Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

105 tävlingar hittades mellan 2019-03-01 och 2019-03-31 med följande urval: närtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
lör 2/3Kretsträning OK MotalaÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/3Skid-O 5Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närL
lör 2/3Sverigepremiären, stafetträningOK Pan-KristianstadSkåne
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/3PoängjaktIS KullenSkåne
närL
sön 3/3VinterserienOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
närLResultat
tis 5/3Test 1 SkeneSkene Sim o ISVästergötland
närM
tis 5/3GTNC-5 2019OK KlemmingenSödermanland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 5/3Skaraborg by nightOK KlyftamoVästergötland
närLNResultat
ons 6/3Veteran-OL nr 22Kristinehamns OKVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/3LuffarliganIF LöjpStockholm
närMVisa rutter i Livelox
ons 6/3Go Natt AvestaDalaportens OLDalarna
närSN
ons 6/3SAIS Motions-OL Etapp 6Stångenäs AISBohuslän-Dal
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/3Löpex Vinterserie 2018-2019 Deltävling 7OK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/3Vintercupen deltävling 7Sundsvalls OKMedelpad
närMNResultat
tor 7/3Daglediga 10IF Hansa-HoburgGotland
närL
tor 7/3GOF NattCup Etapp 9Göteborgs OF
Kungälvs OK
Göteborg
närLNResultat
tor 7/3VeterantourOK RoslagenUppland
närM
tor 7/3Veteran OlLerums SOKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMVisa rutter i Livelox
tor 7/3Vätterbygden by night, deltävling 12IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/3Östra Blekinges nattcup 17OK Orion
Ronneby OK
Blekinge
närLNResultat
tor 7/3Pölder Sport Nattcup Etapp 7BroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/3Natt 7:an Etapp 6IK YmerVästergötland
närLNResultat
fre 8/3 - sön 10/3Junior CampOK OrionBlekinge
närLK
fre 8/3Junior Camp, StjärnnattenOK OrionBlekinge
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/3Test Stafett 1Skene Sim o ISVästergötland
närSLResultat
lör 9/3SM Sport vintercup #4 final!Sävedalens AIKGöteborg
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/3Vinterserien - MtbOLunds OKSkåne
M
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/3Junior Camp, One (wo)man relayOK OrionBlekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/3O-ringenträning LOKLinköpings OKÖstergötland
närLResultat
sön 10/3VinterAlliansHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
sön 10/3PoängjaktIS KullenSkåne
närL
sön 10/3VinterserienTumba-Mälarhöjden OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/3SkidOL Umeå OKUmeå OKVästerbotten
S
närLResultat
tis 12/3Nattserien vår 2019Ärla IFSödermanland
närLNResultat
ons 13/3Kylklampen Edanenäset deltävling 8OK MangenVärmland
närLNResultat
ons 13/3Luffarligan i VallentunaVallentuna-Össeby OLUppland
närL
ons 13/3Veteran-OL nr 23Kristinehamns OKVärmland
närLResultat
ons 13/3Vintercup 4OK NolaskogsarnaÅngermanland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/3MOF Nattcup #10Sundsvalls OKMedelpad
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/3Daglediga 11Svaide Roma SOKGotland
närL
tor 14/3GOF NattCup Etapp 10Göteborgs OF
OK Alehof
Göteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/3Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUppland
närL
tor 14/3Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUppland
närL
tor 14/3Veterantouren i VallentunaVallentuna-Össeby OLUppland
närL
tor 14/3 - lör 16/3OCK träning SporrakullaOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närM
tor 14/3Klubbmästerskap skidorienteringIFK Mora OKDalarna
S
närL
tor 14/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
tor 14/3Vätterbygden by night #13IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/3Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närMNResultat
tor 14/3Klubbmästerskap Natt OKK och MOKMalmö OKSkåne
närLNResultat
lör 16/3Tour De TGOKTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/3Kretsens VårupptaktOK DjerfVärmland
närLResultat
sön 17/3Örebro läns Vinterserie 2018-19, deltävling 8 (final)Lindebygdens OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/3Först i mål Gudhems IFVästergötland
närM
sön 17/3Oringenträning OKSOK SkogsströvarnaÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/3Kretsträning söndagDegerfors OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/3PoängjaktIS KullenSkåne
närL
sön 17/3Gällivare Skid-OLOK SarvenNorrbotten
S
närMResultat
sön 17/3RENRUSETSkogslöparnaÅngermanland
S
närMResultat
sön 17/3Hudik Skid-OHudiksvalls OKHälsingland
S
närL
tis 19/3Veteran OLOK TorSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 19/3Nattserien EskilstunaOK TorSödermanland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 20/3Nattugglan - BrosjönTullinge SKStockholm
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 20/3Veteran-OL nr 24Kristinehamns OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 20/3LuffarliganIF LöjpStockholm
närMVisa rutter i Livelox
ons 20/3Kylk(l)ampen deltävling 9Kristinehamns OKVärmland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 21/3Daglediga 12Visby IF Gute SOKGotland
närL
tor 21/3POL-RydaHjobygdens OK
Ryda SK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 21/3RoslagsveteranernaOK ÖsteråkerStockholm
närLResultat
tor 21/3Veteran-OL tävling 1Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 21/3Veteran OL TaikTolereds Allmänna IKGöteborg
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 21/3 - fre 22/3OCK träning KjugekullOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närLK
tor 21/3Vätterbygden By Night deltävling 14IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närLN
tor 21/3Natt 7:an Etapp 7 + Sjuhäradsmästerskap NattHestra IFVästergötland
närLNResultat
tor 21/3Natt-Cup 8 DalarnaIFK Mora OKDalarna
närMNVisa rutter i Livelox
fre 22/3Nattcup 4Visborgs OKGotland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
lör 23/3Vårupptakt (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/3Skidorientering RödåselSK BjörnenVästerbotten
S
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/3Träningsdag MomentbanaVästergötlands OFVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
sön 24/3Hudik Skid-O 20190324Hudiksvalls OKHälsingland
LS
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 26/3Test 3Skene Sim o ISVästergötland
närSLKResultat
tis 26/3Ärla IF Veteran-OLÄrla IFSödermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 26/3Höglandets teknikträningEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
tis 26/3Motions-OL HembygdsgårdenKristinehamns OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 26/3FK Finn ZonnattaFK FinnSmålands Orienteringsförbund
närLN
tis 26/3IK Standards OL-NattserieIK StandardSödermanland
närMN
tis 26/3Natt-KM, Motala kretsenMotala AIF OLÖstergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 26/3Alingsåskretsens Natt-KMOK SkogshjortarnaVästergötland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 27/3Luffarligan 27 marsOK SödertörnStockholm
närL
ons 27/3Veteran OLLjungskile FKBohuslän-Dal
närM
ons 27/3Pensionärs OLVärend GN OLSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 27/3Kylk(l)ampen finalOK ÄlgenVärmland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 27/3LennartKjellgrenNassenSkogspojkarnas OKÖstergötland
närMNResultat
tor 28/3POL-LugnåsHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/3VeteranOL HOK-1Hallstahammars OKVästmanland
närMResultat
tor 28/3Veteran-OL tävling 2KFUM Örebro OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/3 - sön 31/3OCK träning Rinkaby skjutfältOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närMK
tor 28/3Roslagsveteranerna SkavlötenTäby OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/3Motions-OL A9Kristinehamns OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närSVisa rutter i Livelox
lör 30/3OK PuhOK EnenUppland
närM
sön 31/3Skogis Cup nr 1Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 31/3SkidO, TvåÅkerSelånger SOKMedelpad
S
närSM

Annonser

Mila