt, Göteborg + HallandFjärås AIK
IK Uven
Hallands Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
mästLN
NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
distLN
SumpnattaSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLN
PreO Syd, nattHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
P
natPN
lör 28/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
natL
PreO Syd, YstadYstads OKSkånes Orienteringsförbund
P
natP
UvenmedelIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
natM
Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natM
sön 29/3MåsenstafettenOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
natSL
Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
distL
SkidO, SM, sprintprolog och publiktävling, BodenI 19 IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
mästS
Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natL
PreO Syd, KjugekullOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
P
natP
v 14mån 30/3SkidO, SM, jaktstart, BodenI 19 IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
mästM
tis 31/3
ons 1/4
tor 2/4
fre 3/4DM, natt, VästergötlandIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
mästLN
NattinattaGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distLN
GrymnattaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
natLN
lör 4/4Klövadubbeln, medelOK KompassenSkånes Orienteringsförbund
natM
Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
LännamedelnLänna IFUpplands Orienteringsförbund
natM
SM, ultralång, och Swedish League, #1Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
mästU
22/3
Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
Vallevåren med Öppet Skaraborgsmästerskap, medelIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
sön 5/4BrorusetGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distM
DM, sprint, SmålandVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
mästS
DM, sprintstafett, SmålandVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
mästSS
Klövadubbeln, långOK KompassenSkånes Orienteringsförbund
natL
Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavelnOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natSL
Kolmårdsdubbeln, Kolmårdskaveln, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
RånässtafettenRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natSL
Västkustlången i GunnilseIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
natL
v 15mån 6/4
tis 7/4
ons 8/4
tor 9/4Häxjakten, Five-O, #1IK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natLN
DM, natt, SkåneAndrarums IFSkånes Orienteringsförbund
mästLN
5/4
fre 10/4AnebyorienteringenSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
distM
ArosträffenVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
natM
FriskusträffenFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
natM
Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natS
Stigtomta Katrineholm Indoor RelayKatrineholms OKSödermanlands Orienteringsförbund
distSS
StigtomtakavlenOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
natSLK
lör 11/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
natSLK
Eksjö SOK, medelEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
natM
MotalaträffenMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
Nackheträffen + DM, lång, HallandOK NackheHallands Orienteringsförbund
mästL
Stigtomtakavlen, individuella öppna klasserOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
natL
TormestorpsträffenTormestorps IFSkånes Orienteringsförbund
natL
Öjetrampen, Five-O #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 12/4Bohuslunken Five-O #4Uddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
Genarpsträffen, medelLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natM
Påsk-OLKjula IFSödermanlands Orienteringsförbund
natL
Tranåsträffen, medelSol TranåsSmålands Orienteringsförbund
natM
v 16mån 13/4Tranåsträffen, långSol TranåsSmålands Orienteringsförbund
natL
Genarpsträffen, långLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natL
OK RavinenOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
natL
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natL
Vikingaträffen, Five-O #5Trollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
ÄrlamedelnÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
natM
tis 14/4Tiomilarepet, individuella öppna klasserOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distL
TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distLK
ons 15/4
tor 16/4
fre 17/4SM, natt, och Swedish League, #2OK Österåker
Waxholms OK
Stockholms Orienteringsförbund
mästLN
lör 18/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natL
Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborgs Orienteringsförbund
natL
Svenska Cupen MTBO, #1, sprintEskilstuna OLSödermanlands Orienteringsförbund
M
natS
6/4
Sydsvenska mästerskapen, individuell, långHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästL
Torfejden, förlängd medelOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
natL
Täby OK, medelTäby OKStockholms Orienteringsförbund
natM
UlrikamedelnIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
Skaraborgsmästerskap, stafettHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 19/4Frosta OKFrosta OKSkånes Orienteringsförbund
natL
Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborgs Orienteringsförbund
natM
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natM
