Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

45 tävlingar hittades mellan 2019-03-01 och 2019-03-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 9fr 1/3Sverigepremiären, nattOK Pan-KristianstadSkåne
natLN
24/2
lö 2/3Sverigepremiären, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natM
24/2
sö 3/3Sverigepremiären, långOK Pan-KristianstadSkåne
natL
24/2
Sverigepremiären, stafettOK Pan-KristianstadSkåne
natSL
24/2
v 10må 4/3
ti 5/3
on 6/3
to 7/3
fr 8/3KattegattnattOK LindénaHalland
natLN
3/3
lö 9/3Hallandspremiären, medelLaholms IF OKHalland
natM
7/3
SkidO, SM/USM/JSM/VSM, sprint HJS-Vansbro OK
IK Jarl Rättvik
Malungs OK Skogsmårdarna
Säterbygdens OK
Dalarna
S
mästS
27/2
sö 10/3Hallandspremiären, långHalmstad OKHalland
natL
3/3
SkidO, SM/USM/JSM/VSM, långHJS-Vansbro OK
IK Jarl Rättvik
Malungs OK Skogsmårdarna
Säterbygdens OK
Dalarna
S
mästL
27/2
v 11må 11/3
ti 12/3
on 13/3Mila Stockholm by Night, #5, final, jaktstartIFK Lidingö SOKStockholm
distLN
to 14/3
fr 15/3Vårracet, nattOK OrionBlekinge
natLN
10/3
lö 16/3SkidO, DM, medel, ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanland
S
mästM
Vårracet, långOK OrionBlekinge
natL
10/3
FolskubbetFrölunda OLGöteborg
distM
10/3
SkidO, Vännäs OK, VOF-cup, #6, medelVännäs OKVästerbotten
LS
distM
10/3
sö 17/3Gustavsbergs OK, medeldistansGustavsbergs OKStockholm
natM
LaxträffenFalkenbergs OKHalland
natL
10/3
SkidO, DM, sprint, ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanland
S
mästS
Vårracet, medelOK OrionBlekinge
natM
10/3
v 12må 18/3
ti 19/3
on 20/3VM i skidorientering + Junior-VM och Ungdoms-EMSvenska Orienteringsförbundet
S
intL
to 21/3VM i skidorientering + Junior-VM och Ungdoms-EMSvenska Orienteringsförbundet
S
intL
Veteran-VM i skidorienteringSvenska Orienteringsförbundet
S
intM
VM i skidorientering, publiktävling ungdomarBergnäsets AIKNorrbotten
S
distM
20/3
fr 22/3VM i skidorientering + Junior-VM och Ungdoms-EMSvenska Orienteringsförbundet
S
intL
Veteran-VM i skidorienteringSvenska Orienteringsförbundet
S
intM
DM, natt, GöteborgGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
mästLN
15/3
NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland
distLN
17/3
VM i skidorientering, publiktävling ungdomarBergnäsets AIKNorrbotten
S
distM
21/3
Rådanatten, Öppet SkaraborgsmästerskapLidköpings VSKVästergötland
natMN
17/3
lö 23/3VM i skidorientering + Junior-VM och Ungdoms-EMSvenska Orienteringsförbundet
S
intL
Veteran-VM i skidorienteringSvenska Orienteringsförbundet
S
intM
Brudarebackens sprintstafett Göteborgs SKGöteborg
distSS
17/3
NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland
natL
17/3
sö 24/3VM i skidorientering + Junior-VM och Ungdoms-EMSvenska Orienteringsförbundet
S
intL
Veteran-VM i skidorienteringSvenska Orienteringsförbundet
S
intM
Långdistans mitt i SkåneMalmö OKSkåne
natL
MåsenstafettenOK MåsenSödermanland
natSL
17/3
Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanland
distL
21/3
VM i skidorientering, publiktävling ungdomarBergnäsets AIKNorrbotten
S
distM
23/3
Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dal
natL
17/3
v 13må 25/3
ti 26/3
on 27/3
to 28/3
fr 29/3SumpnattaSundbybergs IKStockholm
distLN
Tibrotrippeln, nattTibro OKVästergötland
natLN
24/3
SM, natt, och Swedish League, #1Hässleholms OKSkåne
mästLN
18/3
lö 30/3Kringelträffen, dag 1 Södertälje-Nykvarn OFSödermanland
natM
Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötland
natM
24/3
Uven-/Rigordubbeln, medelIK UvenGöteborg
natM
Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge
natM
sö 31/3Kringelträffen, dag 2Södertälje-Nykvarn OFSödermanland
natM
MTBO, KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
M
natL
Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötland
natM
24/3
Uven-/Rigordubbeln, långIF RigorHalland
natL
24/3
Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge
natL

Annonser