Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

88 tävlingar hittades mellan 2019-04-01 och 2019-04-30 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 14mån 1/4
tis 2/4
ons 3/4
tor 4/4
fre 5/4GrymnattaVäsby OKStockholm
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, VästergötlandFalköpings AIK OKVästergötland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
PreO Syd, nattOK Pan-KristianstadSkåne
P
natLNResultat
lör 6/4AnderstorpAnderstorps OKSmåland
distL
Bosarpsträffen, medelLunds OKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
LännamedelnLänna IFUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK Tors ungdomstävling OK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO Syd, BrösarpAndrarums IFSkåne
P
natP
OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4Bosarpsträffen, långLunds OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
NorrvirdarnaOK NorrvirdarnaSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
RånässtafettenRånäs OKUppland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Rånässtafetten, individuella öppna klasserRånäs OKUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SuderträffenIF Hansa-HoburgGotland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Landvetter vårlångOK LandehofGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LovömedelnBromma-Vällingby SOKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
TorfejdenOK TorSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO Syd, ÄngelholmHjärnarps OLSkåne
P
natP
v 15mån 8/4
tis 9/4
ons 10/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distSLKVisa rutter i LiveloxResultat
Tiomilarepet, individuella öppna klasserOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distLKVisa rutter i LiveloxResultat
tor 11/4
fre 12/4NattinattaGotlands Bro OKGotland
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/4Strängnäsdubbeln, medelSträngnäs-Malmby OLSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #2, medel (WRE), med VärmlandsdubbelnOK Tyr
OK Älgen
Skattkärrs SOK
Säffle OK
Värmland
intMVisa rutter i LiveloxResultat
TyringerundanOK TyringeSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natLVisa rutter i Livelox
Mörtsjödubbeln, långdistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SkullebomedelnIFK Linköpings OSÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sydsvenska mästerskapen, individuell, långVäxjö OKSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Dalaserien MTBO #1IFK Mora OKDalarna
M
distMResultat
sön 14/4EnenracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Strängnäsdubbeln, långSträngnäs-Malmby OLSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #3, lång (WRE), med VärmlandsdubbelnOK Tyr
OK Älgen
Skattkärrs SOK
Säffle OK
Värmland
intLVisa rutter i LiveloxResultat
Växjö OKVäxjö OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
BrorusetGotlands Bro OKGotland
distMResultat
Sydsvenska mästerskapen, stafettVäxjö OKSmåland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
Björkforskampen Björkfors GOIFÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Mörtsjödubbeln, medeldistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
KlövaträffenOK KompassenSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Göteborgsdubbeln, medelSjövalla FKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SkärvalångenIK GandvikVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 15/4
tis 16/4
ons 17/4
tor 18/4PåsknattenRonneby OKBlekinge
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
SvartnattaÄrla IFSödermanland
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
Häxjakten, Five-O, #1OK SkogsvargarnaVästergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 19/4Oppmannaberget, långHärlövs IFSkåne
natL
PåskorienteringenKjula IFSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Torsås OKTorsås OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Friskusträffen + DM, medel, HallandFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Kortfredan, Five-O, #2OK SkogsvargarnaVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/4NackheträffenOK NackheHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PåskmedelnRonneby OKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Vättefejden/Gränsfejden, lång + DM, ultralång, Småland+SkåneTockarps IKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, sprintLånghundra IFUppland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/4Anebyorienteringen, medelSOK AnebySmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Bohuslunken, Five-O, #4 Uddevalla OKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
OK Klemmingen/Södertälje IF, långOK Klemmingen
Södertälje IF
Södermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vättefejden/Gränsfejden, medelTockarps IKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Dackefejden, långKarlskrona SOKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, medelOK LinnéUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 17mån 22/4Anebyorienteringen, långSOK AnebySmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Dackefejden, medelKarlskrona SOKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
IFK Enskede, långdistans (med UP)IFK EnskedeStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
OK Klemmingen/Södertälje IF, medelOK Klemmingen
Södertälje IF
Södermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
TGOK-orienteringenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VåryranFK BokenSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, långIF ThorUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/4
ons 24/4Dalaserien MTBO, #2, KvarnsvedenKvarnsvedens GOIF OKDalarna
M
distMResultat
tor 25/4
fre 26/4OL-rounden, dag 1OK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
Öppna Falu Mästerskap NattGrycksbo IF OKDalarna
distLNResultat
Tiomila, open individual, FridayFK GöingarnaSkåne
distLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/4OL-rounden, dag 2OK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tiomila i Östra GöingeFK GöingarnaSkåne
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
Tiomila, open individual, SaturdayFK GöingarnaSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/4Tiomila i Östra GöingeFK GöingarnaSkåne
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
OK Motalas vårtävlingOK MotalaÖstergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-rounden, dag 3OK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal
natL
Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tiomila, open individual, SundayFK GöingarnaSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
OK BävernOK BävernSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 18mån 29/4
tis 30/4

Annonser