Målilla OKMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
natM
Svenska Cupen MTBO, #2, medelEskilstuna OLSödermanlands Orienteringsförbund
M
natM
6/4
Sydsvenska mästerskapen, publiktävling, medelHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
natM
Sydsvenska mästerskapen, stafettHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästSL
TorfejdenOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
natM
Täby OK, långTäby OKStockholms Orienteringsförbund
natL
Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
v 17mån 20/4
tis 21/4
ons 22/4
tor 23/4
fre 24/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Upplands Orienteringsförbund
natLN
lör 25/4AleträffenOK AlehofGöteborgs Orienteringsförbund
natM
DM, natt, GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
mästLN
Hästveda OKHästveda OKSkånes Orienteringsförbund
natL
IFK Lidingö SOKIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
natM
MälarmårdsmedelnKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanlands Orienteringsförbund
natM
OK Bävern, medelOK BävernSmålands Orienteringsförbund
natM
Tisarträffen, dag 1, medelOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
Uppsala möte, medelIF ThorUpplands Orienteringsförbund
natM
Vårspringet, långLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 26/4DM, stafett, GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
mästSL
Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
natM
Gustavsbergs OKGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
natL
Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
natL
Mälarmårdssprinten med DM, sprint, SörmlandKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanlands Orienteringsförbund
mästS
OK Bävern, långOK BävernSmålands Orienteringsförbund
natL
Tisarträffen, dag 2, långOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natL
Uppsala möte, långOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natL
Vårspringet, medelLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
VåryranFK BokenSkånes Orienteringsförbund
natL
DM, stafett, Gotland, individuella öppna klasserVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
distM
v 18mån 27/4
tis 28/4
ons 29/4
tor 30/4
fre 1/5KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
natM
RSK-träffenRydboholms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
SilverjaktenSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
natL
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
Tiomila jubileumstävlingAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
PreO-DM, SOK ViljanSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
P
mästP
Tiomila in Upplands Bro, Open Individual Friday Attunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
lör 2/5HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Smålands Orienteringsförbund
natM
Tiomila i Upplands BroAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natSLK
3/2
PreO, SOK ViljanSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
P
natT
Tiomila in Upplands Bro, Open Individual SaturdayAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
PreO, SOK ViljanSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
P
natP
sön 3/5Tiomila i Upplands BroAttunda OK
Järfälla OK
Solna OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natSLK
3/2
PilaboträffenAnnebergs GIFSmålands Orienteringsförbund
natM
Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
natM
v 19mån 4/5
tis 5/5
ons 6/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
natS
DM, sprint, StockholmHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
mästS
tor 7/5Ungdomsserien, #1, krets Söder 3Söders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
distL
fre 8/5MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
natS
Swedish League, #3 (WRE), seniorer, sprintOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
intS
3/5
lör 9/5DOL-kampen, medelDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natM
DOL-kampen, sprintDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natS
Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
natM
Närkekvartetten, #1, medelKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
Swedish League, #3, juniorer, medel, med RoslagshelgOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natM
3/5
UmesprintenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
natS
Umesprinten, stafettIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
natSS
Ändå någotÅmåls OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
TenhultsmedelnTenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
natM
sön 10/5DOL-kampen, medelDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natM
Nipstigen OK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
natL
Närkekvartetten, #2, långKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natL
OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
natM
Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
natL
PalmsprintenOK KontinentSkånes Orienteringsförbund
distS
Swedish League, #4 (WRE), lång, med RoslagshelgOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
intL
3/5
Umesprinten, knockoutIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
natS
Vårträffen GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
distL
TenhultslångenTenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
natL
SkärmenträffenOK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
