Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

756 tävlingar hittades mellan 2019-05-01 och 2019-06-19.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 18ons 1/5Hammarslaget, etapp 1, sprintOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Hammarslaget, etapp 2, medelOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
LagadalskampenFK FinnSmålands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Park-O 5Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
RSK-träffenRydboholms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
Trosa SkogsloppTrosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-KMOK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
klubbM
IFK Lidingö, medeldistansIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 1OK GränsenSmålands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
KalmarträffenKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
KM Västra kretsenLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SilverjaktenSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering TorsbyOK FryksdalenVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
När-OLSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 2OK GränsenSmålands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering FallebergetOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
tor 2/5Luffarligan 2 majOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
närL
Motions-OL / HarbergetKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
POL LidköpingHjobygdens OK
Lidköpings VSK
Västergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbS
Teknikträning (backe-upp-och-backe-ned)Almby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbSResultat
Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
Vet-OLEskilstuna OLSödermanlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL Södra VätterbygdenIK VistaSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
Veteran-OL tävling 6OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandets Veteran OLEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närM
Veteran-OLFrölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
DOK:s motions-OL KrontorpsvägenDegerfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering - ViksjöJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
MOL 4Gotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Poängjakt 1 - Bergs gårdTrosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbSResultat
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Torsdagsträning OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närL
Ungdomscup 2019Södertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Sörmon NorraOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering,Morokulien, EidskogOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
OCK träning GropahåletOrienteringscentrum KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Nissadals UngdomscupOK VivillSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Sommarcupen E1Kungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsserienHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien deltävling 1IFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
Östra Kretsens Ungdomsserie, TibroTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
MTB-O-träningGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Säter-BorlängeträningSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
närM
Ungdomsserien, #1, krets Norr 1Sundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
TAIK TräningstävlingTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
FOK:s Sprintcup Etapp1Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Norr 2Bromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Norr 3OK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Söder 2Gustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Söder 3OK SödertörnStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Gammelstads sprintcup, #2Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
närSResultat
NV-träningVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
Ungdomsserien, #1, krets Söder 4Haninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Söder 1Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/5Swedish League, #4, sprint (WRE) + nationell tävlingJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
intSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/5Dolkampen, dag 1, förlängd medelDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #5, medeldistans (WRE) + nationell tävlingJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
intMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VårmästerskapNynäshamns OKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
Nybro OK, långNybro OKSmålands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagshelg, långOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tisarträffen, dag 1, medelOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Älgots cup och kretsmästerskap SÖ kretsen.Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
Motionsorientering medelIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
närMResultat
sön 5/5Dolkampen, dag 2, medelDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 1IK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Omega KortIK OmegaVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Nybro OK, medelNybro OKSmålands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #6, final, jaktstart + nationell tävlingTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
natLResultat
Tisarträffen, dag 2, långOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårträffen på GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
OL kurs vuxnaLerums SOKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Skärmenträffen OK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagshelg, medelOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ica-sprintenVännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och sprintcup 1, NordanåSkellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsserieHylte OKHallands Orienteringsförbund
närMResultat
v 19mån 6/5Myrstugu-sprintSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
klubbS
teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
klubbL
Fredrika Bremer MikroplockmästerskapAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
klubbMResultat
Motions OL 2 2019Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Värmlandsserien i MTBO 2019 Deltävling 1Sisu Forshaga SKVärmlands Orienteringsförbund
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ÄlgsprintenOK Pers LärjungarGästriklands Orienteringsförbund
närSResultat
Barn.- och ungdomsträning Trönö IPSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbL
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/5teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
klubbL
MotionsOLDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närM
Tisdags-OL RankåsIF Hagen
Tibro OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserie och NOK-träningTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet Skaraborgsmästerskap, stafettMariestads FKVästergötlands Orienteringsförbund
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Dala VeteranOLDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närLResultat
DOK:s kretsträning VikenDegerfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Poängtävling 3OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 1OK StigenSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
MiniAlliansHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
Sörklubbs #4Rehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Allemansluffen, TrekantenÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närM
EES 2019 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 1Eslövs FKSkånes Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Skjutsbol ÖsterOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
