Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

192 tävlingar hittades mellan 2019-03-01 och 2019-03-31 med följande urval: orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
fre 1/3Sverigepremiären, nattOK Pan-KristianstadSkåne
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/3Sverigepremiären, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/3Teknikträning UNGDOM Gbg-ÖstSävedalens AIKGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 2/3Kretsträning OK MotalaÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/3Sverigepremiären, stafetträningOK Pan-KristianstadSkåne
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/3Sverigepremiären, stafettOK Pan-KristianstadSkåne
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/3Sv-prem_stafett_LundsOKLunds OKSkåne
klubbL
sön 3/3O-ringenträningIFK Linköpings OSÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/3Sverigepremiären, långOK Pan-KristianstadSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/3PoängjaktIS KullenSkåne
närL
sön 3/3VinterserienOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
närLResultat
mån 4/3Berghård som en mårdLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 5/3Test 1 SkeneSkene Sim o ISVästergötland
närM
tis 5/3Veckans bana 2019:10Ludvika OKDalarna
klubbS
tis 5/3GOK Nattsprintcup nr 5Gustavsbergs OKStockholm
klubbSNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 5/3GTNC-5 2019OK KlemmingenSödermanland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 5/3Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 8Kalmar OKSmåland
klubbLNResultat
tis 5/3Skaraborg by nightOK KlyftamoVästergötland
närLNResultat
ons 6/3Veteran-OL nr 22Kristinehamns OKVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/3LuffarliganIF LöjpStockholm
närMVisa rutter i Livelox
ons 6/3SOK Viljan veteran-OLSOK ViljanSmåland
klubbL
ons 6/3Moorden i FalaLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/3Go Natt AvestaDalaportens OLDalarna
närSN
ons 6/3SAIS Motions-OL Etapp 6Stångenäs AISBohuslän-Dal
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/3Löpex Vinterserie 2018-2019 Deltävling 7OK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/3Vintercupen deltävling 7Sundsvalls OKMedelpad
närMNResultat
ons 6/3Vinternattcup 5Järfälla OKStockholm
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/3Daglediga 10IF Hansa-HoburgGotland
närL
tor 7/3GOF NattCup Etapp 9Göteborgs OF
Kungälvs OK
Göteborg
närLNResultat
tor 7/3Nattcup #5Strängnäs-Malmby OLSödermanland
klubbLResultat
tor 7/3VeterantourOK RoslagenUppland
närM
tor 7/3Veteran OlLerums SOKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/3Stads-OLKristinehamns OKVärmland
klubbLK
tor 7/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMVisa rutter i Livelox
tor 7/3VKC5 FinalTäby OKStockholm
klubbLResultat
tor 7/3Vätterbygden by night, deltävling 12IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/3Östra Blekinges nattcup 17OK Orion
Ronneby OK
Blekinge
närLNResultat
tor 7/3Pölder Sport Nattcup Etapp 7BroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/3Natt 7:an Etapp 6IK YmerVästergötland
närLNResultat
tor 7/3Nattcupen nr 7Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholm
klubbLNResultat
fre 8/3KattegattnattOK LindénaHallands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/3 - sön 10/3Junior CampOK OrionBlekinge
närLK
fre 8/3Viking Memorial - The NightmareVästerås SOKVästmanland
klubbMNResultat
fre 8/3Junior Camp, StjärnnattenOK OrionBlekinge
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/3Hallandspremiären, medelLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/3Test Stafett 1Skene Sim o ISVästergötland
närSLResultat
lör 9/3Upptaktsdag för Upplands ungdomar 13-16 årSigtuna OKUppland
klubbM
lör 9/3Viking Memorial - The HellVästerås SOKVästmanland
klubbMResultat
lör 9/3Viking Memorial - The TimechaseVästerås SOKVästmanland
klubbMStarttider
lör 9/3MedelbanaOK Vilse 87Blekinge
klubbMVisa rutter i Livelox
lör 9/3LOK Sprint Cup deltävling 5Linköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/3Teknikträning Ungdom Gbg-ÖstOK LandehofGöteborg
klubbL
lör 9/3SM Sport vintercup #4 final!Sävedalens AIKGöteborg
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/3Hallandspremiären, långHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/3Viking Memorial - The HuntVästerås SOKVästmanland
klubbUResultat
sön 10/3Vintercup Etapp 10 (Final)OK EnenUppland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/3Valhall medelOK Vilse 87Blekinge
klubbMVisa rutter i Livelox
sön 10/3Junior Camp, One (wo)man relayOK OrionBlekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/3O-ringenträning LOKLinköpings OKÖstergötland
närLResultat
sön 10/3VinterAlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
sön 10/3PoängjaktIS KullenSkåne
närL
sön 10/3Sumpans inofficiella öppna Ultra KMSundbybergs IKStockholm
klubbU
sön 10/3VinterserienTumba-Mälarhöjden OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 11/3Spika med UlricaLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 12/3OL-NV Natträning 8FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 12/3NattCup 6OK HällenSödermanland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 12/3Nattserien vår 2019Ärla IFSödermanland
närLNResultat
ons 13/3Kylklampen Edanenäset deltävling 8OK MangenVärmland
närLNResultat
ons 13/3Luffarligan i VallentunaVallentuna-Össeby OLUppland
närL
ons 13/3Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkåne
klubbL
ons 13/3Veteran-OL nr 23Kristinehamns OKVärmland
närLResultat
ons 13/3Midvinterduell etapp 7Hagaby GoIF Örebro
Linköpings OK
Örebro Län
Östergötland
klubbLNResultat
ons 13/3Vintercup 4OK NolaskogsarnaÅngermanland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/3MOF Nattcup #10Sundsvalls OKMedelpad
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/3Nattstrapats 6Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i Livelox
ons 13/3Dopp Hopp LoppLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/3Bengt Borgs MinneGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbSNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/3Mila Stockholm by Night, #5, final, jaktstartIFK Lidingö SOKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/3Daglediga 11Svaide Roma SOKGotland
närL
tor 14/3GOF NattCup Etapp 10Göteborgs OF
OK Alehof
Göteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/3Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUppland
närL
tor 14/3Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUppland
närL
tor 14/3Veterantouren i VallentunaVallentuna-Össeby OLUppland
närL
tor 14/3 - lör 16/3OCK träning SporrakullaOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närM
tor 14/3Stads-OLKristinehamns OKVärmland
klubbL
tor 14/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
tor 14/3OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 8OK DenselnÖstergötland
klubbLNResultat
tor 14/3Vätterbygden by night #13IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/3Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmåland
närMNResultat
tor 14/3Klubbmästerskap Natt OKK och MOKMalmö OKSkåne
närLNResultat
fre 15/3Vårracet, nattOK OrionBlekinge
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/3Tour De TGOKTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/3Vårracet, långOK OrionBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/3Kretsens VårupptaktOK DjerfVärmland
närLResultat
lör 16/3FolskubbetFrölunda OLGöteborg
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/3Gustavsbergs OK, medeldistansGustavsbergs OKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/3LaxträffenFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/3Vårracet, medelOK OrionBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/3Örebro läns Vinterserie 2018-19, deltävling 8 (final)Lindebygdens OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/3Först i mål Gudhems IFVästergötland
närM
sön 17/3Oringenträning OKSOK SkogsströvarnaÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/3Kretsträning söndagDegerfors OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/3PoängjaktIS KullenSkåne
närL
mån 18/3Äng- å BergspringLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 19/3Veteran OLOK TorSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 19/3TisdagsträningOK OrintoVästergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 19/3Nattserien EskilstunaOK TorSödermanland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 19/3Natt-KMJärla OrienteringStockholm
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 20/3Nattugglan - BrosjönTullinge SKStockholm
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 20/3Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkåne
klubbL
ons 20/3Veteran-OL nr 24Kristinehamns OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 20/3Veteranorientering Berga SOKBerga SOK
Kalmar OK
Småland
klubbLResultat
ons 20/3LuffarliganIF LöjpStockholm
närMVisa rutter i Livelox
ons 20/3Peters nerskuttLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 20/3Snättringe SK Indoor KMSnättringe SKStockholm
klubbSResultat
ons 20/3Kylk(l)ampen deltävling 9Kristinehamns OKVärmland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 21/3Daglediga 12Visby IF Gute SOKGotland
närL
tor 21/3POL-RydaHjobygdens OK
Ryda SK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 21/3RoslagsveteranernaOK ÖsteråkerStockholm
närLResultat
tor 21/3Sanda OLGY, Sprint ÅrhusIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbSResultat
tor 21/3Veteran-OL tävling 1Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 21/3Veteran OL TaikTolereds Allmänna IKGöteborg
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 21/3 - fre 22/3OCK träning KjugekullOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närLK
tor 21/3Kvällsträning 21/3Söderhamns OKHälsingland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 21/3Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborg
klubbLN
tor 21/3Ungdomsträning (Natt-OL)Almby IKÖrebro Län
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 21/3Vätterbygden By Night deltävling 14IK HakarpspojkarnaSmåland
närLN
