Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

83 tävlingar hittades mellan 2019-04-01 och 2019-04-30 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 14må 1/4
ti 2/4
on 3/4
to 4/4
fr 5/4GrymnattaVäsby OKStockholm
natLN
DM, natt, VästergötlandFalköpings AIK OKVästergötland
mästLN
25/3
PreO Syd, nattOK Pan-KristianstadSkåne
P
natLN
31/3
lö 6/4AnderstorpAnderstorps OKSmåland
distL
Bosarpsträffen, medelLunds OKSkåne
natM
LännamedelnLänna IFUppland
natM
OK Tors ungdomstävling OK TorSödermanland
natL
Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborg
natM
Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötland
natM
31/3
OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland
natM
25/3
PreO Syd, BrösarpAndrarums IFSkåne
P
natP
sö 7/4Bosarpsträffen, långLunds OKSkåne
natL
Landvetter vårlångOK LandehofGöteborg
natL
NorrvirdarnaOK NorrvirdarnaSmåland
distL
31/3
PreO Syd, ÄngelholmHjärnarps OLSkåne
P
natP
31/3
RånässtafettenRånäs OKUppland
natSL
Rånässtafetten, individuella öppna klasserRånäs OKUppland
natL
SuderträffenIF Hansa-HoburgGotland
distM
TorfejdenOK TorSödermanland
natM
Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland
natSL
31/3
LovömedelnBromma-Vällingby SOKStockholm
natM
31/3
v 15må 8/4
ti 9/4
on 10/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distSLK
to 11/4
fr 12/4NattinattaGotlands Bro OKGotland
distLN
lö 13/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natL
SkullebomedelnIFK Linköpings OSÖstergötland
natM
7/4
Strängnäsdubbeln, medelSträngnäs-Malmby OLSödermanland
natM
7/4
Swedish League, #2, medel (WRE), med VärmlandsdubbelnOK Tyr
OK Älgen
Skattkärrs SOK
Säffle OK
Värmland
intM
7/4
Söders-Tyresö/Snättringe SK, långdistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholm
natL
7/4
TyringerundanOK TyringeSkåne
natM
Sydsvenska mästerskapen, individuell, långVäxjö OKSmåland
mästL
sö 14/4Björkforskampen Björkfors GOIFÖstergötland
natM
BrorusetGotlands Bro OKGotland
distM
EnenracetOK EnenUppland
natM
KlövaträffenOK KompassenSkåne
natL
SkärvalångenIK GandvikVästergötland
natL
Snättringe SK/Söders-Tyresö, medeldistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholm
natM
7/4
Strängnäsdubbeln, långSträngnäs-Malmby OLSödermanland
natL
7/4
Swedish League, #3, lång (WRE), med VärmlandsdubbelnOK Tyr
OK Älgen
Skattkärrs SOK
Säffle OK
Värmland
intL
7/4
Växjö OKVäxjö OKSmåland
natM
Sydsvenska mästerskapen, stafettVäxjö OKSmåland
mästSL
Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natM
7/4
v 16må 15/4
ti 16/4
on 17/4
to 18/4Häxjakten, Five-O, #1OK SkogsvargarnaVästergötland
natLN
14/4
PåsknattenRonneby OKBlekinge
natLN
SvartnattaÄrla IFSödermanland
natSLN
fr 19/4Kortfredan, Five-O, #2OK SkogsvargarnaVästergötland
natS
14/4
Oppmannaberget, långHärlövs IFSkåne
natL
PåskorienteringenKjula IFSödermanland
natL
Torsås OKTorsås OKSmåland
natL
14/4
Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland
natLN
FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland
natM
14/4
lö 20/4DM, ultralång, Skåne + SmålandMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
mästU
NackheträffenOK NackheHalland
natL
14/4
PåskmedelnRonneby OKBlekinge
natM
Vättefejden/Gränsfejden, långMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natL
Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natL
Uppsala möte, sprintLånghundra IFUppland
natS
sö 21/4Anebyorienteringen, medelSOK AnebySmåland
natM
14/4
BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natM
Bohuslunken, Five-O, #4 Uddevalla OKBohuslän-Dal
natL
Dackefejden, långKarlskrona SOKBlekinge
natL
OK Klemmingen/Södertälje IF, långOK Klemmingen
Södertälje IF
Södermanland
natL
Uppsala möte, medelOK LinnéUppland
natM
14/4
Vättefejden/Gränsfejden, medelMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natM
v 17må 22/4Anebyorienteringen, långSOK AnebySmåland
natL
14/4
Dackefejden, medelKarlskrona SOKBlekinge
natM
IFK Enskede, långdistansIFK EnskedeStockholm
natL
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natL
OK Klemmingen/Södertälje IF, medelOK Klemmingen
Södertälje IF
Södermanland
natM
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland
natL
15/4
TGOK-orienteringenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
natM
Uppsala möte, långIF ThorUppland
natL
Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland
natM
VåryranFK BokenSkåne
natL
ti 23/4
on 24/4
to 25/4
fr 26/4OL-rounden, dag 1OK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanland
natLN
Tiomila, open individual, FridayFK GöingarnaSkåne
distLK
lö 27/4OL-rounden, dag 2OK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanland
natM
Tiomila i Östra GöingeFK GöingarnaSkåne
natSLK
4/3
Tiomila, open individual, SaturdayFK GöingarnaSkåne
distL
sö 28/4Tiomila i Östra GöingeFK GöingarnaSkåne
natSLK
4/3
OK BävernOK BävernSmåland
natM
OK Motalas vårtävlingOK MotalaÖstergötland
distM
OL-rounden, dag 3OK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanland
natL
Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal
natL
Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästrikland
natM
v 18må 29/4
ti 30/4

Annonser