Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

35 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Örebro Län, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
lör 4/5Tisarträffen, dag 1, medelOK TisarenÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Tisarträffen, dag 2, långOK TisarenÖrebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/5Närkekvartetten, #1, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/5Närkekvartetten, #2, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/5Närkekvartetten, #3, medelKFUM Örebro OKÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/5Närkekvartetten, #4, långKFUM Örebro OKÖrebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/5Örebro City Sprint / DM, sprint, Örebro LänAlmby IKÖrebro Län
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/5DM, sprintstafett, Örebro LänAlmby IKÖrebro Län
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 5/7OL-skytte, sprint, Svenska Cupen #3, World Cup #7OK TisarenÖrebro Län
Y
intSResultat
lör 6/7OL-skytte, masstart, SM, Svenska Cupen #4, World Cup #8OK TisarenÖrebro Län
Y
mästLResultat
sön 7/7OL-skytte, stafett, SMOK TisarenÖrebro Län
Y
mästSLResultat
lör 10/8AskersundsmedelnAskersunds OKÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/8LindebygdsträffenLindebygdens OKÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 30/8DM, natt, Örebro LänOK TisarenÖrebro Län
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/9DM, stafett, Örebro länKFUM Örebro OKÖrebro Län
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/9DM, medel, Örebro länOK Tylöskog
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, lång, Örebro länOK Tylöskog
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/4Tisarträffen, dag 1, medelOK TisarenÖrebro Län
natM
sön 26/4Tisarträffen, dag 2, långOK TisarenÖrebro Län
natL
lör 9/5Närkekvartetten, #1, medelKFUM Örebro OKÖrebro Län
natM
3/5
sön 10/5Närkekvartetten, #2, långKFUM Örebro OKÖrebro Län
natL
3/5
lör 16/5Närkekvartetten, #3, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natM
10/5
sön 17/5Närkekvartetten, #4, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natL
10/5
sön 28/6Örebro City Sprint + DM, Sprint, Örebro LänAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästS
21/6
sön 28/6Örebro City Sprint, stafett + DM, Sprintstafett, Örebro LänAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSS
21/6
lör 8/8Kopparbergsorienteringen, dag 1, medelLindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Län
natM
sön 9/8Kopparbergsorienteringen, dag 2, långLindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Län
natL
fre 4/9DM, natt, Örebro länAskersunds OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLN
sön 6/9DM, stafett, Örebro länLaxå OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSL
lör 12/9DM, lång, Örebro länOK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästL
sön 13/9DM, medel, Örebro länOK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästM
lör 26/9Swedish League, #8, medelAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
natM
lör 26/9Swedish League, publiktävling, medelAlmby IKÖrebro Län
natM
sön 27/9Swedish League, #9, final, förkortad lång och jaktstartAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
natL
sön 27/9Swedish League, publiktävling, långAlmby IKÖrebro Län
natL

Annonser