Norrcupen 190507Hudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcupen, etapp 1Markbygdens OK
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcupen, etapp 2Markbygdens OK
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Till Skogs #1 med Roslagens SparbankVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, TV mastenSkellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, SödraTannbergetLycksele IFVästerbottens Orienteringsförbund
närL
Tjustalliansens ungdomsserie 1Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Umeåregionens teknikträningVännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i Livelox
Umeåregionens teknikträning (funkar inte)Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
klubbM
7-KlubbsSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
LM
närMVisa rutter i LiveloxResultat
4-klubbsmatch no 1OK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien Etapp 1Göteborgs Orienteringsförbund
OK Landehof
Göteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars Etapp 1Ålems OKSmålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Sprint CUP #1Ärla IFSödermanlands Orienteringsförbund
närSResultat
Klubbmästerskap Sprint Andrarums IFAndrarums IFSkånes Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Sako 2 OKSOK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars etapp 2 och Södra VätterbygdsmästerskapVaggeryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VPT 1Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
distSResultat
Höglandsserien, deltävling 2SOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närLResultat
SprintövningRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
ons 8/5teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
klubbL
DM, sprint, StockholmTäby OKStockholms Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandets VeteranolGränna-Bygdens OKSmålands Orienteringsförbund
närL
LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandets Veteran-OLGränna-Bygdens OKSmålands Orienteringsförbund
närM
Frösö 5-Dagars 2019 E1 - OBS FLYTTAD TILL ONSDAG 8 MAJFrösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närLResultat
Motionsorientering SkatåsIK SternGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och Grand PrixAlvesta SOKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Träningstävling MTBOUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
M
närLResultat
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 1Göteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skola 1, KvarnenSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
klubbMResultat
Två på en pinneÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
distPLVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Kretsens Ungdomsserie SOK TräffSOK TräffVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
PTV (Park Tour Värmland) Etapp 1OK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserie Blekinge VästraOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Falukretsens ungdomsserie 2Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
närSResultat
Ungdomsserien 2, Östra BlekingeKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
närLResultat
FOK:s Sprintcup Etapp 2Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Fyrsprinten 1Selånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Siljanskrets medelIK Jarl RättvikDalarnas Orienteringsförbund
närMResultat
tor 9/5teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
klubbL
Dag KM AlingsåskretsenOK KullingshofVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GnestasprintenOK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
närSResultat
MOL 5IF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL / GokartbananKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
POL AlbionstuganHjobygdens OK
IK Albion
Västergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Torsdagsträning - KontrolltagningOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbM
Råby-Racet 2019Västerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagsveteranerna 9 majLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Veteran-OL tävling 7Hällefors OK
OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
Knock-out dag UppsalaOK Linné
Svenska Orienteringsförbundet
Upplands Orienteringsförbund
närSResultat
Knock-outdag i JönköpingSvenska Orienteringsförbundet
närSResultat
HälsingeveteranernaAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
närMResultat
VeteranorienteringTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
VOL 1, SOKSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sommarserie 1Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kretsträning Södra SkbgIK WilskeVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
Frösö 5-Dagars 2019 E2Frösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närLResultat
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
OCK träning KronoskogenOrienteringscentrum KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närM
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Torsdagsorientering 5OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närL
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbM
Motionsorientering - UddevallaHerrestads AIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMResultat
Motionsorientering SkattkärrOK Tyr
Skattkärrs SOK
Värmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, BodafjälletOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Borlänge-Säter träningStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Poängjakt 2 - Masten KällviksvägenTrosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Skärmjakt #1 - JärboOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
närL
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Dalaoffensivens spetsträning SundbornKarlsbyhedens OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
Sommarcupen etapp 2Stenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbL
Teknikträning Violett nivå - SurahammarSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/5teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
klubbL
TesttävlingGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
High Coast 3-days, dag 1, sprintOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/5teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
klubbL
Gällstad, medelGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gävleloppet, medelGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Lång-KM (OK Södertörn & IFK Enskede)IF LöjpStockholms Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Lång-KM (Skogsluffarnas OK & Skarpnäcks OL)IF LöjpStockholms Orienteringsförbund
klubbLResultat
Närkekvartetten, #1, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint-KM (OK Södertörn)IF LöjpStockholms Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering i Upplands VäsbyVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands ungdomsserie Etapp 2IF RigorHallands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien Etapp 2Göteborgs Orienteringsförbund
OK Alehof
Göteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Fäbodloppet, dag 1Domnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-NV Ungdomstävling/Läger + Öppna banorÖrkelljunga FKSkånes Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Kungsbackatrippeln Fjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
PreO, Kungsbackatrippeln, TempOFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natT
High Coast 3-days, dag 2, medelOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skogsflickematch - Blekinge, Göteborg, Skåne, Halland, Västergötland och SmålandAlvesta SOK
Växjö AIS
Växjö OK
Smålands Orienteringsförbund
närM
