Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

85 tävlingar hittades mellan 2019-03-08 och 2019-04-14 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 10fre 8/3KattegattnattOK LindénaHallands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/3Hallandspremiären, medelLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, SM/USM/JSM/VSM, sprint HJS-Vansbro OK
IK Jarl Rättvik
Malungs OK Skogsmårdarna
Säterbygdens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
S
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/3Hallandspremiären, långHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, SM/USM/JSM/VSM, långHJS-Vansbro OK
IK Jarl Rättvik
Malungs OK Skogsmårdarna
Säterbygdens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
S
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3Mila Stockholm by Night, #5, final, jaktstartIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/3
fre 15/3Vårracet, nattOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/3Vårracet, långOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
FolskubbetFrölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, Vännäs OK, VOF-cup, #6, medelVännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, DM, medel, ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/3Gustavsbergs OK, medeldistansGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
LaxträffenFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, DM, sprint, ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
S
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Vårracet, medelOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3VM i skidorientering + Junior-VM och Ungdoms-EMSvenska Orienteringsförbundet
S
intL
tor 21/3VM i skidorientering + Junior-VM och Ungdoms-EMSvenska Orienteringsförbundet
S
intL
Veteran-VM i skidorienteringSvenska Orienteringsförbundet
S
intM
VM i skidorientering, publiktävling ungdomarBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
distM
fre 22/3VM i skidorientering + Junior-VM och Ungdoms-EMSvenska Orienteringsförbundet
S
intL
Veteran-VM i skidorienteringSvenska Orienteringsförbundet
S
intM
DM, natt, GöteborgGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborgs Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
VM i skidorientering, publiktävling ungdomarBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
distM
NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
Rådanatten, Öppet SkaraborgsmästerskapLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/3VM i skidorientering + Junior-VM och Ungdoms-EMSvenska Orienteringsförbundet
S
intL
Veteran-VM i skidorienteringSvenska Orienteringsförbundet
S
intM
Brudarebackens sprintstafett Göteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/3VM i skidorientering + Junior-VM och Ungdoms-EMSvenska Orienteringsförbundet
S
intL
Veteran-VM i skidorienteringSvenska Orienteringsförbundet
S
intM
VM i skidorientering, publiktävling ungdomarBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
distM
MåsenstafettenOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Långdistans mitt i SkåneMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 13mån 25/3
tis 26/3
ons 27/3
tor 28/3
fre 29/3SumpnattaSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLN
26/3
Visa rutter i Livelox
Tibrotrippeln, nattTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLN
27/3*
SM, natt, och Swedish League, #1Hässleholms OKSkånes Orienteringsförbund
mästLN
24/3
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
lör 30/3Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
27/3*
Uven-/Rigordubbeln, medelIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
natM
27/3*
Starttider
Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natM
28/3*
Kringelträffen, dag 1 Södertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natM
27/3
sön 31/3Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
27/3*
Uven-/Rigordubbeln, långIF RigorHallands Orienteringsförbund
natL
27/3*
Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natL
28/3*
Kringelträffen, dag 2Södertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natM
27/3
MTBO, DM, Södermanland + Stockholm och KringelträffenStockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
M
natM
27/3
SkidO, NOF-cupen, #9, medelBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
natM
27/3
SkidO, NOF-cupen, #10, medel Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
natM
27/3
v 14mån 1/4
tis 2/4
ons 3/4
tor 4/4
fre 5/4GrymnattaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
natLN
29/3
DM, natt, VästergötlandFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästLN
31/3
PreO Syd, nattOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
P
natLN
31/3
lör 6/4AnderstorpAnderstorps OKSmålands Orienteringsförbund
distL
Bosarpsträffen, medelLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natM
31/3
LännamedelnLänna IFUpplands Orienteringsförbund
natM
31/3
Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
31/3
Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
31/3
Visa rutter i Livelox
OK Tors ungdomstävling OK TorSödermanlands Orienteringsförbund
natL
31/3
Visa rutter i Livelox
PreO Syd, BrösarpAndrarums IFSkånes Orienteringsförbund
P
natP
31/3
OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
31/3
sön 7/4Bosarpsträffen, långLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natL
31/3
NorrvirdarnaOK NorrvirdarnaSmålands Orienteringsförbund
distL
31/3
PreO Syd, ÄngelholmHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
P
natP
31/3
RånässtafettenRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natSL
31/3
Rånässtafetten, individuella öppna klasserRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natL
4/4
SuderträffenIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
distM
31/3
Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natSL
31/3
Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
distL
5/4
Landvetter vårlångOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
natL
31/3
LovömedelnBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
natM
31/3
TorfejdenOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
natM
31/3
Visa rutter i Livelox
v 15mån 8/4
tis 9/4
ons 10/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distSLK
3/4
tor 11/4
fre 12/4NattinattaGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distLN
10/4*
lör 13/4SkullebomedelnIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
7/4
Strängnäsdubbeln, medelSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
natM
7/4
Swedish League, #2, medel (WRE), med VärmlandsdubbelnOK Tyr
OK Älgen
Skattkärrs SOK
Säffle OK
Värmlands Orienteringsförbund
intM
7/4
TyringerundanOK TyringeSkånes Orienteringsförbund
natM
7/4
Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborgs Orienteringsförbund
natL
7/4
Mörtsjödubbeln, långdistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholms Orienteringsförbund
natL
7/4
Sydsvenska mästerskapen, individuell, långVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
mästL
7/4
sön 14/4Björkforskampen Björkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
7/4
EnenracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natM
7/4
Strängnäsdubbeln, långSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
natL
7/4
Swedish League, #3, lång (WRE), med VärmlandsdubbelnOK Tyr
OK Älgen
Skattkärrs SOK
Säffle OK
Värmlands Orienteringsförbund
intL
7/4
Växjö OKVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
natM
7/4
BrorusetGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distM
7/4
Sydsvenska mästerskapen, stafettVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
mästSL
7/4
Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborgs Orienteringsförbund
natM
7/4
Mörtsjödubbeln, medeldistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholms Orienteringsförbund
natM
7/4
Visa rutter i Livelox
KlövaträffenOK KompassenSkånes Orienteringsförbund
natL
7/4
SkärvalångenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natL
7/4

Annonser