Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

610 tävlingar hittades mellan 2019-05-01 och 2019-05-31.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 18ons 1/5Hammarslaget, etapp 1, sprintOK HammarenGästrikland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Hammarslaget, etapp 2, medelOK HammarenGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
LagadalskampenFK FinnSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Park-O 5Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närSVisa rutter i LiveloxResultat
RSK-träffenRydboholms SKVästergötland
natMResultat
Trosa SkogsloppTrosabygdens OKSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-KMOK KlemmingenSödermanland
klubbM
IFK Lidingö, medeldistansIFK Lidingö SOKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 1OK GränsenSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
KalmarträffenKalmar OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
KM Västra kretsenLidköpings VSKVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SilverjaktenSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering TorsbyOK FryksdalenVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
När-OLSundsvalls OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 2OK GränsenSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering FallebergetOK JösseVärmland
närLResultat
tor 2/5Luffarligan 2 majOK RavinenStockholm
närL
Motions-OL / HarbergetKristinehamns OKVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
POL LidköpingHjobygdens OK
Lidköpings VSK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaLänna IFUppland
närMResultat
Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborg
klubbS
Teknikträning (backe-upp-och-backe-ned)Almby IKÖrebro Län
klubbSResultat
Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkåne
klubbL
Vet-OLEskilstuna OLSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL Södra VätterbygdenIK VistaSmåland
närMResultat
Veteran-OL tävling 6OK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandets Veteran OLEksjö SOKSmåland
närM
Veteran-OLFrölunda OLGöteborg
närMVisa rutter i LiveloxResultat
DOK:s motions-OL KrontorpsvägenDegerfors OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering - ViksjöJärfälla OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
MOL 4Gotlands Bro OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Poängjakt 1 - Bergs gårdTrosabygdens OKSödermanland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborg
klubbSResultat
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Torsdagsträning OK OrionBlekinge
närL
Ungdomscup 2019Södertälje-Nykvarn OFSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Sörmon NorraOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering,Morokulien, EidskogOK HierneVärmland
närLResultat
OCK träning GropahåletOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närL
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Nissadals UngdomscupOK VivillSmåland
närLResultat
Sommarcupen E1Kungälvs OKGöteborg
klubbL
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsserienHultsfreds OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien deltävling 1IFK Linköpings OSÖstergötland
närMResultat
Östra Kretsens Ungdomsserie, TibroTibro OKVästergötland
närLResultat
MTB-O-träningGarphyttans IFÖrebro Län
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Säter-BorlängeträningSäterbygdens OKDalarna
närM
Ungdomsserien, #1, krets Norr 1Sundbybergs IKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
TAIK TräningstävlingTolereds Allmänna IKGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
FOK:s Sprintcup Etapp1Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Norr 2Bromma-Vällingby SOKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Norr 3OK ÖsteråkerStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Söder 2Gustavsbergs OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Söder 3OK SödertörnStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Gammelstads sprintcup, #2Gammelstads IFNorrbotten
närSResultat
NV-träningVäsby OKStockholm
klubbS
Ungdomsserien, #1, krets Söder 4Haninge SOKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Söder 1Tumba-Mälarhöjden OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/5Swedish League, #4, sprint (WRE) + nationell tävlingJärla OrienteringStockholm
intSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/5Dolkampen, dag 1, förlängd medelDalaportens OLDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #5, medeldistans (WRE) + nationell tävlingJärla OrienteringStockholm
intMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VårmästerskapNynäshamns OKStockholm
klubbM
Nybro OK, långNybro OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagshelg, långOK RoslagenUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tisarträffen, dag 1, medelOK TisarenÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Älgots cup och kretsmästerskap SÖ kretsen.Andrarums IFSkåne
närLResultat
Motionsorientering medelIFK UmeåVästerbotten
närMResultat
sön 5/5Dolkampen, dag 2, medelDalaportens OLDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 1IK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Omega KortIK OmegaVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Nybro OK, medelNybro OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #6, final, jaktstart + nationell tävlingTullinge SKStockholm
natLResultat
Tisarträffen, dag 2, långOK TisarenÖrebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårträffen på GotlandVisborgs OKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
OL kurs vuxnaLerums SOKGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Skärmenträffen OK SkärmenBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ica-sprintenVännäs OKVästerbotten
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och sprintcup 1, NordanåSkellefteå OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsserieHylte OKHallands Orienteringsförbund
närMResultat
v 19mån 6/5Daglediga 17Visborgs OKGotland
närL
Myrstugu-sprintSöders-TyresöStockholm
klubbS
teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholm
klubbL
Fredrika Bremer MikroplockmästerskapAttunda OKStockholm
klubbMResultat
Motions OL 2 2019Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
Värmlandsserien i MTBO 2019 Deltävling 1Sisu Forshaga SKVärmland
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ÄlgsprintenOK Pers LärjungarGästrikland
närSResultat
Barn.- och ungdomsträning Trönö IPSöderhamns OKHälsingland
klubbL
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/5teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholm
klubbL
MotionsOLDalaportens OLDalarna
närM
Tisdags-OL RankåsIF Hagen
Tibro OK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserie och NOK-träningTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet Skaraborgsmästerskap, stafettMariestads FKVästergötland
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
Veckans bana v.19Sävedalens AIKGöteborg
klubbL
Veteran-OLNyköpings OKSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Dala VeteranOLDalaportens OLDalarna
närLResultat
DOK:s kretsträning VikenDegerfors OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Poängtävling 3OK MilanÖrebro Län
närMVisa rutter i LiveloxResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 1OK StigenSmåland
närLResultat
MiniAlliansHultsfreds OKSmåland
närMVisa rutter i Livelox
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
klubbLVisa rutter i Livelox
Sörklubbs #4Rehns BKHälsingland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
EES 2019 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 1Eslövs FKSkåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Skjutsbol ÖsterOK MangenVärmland
närLResultat
Norrcupen 190507Hudiksvalls OKHälsingland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcupen, etapp 1Markbygdens OK
Skene Sim o IS
Västergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcupen, etapp 2Markbygdens OK
Skene Sim o IS
Västergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Till Skogs #1 med Roslagens SparbankVallentuna-Össeby OLUppland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, TV mastenSkellefteå OKVästerbotten
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, SödraTannbergetLycksele IFVästerbotten
närL
Tjustalliansens ungdomsserie 1Västerviks OKSmåland
närLResultat
Umeåregionens teknikträningVännäs OKVästerbotten
klubbMVisa rutter i Livelox
Umeåregionens teknikträning (funkar inte)Vännäs OKVästerbotten
klubbM
7-KlubbsSkogslöparnaÅngermanland
LM
närMVisa rutter i LiveloxResultat
4-klubbsmatch no 1OK MåsenSödermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien Etapp 1Göteborgs OF
OK Landehof
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars Etapp 1Ålems OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Sprint CUP #1Ärla IFSödermanland
närSResultat
Klubbmästerskap Sprint Andrarums IFAndrarums IFSkåne
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Sako 2 OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars etapp 2 och Södra VätterbygdsmästerskapVaggeryds SOKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VPT 1Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
distSResultat
Höglandsserien, deltävling 2SOK AnebySmåland
närLResultat
SprintövningRimbo SOKUppland
närSResultat
ons 8/5teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholm
klubbL
DM, sprint, StockholmTäby OKStockholm
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandets VeteranolGränna-Bygdens OKSmåland
närL
LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Luffarligan 8 majHaninge SOKStockholm
närL
Frösö 5-Dagars 2019 E1 - OBS FLYTTAD TILL ONSDAG 8 MAJFrösö IFJämtland-Härjedalen
närLResultat
Motionsorientering SkatåsIK SternGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och Grand PrixAlvesta SOKSmåland
närLResultat
Träningstävling MTBOUlricehamns OKVästergötland
M
närLResultat
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 1Göteborg-Majorna OKGöteborg
närSVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skola 1, KvarnenSK BjörnenVästerbotten
klubbMResultat
Två på en pinneÅrsunda IFGästrikland
distPLVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Kretsens Ungdomsserie SOK TräffSOK TräffVästergötland
närMResultat
PTV (Park Tour Värmland) Etapp 1OK DjerfVärmland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserie Blekinge VästraOK Vilse 87Blekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Falukretsens ungdomsserie 2Korsnäs IF OKDalarna
närSResultat
Ungdomsserien 2, Östra BlekingeKarlskrona SOKBlekinge
närLResultat
FOK:s Sprintcup Etapp 2Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Fyrsprinten 1Selånger SOKMedelpad
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Siljanskrets medelIK Jarl RättvikDalarna
närMResultat
tor 9/5teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholm
klubbL
Dag KM AlingsåskretsenOK KullingshofVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GnestasprintenOK KlemmingenSödermanland
närSResultat
MOL 5IF Hansa-HoburgGotland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL / GokartbananKristinehamns OKVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering -UddevallaHerrestads AIFBohuslän-Dal
närL
POL AlbionstuganHjobygdens OK
IK Albion
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Torsdagsträning - KontrolltagningOK OrintoVästergötland
klubbM
Råby-Racet 2019Västerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagsveteranerna 9 majLånghundra IFUppland
närMResultat
Veteran-OL tävling 7Hällefors OK
OK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLResultat
Knock-out dag UppsalaOK Linné
Svenska Orienteringsförbundet
Uppland
närSResultat
Knock-outdag i JönköpingSvenska Orienteringsförbundet
närSResultat
HälsingeveteranernaAlfta-Ösa OKHälsingland
närMResultat
VeteranorienteringTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närMResultat
VOL 1, SOKSundsvalls OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sommarserie 1Njurunda OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kretsträning Södra SkbgIK WilskeVästergötland
närMResultat
Frösö 5-Dagars 2019 E2Frösö IFJämtland-Härjedalen
närLResultat
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm
närMVisa rutter i LiveloxResultat
OCK träning KronoskogenOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närM
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbL
Torsdagsorientering 5OK OrionBlekinge
närL
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborg
klubbM
Motionsorientering - UddevallaHerrestads AIFBohuslän-Dal
närMResultat
Motionsorientering SkattkärrOK Tyr
Skattkärrs SOK
Värmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, BodafjälletOK HierneVärmland
närLResultat
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Borlänge-Säter träningStora Tuna OKDalarna
närL
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
Poängjakt 2 - Masten KällviksvägenTrosabygdens OKSödermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Skärmjakt #1 - JärboOK HammarenGästrikland
närL
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Dalaoffensivens spetsträning SundbornKarlsbyhedens OKDalarna
närL
Sommarcupen etapp 2Stenungsunds OKBohuslän-Dal
klubbL
Teknikträning Violett nivå - SurahammarSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/5teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholm
klubbL
TesttävlingGöteborg-Majorna OKGöteborg
närL
High Coast 3-days, dag 1, sprintOK NolaskogsarnaÅngermanland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/5teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholm
klubbL
Gällstad, medelGällstadbygdens SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gävleloppet, medelGävle OKGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Lång-KM (OK Södertörn & IFK Enskede)IF LöjpStockholm
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Lång-KM (Skogsluffarnas OK & Skarpnäcks OL)IF LöjpStockholm
klubbLResultat
Närkekvartetten, #1, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint-KM (OK Södertörn)IF LöjpStockholm
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering i Upplands VäsbyVäsby OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands ungdomsserie Etapp 2IF RigorHallands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien Etapp 2Göteborgs OF
OK Alehof
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Fäbodloppet, dag 1Domnarvets GOIFDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-NV Ungdomstävling/Läger + Öppna banorÖrkelljunga FKSkåne
närLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Kungsbackatrippeln Fjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
PreO, Kungsbackatrippeln, TempOFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natT
High Coast 3-days, dag 2, medelOK NolaskogsarnaÅngermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skogsflickematch - Blekinge, Göteborg, Skåne, Halland, Västergötland och SmålandAlvesta SOK
Växjö AIS
Växjö OK
Småland
närM
Skogsflicksmatch, Blekinge, Göteborg, Skåne, Halland, Västergötland och SmålandEksjö SOKSmåland
närMResultat
sön 12/5teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholm
klubbL
Gävleloppet, långGävle OKGästrikland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, #2, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Snättringe, Träningstävling #1, 2019Snättringe SKStockholm
klubbMVisa rutter i Livelox
Ymers vårtävlingIK YmerVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, KungsbackatrippelnFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
High Coast 3-days, dag 3, långOK NolaskogsarnaÅngermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Fäbodloppet, dag 2Domnarvets GOIFDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MajgaloppenSkarpnäcks OLStockholm
klubbM
Skogis Cup nr 3Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dal
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dal
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
Gammelstads sprintcup, #3Gammelstads IFNorrbotten
LM
distSVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO Blekingecupen #2Ronneby OKBlekinge
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
v 20mån 13/5Daglediga 18Gotlands Bro OKGotland
närL
Motions OL 3Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
KartoHoj etapp 1Rehns BKHälsingland
M
närM
Värmlandsserien MTBO deltävling 2 Deje SFVärmland
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VOK Motions-OL 1 (Pengfors)Vännäs OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5DM, sprint, UpplandOK EnenUppland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Sprint Cup #2Eskilstuna OLSödermanland
närSResultat
FOK:s Sprintcup Etapp 3Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
MorotsloppetGotlands Bro OKGotland
närL
Skogsfemman 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närLResultat
Staffans MinneBoxholms OKÖstergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Norr 2Mälarö SOKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Norr 3Täby OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 2Skarpnäcks OLStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 4IFK EnskedeStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Uddevalla GymnasierUddevalla OKBohuslän-Dal
närLResultat
OK Nalle/OK Tjärnen Veteran-OLOK Nalle
OK Tjärnen
Södermanland
närLResultat
Dala-Veteran SmedjebackenSmedjebackens OKDalarna
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Poängtävling 4OK MilanÖrebro Län
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL / SÖ delen HarbergskartanKristinehamns OKVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering för allaAvesta OKDalarna
närL
5-dagars på hemmaplan, etapp 2OK StigenSmåland
närLResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
klubbLVisa rutter i Livelox
Motions-OL StorängenOK DjerfVärmland
närLResultat
Sprintstafett (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närSS
Sprintstafett (Motions-OL) - Öppna banorOK SkogshjortarnaVästergötland
närSResultat
Pokaljakten 2019, deltävling 1OK TyrVärmland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
EES 2019 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 2Eslövs FKSkåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Miniallians Södra ViVimmerby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering JössestuganOK JösseVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Norrcupen 190514OK DellenHälsingland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint TräningFK HerkulesGöteborg
klubbL
Sörklubbs #5Alfta-Ösa OK
Viksjöfors OK
Hälsingland
närMResultat
Tisdagsträning - FörenklingOK OrintoVästergötland
klubbL
Vårcupen E1Tidaholm SOK SisuVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och Sprintcup 2, MedleSkellefteå OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, FuruvikLycksele IFVästerbotten
klubbM
Umeåregionens teknikträningUmeå OKVästerbotten
klubbM
7-KlubbsOK NolaskogsarnaÅngermanland
LM
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcupen 2019OK RävenVästergötland
närSResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 3Skogsluffarnas OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars 2019 SprintKalmar OKSmåland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Dammatch västra kretsenOK KlyftamoVästergötland
närMResultat
SAKO 3 OK GipenOK GipenBohuslän-Dal
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VPT-2Västerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
distSResultat
Siljansserie nr 1 2019Älvdalens IF OKDalarna
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 1OK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Norr 1IFK Lidingö SOKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Östra Kretsens Ungdomsserie, IF HagenIF HagenVästergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkåne
klubbL
Höglandets Veteran-OLOK BävernSmåland
närM
Sala SkolMästerskap 19Sala OKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbMResultat
Veteran-OL OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och Grand PrixVäxjö OKSmåland
närLResultat
MTBO-cupen 2 GotlandVisborgs OKGotland
M
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VeckoturGävle OKGästrikland
närLVisa rutter i Livelox
Öppet Sprint KMOK RodhenUppland
närSResultat
Dalaserien MTBO, #3, Säterbygdens OKSäterbygdens OKDalarna
M
distLResultat
Motions-OL - Borås 1 av 5 VT [Sjöbo Arena]Borås GIFVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 2Tolereds Allmänna IKGöteborg
närSVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 1Kalmar OKSmåland
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
O-Ligan deltävling 1 2019Eds SKBohuslän-Dal
närSResultat
OL-skola 2, BrånetSK BjörnenVästerbotten
klubbMResultat
Ungdomsserie 3, Västra BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien deltävling 2Linköpings OKÖstergötland
närLResultat
Kinds VeterancupSvenljunga OKVästergötland
närM
PTV (Park Tour Värmland) Etapp 2OK ÄlgenVärmland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
När-OL OK MarkOK MarkVästergötland
närL
Pokaljakt LunedetOK DjerfVärmland
närMResultat
Ungdomsserien Östra Blekinge 3Ronneby OKBlekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Falukretsens ungdomsserie deltävling 3Karlsbyhedens OKDalarna
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLResultat
Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/5Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
GOK VetranOL HolmsjönGamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
POL Norra SkogenHjobygdens OK
SOK Träff
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL tävling 8Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GarnisonsmästerskapHaninge SOKStockholm
klubbM
Veteran-ol i Södra VätterbygdenOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VR Veteran DingtunaVandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaAttunda OKStockholm
närLResultat
VOL nr 2Selånger SOKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OLSjövalla FKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL 6Visby IF Gute SOKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
DOK:s motions-OL Råbäck norrDegerfors OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbotten
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Frösö 5-dagars 2019 E3Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Öppen klubbträning VandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
klubbM
TorsdagsträningLänna IFUppland
klubbM
KM Långdistans för Karlskrona SOK och OK OrionKarlskrona SOKBlekinge
närLResultat
Motions-OL JutvikenKristinehamns OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
MotionsorienteringUddevalla OKBohuslän-Dal
närLResultat
OCK träning sprint TivoliparkenOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närS
Motionsorientering WOD (World Orienteering Day) SkutbergetOK TyrVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, ÅrjängOK Hierne
Årjängs OK
Värmland
närLResultat
sprint-KM Gbg sydFK HerkulesGöteborg
klubbSResultat
Sprint-KM LOKLinköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
FyrklöverLindebygdens OKÖrebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Gamleby OK,Ungdomsserien del 2Gamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närSVisa rutter i Livelox
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbotten
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Poängjakt 3 - BråtaskogenTrosabygdens OKSödermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Sommarcup E3 + KM för OK AlehofKungälvs OKGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Dalaoffensivens spetsträning Domnarvets GOIFDalarna
klubbL
Nissadals Ungdomscup Etapp 2Bredaryds SOKSmåland
närL
TjalveSOKSkogspojkarnas OKÖstergötland
närMVisa rutter i Livelox
Ungdomsserien sprintVimmerby OKSmåland
närSResultat
KretsungdomsmatchOK SkogshjortarnaVästergötland
närMResultat
KlubbmästerskapGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Run to the Hills 2019 Etapp 2Selånger SOKMedelpad
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering i UpplandOK RoslagenUppland
närL
Bottnaryd IF Vätterbygdens U-5 etapp 3 Bottnaryds IFSmåland
närMResultat
NV-träning 16 majVäsby OKStockholm
klubbL
Kretsmästerskap SprintOK MotalaÖstergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
HammarbysprintenStorviks IFGästrikland
natSResultat
fre 17/5
lör 18/5DM, sprint, SmålandOK ÄlmeSmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, SmålandOK ÄlmeSmåland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
Faxeträffen, dag 1, medelLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Umeträffen, dag 1, medelIFK UmeåVästerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomstrolletGarda OKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
KM Medeldistans IFK EnskedeIFK EnskedeStockholm
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Klubbmästerskap LångdistansOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3OK NackheHallands Orienteringsförbund
närLResultat
FilipstadsträffenFilipstads OKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #1, medelOK KåreDalarna
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-touren Falun, långOK KåreDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, #3, medelKFUM Örebro OKÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Klubbdag familjestafettIFK EnskedeStockholm
klubbSMResultat
sön 19/5Faxeträffen, dag 2, långLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LundasprintenLunds OKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
NjudungskavlenOK NjudungSmåland
närL
Umeträffen, dag 2, långIFK UmeåVästerbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
VikingträffenIK Vikings OKVärmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #2, masstart (övriga lång)OK KåreDalarna
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VästergötlandGudhems IFVästergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
OL-touren Falun, medelOK KåreDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, #4, långKFUM Örebro OKÖrebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, ÖstergötlandOK 64 TorpaÖstergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Medel-KMCentrum OKStockholm
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
NjudungskavlenOK NjudungSmåland
närSMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, VästergötlandGudhems IFVästergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
Södra Hallands ungdomsserie 2019 - Etapp 2Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
v 21mån 20/5Daglediga 19Svaide Roma SOKGotland
närL
PTV #3 KilKils OKVärmland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Skogsflicksmatch mellan Uppland och StockholmLänna IFUppland
närMResultat
Mariefredsskolan Skolmästerskap 2019OK GripSödermanland
närLResultat
Fredrika Bremer LångsträcksmästerskapAttunda OKStockholm
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions OL 4Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
KartoHoj etapp 2Rehns BKHälsingland
M
närM
Motionsorientering RudanHaninge SOKStockholm
LM
närLResultat
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering ÄlvsjöOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VOK Motions-OL 2 (Marahällan)Vännäs OKVästerbotten
närMResultat
tis 21/5KM SMOLSträngnäs-Malmby OLSödermanland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL / S delen HarbergskartanKristinehamns OKVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL HögalidenIF HagenVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
U-ringen 2019 etapp 1IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närLResultat
SMOL-KavelnSträngnäs-Malmby OLSödermanland
närSMVisa rutter i LiveloxResultat
Dala Veteran Korsnäs IF OKKorsnäs IF OKDalarna
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Skol -DM 2019Leksands OKDalarna
närSVisa rutter i Livelox
Poängtävling 5OK MilanÖrebro Län
närMVisa rutter i LiveloxResultat
DOK:s KM/motions-OL LidetorpDegerfors OKVärmland
närMResultat
NAIS - Ungdomsserien+NOKNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
OL-alliansenMålilla OKSmåland
närLResultat
Frösö 5-dagars 2019 E4Frösö IFJämtland-Härjedalen
närLResultat
Motionsorientering, TenöbadetWaxholms OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 3OK StigenSmåland
närLResultat
Motions OLDalaportens OLDalarna
närL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
klubbLVisa rutter i Livelox
Jubileumssprint (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL DjupadalsdrågenOK DjerfVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Månadens Bana MajUlricehamns OKVästergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Sörklubbs #6Ljusne-Ala OKHälsingland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Pokaljakten #2Skattkärrs SOKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
EES 2019 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 3Eslövs FKSkåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Klubbmästerskap sprint, Lunds OKEslövs FK
Lunds OK
Skåne
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering BrunskogsfjälletOK MangenVärmland
närLResultat
Norrcupen 190521Forsa OKHälsingland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Siljanskrets LeksandLeksands OKDalarna
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 2Länna IFUppland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Östgötaserien i MTBO, #1NAIS OrienteringsklubbÖstergötland
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och Sprintcup 3Skellefteå OKVästerbotten
närMResultat
7-klubbsKubbe-Norrflärke IFÅngermanland
LM
närM
Motionsorientering, PonderosaLycksele IFVästerbotten
klubbL
Testa orientering med Tullinge SKTullinge SKStockholm
närM
4-klubbsmatch no 2Trosabygdens OKSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning UmeåIFK UmeåVästerbotten
klubbL
Vårserien Etapp 3Göteborgs OF
Sävedalens AIK
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars E3Nybro OKSmåland
närLResultat
Vårcupen E2Falköpings AIK OKVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Sprint CUP #3Kjula IFSödermanland
närSResultat
FOK:s Sprintcup Etapp 4Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
SAKO Ungdomstävling Etapp 4Vänersborgs SKVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VPT-3Surahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
distSResultat
Höglandsserien deltävling 4Eksjö SOKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5Fyrsprinten 2Njurunda OKMedelpad
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet KM medelOK RodhenUppland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandets-Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VetOL 3stad OKSOK SkärmenBohuslän-Dal
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Dalaserien MTBO #4, Öppet KM IFK Mora OKIFK Mora OKDalarna
M
distMResultat
Veckoturen LånghällSkutskärs OKGästrikland
närM
Motionsorientering SkatåsIF Marin VästGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL - Borås 2 av 5 VT 2019 [Bredared]Bredareds IFVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Västsvenska MTBO-CupenOK SkogshjortarnaVästergötland
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
FålehagsloppetMotala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Fjällfemman MörsilÅre OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 3Göteborg-Majorna OKGöteborg
närSVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skola 3, VästomånSK BjörnenVästerbotten
klubbMResultat
Sprint KMOK KolmårdenÖstergötland
klubbSResultat
Ungdomsserie 4, Västra BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Kinds VeterancupDalsjöfors GoIFVästergötland
närM
MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 2Ålems OKSmåland
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
O-liganStigsökarnaBohuslän-Dal
närMResultat
Ungdomsserien Blekinge östra etapp 4Karlskrona SOKBlekinge
närSResultat
Falukretsens ungdomsserie deltävling 4Bjursås OKDalarna
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/5DM, sprint, GästriklandHofors OKGästrikland
mästSResultat
POL KymbotallFalköpings AIK OK
Hjobygdens OK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaOK RodhenUppland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VOL 3VK UvarnaMedelpad
närLResultat
Östra Kretsens Ungdomsserie, Hjobygdens OKHjobygdens OKVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
veteran-ol i Södra VätterbygdenTenhults SOKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL, Västmanland, HOK-2 Hallstahammars OKVästmanlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL tävling 9Lindebygdens OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VeteranorienteringHultsfreds OKSmåland
närLResultat
KM-Lång OL TEAMETOL Teamet OlofströmBlekinge
klubbLVisa rutter i Livelox
DM, ultralång, VästmanlandHallstahammars OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
MOL 7Visborgs OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbotten
närLVisa rutter i Livelox
Frösö 5-dagars 2019 E5Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
Motions OLLjungskile FKBohuslän-Dal
närMResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Klubbmästerskap Medeldistans för OK Orion och Karlskrona SOKOK OrionBlekinge
närMVisa rutter i LiveloxResultat
KlubbträningFK HerkulesGöteborg
klubbL
KursFK HerkulesGöteborg
klubbL
Motions-OL / S delen MarielundskartanKristinehamns OKVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborg
klubbMVisa rutter i Livelox
UngdomsserienMålilla OKSmåland
närLResultat
Motionsorientering HammaröOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, Boda KoppomOK HierneVärmland
närLResultat
OCK träning ÅkebodaOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närL
Samträning Gbg Syd-VästFrölunda OLGöteborg
klubbL
5-dagars på hemmaplanOK GipenBohuslän-Dal
klubbM
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
MarkbygdsträningMarkbygdens OKVästergötland
närL
Motionsorientering UmeåIFK UmeåVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Poängjakt 4 - RensjönTrosabygdens OKSödermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Sommarcup Kungälvs OKOK AlehofGöteborg
klubbLResultat
Sommarserie 2Njurunda OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
TorsdagsträningOK OrintoVästergötland
klubbL
Motionsorientering i UpplandOK RodhenUppland
närM
Tjustalliansens Ungdomsserien delttävling 3Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
Dalaoffensivens spetsträning - sprintOK KåreDalarna
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Lång-KMTäby OKStockholm
klubbL
Klubbmästerskap 2019OK SilvaSkåne
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Herrmatch Västra kretsenIstrums SKVästergötland
närLResultat
KlubbträningRingsjö OKSkåne
klubbM
Långdistans KMIFK Mora OKDalarna
klubbLResultat
fre 24/5StOF Sommarläger Medeldistans (UP)Järfälla OK
Väsby OK
Stockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
BjörkstubbematchIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
StOF SommarlägerJärfälla OK
Väsby OK
Stockholm
närLResultat
lör 25/5StOF SommarlägerJärfälla OK
Väsby OK
Stockholm
närLResultat
DM, sprint, BlekingeRonneby OKBlekinge
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VästmanlandSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, BlekingeRonneby OKBlekinge
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, VästmanlandSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
Hellidssprinten och Skaraborgsmästerskap, sprintTidaholm SOK SisuVästergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Medelpad, dag 1, långSundsvalls OKMedelpad
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Unionsmatchen 2019Åmåls OKBohuslän-Dal
närL
Unionsmatchen 2019 - IndividuelltÅmåls OKBohuslän-Dal
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Provlöpning O-Ringen Uppsala 2020IF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Uppland
närM
Aboda-träningKalmar OKSmåland
klubbL
Bergnäsets AIK vårtävling, dag 1, långBergnäsets AIKNorrbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
JVM-tester, dag 1, medelMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
NässjösprintenNässjö OKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, DalarnaSmedjebackens OKDalarna
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Älgots Cup SÖ + Öppna banor för allaYstads OKSkåne
närMResultat
Haninge SOK lång KMHaninge SOKStockholm
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, DalarnaSmedjebackens OKDalarna
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
StOF Sommarläger ÄventyrsstafettJärfälla OK
Väsby OK
Stockholm
närSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/5StOF SommarlägerJärfälla OK
Väsby OK
Stockholm
närLResultat
DM, sprint, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO DM HälsinglandRehns BKHälsingland
P
mästP
TempORehns BKHälsingland
P
natT
Tour de Medelpad, dag 2, medelKovlands IFMedelpad
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Unionsmatchen 2019 - StafettÅmåls OKBohuslän-Dal
närSMVisa rutter i LiveloxResultat
Bergnäsets AIK vårtävling, dag 2, medelBergnäsets AIKNorrbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
JVM-tester, dag 2, långMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Tuff, Tuffare, TuffastLudvika OK
OK Malmia
Dalarna
närPU
Örebro City Sprint / DM, sprint, Örebro LänAlmby IKÖrebro Län
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
StOF Sommarläger LägerstafettJärfälla OK
Väsby OK
Stockholm
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
LämmeltågetNässjö OKSmåland
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
KM Sprint Landehof SjövallaSjövalla FKGöteborg
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Lång-KMCentrum OKStockholm
klubbLResultat
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
PekingduonMatteus SIÖstergötland
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
Pekingduon, individuella öppna klasserMatteus SIÖstergötland
distMResultat
Skogis Cup nr 4Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, Örebro LänAlmby IKÖrebro Län
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
SK Björnen motionsorienteringSK BjörnenVästerbotten
närM
Värmlandslägret RogainingOK HierneVärmland
närLResultat
v 22mån 27/5Daglediga 20Visborgs OKGotland
närL
KärralundsskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
LundenskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
KartoHoj etspp 3Rehns BKHälsingland
M
närM
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandsserien MTBO 3Kils OKVärmland
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Jukola/Venla test samt 25mannaträningIFK Lidingö SOKStockholm
klubbL
VOK Motions-OL 3 (Vännäs)Vännäs OKVästerbotten
närMResultat
tis 28/5Knas-OLOK OrintoVästergötland
klubbMResultat
Motions-OL BjörkvallenKristinehamns OKVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Pol KlyftamoHjobygdens OK
OK Klyftamo
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagsveteranerna på ÅlandHäverödals SKUppland
närMResultat
Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL FjälletIF HagenVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
TorpaskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
Arboga veteranArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Dala VeteranOL KåreOK KåreDalarna
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Lång KMOK EnenUppland
klubbLVisa rutter i Livelox
KålltorpsskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
Poängtävling 6OK MilanÖrebro Län
närMVisa rutter i LiveloxResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 4OK StigenSmåland
närLResultat
MotionsOLDalaportens OLDalarna
närM
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
klubbLVisa rutter i Livelox
Tränings-OLAvesta OKDalarna
närL
Motions-OL BråtenOK DjerfVärmland
närLResultat
Motionsorientering UlvsbyOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Skogsfemman 2Brunflo IFJämtland-Härjedalen
närLResultat
Motionsorientering TaserudOK JösseVärmland
närLResultat
Park Tour Värmland (PTV), deltävling 4 - finalDeje SFVärmland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Trimtex Cup i Valbo, deltävling 2Valbo AIFGästrikland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
VPT-4Norbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Träningsorientering #3Särna SKDalarna
närS
klubbmästerskap 2019Lycksele IFVästerbotten
klubbL
Sörklubbs 20190528Edsbyns OKHälsingland
närMResultat
FK Finn NärtävlingFK FinnSmåland
närLResultat
Motionsorientering IF ThorIF ThorUppland
närMResultat
Norrcupen 2019-05-28Ljusdals OKHälsingland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Umeåregionens teknikträningVännäs OKVästerbotten
klubbLVisa rutter i Livelox
U-serie och NOK träningSkogspojkarnas OKÖstergötland
närLResultat
Örnligan 1 / 7-klubbsHusums IF OKÅngermanland
närLResultat
Fäladsstafetten, öppna klasserLunds OKSkåne
närSResultat
Ungdomens 5-Dagars Etapp 4Torsås OKSmåland
närLResultat
Sprintträning Orsa IFK Mora OKDalarna
klubbS
FOK:s Sprintcup Etapp 5Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
FäladsstafettenLunds OKSkåne
närSSResultat
U-ringen 2019 etapp 2IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närLResultat
Eskilstuna Sprint CUP #4Stora Sundby GoIFSödermanland
närSResultat
Till skogs med Roslagens Sparbank + Motionsorientering för UpplandOK RoslagenUppland
närMResultat
ons 29/5UngdomsserienHultsfreds OKSmåland
närL
OL-skytte, sprint, OLGY HallsbergAlleskolans IFÖrebro Län
Y
klubbSResultat
Veteran-OLMålilla OKSmåland
närLResultat
Veteran-OL 3-stadStenungsunds OKBohuslän-Dal
närMResultat
Klubbmatch mellan Höglandets och Södra Vätterbygdens veteranerOK NjudungSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
TrOL Järndammen JDaSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering SkatåsSävedalens AIKGöteborg
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL - Borås 3 av 5 VT [Hestra]Hestra IFVästergötland
närMResultat
Fjällfemman JärpenÅre OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 4Göteborg-Majorna OKGöteborg
närSVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsserienHultsfreds OKSmåland
närLResultat
Vårcupsavslutningen i MullsjöMullsjö SOKVästergötland
närLResultat
Öppet Lång KMOK RodhenUppland
närLResultat
Ungdomsserien deltävling 3Björkfors GOIFÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
SOK:s Tränings-OL Stenungsunds OKBohuslän-Dal
klubbMResultat
Dalaoffensivens Spetsträning - Mot JukolaKorsnäs IF OKDalarna
närL
Dalaoffensivens Spetsträning Mot JukolaKorsnäs IF OKDalarna
närSM
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SPRINT TräningstävlingLångvikens OKVästerbotten
närS
tor 30/5Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbotten
närLVisa rutter i Livelox
Motionsorientering Umeå 30 majStöcksjö ISVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Umeå 30 majStöcksjö ISVästerbotten
närL
Motionsorientering, Vittensten ÅmotforsÅmotfors OKVärmland
närL
PreO, DM, VärmlandKristinehamns OKVärmland
P
mästP
Tränings-OLRehns BKHälsingland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
UmedalsrännetUmedalens IFVästerbotten
distM
Georg Käcks MinneOK BävernSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien Etapp 4Göteborgs OF
IK Uven
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4OK LöftanHallands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
KM långdistans , Väsby OKVäsby OKStockholm
klubbLResultat
Höglandsserien AvslutningOK 64 Torpa
Sol Tranås
Östergötland
Småland
närSResultat
Tjustmästerskap Dag 2019Västerviks OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Klubbmästerskap Rånäs OKUppland
klubbMResultat
Motionsorientering, Vittensten ÅmotforsÅmotfors OKVärmland
närLResultat
MOL8Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMVisa rutter i Livelox
fre 31/5OL-skytte, sprint, Svenska Cupen #1, World Cup #5Göteborg-Majorna OK
IF Marin Väst
Göteborg
Y
intSResultat
SM, sprint, publiktävling, medelForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ÖvikssprintenSkogslöparnaÅngermanland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, individuell, kvalForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsingland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i VästBohuslän-Dals OF
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dal
P
natP

Annonser