v 20mån 11/5
tis 12/5
ons 13/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
tor 14/5DM, sprint, ÖstergötlandOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
mästS
Storvikaren med Sandvikens öppna kommunmästerskapStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
distL
fre 15/5
lör 16/5DM, sprint, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästS
DM, sprintstafett, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSS
HundraårsrundanÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
natM
Närkekvartetten, #3, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
natM
PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
P
natP
RenlunkenOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
distM
Skogslöparnas nordiskaSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natL
UngdomstrolletIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
distL
VikingträffenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
natM
sön 17/5BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
natM
DM, sprint, HallandOK NackheHallands Orienteringsförbund
mästS
DM, sprint, VästergötlandGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
mästS
DM, sprintstafett, HallandOK NackheHallands Orienteringsförbund
mästSS
DM, sprintstafett, VästergötlandGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
mästSS
HammarslagetOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
natM
KalvdansenOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
distSM
Kalvdansen, individuella öppna klasserOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
distM
LämmeltågetNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natSS
Närkekvartetten, #4, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
natL
PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
P
natP
LundasprintenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natS
10/5
v 21mån 18/5
tis 19/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natS
Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
ons 20/5
tor 21/5DM, sprint, DalarnaSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästS
DM, sprintstafett, DalarnaSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästSS
Sprinthelgen, individuellt + DM BlekingeOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natS
Sprinthelgen, stafett + DM BlekingeOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natSS
Seskarö vårtävlingSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
distL
Tour de Medelpad, dag 1, långNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
natL
fre 22/5Tour de Medelpad, dag 2, medelNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
natM
lör 23/5Bergnäsets vårtävling, dag 1, lång Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
natL
FilipstadsträffenFilipstads OKVärmlands Orienteringsförbund
natM
För-SM Orsa Grönklitt, medelIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
distM
Stråkensprinten, etapp 1 + Skaraborgsmästerskap, sprintMullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
distS
Stråkensprinten, etapp 2Mullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
distS
Tour de Medelpad, dag 3, långSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
natL
Svenska Cupen MTBO, #3, medelOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
M
natM
sön 24/5Bergnäsets vårtävling, dag 2, medelBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
natM
DM, sprint, Gästrikland+UpplandOK Triangeln
Österfärnebo IF
Upplands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästS
För-SM Orsa Grönklitt, stafettIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
natSM
SvedalasprintenMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
natS
Tour de Medelpad, dag 4, medel + DM, medel, MedelpadÅnge OKMedelpads Orienteringsförbund
mästM
Svenska Cupen MTBO, #4, masstartOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
M
natL
Vargsprintarna, etapp 1OK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
distS
Vargsprintarna, etapp 2OK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
distS
v 22mån 25/5
tis 26/5Ungdomsserien kretstävling 2Stockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distL
ons 27/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
tor 28/5TjalvesprinternTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
distS
fre 29/5Centrum Team SprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
distSS
StOF:s sommarläger, sprintStockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distS
lör 30/5High Coast 2-days + DM, medel, Ångermanland OK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
mästM
Melkers minneSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natSM
SM, sprintstafett, individuell publiktävlingVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
distS
Älvsby IF OK:s vårtävling, medelÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
natM
SM, sprintstafettVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
mästSS
SM, sprint, och Swedish League, #5, kvalVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
mästS
sön 31/5SM, sprint, och Swedish League, #5, finalVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
mästS
High Coast 2-days, långOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natL
SM, sprint, publiktävlingVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
distS
StOF:s sommarläger, stafettStockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distSL
Älvsby IF OK:s vårtävling, långÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
natL
v 23mån 1/6EM-test, medeldistansSOK Aneby
Svenska Orienteringsförbundet
Smålands Orienteringsförbund
mästM
tis 2/6DM, sprint, GöteborgFrölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
mästS
ons 3/6
tor 4/6
fre 5/6Ösaträffen, dag 1, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natM
Västerbottens 3-dagars, etapp 1, medelUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natM
lör 6/6Västerbottens 3-dagars, etapp 2, medelUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natM
DM, sprint, VärmlandOK FryksdalenVärmlands Orienteringsförbund
mästS
Kinekullesprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natS
Kinekullesprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natS
Ösaträffen, dag 2, långAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natL
Svenska Cupen MTBO, #5, sprintSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
M
natS
sön 7/6Västerbottens 3-dagars, etapp 3, långUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natL
DM, sprint, GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästS
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natS
Ösaträffen, dag 3, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natM
Svenska Cupen MTBO, #6, långSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
M
natL
v 24mån 8/6
tis 9/6
ons 10/6
tor 11/6
fre 12/6
lör 13/6DM, sprint, VästmanlandVandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
mästS
DM, sprintstafett, VästmanlandVandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
mästSS
Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
distM
sön 14/6DM, sprint, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
mästS
DM, sprintstafett, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
mästSS
DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
natS
High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
natS
v 25mån 15/6
tis 16/6Brödkampen med DM, ultralång, Gästrikland+HälsinglandHälsinglands Orienteringsförbund
Ockelbo OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästU
DM, sprint, MedelpadKovlands IFMedelpads Orienteringsförbund
mästS
SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
natS
ons 17/6
tor 18/6
fre 19/6
lör 20/6
sön 21/6Idrefjällveckan, dag 1, medelIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
v 26mån 22/6Idrefjällveckan, dag 2, långIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
tis 23/6Idrefjällveckan, dag 3, sprintIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natS
ons 24/6Idrefjällveckan, dag 4, medelIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
tor 25/6Idrefjällveckan, dag 5, långIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
fre 26/6MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, sprintIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
M
mästS
3+3 i Sälen, etapp 1Malungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natM
Tre skåningar och en dansk, etapp 1Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natS
lör 27/63+3 i Sälen, etapp 2Malungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natL
Tre skåningar och en dansk, etapp 2Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natM
Tre skåningar och en dansk, etapp 3Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natS
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #8, långIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
M
mästL
SM, knockout-sprintHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästS
Laxforsen/Poikkijärvi 2-dagars, etapp 1, medelIFK KirunaNorrbottens Orienteringsförbund
natM
sön 28/63+3 i Sälen, etapp 3Malungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natL
Tre skåningar och en dansk, etapp 4Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natS
Laxforsen/Poikkijärvi 2-dagars, etapp 2, långIFK KirunaNorrbottens Orienteringsförbund
natL
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #9, medelIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
M
mästM
Örebro City SprintAlmby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
natS
Örebro City Sprint, stafettAlmby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
natSS
v 27mån 29/6
tis 30/6Tjust 2-dagars, dag 1, långVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
natL
Trekvällars, etapp 1, långOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distL
ons 1/7Trekvällars, etapp 2, medelOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distM
Havs-OL, dag 1, långBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge Orienteringsförbund
natL
Skene SoIS sommarorienteringSkene Sim o ISVästergötlands Orienteringsförbund
distM
Tjust 2-dagars, dag 2, medelVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
natM
tor 2/7Trekvällars, etapp 3, långOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distL
Havs-OL, dag 2, sprintBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge Orienteringsförbund
natS
fre 3/7Vålådalens 3-dagars, dag 1, sprintFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natS
Eskilstuna Weekend, etapp 1, medelIK Standard
Ärla IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natM
lör 4/7Eskilstuna Weekend, etapp 2, långIK Standard
Ärla IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natL
Piteå IF OK, medelPiteå IF OrienteringsklubbNorrbottens Orienteringsförbund
distM
