Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

85 tävlingar hittades mellan 2019-03-08 och 2019-04-14 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
fre 8/3KattegattnattOK LindénaHallands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/3Hallandspremiären, medelLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/3SkidO, SM/USM/JSM/VSM, sprint HJS-Vansbro OK
IK Jarl Rättvik
Malungs OK Skogsmårdarna
Säterbygdens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
S
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/3Hallandspremiären, långHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/3SkidO, SM/USM/JSM/VSM, långHJS-Vansbro OK
IK Jarl Rättvik
Malungs OK Skogsmårdarna
Säterbygdens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
S
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/3Mila Stockholm by Night, #5, final, jaktstartIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 15/3Vårracet, nattOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/3Vårracet, långOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/3FolskubbetFrölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/3SkidO, Vännäs OK, VOF-cup, #6, medelVännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/3SkidO, DM, medel, ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/3Gustavsbergs OK, medeldistansGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/3LaxträffenFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/3SkidO, DM, sprint, ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
S
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/3Vårracet, medelOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 20/3 - sön 24/3VM i skidorientering + Junior-VM och Ungdoms-EMSvenska Orienteringsförbundet
S
intL
tor 21/3 - sön 24/3Veteran-VM i skidorienteringSvenska Orienteringsförbundet
S
intM
tor 21/3VM i skidorientering, publiktävling ungdomarBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
distM
fre 22/3DM, natt, GöteborgGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborgs Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
fre 22/3VM i skidorientering, publiktävling ungdomarBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
distM
fre 22/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 22/3Rådanatten, Öppet SkaraborgsmästerskapLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/3Brudarebackens sprintstafett Göteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/3VM i skidorientering, publiktävling ungdomarBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
distM
sön 24/3MåsenstafettenOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/3Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/3Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/3Långdistans mitt i SkåneMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
fre 29/3SumpnattaSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLN
26/3
Visa rutter i Livelox
fre 29/3Tibrotrippeln, nattTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLN
27/3*
fre 29/3SM, natt, och Swedish League, #1Hässleholms OKSkånes Orienteringsförbund
mästLN
24/3
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
lör 30/3Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
27/3*
lör 30/3Uven-/Rigordubbeln, medelIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
natM
27/3*
Starttider
lör 30/3Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natM
28/3*
lör 30/3Kringelträffen, dag 1 Södertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natM
27/3
sön 31/3Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
27/3*
sön 31/3Uven-/Rigordubbeln, långIF RigorHallands Orienteringsförbund
natL
27/3*
sön 31/3Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natL
28/3*
sön 31/3Kringelträffen, dag 2Södertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natM
27/3
sön 31/3MTBO, DM, Södermanland + Stockholm och KringelträffenStockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
M
natM
27/3
sön 31/3SkidO, NOF-cupen, #9, medelBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
natM
27/3
sön 31/3SkidO, NOF-cupen, #10, medel Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
natM
27/3
fre 5/4GrymnattaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
natLN
29/3
fre 5/4DM, natt, VästergötlandFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästLN
31/3
fre 5/4PreO Syd, nattOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
P
natLN
31/3
lör 6/4AnderstorpAnderstorps OKSmålands Orienteringsförbund
distL
lör 6/4Bosarpsträffen, medelLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natM
31/3
lör 6/4LännamedelnLänna IFUpplands Orienteringsförbund
natM
31/3
lör 6/4Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
31/3
lör 6/4Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
31/3
Visa rutter i Livelox
lör 6/4OK Tors ungdomstävling OK TorSödermanlands Orienteringsförbund
natL
31/3
Visa rutter i Livelox
lör 6/4PreO Syd, BrösarpAndrarums IFSkånes Orienteringsförbund
P
natP
31/3
lör 6/4OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
31/3
sön 7/4Bosarpsträffen, långLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natL
31/3
sön 7/4NorrvirdarnaOK NorrvirdarnaSmålands Orienteringsförbund
distL
31/3
sön 7/4PreO Syd, ÄngelholmHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
P
natP
31/3
sön 7/4RånässtafettenRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natSL
31/3
sön 7/4Rånässtafetten, individuella öppna klasserRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natL
4/4
sön 7/4SuderträffenIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
distM
31/3
sön 7/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natSL
31/3
sön 7/4Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
distL
5/4
sön 7/4Landvetter vårlångOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
natL
31/3
sön 7/4LovömedelnBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
natM
31/3
sön 7/4TorfejdenOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
natM
31/3
Visa rutter i Livelox
ons 10/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distSLK
3/4
fre 12/4NattinattaGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distLN
10/4*
lör 13/4SkullebomedelnIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
7/4
lör 13/4Strängnäsdubbeln, medelSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
natM
7/4
lör 13/4Swedish League, #2, medel (WRE), med VärmlandsdubbelnOK Tyr
OK Älgen
Skattkärrs SOK
Säffle OK
Värmlands Orienteringsförbund
intM
7/4
lör 13/4TyringerundanOK TyringeSkånes Orienteringsförbund
natM
7/4
lör 13/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborgs Orienteringsförbund
natL
7/4
lör 13/4Mörtsjödubbeln, långdistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholms Orienteringsförbund
natL
7/4
lör 13/4Sydsvenska mästerskapen, individuell, långVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
mästL
7/4
sön 14/4Björkforskampen Björkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
7/4
sön 14/4EnenracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natM
7/4
sön 14/4Strängnäsdubbeln, långSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
natL
7/4
sön 14/4Swedish League, #3, lång (WRE), med VärmlandsdubbelnOK Tyr
OK Älgen
Skattkärrs SOK
Säffle OK
Värmlands Orienteringsförbund
intL
7/4
sön 14/4Växjö OKVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
natM
7/4
sön 14/4BrorusetGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distM
7/4
sön 14/4Sydsvenska mästerskapen, stafettVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
mästSL
7/4
sön 14/4Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborgs Orienteringsförbund
natM
7/4
sön 14/4Mörtsjödubbeln, medeldistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholms Orienteringsförbund
natM
7/4
Visa rutter i Livelox
sön 14/4KlövaträffenOK KompassenSkånes Orienteringsförbund
natL
7/4
sön 14/4SkärvalångenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natL
7/4

Annonser