Skogsflicksmatch, Blekinge, Göteborg, Skåne, Halland, Västergötland och SmålandEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
sön 12/5teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
klubbL
Gävleloppet, långGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, #2, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Snättringe, Träningstävling #1, 2019Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i Livelox
Ymers vårtävlingIK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, KungsbackatrippelnFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
High Coast 3-days, dag 3, långOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Fäbodloppet, dag 2Domnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MajgaloppenSkarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
klubbM
Skogis Cup nr 3Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
Gammelstads sprintcup, #3Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
LM
distSVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO Blekingecupen #2Ronneby OKBlekinge Orienteringsförbund
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
v 20mån 13/5Motions OL 3Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
KartoHoj etapp 1Rehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
M
närM
Värmlandsserien MTBO deltävling 2 Deje SFVärmlands Orienteringsförbund
M
närMResultat
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VOK Motions-OL 1 (Pengfors)Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5DM, sprint, UpplandOK EnenUpplands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Sprint Cup #2Eskilstuna OLSödermanlands Orienteringsförbund
närSResultat
FOK:s Sprintcup Etapp 3Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
MorotsloppetGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
närL
Skogsfemman 1Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närLResultat
Staffans MinneBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Norr 2Mälarö SOKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Norr 3Täby OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 2Skarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 4IFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Uddevalla GymnasierUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLResultat
OK Nalle/OK Tjärnen Veteran-OLOK Nalle
OK Tjärnen
Södermanlands Orienteringsförbund
närLResultat
Dala-Veteran SmedjebackenSmedjebackens OKDalarnas Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Poängtävling 4OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL / SÖ delen HarbergskartanKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering för allaAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
5-dagars på hemmaplan, etapp 2OK StigenSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
Motions-OL StorängenOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
Sprintstafett (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närSS
Sprintstafett (Motions-OL) - Öppna banorOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närSResultat
Pokaljakten 2019, deltävling 1OK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Allemansluffen, OppsjönÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närM
EES 2019 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 2Eslövs FKSkånes Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Miniallians Södra ViVimmerby OKSmålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering JössestuganOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Norrcupen 190514OK DellenHälsinglands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint TräningFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Sörklubbs #5Alfta-Ösa OK
Viksjöfors OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
närMResultat
Tisdagsträning - FörenklingOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
Vårcupen E1Tidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och Sprintcup 2, MedleSkellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, FuruvikLycksele IFVästerbottens Orienteringsförbund
klubbM
Umeåregionens teknikträningUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
klubbM
7-KlubbsOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
LM
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcupen 2019OK RävenVästergötlands Orienteringsförbund
närSResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 3Skogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars 2019 SprintKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Dammatch västra kretsenOK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
SAKO 3 OK GipenOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VPT-2Västerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
distSResultat
Siljansserie nr 1 2019Älvdalens IF OKDalarnas Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 1OK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Norr 1IFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Östra Kretsens Ungdomsserie, IF HagenIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
Höglandets Veteran-OLOK BävernSmålands Orienteringsförbund
närM
Sala SkolMästerskap 19Sala OKVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
Veteran-OL OKSOK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och Grand PrixVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
MTBO-cupen 2 GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
M
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VeckoturGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Öppet Sprint KMOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
Dalaserien MTBO, #3, Säterbygdens OKSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
M
distLResultat
Motions-OL - Borås 1 av 5 VT [Sjöbo Arena]Borås GIFVästergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 2Tolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 1Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
O-Ligan deltävling 1 2019Eds SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närSResultat
OL-skola 2, BrånetSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
klubbMResultat
Ungdomsserie 3, Västra BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien deltävling 2Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
Kinds VeterancupSvenljunga OKVästergötlands Orienteringsförbund
närM
PTV (Park Tour Värmland) Etapp 2OK ÄlgenVärmlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
När-OL OK MarkOK MarkVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Pokaljakt LunedetOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närMResultat
Ungdomsserien Östra Blekinge 3Ronneby OKBlekinge Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Falukretsens ungdomsserie deltävling 3Karlsbyhedens OKDalarnas Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närLResultat
Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/5Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
GOK VetranOL HolmsjönGamleby OKSmålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
POL Norra SkogenHjobygdens OK
SOK Träff
Västergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL tävling 8Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GarnisonsmästerskapHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
Veteran-ol i Södra VätterbygdenOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VR Veteran DingtunaVandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
VOL nr 2Selånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OLSjövalla FKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL 6Visby IF Gute SOKGotlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
DOK:s motions-OL Råbäck norrDegerfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Frösö 5-dagars 2019 E3Frösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närMResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Öppen klubbträning VandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
klubbM
TorsdagsträningLänna IFUpplands Orienteringsförbund
klubbM
KM Långdistans för Karlskrona SOK och OK OrionKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
närLResultat
Motions-OL JutvikenKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
MotionsorienteringUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLResultat
OCK träning sprint TivoliparkenOrienteringscentrum KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närS
Motionsorientering WOD (World Orienteering Day) SkutbergetOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, ÅrjängOK Hierne
Årjängs OK
Värmlands Orienteringsförbund
närLResultat
sprint-KM Gbg sydFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbSResultat
Sprint-KM LOKLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
FyrklöverLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Gamleby OK,Ungdomsserien del 2Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närSVisa rutter i Livelox
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Poängjakt 3 - BråtaskogenTrosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Sommarcup E3 + KM för OK AlehofKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Dalaoffensivens spetsträning Domnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
Nissadals Ungdomscup Etapp 2Bredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
TjalveSOKSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
Ungdomsserien sprintVimmerby OKSmålands Orienteringsförbund
närSResultat
KretsungdomsmatchOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
KlubbmästerskapGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Run to the Hills 2019 Etapp 2Selånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering i UpplandOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närL
Bottnaryd IF Vätterbygdens U-5 etapp 3 Bottnaryds IFSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
NV-träning 16 majVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
Kretsmästerskap SprintOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
HammarbysprintenStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
natSResultat
fre 17/5
lör 18/5DM, sprint, SmålandOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, SmålandOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
Faxeträffen, dag 1, medelLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Umeträffen, dag 1, medelIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomstrolletGarda OKGotlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
KM Medeldistans IFK EnskedeIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Klubbmästerskap LångdistansOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3OK NackheHallands Orienteringsförbund
närLResultat
FilipstadsträffenFilipstads OKVärmlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #1, medelOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-touren Falun, långOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, #3, medelKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Klubbdag familjestafettIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
klubbSMResultat
sön 19/5Faxeträffen, dag 2, långLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LundasprintenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
NjudungskavlenOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
närL
Umeträffen, dag 2, långIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
VikingträffenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #2, masstart (övriga lång)OK KåreDalarnas Orienteringsförbund
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VästergötlandGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
OL-touren Falun, medelOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, #4, långKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, ÖstergötlandOK 64 TorpaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Medel-KMCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
NjudungskavlenOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
närSMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, VästergötlandGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
Södra Hallands ungdomsserie 2019 - Etapp 2Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
v 21mån 20/5PTV #3 KilKils OKVärmlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i Livelox
Skogsflicksmatch mellan Uppland och StockholmLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närM
Mariefredsskolan Skolmästerskap 2019OK GripSödermanlands Orienteringsförbund
närLResultat
Fredrika Bremer LångsträcksmästerskapAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxStarttider
Motions OL 4Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närL
15/4
KartoHoj etapp 2Rehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
M
närM
Motionsorientering RudanHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
LM
närL
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Motionsorientering ÄlvsjöOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
närL
VOK Motions-OL 2 (Marahällan)Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
tis 21/5KM SMOLSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
klubbM
19/5
Motions-OL / S delen HarbergskartanKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
U-ringen 2019 etapp 1IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närL
16/5
Starttider
SMOL-KavelnSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
närSM
15/5
Visa rutter i Livelox
Dala Veteran Korsnäs IF OKKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Skol -DM 2019Leksands OKDalarnas Orienteringsförbund
närS
16/5
Poängtävling 5OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
DOK:s KM/motions-OL LidetorpDegerfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
18/5
NAIS - Ungdomsserien+NOKNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
16/5
Starttider
Tisdags-OL HögalidenIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Frösö 5-dagars 2019 E4Frösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närL
31/12
Motionsorientering, TenöbadetWaxholms OKStockholms Orienteringsförbund
närL
20/5
5-dagars på hemmaplan, etapp 3OK StigenSmålands Orienteringsförbund
närL
Motions OLDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
21/5*
Jubileumssprint (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närS
Motions-OL DjupadalsdrågenOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närL
Månadens Bana MajUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
21/5*
Visa rutter i Livelox
Sörklubbs #6Ljusne-Ala OKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
20/5
Visa rutter i Livelox
Pokaljakten #2Skattkärrs SOKVärmlands Orienteringsförbund
närM
19/5*
Visa rutter i Livelox
Allemansluffen, UlvkisbosjönÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närM
EES 2019 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 3Eslövs FKSkånes Orienteringsförbund
närS
19/5
Visa rutter i Livelox
Klubbmästerskap sprint, Lunds OKEslövs FK
Lunds OK
Skånes Orienteringsförbund
klubbS
19/5
Visa rutter i Livelox
Motionsorientering BrunskogsfjälletOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
närL
Norrcupen 190521Forsa OKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
18/5
Visa rutter i Livelox
Siljanskrets LeksandLeksands OKDalarnas Orienteringsförbund
närS
20/5
Starttider
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 2Länna IFUpplands Orienteringsförbund
närM
19/5
Visa rutter i Livelox
Östgötaserien i MTBO, #1NAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
M
distM
19/5*
Starttider
Motionsorientering och Sprintcup 3Skellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
7-klubbsKubbe-Norrflärke IFÅngermanlands Orienteringsförbund
LM
närM
21/5*
Motionsorientering, PonderosaLycksele IFVästerbottens Orienteringsförbund
klubbL
Testa orientering med Tullinge SKTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
närM
20/5
4-klubbsmatch no 2Trosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
närL
19/5
Teknikträning UmeåIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
klubbL
19/5
Vårserien Etapp 3Göteborgs Orienteringsförbund
Sävedalens AIK
Göteborgs Orienteringsförbund
närL
19/5*
Visa rutter i LiveloxStarttider
Ungdomens 5-dagars E3Nybro OKSmålands Orienteringsförbund
närL
19/5*
Starttider
Vårcupen E2Falköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
närM
19/5
Eskilstuna Sprint CUP #3Kjula IFSödermanlands Orienteringsförbund
närS
18/5
Starttider
FOK:s Sprintcup Etapp 4Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närS
19/5*
Visa rutter i LiveloxStarttider
SAKO Ungdomstävling Etapp 4Vänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
närM
19/5*
Visa rutter i LiveloxStarttider
VPT-3Surahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
distS
19/5
Starttider Livebevakning
Höglandsserien deltävling 4Eksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
19/5
Visa rutter i Livelox
ons 22/5Fyrsprinten 2Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närS
21/5*
Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
19/5
Öppet KM medelOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närM
20/5
Höglandets-Veteran-OLBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
VetOL 3stad OKSOK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närL
31/12
Visa rutter i Livelox
Dalaserien MTBO #4, Öppet KM IFK Mora OKIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
M
distM
20/5
Veckoturen LånghällSkutskärs OKGästriklands Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering SkatåsIF Marin VästGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Motions-OL - Borås 2 av 5 VT 2019 [Bredared]Bredareds IFVästergötlands Orienteringsförbund
närM
21/5
Västsvenska MTBO-CupenOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
M
närM
21/5
FålehagsloppetMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
20/5
Fjällfemman MörsilÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 3Göteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närS
19/5
Visa rutter i Livelox
OL-skola 3, VästomånSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
klubbM
19/5
Sprint KMOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbS
21/5*
Ungdomsserie 4, Västra BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
närS
20/5*
Kinds VeterancupDalsjöfors GoIFVästergötlands Orienteringsförbund
närM
MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 2Ålems OKSmålands Orienteringsförbund
M
distM
19/5
Visa rutter i Livelox
O-liganStigsökarnaBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närM
20/5*
Ungdomsserien Blekinge östra etapp 4Karlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
närS
19/5
Falukretsens ungdomsserie deltävling 4Bjursås OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
21/5
tor 23/5DM, sprint, GästriklandHofors OKGästriklands Orienteringsförbund
mästS
19/5
POL KymbotallFalköpings AIK OK
Hjobygdens OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
20/5
Visa rutter i Livelox
RoslagsveteranernaOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närL
22/5
VOL 3VK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund
närL
22/5*
Östra Kretsens Ungdomsserie, Hjobygdens OKHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
närM
22/5
Veteran-OL, Västmanland, HOK-2 Hallstahammars OKVästmanlands Orienteringsförbund
närM
22/5
veteran-ol i Södra VätterbygdenTenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
22/5
Veteran-OL tävling 9Lindebygdens OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
26/4
Visa rutter i Livelox
Veteran-OLBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
VeteranorienteringHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
närL
20/5
KM-Lång OL TEAMETOL Teamet OlofströmBlekinge Orienteringsförbund
klubbL
21/5
DM, ultralång, VästmanlandHallstahammars OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästU
20/5
MOL 7Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
närL
Frösö 5-dagars 2019 E5Frösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
31/12
Motions OLLjungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närM
14/5
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholms Orienteringsförbund
närL
22/5
Klubbmästerskap Medeldistans för OK Orion och Karlskrona SOKOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närM
20/5*
Motions-OL / S delen MarielundskartanKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbM
22/5
Motionsorientering, Boda KoppomOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
OCK träning ÅkebodaOrienteringscentrum KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närL
22/5
Samträning Gbg Syd-VästFrölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
22/5
Motionsorientering HammaröOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
20/5
5-dagars på hemmaplanOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbM
21/5
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närL
22/5*
Motionsorientering UmeåIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
närM
Poängjakt 4 - RensjönTrosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbL
Sommarcup Kungälvs OKOK AlehofGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
21/5*
Sommarserie 2Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
22/5*
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbL
Motionsorientering i UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närM
22/5
Tjustalliansens Ungdomsserien delttävling 3Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närL
21/5
Dalaoffensivens spetsträning - sprintOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
närS
21/5*
Visa rutter i Livelox
Lång-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
19/5
Klubbmästerskap 2019OK SilvaSkånes Orienteringsförbund
klubbL
22/5
Herrmatch Västra kretsenIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
närL
21/5
Långdistans KMIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
22/5
fre 24/5StOF Sommarläger Medeldistans (UP)Järfälla OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
distM
20/5
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
BjörkstubbematchIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
närL
19/5
StOF SommarlägerJärfälla OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
närL
20/5
lör 25/5StOF SommarlägerJärfälla OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
närL
20/5
DM, sprint, BlekingeRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
mästS
23/5*
Livebevakning
DM, sprint, VästmanlandSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästS
22/5
DM, sprintstafett, BlekingeRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
mästSS
23/5*
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
DM, sprintstafett, VästmanlandSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästSS
22/5
Hellidssprinten och Skaraborgsmästerskap, sprintTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
distS
23/5
Tour de Medelpad, dag 1, långSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
natL
23/5
Unionsmatchen 2019 - IndividuelltÅmåls OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närL
20/5
Visa rutter i Livelox
Provlöpning O-Ringen Uppsala 2020IF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Upplands Orienteringsförbund
närL
22/5
Aboda-träningKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbL
23/5
Bergnäsets AIK vårtävling, dag 1, långBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
natL
23/5
JVM-tester, dag 1, medelMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
distM
22/5
Livebevakning
NässjösprintenNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natS
23/5*
DM, sprint, DalarnaSmedjebackens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästS
23/5*
Älgots Cup SÖ + Öppna banor för allaYstads OKSkånes Orienteringsförbund
närM
22/5
Haninge SOK lång KMHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
21/5
DM, sprintstafett, DalarnaSmedjebackens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästSS
23/5*
StOF Sommarläger ÄventyrsstafettJärfälla OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
närSL
20/5
sön 26/5StOF SommarlägerJärfälla OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
närL
20/5
DM, sprint, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästS
23/5
DM, sprintstafett, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästSS
23/5
PreO DM HälsinglandRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästP
20/5
TempORehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
natT
20/5
Tour de Medelpad, dag 2, medelKovlands IFMedelpads Orienteringsförbund
natM
23/5
Unionsmatchen 2019 - StafettÅmåls OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närSM
25/5*
Bergnäsets AIK vårtävling, dag 2, medelBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
natM
23/5
JVM-tester, dag 2, långMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
distL
22/5
Livebevakning
Tuff, Tuffare, TuffastLudvika OK
OK Malmia
Dalarnas Orienteringsförbund
närPU
23/5
Örebro City Sprint / DM, sprint, Örebro LänAlmby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästS
23/5
Livebevakning
StOF Sommarläger LägerstafettJärfälla OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
distSM
20/5
LämmeltågetNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natSS
24/5*
KM Sprint Landehof SjövallaSjövalla FKGöteborgs Orienteringsförbund
närS
22/5*
Lång-KMCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
20/5
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
25/5*
PekingduonMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
natSM
23/5
Pekingduon, individuella öppna klasserMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
distM
Skogis Cup nr 4Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närL
DM, sprintstafett, Örebro LänAlmby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästSS
23/5
Livebevakning
SK Björnen motionsorienteringSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
närM
25/5
v 22mån 27/5KärralundsskolanGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
LundenskolanGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
KartoHoj etspp 3Rehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
M
närM
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
Värmlandsserien MTBO 3Kils OKVärmlands Orienteringsförbund
M
närM
24/5*
Jukola/Venla test samt 25mannaträningIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
25/5
VOK Motions-OL 3 (Vännäs)Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
tis 28/5Motions-OL BjörkvallenKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Pol KlyftamoHjobygdens OK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
25/5
Visa rutter i Livelox
Roslagsveteranerna på ÅlandHäverödals SKUpplands Orienteringsförbund
närM
24/5
Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
26/5
TorpaskolanGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Arboga veteranArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närM
Dala VeteranOL KåreOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
närM
Lång KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbL
25/5
KålltorpsskolanGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Poängtävling 6OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
Tisdags-OL FjälletIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
5-dagars på hemmaplan, etapp 4OK StigenSmålands Orienteringsförbund
närL
MotionsOLDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närM
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
Motions-OL BråtenOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering UlvsbyOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
25/5
Skogsfemman 2Brunflo IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närL
27/5*
Allemansluffen, StolpupplagetÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering TaserudOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
närL
Norrcupen 2019-05-28Ljusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
närL
25/5
Park Tour Värmland (PTV), deltävling 4 - finalDeje SFVärmlands Orienteringsförbund
närS
27/5*
Trimtex Cup i Valbo, deltävling 2Valbo AIFGästriklands Orienteringsförbund
närS
23/5
VPT-4Norbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
distS
22/5
klubbmästerskap 2019Lycksele IFVästerbottens Orienteringsförbund
klubbL
Sörklubbs 20190528Edsbyns OKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
28/5*
FK Finn NärtävlingFK FinnSmålands Orienteringsförbund
närL
26/5
Motionsorientering IF ThorIF ThorUpplands Orienteringsförbund
närM
20/5
U-serie och NOK träningSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
21/5
Örnligan 1 / 7-klubbsHusums IF OKÅngermanlands Orienteringsförbund
närL
28/5*
Fäladsstafetten, öppna klasserLunds OKSkånes Orienteringsförbund
närS
21/5
Knas-OLOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbM
27/5
Ungdomens 5-Dagars Etapp 4Torsås OKSmålands Orienteringsförbund
närL
24/5
FOK:s Sprintcup Etapp 5Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närS
26/5*
FäladsstafettenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
närSS
21/5
Till skogs med OK Roslagen + Motionsorientering för UpplandOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närL
26/5
U-ringen 2019 etapp 2IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närL
23/5
Eskilstuna Sprint CUP #4Stora Sundby GoIFSödermanlands Orienteringsförbund
närS
25/5
ons 29/5Klubbmatch mellan Höglandets och Södra Vätterbygdens veteranerOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
närM
22/5
Motionsorientering SkatåsSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
Motions-OL - Borås 3 av 5 VT [Hestra]Hestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
närM
28/5
Fjällfemman JärpenÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 4Göteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närS
26/5*
Vårcupsavslutningen i MullsjöMullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
närL
26/5
Ungdomsserien deltävling 3Björkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
27/5
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närL
24/5*
SPRINT TräningstävlingLångvikens OKVästerbottens Orienteringsförbund
närS
28/5
tor 30/5Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering Umeå 30 majStöcksjö ISVästerbottens Orienteringsförbund
närM
27/5
PreO, DM, VärmlandKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
P
mästP
24/5
UmedalsrännetUmedalens IFVästerbottens Orienteringsförbund
distM
Georg Käcks MinneOK BävernSmålands Orienteringsförbund
klubbL
29/5*
Vårserien Etapp 4Göteborgs Orienteringsförbund
IK Uven
Göteborgs Orienteringsförbund
närL
23/5
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4OK LöftanHallands Orienteringsförbund
närL
24/5
KM långdistans , Väsby OKVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
27/5
Höglandsserien AvslutningOK 64 Torpa
Sol Tranås
Östergötlands Orienteringsförbund
Smålands Orienteringsförbund
närS
24/5
Tjustmästerskap Dag 2019Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
närL
26/5
Klubbmästerskap Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
klubbM
26/5
Motionsorientering, Vittensten ÅmotforsÅmotfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
MOL8Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närL
fre 31/5OL-skytte, sprint, Svenska Cupen #1, World Cup #5Göteborg-Majorna OK
IF Marin Väst
Göteborgs Orienteringsförbund
Y
intS
29/5*
SM, sprint, publiktävling, medelForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
natM
26/5
ÖvikssprintenSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natS
26/5
SM, sprint, individuell, kvalForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästS
21/5
PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natP
24/5
lör 1/6SM, sprint, individuell, finalForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästS
21/5
DM, sprint, Jämtland-HärjedalenÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natS
26/5
OL-skytte, klassisk distans, Svenska Cupen #2, World Cup #6Göteborg-Majorna OK
IF Marin Väst
Göteborgs Orienteringsförbund
Y
intL
29/5*
Skogslöparnas nordiskaSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natL
26/5
SM, sprint, publiktävlingForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
natS
26/5
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
närM
30/5
BMOL Lång KMLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
26/5*
MarstrandsmedelnKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
26/5
PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Stångenäs AIS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natP
24/5
LOK Lång KMLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
30/5
Bodens Bandyklubb OS, långBodens Bandyklubb OSNorrbottens Orienteringsförbund
natL
26/5
MTBO, Svenska Cupen, #3, sprintTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
M
natS
26/5
sön 2/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
natS
30/5
KlubbmästerskapSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
klubbL
27/5
OL-skytte, stafettGöteborg-Majorna OK
IF Marin Väst
Göteborgs Orienteringsförbund
Y
intSL
29/5*
SlottssprintenSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natS
26/5
Slottssprinten, 2-mannastafettSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natSS
26/5
SM, sprint, publiktävling, stafettForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
distSS
26/5
Bodens Bandyklubb OS, medelBodens Bandyklubb OSNorrbottens Orienteringsförbund
natM
26/5
Dag KMLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbL
28/5
MTBO, Svenska Cupen, #4, medelTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
M
natM
26/5
PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Uddevalla OK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natP
26/5
BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
natM
26/5
Dag-KM Snättringe SKSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
31/5
KM Dalarnas skogskarlsklubbLeksands OKDalarnas Orienteringsförbund
närM
30/5
SM, sprint, stafettForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästSS
21/5
Inofficiell DM stafett och öppna klasserOK StorsjönJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närSM
28/5
Motionsorientering, UrsvikenSkellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 3Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närL
31/5
v 23mån 3/6KartoHoj etapp 4Rehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
M
närM
VOK Motions-OL 4 (Stennäs)Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
Avesta OK:s 3-dagars, etapp 1Avesta OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
31/5
Solna OK Sprint-KMSolna OKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
1/6*
tis 4/6DM, sprint, MedelpadVK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund
mästS
28/5
DM, sprint, GöteborgFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
mästS
28/5
POL-JubberudHjobygdens OK
Tibro OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
1/6
Veteranträff i AlnarpsparkenMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
Dala Veteran-orienteringHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
1/6
Medel KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbM
1/6
Tisdags-OL SimsjönIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
5-dagars på hemmaplan, etapp 5OK StigenSmålands Orienteringsförbund
närM
OL-NV KlubbmästerskapFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
2/6
Motions-OL BaggängenOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering JakobsbergsskogenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
1/6
Lilla 5-dagars 2019 Etapp 1OK KontinentSkånes Orienteringsförbund
närL
Skogsfemman 3OK StorsjönJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
3/6*
Allemansluffen, LittersboÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närM
Fyrklöver, SprintGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
närS
KM-långdistansJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
klubbL
2/6
Motionsorientering TasebodaOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närL
3/6*
Våravslutning "Götes minne"Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbSS
2/6*
Våravslutning "Götes minne"Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
2/6*
7-klubbs Örnligan 2Örnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
LM
närM
1/6
VPT 5, finalKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
distS
29/5
Höglandets SprintcupSol TranåsSmålands Orienteringsförbund
närS
2/6
MotionsorienteringRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närL
Zontävling i HannabadMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
närM
2/6
Ungdomens 5-dagars Etapp 5Emmaboda Verda OKSmålands Orienteringsförbund
närL
28/5
Eskilstuna Sprint CUP #5OK TorSödermanlands Orienteringsförbund
närS
1/6
FOK:s Sprintcup Etapp 6Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närS
2/6*
U-ringen 2019 etapp 3IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närM
30/5
Jukolarodeo 2019Attunda OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
31/5
SiljansserienHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
1/6
ons 5/6Avesta OK:s 3-dagars, etapp 2Avesta OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
31/5
Sprinthelgen, etapp 1, sprintOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natS
30/5
Veteran OL, Nässjö OKNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
närL
4/6
Motions-OL - Borås 4 av 5 VT [Kype]IK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
närM
4/6
Motionsorientering 1, HjukenSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
närM
2/6
tor 6/6Sprinthelgen, etapp 2, sprintOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natS
30/5
Sprinthelgen, etapp 3, sprintOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natS
30/5
Centrum Team SprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
distSS
30/5
DM, sprint, VärmlandOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
mästS
30/5
SM, ultralångAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästU
23/5
Ösaträffen, dag 1, långAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natL
26/5
Nationaldagsmedeln med MTBO i BodenI 19 IFNorrbottens Orienteringsförbund
LM
distM
31/5
Motionsorientering - GörvälnJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närL
4/6
Vårserien Etapp 5Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
närL
2/6
HabosprintenOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
distS
2/6
Tjogetträning OL-NV genom HSOKHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbM
2/6
Fjällfemman OttsjöÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
Borlänge SommarSprintStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närS
2/6
fre 7/6Veteran-SM med Ösaträffen, dag 2, sprintAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästS
26/5
Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natM
26/5
Västerbottens 3 Dagars 7-9 Juni 2019. Lövånger/Bjuröklubb, etapp 1Långvikens OK
Skellefteå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
natS
1/6
lör 8/6Västerbottens 3 Dagars 7-9 Juni 2019. Lövånger/Bjuröklubb, etapp 2Långvikens OK
Skellefteå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
natL
1/6
Kinnekullsprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natS
2/6
Kinnekullsprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natS
2/6
Veteran-SM med Ösaträffen, dag 3, långAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästL
26/5
Skogskarlsfejd Småland-ÖstergötlandSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närL
2/6
sön 9/6Västerbottens 3 Dagars 7-9 Juni 2019. Lövånger/Bjuröklubb, etapp 3Långvikens OK
Skellefteå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
natM
1/6
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natS
2/6
Veteran-SM med Ösaträffen, dag 4, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästM
26/5
YOK Cross Town RunYstads OKSkånes Orienteringsförbund
närLS
7/6*
MTBO, Blekingecupen #3Karlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
M
närL
6/6
v 24mån 10/6Avesta OK:s 3-dagars, etapp 3Avesta OKDalarnas Orienteringsförbund
närS
31/5
KartoHoj 5 finalRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
M
närM
VOK Motions-OL 5 (Starberget)Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
tis 11/6Skogsfemman 4Fältjägarnas IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
Dala Veteran OLLeksands OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
Tisdags-OL HäggumIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Lilla 5-dagars 2019 Etapp 3Rävetofta OKSkånes Orienteringsförbund
närL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
Krets Motions-OL StafettOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närSM
Allemansluffen, BygdegårdenÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närM
Höglandets SprintcupEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering RackstadOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
närL
Sprint-KMLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbS
6/6
När-OL OK MarkOK MarkVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Teknikträning UmeåIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
klubbL
9/6
Sommartouren 1Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
9/6*
Eskilstuna Sprint CUP #6Strängnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
närS
8/6
FOK:s Sprintcup Etapp 7Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närS
9/6*
KlubbstafettenIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbSL
Sprint-KMCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
6/6
ons 12/6Breddkavlen, HälsinglandsEdsbyns OKHälsinglands Orienteringsförbund
närSM
KM sprint VÖOL, OKÖ och WOKVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbS
9/6
Veteran-OLOK FlundrehofVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering Skatås IFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
närL
Motions-OL - Borås 5 av 5 VT [Storsjön]Rydboholms SKVästergötlands Orienteringsförbund
närM
11/6
Fjällfemman FröåÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering 2, BubergetSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
närM
9/6
VeteranmatchOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närL
10/6
Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup 2019, Etapp 1Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närS
10/6
tor 13/6Motionsorientering TuggeliteOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
POL ÄlgamossenHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
närL
10/6
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbS
11/6
Sprint KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbS
8/6
Veteran-OLMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
VOL 4Kovlands IFMedelpads Orienteringsförbund
närM
11/6
Hälsingeveteranerna etapp 2Söderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
13/6*
MOL9Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
närL
11/6
Visa rutter i Livelox
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholms Orienteringsförbund
närL
12/6
Lilla 5-dagars 2019 Etapp 4Lunds OKSkånes Orienteringsförbund
närL
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Motionsorientering, Tälle TömteOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering Sävedalens AIKSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
Spättaloppet 2019Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
11/6
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbL
fre 14/6Tre skåningar och en dansk, etapp 1Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natS
7/6
lör 15/6Tre skåningar och en dansk, etapp 2Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natM
7/6
Tre skåningar och en dansk, etapp 3Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natS
7/6
IFK Hedemora OK, sprintIFK Hedemora OKDalarnas Orienteringsförbund
natS
9/6
PreO, TempO-DM, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
mästT
10/6
Trimtex Cup #3OK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
närM
9/6
DM, ultralång, Jämtland-Härjedalen + MagnumloppetÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästU
9/6
Juni-OL-distansenTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
9/6*
PreO, UpplandshelgOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natP
10/6
sön 16/6Tre skåningar och en dansk, etapp 4Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natS
7/6
O-Camp 2019 - Anmälan Västergötlands OrienteringsförbundVästergötlands Orienteringsförbund
närL
10/5
PreO, UpplandshelgBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natP
Skogis Cup nr 5Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närL
Skogskarlarnas Länskamp Dalarna - VästmanlandDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närL
12/6
Skogsflickornas Triangelmatch i UpplandIF ThorUpplands Orienteringsförbund
närM
12/6
KOK:s Sommarquattro, etapp 1Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
14/6
KOK:s Sommarquattro, etapp 2Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närS
14/6
VindelnträffSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
närM
13/6
Visa rutter i Livelox
v 25mån 17/6Östgötaserien i MTBO, #2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
M
distL
16/6
VOK Motions-OL 6 (Överboda)Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
tis 18/6Brödkampen med DM, ultralång, Gästrikland+HälsinglandHälsinglands Orienteringsförbund
Ockelbo OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästU
10/6
POL-BlåsjönHjobygdens OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
15/6
Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närM
Dala Veteran OLOK MalmiaDalarnas Orienteringsförbund
närL
AOK 3-dagars dag 1Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
Tisdags-OL BillingenIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Lilla 5 dagars etapp 5OK SilvaSkånes Orienteringsförbund
närL
Närmixen 2019Lesjöfors SKVärmlands Orienteringsförbund
närM
10/6
7-KlubbsOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närL
17/6*
Allemansluffen, AlderhultenÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närM
KOK:s Sommarquattro, etapp 3Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
16/6
Minitjoget i SätilaOK RävenVästergötlands Orienteringsförbund
närSS
15/6
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
närM
16/6
Motionsorientering Söder IgeltjärnOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
17/6*
Sprint KM på KullenOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbS
14/6
VarbergsMästerskap sprintFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
närS
Sommartouren 2Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
16/6*
Melkers MinneSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natSM
11/6
ons 19/6DM, medel, MedelpadSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
mästM
12/6
AOK 3-dagars dag 2Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
MTBO-cupen 3 GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
M
närL
Motionsorientering Skatås IFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
närL
FjällfemmanÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
KOK:s Sommarquattro, etapp 4Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
17/6
Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup 2019, Etapp 2Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närS
17/6

Annonser