TjogetEmmaboda Verda OKSmålands Orienteringsförbund
natSMK
Vålådalens 3-dagars, dag 2, medelFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natM
Gotlands 2-dagars, etapp 1, medelSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
natM
Morokulien 2-dagars, etapp 1, medelOK Hierne
Åmotfors OK
Värmlands Orienteringsförbund
natM
sön 5/7Eskilstuna Weekend, etapp 3, långIK Standard
Ärla IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natL
Gotlands 2-dagars, etapp 2, långSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
natL
Morokulien 2-dagars, etapp 2, långOK Hierne
Åmotfors OK
Värmlands Orienteringsförbund
natL
Piteå IF OK, långPiteå IF OrienteringsklubbNorrbottens Orienteringsförbund
distL
Vålådalens 3-dagars, dag 3, långFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natL
v 28mån 6/7
tis 7/7Gotlands 3-dagars, etapp 1, medelGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natM
ons 8/7Gotlands 3-dagars, etapp 2, medelGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natM
tor 9/7Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natL
fre 10/7Hallands 3-dagars PreO1OK LöftanHallands Orienteringsförbund
P
natL
Hallands 3-dagars, etapp 1, medelFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natM
lör 11/7Hallands 3-dagars, etapp 2, långFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natL
Hallands 3-dagars PreO2OK LöftanHallands Orienteringsförbund
P
natL
Gotland Team SprintVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
distSS
5/7
Gotland Tough SprintVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
distS
5/7
sön 12/7Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natL
Hallands 3-dagars PreO3OK LöftanHallands Orienteringsförbund
P
natL
EngelbrektssprintenNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
distS
v 29mån 13/7Österlens 3-kvällars, kväll 1Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natM
tis 14/7Österlens 3-kvällars, kväll 2Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natM
MastloppetHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distL
ons 15/7Österlens 3-kvällars, kväll 3Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natM
tor 16/7
fre 17/7
lör 18/7
sön 19/7
v 30mån 20/7O-Ringen, Uppsala, etapp 1O-Ringen
natL
O-Ringen, Uppsala, MTBO, etapp 1O-Ringen
M
natL
O-Ringen, Uppsala, PreO, etapp 1O-Ringen
P
natP
tis 21/7O-Ringen, Uppsala, etapp 2O-Ringen
natL
O-Ringen, Uppsala, MTBO, etapp 2O-Ringen
M
natM
O-Ringen, Uppsala, PreO, etapp 2O-Ringen
P
natP
ons 22/7
tor 23/7O-Ringen, Uppsala, etapp 3O-Ringen
natL
O-Ringen, Uppsala, MTBO, etapp 3O-Ringen
M
natS
O-Ringen, Uppsala, PreO, etapp 3O-Ringen
P
natP
fre 24/7O-Ringen, Uppsala, etapp 4O-Ringen
natM
O-Ringen, Uppsala, MTBO, etapp 4O-Ringen
M
natL
O-Ringen, Uppsala, PreO, etapp 4O-Ringen
P
natP
lör 25/7O-Ringen, Uppsala, etapp 5O-Ringen
natL
O-Ringen, Uppsala, MTBO, etapp 5O-Ringen
M
natM
O-Ringen, Uppsala, PreO, etapp 5O-Ringen
P
natP
sön 26/7
v 31mån 27/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distM
tis 28/7OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distL
ons 29/7OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distL
tor 30/7
fre 31/7Tibrotrippeln, FredagsmedelnTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
Ungdomens 10milaIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
natSL
Grövelsjöorienteringen, etapp 1, långDalarnas Orienteringsförbund
Grövelsjöfjällens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
distL
lör 1/8Grövelsjöorienteringen, etapp 2, medelDalarnas Orienteringsförbund
Grövelsjöfjällens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
distM
Tibrotrippeln, LördagsmedelnTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
Medeltidskampen, Gotland, etapp 1, medelGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natM
Medeltidskampen, Gotland, etapp 2, medelGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natM
sön 2/8Grövelsjöorienteringen, etapp 3, långDalarnas Orienteringsförbund
Grövelsjöfjällens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
distL
Medeltidskampen, Gotland, etapp 3, långGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natL
Tibrotrippeln, SöndagslångenTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
v 32mån 3/8
tis 4/8
ons 5/8
tor 6/8StjärnorpsmedelnOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
fre 7/8Norrlandsmästerskapen, sprintFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästS
Rånö skärgårdsorientering, dag 1 (Sommarserien de Luxe)Kamrat och IF KIFStockholms Orienteringsförbund
distL
lör 8/8Dackefejden, långKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
natL
Hjo 2-dagars, dag 1, medelHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
Kopparbergsorienteringen, dag 1, medelLindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Läns Orienteringsförbund
natM
Norrlandsmästerskapen, långFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästL
Rånö skärgårdsorientering, dag 2 (Sommarserien de Luxe)Kamrat och IF KIFStockholms Orienteringsförbund
distL
sön 9/8BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
Dackefejden, medelKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
natM
Hjo 2-dagars, dag 2, långHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
Kopparbergsorienteringen, dag 2, långLindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Läns Orienteringsförbund
natL
Norrlandsmästerskapen, medelFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästM
Norrlandsmästerskapen, stafettFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästSM
Öppna Falumästerskapet Medel Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
distM
2/8
v 33mån 10/8
tis 11/8
ons 12/8Storviks nattStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
natLN
tor 13/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
fre 14/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
natS
Götalandsmästerskapen, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
mästS
lör 15/8Avestapropagandan, dag 1, långAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
Bollnästräffen, dag 1, medelRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
natM
DM, lång, NorrbottenHaparanda OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästL
Golden Weekend, dag 1Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
natM
Götalandsmästerskapen, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
mästL
Götalandsmästerskapen, publiktävling, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
natL
VÖOL-dubbeln, dag 1Vallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
natM
sön 16/8Avestapropagandan, dag 2, medelAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
Bollnästräffen, dag 2, långRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
natL
DM, stafett, NorrbottenHaparanda OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästSM
DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasserHaparanda OKNorrbottens Orienteringsförbund
distM
Golden Weekend, dag 2Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
natM
Götalandsmästerskapen, publiktävling, medelFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
natM
Götalandsmästerskapen, stafettFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
mästSL
Skaraborgsmästerskap, långOK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
distL
VÖOL-dubbeln, dag 2Vallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
natM
v 34mån 17/8
tis 18/8
ons 19/8
tor 20/8
fre 21/8OL-rounden, dag 1, långOK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natLN
lör 22/8DM, lång, Medelpad+ÅngermanlandSelånger SOK
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, VästerbottenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
mästL
DM, medel, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästM
IFK/SOL/SOK/NOK, långdistansIFK Enskede
Nynäshamns OK
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
Jönköpings OK, dag 1, långJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
natL
Kolmårdsträffen, medelTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
MariestadsmedelnMariestads FKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
OL-rounden, dag 2, långOK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natL
Tuna Ting, dag 1Stora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
sön 23/8DM, stafett, Medelpad+ÅngermanlandSelånger SOK
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, Medelpad+Ångermanland, individuella öppna klasserSelånger SOK
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
distL
DM, stafett, VästerbottenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
mästSL
DM, ultralång, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästU
EskilstunaorienteringenEskilstuna OLSödermanlands Orienteringsförbund
natL
HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natL
IFK/SOL/SOK/NOK, medeldistansIFK Enskede
Nynäshamns OK
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholms Orienteringsförbund
natM
Jönköpings OK, dag 2, medelJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
natM
Kolmårdsträffen, långTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
OL-rounden, dag 3, medelOK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natM
Tuna Ting, dag 2Stora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
TyringerundanOK TyringeSkånes Orienteringsförbund
natL
VärmlandsserienKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
distL
v 35mån 24/8
tis 25/8
ons 26/8Ungdomsserien regionfinaler SV och NStockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distM
Ungdomsserien, region SOSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
distM
tor 27/8
fre 28/8Veteran-SM, sprintKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästS
SM, medel, och Swedish League, #6, kvalBodens Bandyklubb OS
I 19 IF
Norrbottens Orienteringsförbund
Vittjärvs IK
Älvsby IF OK
Norrbottens Orienteringsförbund
mästM
lör 29/8SM, medel, och Swedish League, #6, finalBodens Bandyklubb OS
I 19 IF
Norrbottens Orienteringsförbund
Vittjärvs IK
Älvsby IF OK
Norrbottens Orienteringsförbund
mästM
GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
KlarälvskavlenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
distSL
Svenska Cupen MTBO, #10, sprintSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
M
natS
Ungdomsseriefinalen BlekingeOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
distL
Veteran-SM, medelKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästM
sön 30/8FK ÅsenFK ÅsenSkånes Orienteringsförbund
natL
Sisu-/DejeträffenDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmlands Orienteringsförbund
natM
SM, stafettBergnäsets AIK
Gammelstads IF
Norrbottens Orienteringsförbund
OK Renen
Norrbottens Orienteringsförbund
mästSL
Svenska Cupen MTBO, #11, masstartSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
M
natL
Veteran-SM, långKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästL
VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
VästboträffenOK VivillSmålands Orienteringsförbund
natM
v 36mån 31/8
tis 1/9
ons 2/9
tor 3/9
fre 4/9DM, natt, DalarnaOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, GästriklandOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, SmålandKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
mästMN
DM, natt, VästmanlandNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, Örebro länAskersunds OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, ÖstergötlandMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
mästLN
lör 5/9DM, lång, StockholmTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
mästL
DM, medel, BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, GotlandSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, GöteborgKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, SkåneHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, SödermanlandOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, VästergötlandBredareds IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästM
PreO, Dag-DMBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
mästP
PreO, Natt-DMOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
mästPN
DM, medel, Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästM
2/9
sön 6/9DM, lång, DalarnaSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, GotlandSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, GästriklandGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, SmålandAnderstorps OKSmålands Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, UpplandOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, VärmlandKils OKVärmlands Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, VästmanlandNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, ÖstergötlandNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
mästL
DM, medel, StockholmIFK Tumba SOKStockholms Orienteringsförbund
mästM
DM, stafett, BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, GöteborgUtby IKGöteborgs Orienteringsförbund
mästL
DM, stafett, HallandFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
distL
DM, stafett, SkåneHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, SödermanlandOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, VästergötlandHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
distM
DM, stafett, Örebro länLaxå OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästSL
PreO, TempO-DMOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
P
mästT
RallarsvängenVännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
distM
DM, stafett, Blekinge, individuella öppna klasserStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
distL
DM, stafett, Södermanland, individuella öppna klasserOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distL
DM, lång, Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästL
24/8
v 37mån 7/9
tis 8/9
ons 9/9
tor 10/9
fre 11/9DM, natt, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, Bohuslän-DalUddevalla ISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, HälsinglandSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, Södermanland+StockholmStockholms Orienteringsförbund
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
mästLN
lör 12/9DM, medel, DalarnaDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, GästriklandValbo AIFGästriklands Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, HallandLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, SmålandOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, VärmlandÅrjängs OKVärmlands Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, VästerbottenStöcksjö ISVästerbottens Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, Örebro länOK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästM
DM, stafett, Västmanland + UpplandSala OK
Upplands Orienteringsförbund
Västmanlands Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, Västmanland + Uppland, individuella öppna klasserSala OK
Upplands Orienteringsförbund
Västmanlands Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
distM
LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natM
OK Grip/Åkers IFOK GripSödermanlands Orienteringsförbund
natM
Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
sön 13/9DM, lång, BlekingeOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, SkåneRingsjö OKSkånes Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, SödermanlandÅkers IFSödermanlands Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, Örebro länOK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästL
DM, medel, UpplandRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, VästmanlandSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästM
DM, stafett, Bohuslän-DalStigsökarnaBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, DalarnaDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, GästriklandValbo AIFGästriklands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, SmålandOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distL
DM, stafett, VärmlandSäffle OKVärmlands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasserOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
SuderträffenIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
distM
DM, sprint, HälsinglandAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästS
DM, stafett, Stockholm