Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

28 tävlingar hittades mellan 2019-02-05 och 2019-03-11 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
lör 9/2SkidO, DM, medel, MedelpadTimrå SOKMedelpads Orienteringsförbund
S
mästMResultat
lör 9/2SkidO, J-cup/NOF-cup, medelOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
S
natMResultat
sön 10/2SkidO, DM, lång, MedelpadTimrå SOKMedelpads Orienteringsförbund
S
mästLResultat
sön 10/2SkidO, J-cup/NOF-cup, sprintOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
S
natSResultat
sön 10/2SkidO, DM SprintFrösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
mästSResultat
sön 10/2SkidO, medelSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
S
distMResultat
tis 12/2SkidO, DM, natt, MedelpadSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
S
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/2Mila Stockholm by Night, #4Täby OKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/2SkidO, DM, natt, Jämtland-HärjedalenFältjägarnas IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
mästMNResultat
lör 16/2SkidO, DM, medel, SödermanlandKjula IFSödermanlands Orienteringsförbund
S
mästM
lör 16/2SkidO, SK Björnen/Umedalens IF, VOF-cup, #5, medelSK Björnen
Umedalens IF
Västerbottens Orienteringsförbund
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/2SkidO, Förenings-DM, stafett, MedelpadKovlands IFMedelpads Orienteringsförbund
S
mästSL
sön 17/2SkidO, DM, lång, Södermanland + StockholmÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
S
mästL
sön 17/2SkidO, DM, medel, DalarnaDomnarvets GOIF
Kvarnsvedens GOIF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/2SkidO, NOF-cupen, #9, medelBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
natM
sön 17/2SkidO, NOF-cupen, #10, medel Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
natM
lör 23/2SkidO, SM/JSM medel, Nordiska Ungdomsspelen och publiktävling Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
mästM
20/2
Starttider
sön 24/2SkidO, SM publiktävling och Nordiska UngdomsspelenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
natM
20/2
sön 24/2SkidO, SM/JSM stafettÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
mästSM
20/2
fre 1/3Sverigepremiären, nattOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natLN
24/2
Livebevakning
lör 2/3Sverigepremiären, medelOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natM
24/2
sön 3/3Sverigepremiären, långOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natL
24/2
sön 3/3Sverigepremiären, stafettOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natSL
24/2
fre 8/3KattegattnattOK LindénaHallands Orienteringsförbund
natLN
3/3
lör 9/3Hallandspremiären, medelLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
natM
7/3
lör 9/3SkidO, SM/USM/JSM/VSM, sprint HJS-Vansbro OK
IK Jarl Rättvik
Malungs OK Skogsmårdarna
Säterbygdens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
S
mästS
27/2
sön 10/3Hallandspremiären, långHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
natL
3/3
sön 10/3SkidO, SM/USM/JSM/VSM, långHJS-Vansbro OK
IK Jarl Rättvik
Malungs OK Skogsmårdarna
Säterbygdens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
S
mästL
27/2

Annonser