tor 21/3Natt 7:an Etapp 7 + Sjuhäradsmästerskap NattHestra IFVästergötland
närLNResultat
tor 21/3Träning Natt OKÖ - Roslagsveteranerna 2019-03-21 OK ÖsteråkerStockholm
klubbMNResultat
tor 21/3Nattcupen nr 8 / Natt-KMAttunda OK
Enebybergs IF
Täby OK
Väsby OK
Stockholm
klubbLNResultat
tor 21/3Natt-Cup 8 DalarnaIFK Mora OKDalarna
närMNVisa rutter i Livelox
fre 22/3DM, natt, GöteborgGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 22/3Nattcup 4Visborgs OKGotland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 22/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 22/3Rådanatten, Öppet SkaraborgsmästerskapLidköpings VSKVästergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/3Brudarebackens sprintstafett Göteborgs SKGöteborg
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
lör 23/3Vårupptakt (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/3Upplands Skogsflickors vårblot OK RodhenUppland
klubbL
sön 24/3Träningsdag MomentbanaVästergötlands OFVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
sön 24/3MåsenstafettenOK MåsenSödermanland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/3Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/3Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/3Långdistans mitt i SkåneMalmö OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/3Hudik Skid-O 20190324Hudiksvalls OKHälsingland
LS
närLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 25/3Runes ruskigheterLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 26/3Test 3Skene Sim o ISVästergötland
närSLKResultat
tis 26/3Ärla IF Veteran-OLÄrla IFSödermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 26/3Höglandets teknikträningEksjö SOKSmåland
närL
tis 26/3Motions-OL HembygdsgårdenKristinehamns OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 26/3OL-NV Natträning 9 FinalFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 26/3Skogssprintträning med SIAC RambergetTolereds Allmänna IK
Tolered-Utby Ol-klubb
Göteborg
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 26/3GOK NattsprintCup Nr6 FINALGustavsbergs OKStockholm
klubbSNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 26/3FK Finn ZonnattaFK FinnSmåland
närLN
tis 26/3IK Standards OL-NattserieIK StandardSödermanland
närMN
tis 26/3Natt-KM, Motala kretsenMotala AIF OLÖstergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 26/3Alingsåskretsens Natt-KMOK SkogshjortarnaVästergötland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 27/3Luffarligan 27 marsOK SödertörnStockholm
närL
ons 27/3Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkåne
klubbL
ons 27/3Veteran OLLjungskile FKBohuslän-Dal
närM
ons 27/3Veteran OL 3-stadLjungskile FK
Trollhättans SK
Bohuslän-Dal
Västergötland
klubbM
ons 27/3Pensionärs OLVärend GN OLSmåland
närLResultat
ons 27/3JE:S usla soppaLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 27/3Kylk(l)ampen finalOK ÄlgenVärmland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 27/3LennartKjellgrenNassenSkogspojkarnas OKÖstergötland
närMNResultat
ons 27/3Natt KMLinköpings OKÖstergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/3POL-LugnåsHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/3VeteranOL HOK-1Hallstahammars OKVästmanland
närMResultat
tor 28/3Veteran-OL tävling 2KFUM Örebro OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/3 - sön 31/3OCK träning Rinkaby skjutfältOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närMK
tor 28/3Roslagsveteranerna SkavlötenTäby OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/3Motions-OL A9Kristinehamns OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/3Söderhamn NORRSöderhamns OKHälsingland
klubbMKVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/3TorsdagsträningOK OrintoVästergötland
klubbL
tor 28/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närSVisa rutter i Livelox
tor 28/3KM natt VÖOL, OKÖ och WOKVallentuna-Össeby OLUppland
klubbLNResultat
tor 28/3Natt-KM Frölunda OLFrölunda OLGöteborg
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 29/3SumpnattaSundbybergs IKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 29/3Tibrotrippeln, nattTibro OKVästergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 29/3SM, natt, och Swedish League, #1Hässleholms OKSkåne
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/3Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/3Uven-/Rigordubbeln, medelIK UvenGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/3Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/3OK PuhOK EnenUppland
närM
lör 30/3Kringelträffen, dag 1 Södertälje-Nykvarn OFSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 31/3Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 31/3Uven-/Rigordubbeln, långIF RigorHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 31/3Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 31/3Vuxenutbildning 2019Bredaryds SOKSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 31/3Kringelträffen, dag 2Södertälje-Nykvarn OFSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 31/3Skogis Cup nr 1Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser