Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

409 tävlingar hittades mellan 2019-04-12 och 2019-05-19.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 15fre 12/4NattinattaGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/4Strängnäsdubbeln, medelSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #2, medel (WRE), med VärmlandsdubbelnOK Tyr
OK Älgen
Skattkärrs SOK
Säffle OK
Värmlands Orienteringsförbund
intMVisa rutter i LiveloxResultat
TyringerundanOK TyringeSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborgs Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Mörtsjödubbeln, långdistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Run to the Hills 2019Selånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
SkullebomedelnIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sydsvenska mästerskapen, individuell, långVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
IntensivkursSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Dalaserien MTBO #1IFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
M
distM
sön 14/4EnenracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Strängnäsdubbeln, långSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #3, lång (WRE), med VärmlandsdubbelnOK Tyr
OK Älgen
Skattkärrs SOK
Säffle OK
Värmlands Orienteringsförbund
intLVisa rutter i LiveloxResultat
Växjö OKVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
BrorusetGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distMResultat
Sydsvenska mästerskapen, stafettVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
Björkforskampen Björkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
BOM 1 TävlingÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborgs Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kurstävling 2019Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Mörtsjödubbeln, medeldistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
IntensivkursNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
KlövaträffenOK KompassenSkånes Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering UmeåIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
SkärvalångenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 15/4Inomhus-OLRyda SKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbS
Njudungsmästerskap NattOK BävernSmålands Orienteringsförbund
närLNResultat
tis 16/4Dalaoffensivens spetsträning Stora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närMK
Park-O 1Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
POL PetersburgHjobygdens OK
IK Gandvik
Västergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL BjärsjöIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närL
Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Dala veteran olSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
närLResultat
AntikrundanSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
Poängtävling 1Lindebygdens OK
OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
NOK-träningFinspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Vårspringet EskilstunaOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Sörklubbs #2 2019Alfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
MotionsOLDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närM
AlliansHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
klubbMResultat
Motions-OL ÖlmeKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
MotionsorienteringOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering SannaOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SAKO 10-mila träning VänersborgVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
Månadens Bana AprilUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering StyckåsenOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
Norrcupen 190416Forsa OKHälsinglands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
10milatest StafettträningIFK Lidingö SOK
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
klubbLKVisa rutter i LiveloxResultat
ons 17/4Luffarligan i VallentunaVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
SAIK:s Tiomilagenrep, Säve/DjupedalSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLKVisa rutter i Livelox
Veterantävling IFK StockarydIFK StockarydSmålands Orienteringsförbund
närL
Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
Veteran OL 3-stadTrollhättans SKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
VeteranorienteringVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Veteranorientering Ålems OKÅlems OKSmålands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO-cupen 1 GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
M
närL
MotionsorienteringVäxjö AISSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Mora indoor-KMIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
närS
tor 18/4Park-O 2Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
PåsknattenRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
SvartnattaÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
Tjustmästerskap natt 2019Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Häxjakten, Five-O, #1OK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 19/4Oppmannaberget, långHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
natL
PåskorienteringenKjula IFSödermanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Torsås OKTorsås OKSmålands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Mol 2 "Påskriset"IF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
LångfredagsträffNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Friskusträffen + DM, medel, HallandFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Kortfredan, Five-O, #2OK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Upplands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/4DM, ultralång, Skåne + SmålandMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
mästU
NackheträffenOK NackheHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PåskmedelnRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Vättefejden/Gränsfejden, långMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, sprintLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/4Anebyorienteringen, medelSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
natM
19/4
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natM
18/4
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
Bohuslunken, Five-O, #4 Uddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
18/4
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
OK Klemmingen/Södertälje IF, långOK Klemmingen
Södertälje IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natL
17/4
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
Uppsala möte, medelOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natM
17/4
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
Vättefejden/Gränsfejden, medelMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
natM
18/4*
Visa rutter i LiveloxStarttider
Dackefejden, långKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
natL
18/4*
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
v 17mån 22/4Anebyorienteringen, långSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
natL
19/4
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
Dackefejden, medelKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
natM
18/4*
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
IFK Enskede, långdistans (med UP)IFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
natL
17/4
Visa rutter i LiveloxStarttider
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natL
18/4
Starttider Livebevakning
OK Klemmingen/Södertälje IF, medelOK Klemmingen
Södertälje IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natM
17/4
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natL
20/4*
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
TGOK-orienteringenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
18/4
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
VåryranFK BokenSkånes Orienteringsförbund
natL
19/4*
Visa rutter i LiveloxStarttider
Uppsala möte, långIF ThorUpplands Orienteringsförbund
natL
17/4
Visa rutter i LiveloxStarttider
Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
20/4
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närL
20/4
Skogis Cup nr 2Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i Livelox
tis 23/4Dala Veteran-OLAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
närM
Krets Motions-OL SandfalletKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
20/4
Visa rutter i Livelox
Norrcupen 2019-04-25Ljusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
20/4
Park-O 3Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närS
22/4*
OK Grip Veteran-OLOK GripSödermanlands Orienteringsförbund
närL
20/4
Visa rutter i Livelox
Poängtävling 2OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
NOK-träningOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
23/4*
IKS VårspringetIK StandardSödermanlands Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering för allaAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
23/4*
Sörklubbs #3Söderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
22/4
Tisdagsträning - StafettOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
22/4
Allemansluffen, BastfalletÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering EdanenäsetOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
närL
TränigsbanaUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbM
22/4
Ungdomsserie Höglandszonen, deltävling 1Nässjö OKSmålands Orienteringsförbund
närL
21/4
10-MilaträningOK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närL
22/4
Visa rutter i Livelox
SAKO Ungdomstävling Etapp 1OK FlundrehofVästergötlands Orienteringsförbund
närM
17/4*
Visa rutter i Livelox
ons 24/4Höglandets Veteran OLSol TranåsSmålands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
Dalaserien MTBO, #2, KvarnsvedenKvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
M
distM
22/4
Motionsorientering och Grand PrixLessebo OKSmålands Orienteringsförbund
klubbL
22/4
10 mila träningFrölunda OL
Tolered-Utby Ol-klubb
Göteborgs Orienteringsförbund
klubbL
22/4
Visa rutter i Livelox
U-serie 1 Blekinge VästraBroSö OKBlekinge Orienteringsförbund
närL
21/4
Ungdomsserie 1, Östra BlekingeOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närL
21/4*
Ungdomsserie Motala AIF OLMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
21/4
tor 25/4Kretsträning västra kretsenRyda SKVästergötlands Orienteringsförbund
närL
23/4
Motions-OL /MagasinsvägenKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
22/4
Visa rutter i Livelox
Park-O 4Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närS
24/4*
POL-MostuganHjobygdens OK
OK Skogsstjärnan
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
Veteran-OL Månsarp k:aJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
närM
Veteran-OL tävling 5OK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
22/4
Veteran-OLKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
närM
22/4
Visa rutter i Livelox
RoslagsveteranernaEnebybergs IFStockholms Orienteringsförbund
närM
Stjärnorps SK VeterantävlingStjärnorps SKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
KKOK TräningscupKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
närM
24/4
MOL3Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholms Orienteringsförbund
närL
24/4*
Visa rutter i Livelox
Motionsorientering Norra RudOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
22/4
Motionsorientering, Gillevi KoppomOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering, TumbaTumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
närL
22/4
Visa rutter i Livelox
Torsdagsorientering 3Karlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
närL
24/4
Violett teknikträningKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
23/4
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närM
24/4*
Visa rutter i Livelox
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbL
Borlänge-Säter träning TäktStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närM
U-5dagarsIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närS
21/4
fre 26/4OL-rounden, dag 1OK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natLN
21/4
Livebevakning
Öppna Falu Mästerskap NattGrycksbo IF OKDalarnas Orienteringsförbund
distLN
21/4
Tiomila, open individual, FridayFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
distLK
lör 27/4OL-rounden, dag 2OK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natM
21/4
Livebevakning
Tiomila i Östra GöingeFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
natSLK
14/4
Tiomila, open individual, SaturdayFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
distL
Öppet kretsmästerskapOK SkogsstjärnanVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
24/4
Solna OK medel-KMSolna OKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
23/4*
Tiomila_LundsOKLunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
26/4
sön 28/4Tiomila i Östra GöingeFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
natSLK
14/4
Tiomila_LundsOKLunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
26/4
OK Motalas vårtävlingOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
distM
21/4
OL-rounden, dag 3OK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natL
21/4
Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
natM
22/4
Tiomila, open individual, SundayFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
distL
Motionsorientering UmeåUmedalens IFVästerbottens Orienteringsförbund
närS
OK BävernOK BävernSmålands Orienteringsförbund
natM
21/4
v 18mån 29/4Motions OL 1 2019Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närL
22/3
Allemansluffen, Trösken (Obs! måndag)Österfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närM
Gammelstads Sprintcup del 1Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
närS
tis 30/4Veteran-OLKjula IFSödermanlands Orienteringsförbund
närL
29/4
Dala Veteran OLStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
ons 1/5Hammarslaget, etapp 1, sprintOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
natS
28/4*
Hammarslaget, etapp 2, medelOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
natM
28/4*
LagadalskampenFK FinnSmålands Orienteringsförbund
distM
24/4
Park-O 5Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närS
30/4*
RSK-träffenRydboholms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
23/4
Trosa SkogsloppTrosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
natM
24/4
Ultralång DM HD 10-14Hallstahammars OKVästmanlands Orienteringsförbund
närU
Ungdoms-KMOK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
klubbM
IFK Lidingö, medeldistansIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
natM
24/4
Visa rutter i Livelox
Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 1OK GränsenSmålands Orienteringsförbund
natM
24/4
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
26/4
Visa rutter i Livelox
KalmarträffenKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
natL
22/4
GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
24/4
KM Västra kretsenLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
närL
27/4
SilverjaktenSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
distM
24/4
Motionsorientering TorsbyOK FryksdalenVärmlands Orienteringsförbund
närL
När-OLSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
29/4
Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 2OK GränsenSmålands Orienteringsförbund
natM
24/4
Motionsorientering FallebergetOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
närL
tor 2/5Motions-OL / HarbergetKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
29/4
POL LidköpingHjobygdens OK
Lidköpings VSK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbS
1/5
Ungdomsserien #1, Krets Söder 1Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
distL
Veteran-OL Södra VätterbygdenIK VistaSmålands Orienteringsförbund
närM
1/5*
Vet-OLEskilstuna OLSödermanlands Orienteringsförbund
närL
1/5
Visa rutter i Livelox
Veteran-OL tävling 6OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
29/4
Veteran-OLFrölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering - ViksjöJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närL
30/4
DOK:s motions-OL KrontorpsvägenDegerfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
29/4
MOL 4Gotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering Sörmon NorraOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
29/4
Motionsorientering,Morokulien, EidskogOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
Nissadals UngdomscupOK VivillSmålands Orienteringsförbund
närL
27/4
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbL
Ungdomsserien deltävling 1IFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
28/4
MTB-O-träningGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
M
närM
30/4
Ungdomsserien #1, Krets Norr 1Sundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distL
28/4
FOK:s Sprintcup Etapp1Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närS
30/4*
Ungdomsserien #1, Krets Norr 3OK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
distL
28/4
Ungdomsserien #1 Krets Söder 2Gustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
distL
25/4
Ungdomsserien #1 Krets Söder 3OK SödertörnStockholms Orienteringsförbund
distL
25/4
Ungdomsserien #1, Krets Norr 2Bromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
distL
28/4
Gammelstads Sprintcup del 2Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
närS
Ungdomsserien # 1, Krets Söder 4Haninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distL
25/4
fre 3/5Swedish League, #4, sprint (WRE) + nationell tävlingJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
intS
28/4
lör 4/5Dolkampen, dag 1, förlängd medelDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natM
28/4
Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
natM
28/4
Swedish League, #5, medeldistans (WRE) + nationell tävlingJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
intM
28/4
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
närM
9/5
Nybro OK, långNybro OKSmålands Orienteringsförbund
natL
28/4
Roslagshelg, långOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natL
28/4
Tisarträffen, dag 1, medelOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
28/4
Älgots cup och kretsmästerskap SÖ kretsen.Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
närL
30/4
sön 5/5Dolkampen, dag 2, medelDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natM
28/4
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 1IK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
närL
29/4
Omega KortIK OmegaVästergötlands Orienteringsförbund
natM
28/4
Skärmenträffen OK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
28/4
Nybro OK, medelNybro OKSmålands Orienteringsförbund
natM
28/4
Swedish League, #6, final, jaktstart + nationell tävlingTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
natL
28/4
Tisarträffen, dag 2, långOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natL
28/4
Vårträffen på GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
distL
28/4
Roslagshelg, medelOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natM
28/4
Ica-sprintenVännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närS
3/5
UngdomsserieHylte OKHallands Orienteringsförbund
närM
30/4
v 19mån 6/5Myrstugu-sprintSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
klubbS
2/5
Motions OL 2 2019Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närL
10/4
ÄlgsprintenOK Pers LärjungarGästriklands Orienteringsförbund
närS
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
tis 7/5MotionsOLDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närM
Ungdomsserie och NOK-träningTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
4/5
Öppet Skaraborgsmästerskap, stafettMariestads FKVästergötlands Orienteringsförbund
distSL
1/5
Dala VeteranOLDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närL
Veteran-OLNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
närL
6/5
Poängtävling treOK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
DOK:s kretsträning VikenDegerfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
4/5
Visa rutter i Livelox
Tisdags-OL RankåsIF Hagen
Tibro OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
Frösö 5-Dagars 2019 E1Frösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närL
31/12
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
Allemansluffen, TrekantenÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närM
EES 2019 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 1Eslövs FKSkånes Orienteringsförbund
närS
5/5
Motionsorientering Skjutsbol ÖsterOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
närL
Norrcupen 190507Hudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
5/5
Sörklubbs #4Rehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
Till Skogs #1 med Roslagens SparbankVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbL
6/5
Tjustalliansens ungdomsserie 1Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
närL
5/5
4-klubbsmatch no 1OK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
närM
5/5
Vårserien Etapp 1Göteborgs Orienteringsförbund
OK Landehof
Göteborgs Orienteringsförbund
närL
1/5
Ungdomens 5-dagars Etapp 1Ålems OKSmålands Orienteringsförbund
närL
3/5
Klubbmästerskap Sprint Andrarums IFAndrarums IFSkånes Orienteringsförbund
klubbS
6/5*
Sako 2 OKSOK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närL
2/5
Ungdomens 5-dagars etapp 2 och Södra VätterbyggdsmästerskapVaggeryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närM
2/5
VPT 1Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
distS
SprintövningRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund
närS
ons 8/5DM, sprint, StockholmTäby OKStockholms Orienteringsförbund
mästS
1/5
Falukretsens ungdomsserie 2Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
närS
5/5
LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
30/4
Motionsorientering SkatåsIK SternGöteborgs Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering och Grand PrixAlvesta SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
7/5
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 1Göteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närS
5/5
OL-skola 1, KvarnenSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
klubbM
5/5
Två på en pinneÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
distPL
5/5
PTV (Park Tour Värmland) Etapp 1OK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närS
8/5*
Ungdomsserie Blekinge VästraOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
närL
5/5
Ungdomsserien 2, Östra BlekingeKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
närL
5/5*
FOK:s Sprintcup Etapp 2Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närS
6/5*
Fyrsprinten 1Selånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
närS
Njududungszonens ungdomsserie IFK SävsjöSmålands Orienteringsförbund
närL
3/5
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närL
3/5*
Siljanskrets medelIK Jarl RättvikDalarnas Orienteringsförbund
närM
8/5*
tor 9/5GnestasprintenOK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
närS
MOL 5IF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
närM
Motions-OL / GokartbananKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
6/5
POL AlbionstuganHjobygdens OK
IK Albion
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
Råby-Racet 2019Västerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närM
8/5
Visa rutter i Livelox
Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närM
Roslagsveteranerna 9 majLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
närM
Veteran-OL tävling 7Hällefors OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
31/12
VeteranorienteringTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
9/5*
VOL 1, SOKSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
7/5*
Visa rutter i Livelox
Frösö 5-Dagars 2019 E2Frösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närL
31/12
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering -UddevallaHerrestads AIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närL
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Motionsorientering SkattkärrOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
6/5
Motionsorientering, BodafjälletOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närL
29/4*
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
8/5*
Sommarserie 1Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
8/5*
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbL
fre 10/5TesttävlingGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
29/4
High Coast 3-days, dag 1, sprintOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natS
5/5
lör 11/5Gällstad, medelGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
5/5
Gävleloppet, medelGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
natM
5/5
Närkekvartetten, #1, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
natL
5/5
Motionsorientering i Upplands VäsbyVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
närL
10/5
Norra Hallands ungdomsserie Etapp 2IF RigorHallands Orienteringsförbund
närL
29/4
Vårserien Etapp 2Göteborgs Orienteringsförbund
OK Alehof
Göteborgs Orienteringsförbund
närL
5/5
Visa rutter i Livelox
Fäbodloppet, dag 1Domnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
natM
5/5
OL-NV Ungdomstävling/Läger + Öppna banorÖrkelljunga FKSkånes Orienteringsförbund
närL
5/5
PreO, Kungsbackatrippeln Fjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
5/5*
PreO, Kungsbackatrippeln, TempOFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natT
5/5
High Coast 3-days, dag 2, medelOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natM
5/5
Skogsflickematch - Blekinge, Göteborg, Skåne, Halland, Västergötland och SmålandAlvesta SOK
Växjö AIS
Växjö OK
Smålands Orienteringsförbund
närM
5/5
Skogsflicksmatch, Blekinge, Göteborg, Skåne, Halland, Västergötland och SmålandEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närM
1/5
sön 12/5Fäbodloppet, dag 2Domnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
natM
5/5
Gävleloppet, långGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
natL
5/5
Närkekvartetten, #2, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
natM
5/5
Snättringe, Träningstävling #1, 2019Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i Livelox
Ymers vårtävlingIK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
natM
5/5
PreO, KungsbackatrippelnFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
5/5*
High Coast 3-days, dag 3, långOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natL
5/5
MajgaloppenSkarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
klubbM
5/5*
Skogis Cup nr 3Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närL
DM, sprint, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästS
5/5
DM, sprintstafett, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSS
5/5
Gammelstads Sprintcup del 3Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
LM
närS
v 20mån 13/5Motions OL 3Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närL
15/4
KartoHoj etapp 1Rehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
M
närM
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
tis 14/5DM, sprint, UpplandOK EnenUpplands Orienteringsförbund
distS
7/5
FOK:s Sprintcup Etapp 3Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närS
12/5*
Skogsfemman 1Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närL
Staffans MinneBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natS
7/5
Ungdomsserien #2 Krets Norr 2Mälarö SOKStockholms Orienteringsförbund
distL
7/5
Ungdomsserien #2 Krets Norr 3Täby OKStockholms Orienteringsförbund
distL
7/5
Ungdomsserien #2, Krets Söder 4IFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distL
7/5
VPT-2Västerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
distS
OK Nalle/OK Tjärnen Veteran-OLOK Nalle
OK Tjärnen
Södermanlands Orienteringsförbund
närL
14/5*
Dala-Veteran SmedjebackenSmedjebackens OKDalarnas Orienteringsförbund
närM
11/5
Poängtävling 4OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
Motions-OL StorängenOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närL
Sprintstafett (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närSS
Sprintstafett (Motions-OL) - Öppna banorOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närS
SSOK - Motionsorientering SkåreSkattkärrs SOKVärmlands Orienteringsförbund
närM
Allemansluffen, OppsjönÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närM
EES 2019 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 2Eslövs FKSkånes Orienteringsförbund
närS
12/5
Motionsorientering JössestuganOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
närL
Sörklubbs #5Alfta-Ösa OK
Viksjöfors OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
närM
Ungdomsserien # 2, Krets Söder 3Skogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
distL
11/5
Ungdomens 5-dagars 2019 SprintKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
närS
7/5
Ungdomsserien #2 Krets Söder 1 (OKÄÖ, TMOK, TSK)OK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distL
9/5
Siljansserie nr 1 2019Älvdalens IF OKDalarnas Orienteringsförbund
närS
12/5
Ungdomsserien #2, Krets Norr 1IFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
distL
7/5
ons 15/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
12/5
Motionsorientering och Grand PrixVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
närL
MTBO-cupen 2 GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
M
närL
Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
12/5
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 2Tolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närS
12/5*
MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 1Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
distM
12/5
OL-skola 2, BrånetSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
klubbM
12/5
Ungdomsserie 3, Västra BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
närL
När-OL OK MarkOK MarkVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Ungdomsserien Östra Blekinge 3Ronneby OKBlekinge Orienteringsförbund
närL
12/5
Falukretsens ungdomsserie deltävling 3Karlsbyhedens OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
12/5
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närL
10/5*
tor 16/5POL Norra SkogenHjobygdens OK
SOK Träff
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
Veteran-OL tävling 8Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
13/5
Veteran-ol i Södra VätterbygdenOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närM
13/5
VR Veteran DingtunaVandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
närM
16/5*
RoslagsveteranernaAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
närL
Veteran OLSjövalla FKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
15/5
DOK:s motions-OL RamshöjdenDegerfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
13/5
Motions-OL 6Visby IF Gute SOKGotlands Orienteringsförbund
närL
Frösö 5-dagars 2019 E3Frösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
31/12
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholms Orienteringsförbund
närL
15/5
Öppen klubbträning VandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
klubbM
Motionsorientering WOD (World Orienteering Day) SkutbergetOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närM
12/5
Motionsorientering, ÅrjängOK Hierne
Årjängs OK
Värmlands Orienteringsförbund
närL
sprint-KM Gbg sydFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbS
13/5
FyrklöverLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närL
12/5
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närS
15/5*
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närL
15/5*
Tränings-OL World O-dayLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbL
HammarbysprintenStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
natS
12/5
fre 17/5
lör 18/5DM, sprint, SmålandOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
mästS
12/5
DM, sprintstafett, SmålandOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
mästSS
12/5
Faxeträffen, dag 1, medelLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
natM
6/5
Närkekvartetten, #3, medelKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
12/5
Umeträffen, dag 1, medelIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
natM
12/5
UngdomstrolletGarda OKGotlands Orienteringsförbund
distL
12/5
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3OK NackheHallands Orienteringsförbund
närL
12/5
FilipstadsträffenFilipstads OKVärmlands Orienteringsförbund
natM
12/5
MTBO, Svenska Cupen, #1, medelOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
M
natM
12/5
OL-touren Falun, långOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
natL
12/5
sön 19/5Faxeträffen, dag 2, långLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
natL
12/5
LundasprintenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natS
12/5
Närkekvartetten, #4, långKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natL
12/5
Umeträffen, dag 2, långIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
natL
12/5
VikingträffenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
natL
12/5
MTBO, Svenska Cupen, #2, masstart (övriga lång)OK KåreDalarnas Orienteringsförbund
M
natL
12/5
DM, sprint, VästergötlandGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästS
12/5
OL-touren Falun, medelOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
natM
12/5
DM, sprint, ÖstergötlandOK 64 TorpaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästS
12/5
NjudungskavlenOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
närSM
12/5
DM, sprintstafett, VästergötlandGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSL
12/5
Södra Hallands ungdomsserie 2019 - Etapp 2Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
närL
17/5

Annonser