Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

83 tävlingar hittades mellan 2019-04-01 och 2019-04-30 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
fre 5/4GrymnattaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
natLN
29/3
fre 5/4DM, natt, VästergötlandFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästLN
31/3
fre 5/4PreO Syd, nattOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
P
natLN
31/3
lör 6/4AnderstorpAnderstorps OKSmålands Orienteringsförbund
distL
lör 6/4Bosarpsträffen, medelLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natM
31/3
lör 6/4LännamedelnLänna IFUpplands Orienteringsförbund
natM
31/3
lör 6/4Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
lör 6/4Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
31/3
lör 6/4OK Tors ungdomstävling OK TorSödermanlands Orienteringsförbund
natL
31/3
lör 6/4PreO Syd, BrösarpAndrarums IFSkånes Orienteringsförbund
P
natP
lör 6/4OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
31/3
sön 7/4Bosarpsträffen, långLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natL
31/3
sön 7/4NorrvirdarnaOK NorrvirdarnaSmålands Orienteringsförbund
distL
31/3
sön 7/4PreO Syd, ÄngelholmHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
P
natP
31/3
sön 7/4RånässtafettenRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natSL
sön 7/4Rånässtafetten, individuella öppna klasserRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natL
sön 7/4SuderträffenIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
distM
31/3
sön 7/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natSL
31/3
sön 7/4Landvetter vårlångOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
natL
31/3
sön 7/4LovömedelnBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
natM
31/3
sön 7/4TorfejdenOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
natM
31/3
ons 10/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distSLK
3/4
fre 12/4NattinattaGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distLN
10/4*
lör 13/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborgs Orienteringsförbund
natL
lör 13/4Mörtsjödubbeln, långdistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholms Orienteringsförbund
natL
7/4
lör 13/4SkullebomedelnIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
7/4
lör 13/4Strängnäsdubbeln, medelSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
natM
7/4
lör 13/4Swedish League, #2, medel (WRE), med VärmlandsdubbelnOK Tyr
OK Älgen
Skattkärrs SOK
Säffle OK
Värmlands Orienteringsförbund
intM
7/4
lör 13/4TyringerundanOK TyringeSkånes Orienteringsförbund
natM
7/4
lör 13/4Sydsvenska mästerskapen, individuell, långVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
mästL
7/4
sön 14/4Björkforskampen Björkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
7/4
sön 14/4EnenracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natM
7/4
sön 14/4Mörtsjödubbeln, medeldistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholms Orienteringsförbund
natM
7/4
sön 14/4SkärvalångenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 14/4Strängnäsdubbeln, långSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
natL
7/4
sön 14/4Swedish League, #3, lång (WRE), med VärmlandsdubbelnOK Tyr
OK Älgen
Skattkärrs SOK
Säffle OK
Värmlands Orienteringsförbund
intL
7/4
sön 14/4Växjö OKVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
natM
7/4
sön 14/4BrorusetGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distM
7/4
sön 14/4Sydsvenska mästerskapen, stafettVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
mästSL
7/4
sön 14/4Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborgs Orienteringsförbund
natM
7/4
sön 14/4KlövaträffenOK KompassenSkånes Orienteringsförbund
natL
1/4
tor 18/4Häxjakten, Five-O, #1OK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natLN
14/4
tor 18/4PåsknattenRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
natLN
tor 18/4SvartnattaÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
natSLN
17/4
fre 19/4Kortfredan, Five-O, #2OK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natS
14/4
fre 19/4Oppmannaberget, långHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
natL
fre 19/4PåskorienteringenKjula IFSödermanlands Orienteringsförbund
natL
14/4
fre 19/4Torsås OKTorsås OKSmålands Orienteringsförbund
natL
14/4
fre 19/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Upplands Orienteringsförbund
natLN
fre 19/4Friskusträffen + DM, medel, HallandFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
mästM
14/4
lör 20/4DM, ultralång, Skåne + SmålandMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
mästU
lör 20/4NackheträffenOK NackheHallands Orienteringsförbund
natL
14/4
lör 20/4PåskmedelnRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
natM
lör 20/4Vättefejden/Gränsfejden, långMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
natL
lör 20/4Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötlands Orienteringsförbund
natL
14/4
lör 20/4Uppsala möte, sprintLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natS
14/4
sön 21/4Anebyorienteringen, medelSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
natM
14/4
sön 21/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natM
sön 21/4Bohuslunken, Five-O, #4 Uddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
14/4
sön 21/4Dackefejden, långKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
natL
sön 21/4OK Klemmingen/Södertälje IF, långOK Klemmingen
Södertälje IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natL
sön 21/4Uppsala möte, medelOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natM
14/4
sön 21/4Vättefejden/Gränsfejden, medelMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
natM
mån 22/4Anebyorienteringen, långSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
natL
14/4
mån 22/4Dackefejden, medelKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
natM
mån 22/4IFK Enskede, långdistansIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
natL
mån 22/4LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natL
mån 22/4OK Klemmingen/Södertälje IF, medelOK Klemmingen
Södertälje IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natM
mån 22/4SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natL
15/4
mån 22/4TGOK-orienteringenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
14/4
mån 22/4Uppsala möte, långIF ThorUpplands Orienteringsförbund
natL
14/4
mån 22/4VåryranFK BokenSkånes Orienteringsförbund
natL
mån 22/4Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
14/4
fre 26/4OL-rounden, dag 1OK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natLN
21/4
fre 26/4Tiomila, open individual, FridayFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
distLK
lör 27/4OL-rounden, dag 2OK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natM
21/4
lör 27/4 - sön 28/4Tiomila i Östra GöingeFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
natSLK
4/3
lör 27/4Tiomila, open individual, SaturdayFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
distL
sön 28/4OK Motalas vårtävlingOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
distM
21/4
sön 28/4OL-rounden, dag 3OK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natL
21/4
sön 28/4Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
sön 28/4Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
natM
sön 28/4OK BävernOK BävernSmålands Orienteringsförbund
natM
21/4

Annonser