Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

83 tävlingar hittades mellan 2019-04-01 och 2019-04-30 med följande urval: orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
fre 5/4GrymnattaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 5/4DM, natt, VästergötlandFalköpings AIK OKVästergötland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/4AnderstorpAnderstorps OKSmåland
distL
lör 6/4Bosarpsträffen, medelLunds OKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/4LännamedelnLänna IFUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/4Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/4Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/4OK Tors ungdomstävling OK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/4OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4Bosarpsträffen, långLunds OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4NorrvirdarnaOK NorrvirdarnaSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4RånässtafettenRånäs OKUppland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4Rånässtafetten, individuella öppna klasserRånäs OKUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4SuderträffenIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4Landvetter vårlångOK LandehofGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4LovömedelnBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4TorfejdenOK TorSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distSLKVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/4Tiomilarepet, individuella öppna klasserOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distLKVisa rutter i LiveloxResultat
fre 12/4NattinattaGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/4Strängnäsdubbeln, medelSträngnäs-Malmby OLSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/4Swedish League, #2, medel (WRE), med VärmlandsdubbelnOK Tyr
OK Älgen
Skattkärrs SOK
Säffle OK
Värmlands Orienteringsförbund
intMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/4TyringerundanOK TyringeSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natLVisa rutter i Livelox
lör 13/4Mörtsjödubbeln, långdistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/4SkullebomedelnIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/4Sydsvenska mästerskapen, individuell, långVäxjö OKSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/4EnenracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/4Strängnäsdubbeln, långSträngnäs-Malmby OLSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/4Swedish League, #3, lång (WRE), med VärmlandsdubbelnOK Tyr
OK Älgen
Skattkärrs SOK
Säffle OK
Värmlands Orienteringsförbund
intLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/4Växjö OKVäxjö OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/4BrorusetGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distMResultat
sön 14/4Sydsvenska mästerskapen, stafettVäxjö OKSmåland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/4Björkforskampen Björkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/4Mörtsjödubbeln, medeldistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/4KlövaträffenOK KompassenSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/4Göteborgsdubbeln, medelSjövalla FKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/4SkärvalångenIK GandvikVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 18/4PåsknattenRonneby OKBlekinge
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 18/4SvartnattaÄrla IFSödermanland
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 18/4Häxjakten, Five-O, #1OK SkogsvargarnaVästergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 19/4Oppmannaberget, långHärlövs IFSkåne
natL
fre 19/4PåskorienteringenKjula IFSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 19/4Torsås OKTorsås OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 19/4Friskusträffen + DM, medel, HallandFK Friskus-VarbergHalland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 19/4Kortfredan, Five-O, #2OK SkogsvargarnaVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 19/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/4NackheträffenOK NackheHalland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/4PåskmedelnRonneby OKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/4Vättefejden/Gränsfejden, lång + DM, ultralång, Småland+SkåneTockarps IKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/4Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/4Uppsala möte, sprintLånghundra IFUppland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/4Anebyorienteringen, medelSOK AnebySmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/4Bohuslunken, Five-O, #4 Uddevalla OKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/4OK Klemmingen/Södertälje IF, långOK Klemmingen
Södertälje IF
Södermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/4Vättefejden/Gränsfejden, medelTockarps IKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/4Dackefejden, långKarlskrona SOKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/4Uppsala möte, medelOK LinnéUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 22/4Anebyorienteringen, långSOK AnebySmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 22/4Dackefejden, medelKarlskrona SOKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 22/4IFK Enskede, långdistans (med UP)IFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 22/4LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 22/4OK Klemmingen/Södertälje IF, medelOK Klemmingen
Södertälje IF
Södermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 22/4SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 22/4TGOK-orienteringenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 22/4VåryranFK BokenSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 22/4Uppsala möte, långIF ThorUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 22/4Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 26/4OL-rounden, dag 1OK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 26/4Öppna Falu Mästerskap NattGrycksbo IF OKDalarna
distLNResultat
fre 26/4Tiomila, open individual, FridayFK GöingarnaSkåne
distLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/4OL-rounden, dag 2OK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/4 - sön 28/4Tiomila i Östra GöingeFK GöingarnaSkåne
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/4Tiomila, open individual, SaturdayFK GöingarnaSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/4OK Motalas vårtävlingOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/4OL-rounden, dag 3OK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/4Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal
natL
sön 28/4Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/4Tiomila, open individual, SundayFK GöingarnaSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/4OK BävernOK BävernSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser