Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

607 tävlingar hittades mellan 2019-05-01 och 2019-05-31 med följande urval: mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
v 18ons 1/5Hammarslaget, etapp 1, sprintOK HammarenGästrikland431
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Hammarslaget, etapp 2, medelOK HammarenGästrikland660
natMVisa rutter i LiveloxResultat
LagadalskampenFK FinnSmåland425
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Park-O 5Östersunds OKJämtland-Härjedalen285
närSVisa rutter i LiveloxResultat
RSK-träffenRydboholms SKVästergötland836
natMResultat
Trosa SkogsloppTrosabygdens OKSödermanland584
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-KMOK KlemmingenSödermanland0
klubbM
IFK Lidingö, medeldistansIFK Lidingö SOKStockholm1203
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 1OK GränsenSmåland437
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland687
natMVisa rutter i LiveloxResultat
KalmarträffenKalmar OKSmåland359
natLVisa rutter i LiveloxResultat
GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal478
natLVisa rutter i LiveloxResultat
KM Västra kretsenLidköpings VSKVästergötland78
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SilverjaktenSala OKVästmanland303
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering TorsbyOK FryksdalenVärmland57
närLVisa rutter i LiveloxResultat
När-OLSundsvalls OKMedelpad169
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 2OK GränsenSmåland413
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering FallebergetOK JösseVärmland64
närLResultat
tor 2/5Luffarligan 2 majOK RavinenStockholm0
närL
Motions-OL / HarbergetKristinehamns OKVärmland37
närLVisa rutter i LiveloxResultat
POL LidköpingHjobygdens OK
Lidköpings VSK
Västergötland126
närLVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaLänna IFUppland52
närMResultat
Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborg1
klubbS
Teknikträning (backe-upp-och-backe-ned)Almby IKÖrebro47
klubbSResultat
Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkåne-
klubbL
Vet-OLEskilstuna OLSödermanland137
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL Södra VätterbygdenIK VistaSmåland92
närMResultat
Veteran-OL tävling 6OK Milan
Örebro OF
Örebro101
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandets Veteran OLEksjö SOKSmåland-
närM
Veteran-OLFrölunda OLGöteborg85
närMVisa rutter i LiveloxResultat
DOK:s motions-OL KrontorpsvägenDegerfors OKVärmland18
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering - ViksjöJärfälla OKStockholm36
närLVisa rutter i LiveloxResultat
MOL 4Gotlands Bro OKGotland84
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Poängjakt 1 - Bergs gårdTrosabygdens OKSödermanland28
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborg19
klubbSResultat
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm37
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Torsdagsträning OK OrionBlekinge54
närL
Ungdomscup 2019Södertälje-Nykvarn OFSödermanland49
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Sörmon NorraOK TyrVärmland154
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering,Morokulien, EidskogOK HierneVärmland62
närLResultat
OCK träning GropahåletOrienteringscentrum KristianstadSkåne19
närL
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborg28
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Nissadals UngdomscupOK VivillSmåland151
närLResultat
Sommarcupen E1Kungälvs OKGöteborg44
klubbL
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland10
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsserienHultsfreds OKSmåland60
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien deltävling 1IFK Linköpings OSÖstergötland150
närMResultat
Östra Kretsens Ungdomsserie, TibroTibro OKVästergötland73
närLResultat
MTB-O-träningGarphyttans IFÖrebro25
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Säter-BorlängeträningSäterbygdens OKDalarna21
närM
Ungdomsserien, #1, krets Norr 1Sundbybergs IKStockholm163
distLVisa rutter i LiveloxResultat
TAIK TräningstävlingTolereds Allmänna IKGöteborg131
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
FOK:s Sprintcup Etapp1Falkenbergs OKHalland85
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Norr 2Bromma-Vällingby SOKStockholm144
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Norr 3OK ÖsteråkerStockholm149
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Söder 2Gustavsbergs OKStockholm171
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Söder 3OK SödertörnStockholm183
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Gammelstads sprintcup, #2Gammelstads IFNorrbotten175
närSResultat
NV-träningVäsby OKStockholm4
klubbS
Ungdomsserien, #1, krets Söder 4Haninge SOKStockholm158
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Söder 1Tumba-Mälarhöjden OKStockholm205
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/5
lör 4/5Dolkampen, dag 1, förlängd medelDalaportens OLDalarna700
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland1066
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne48
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VårmästerskapNynäshamns OKStockholm10
klubbM
Nybro OK, långNybro OKSmåland466
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagshelg, långOK RoslagenUppland428
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tisarträffen, dag 1, medelOK TisarenÖrebro556
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Älgots cup och kretsmästerskap SÖ kretsen.Andrarums IFSkåne36
närLResultat
Motionsorientering medelIFK UmeåVästerbotten108
närMResultat
sön 5/5Dolkampen, dag 2, medelDalaportens OLDalarna757
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 1IK Trenne UllaredHalland178
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Omega KortIK OmegaVästergötland617
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Nybro OK, medelNybro OKSmåland387
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #6, final, jaktstart + nationell tävlingTullinge SKStockholm1886
natLResultat
Tisarträffen, dag 2, långOK TisarenÖrebro472
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårträffen på GotlandVisborgs OKGotland175
distLVisa rutter i LiveloxResultat
OL kurs vuxnaLerums SOKGöteborg6
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Skärmenträffen OK SkärmenBohuslän-Dal335
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland516
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ica-sprintenVännäs OKVästerbotten100
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och sprintcup 1, NordanåSkellefteå OKVästerbotten85
närMVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsserieHylte OKHalland53
närMResultat
v 19mån 6/5Daglediga 17Visborgs OKGotland0
närL
Myrstugu-sprintSöders-TyresöStockholm21
klubbS
teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholm-
klubbL
Fredrika Bremer MikroplockmästerskapAttunda OKStockholm13
klubbMResultat
Motions OL 2 2019Ankarsrums OKSmåland28
närLResultat
Värmlandsserien i MTBO 2019 Deltävling 1Sisu Forshaga SKVärmland49
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ÄlgsprintenOK Pers LärjungarGästrikland113
närSResultat
Barn.- och ungdomsträning Trönö IPSöderhamns OKHälsingland-
klubbL
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg41
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/5teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholm-
klubbL
MotionsOLDalaportens OLDalarna-
närM
Tisdags-OL RankåsIF Hagen
Tibro OK
Västergötland43
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserie och NOK-träningTjalve IF NorrköpingÖstergötland189
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet Skaraborgsmästerskap, stafettMariestads FKVästergötland38
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
Veckans bana v.19Sävedalens AIKGöteborg0
klubbL
Veteran-OLNyköpings OKSödermanland108
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Dala VeteranOLDalaportens OLDalarna86
närLResultat
DOK:s kretsträning VikenDegerfors OKVärmland53
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Poängtävling 3OK MilanÖrebro201
närMVisa rutter i LiveloxResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 1OK StigenSmåland46
närLResultat
MiniAlliansHultsfreds OKSmåland0
närMVisa rutter i Livelox
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne70
klubbLVisa rutter i Livelox
Sörklubbs #4Rehns BKHälsingland62
närMVisa rutter i LiveloxResultat
EES 2019 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 1Eslövs FKSkåne138
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Skjutsbol ÖsterOK MangenVärmland48
närLResultat
Norrcupen 190507Hudiksvalls OKHälsingland50
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcupen, etapp 1Markbygdens OK
Skene Sim o IS
Västergötland58
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcupen, etapp 2Markbygdens OK
Skene Sim o IS
Västergötland58
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Till Skogs #1 med Roslagens SparbankVallentuna-Össeby OLUppland107
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, TV mastenSkellefteå OKVästerbotten46
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, SödraTannbergetLycksele IFVästerbotten-
närL
Tjustalliansens ungdomsserie 1Västerviks OKSmåland105
närLResultat
Umeåregionens teknikträningVännäs OKVästerbotten27
klubbMVisa rutter i Livelox
Umeåregionens teknikträning (funkar inte)Vännäs OKVästerbotten1
klubbM
7-KlubbsSkogslöparnaÅngermanland103
LM
närMVisa rutter i LiveloxResultat
4-klubbsmatch no 1OK MåsenSödermanland163
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien Etapp 1Göteborgs OF
OK Landehof
Göteborg710
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars Etapp 1Ålems OKSmåland66
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Sprint CUP #1Ärla IFSödermanland113
närSResultat
Klubbmästerskap Sprint Andrarums IFAndrarums IFSkåne43
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Sako 2 OKSOK SkogsvargarnaVästergötland178
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars etapp 2 och Södra VätterbygdsmästerskapVaggeryds SOKSmåland218
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VPT 1Arboga OKVästmanland133
distSResultat
Höglandsserien, deltävling 2SOK AnebySmåland120
närLResultat
SprintövningRimbo SOKUppland9
närSResultat
ons 8/5teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholm-
klubbL
DM, sprint, StockholmTäby OKStockholm931
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandets VeteranolGränna-Bygdens OKSmåland0
närL
LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland559
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Luffarligan 8 majHaninge SOKStockholm0
närL
Frösö 5-Dagars 2019 E1 - OBS FLYTTAD TILL ONSDAG 8 MAJFrösö IFJämtland-Härjedalen201
närLResultat
Motionsorientering SkatåsIK SternGöteborg129
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och Grand PrixAlvesta SOKSmåland149
närLResultat
Träningstävling MTBOUlricehamns OKVästergötland42
M
närLResultat
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 1Göteborg-Majorna OKGöteborg263
närSVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skola 1, KvarnenSK BjörnenVästerbotten23
klubbMResultat
Två på en pinneÅrsunda IFGästrikland44
distPLVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Kretsens Ungdomsserie SOK TräffSOK TräffVästergötland40
närMResultat
PTV (Park Tour Värmland) Etapp 1OK DjerfVärmland111
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserie Blekinge VästraOK Vilse 87Blekinge132
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Falukretsens ungdomsserie 2Korsnäs IF OKDalarna161
närSResultat
Ungdomsserien 2, Östra BlekingeKarlskrona SOKBlekinge145
närLResultat
FOK:s Sprintcup Etapp 2Falkenbergs OKHalland119
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Fyrsprinten 1Selånger SOKMedelpad120
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland91
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Siljanskrets medelIK Jarl RättvikDalarna108
närMResultat
tor 9/5teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholm-
klubbL
Dag KM AlingsåskretsenOK KullingshofVästergötland110
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GnestasprintenOK KlemmingenSödermanland66
närSResultat
MOL 5IF Hansa-HoburgGotland39
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL / GokartbananKristinehamns OKVärmland26
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering -UddevallaHerrestads AIFBohuslän-Dal0
närL
POL AlbionstuganHjobygdens OK
IK Albion
Västergötland115
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Torsdagsträning - KontrolltagningOK OrintoVästergötland19
klubbM
Råby-Racet 2019Västerås SOKVästmanland175
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmåland106
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagsveteranerna 9 majLånghundra IFUppland89
närMResultat
Veteran-OL tävling 7Hällefors OK
OK Milan
Örebro OF
Örebro55
närLResultat
Knock-out dag UppsalaOK Linné
Svenska Orienteringsförbundet
Uppland46
närSResultat
Knock-outdag i JönköpingSvenska Orienteringsförbundet14
närSResultat
HälsingeveteranernaAlfta-Ösa OKHälsingland16
närMResultat
VeteranorienteringTjalve IF NorrköpingÖstergötland65
närMResultat
VOL 1, SOKSundsvalls OKMedelpad66
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sommarserie 1Njurunda OKMedelpad54
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kretsträning Södra SkbgIK WilskeVästergötland21
närMResultat
Frösö 5-Dagars 2019 E2Frösö IFJämtland-Härjedalen237
närLResultat
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm111
närMVisa rutter i LiveloxResultat
OCK träning KronoskogenOrienteringscentrum KristianstadSkåne22
närM
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg29
klubbL
Torsdagsorientering 5OK OrionBlekinge27
närL
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborg21
klubbM
Motionsorientering - UddevallaHerrestads AIFBohuslän-Dal63
närMResultat
Motionsorientering SkattkärrOK Tyr
Skattkärrs SOK
Värmland68
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, BodafjälletOK HierneVärmland24
närLResultat
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborg20
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Borlänge-Säter träningStora Tuna OKDalarna30
närL
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg8
närLVisa rutter i Livelox
Poängjakt 2 - Masten KällviksvägenTrosabygdens OKSödermanland28
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Skärmjakt #1 - JärboOK HammarenGästrikland-
närL
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland16
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Dalaoffensivens spetsträning SundbornKarlsbyhedens OKDalarna20
närL
Sommarcupen etapp 2Stenungsunds OKBohuslän-Dal50
klubbL
Teknikträning Violett nivå - SurahammarSurahammars SOKVästmanland39
närL
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbotten98
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/5teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholm-
klubbL
TesttävlingGöteborg-Majorna OKGöteborg-
närL
High Coast 3-days, dag 1, sprintOK NolaskogsarnaÅngermanland206
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/5teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholm-
klubbL
Gällstad, medelGällstadbygdens SOKVästergötland701
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gävleloppet, medelGävle OKGästrikland393
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Lång-KM (OK Södertörn & IFK Enskede)IF LöjpStockholm110
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Lång-KM (Skogsluffarnas OK & Skarpnäcks OL)IF LöjpStockholm110
klubbLResultat
Närkekvartetten, #1, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro851
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint-KM (OK Södertörn)IF LöjpStockholm50
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering i Upplands VäsbyVäsby OKStockholm58
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands ungdomsserie Etapp 2IF RigorHalland150
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien Etapp 2Göteborgs OF
OK Alehof
Göteborg516
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Fäbodloppet, dag 1Domnarvets GOIFDalarna860
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-NV Ungdomstävling/Läger + Öppna banorÖrkelljunga FKSkåne74
närLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Kungsbackatrippeln Fjärås AIK
OK Löftan
Halland68
P
natP
PreO, Kungsbackatrippeln, TempOFjärås AIK
OK Löftan
Halland59
P
natT
High Coast 3-days, dag 2, medelOK NolaskogsarnaÅngermanland358
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skogsflickematch - Blekinge, Göteborg, Skåne, Halland, Västergötland och SmålandAlvesta SOK
Växjö AIS
Växjö OK
Småland0
närM
Skogsflicksmatch, Blekinge, Göteborg, Skåne, Halland, Västergötland och SmålandEksjö SOKSmåland149
närMResultat
sön 12/5teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholm-
klubbL
Gävleloppet, långGävle OKGästrikland309
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, #2, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro831
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Snättringe, Träningstävling #1, 2019Snättringe SKStockholm-
klubbMVisa rutter i Livelox
Ymers vårtävlingIK YmerVästergötland832
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, KungsbackatrippelnFjärås AIK
OK Löftan
Halland66
P
natP
High Coast 3-days, dag 3, långOK NolaskogsarnaÅngermanland299
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Fäbodloppet, dag 2Domnarvets GOIFDalarna737
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MajgaloppenSkarpnäcks OLStockholm41
klubbM
Skogis Cup nr 3Garda OKGotland47
närLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dal207
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dal57
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
Gammelstads sprintcup, #3Gammelstads IFNorrbotten159
LM
distSVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO Blekingecupen #2Ronneby OKBlekinge47
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
v 20mån 13/5Daglediga 18Gotlands Bro OKGotland0
närL
Motions OL 3Ankarsrums OKSmåland29
närLResultat
KartoHoj etapp 1Rehns BKHälsingland-
M
närM
Värmlandsserien MTBO deltävling 2 Deje SFVärmland45
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg73
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VOK Motions-OL 1 (Pengfors)Vännäs OKVästerbotten24
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5DM, sprint, UpplandOK EnenUppland356
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Sprint Cup #2Eskilstuna OLSödermanland135
närSResultat
FOK:s Sprintcup Etapp 3Falkenbergs OKHalland91
närSVisa rutter i LiveloxResultat
MorotsloppetGotlands Bro OKGotland38
närL
Skogsfemman 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen203
närLResultat
Staffans MinneBoxholms OKÖstergötland527
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötland78
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Norr 2Mälarö SOKStockholm153
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Norr 3Täby OKStockholm174
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 2Skarpnäcks OLStockholm172
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 4IFK EnskedeStockholm158
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Uddevalla GymnasierUddevalla OKBohuslän-Dal214
närLResultat
OK Nalle/OK Tjärnen Veteran-OLOK Nalle
OK Tjärnen
Södermanland187
närLResultat
Dala-Veteran SmedjebackenSmedjebackens OKDalarna164
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Poängtävling 4OK MilanÖrebro185
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL / SÖ delen HarbergskartanKristinehamns OKVärmland42
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering för allaAvesta OKDalarna-
närL
5-dagars på hemmaplan, etapp 2OK StigenSmåland97
närLResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne71
klubbLVisa rutter i Livelox
Motions-OL StorängenOK DjerfVärmland39
närLResultat
Sprintstafett (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland0
närSS
Sprintstafett (Motions-OL) - Öppna banorOK SkogshjortarnaVästergötland33
närSResultat
Pokaljakten 2019, deltävling 1OK TyrVärmland132
närSVisa rutter i LiveloxResultat
EES 2019 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 2Eslövs FKSkåne136
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Miniallians Södra ViVimmerby OKSmåland29
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering JössestuganOK JösseVärmland57
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Norrcupen 190514OK DellenHälsingland81
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint TräningFK HerkulesGöteborg0
klubbL
Sörklubbs #5Alfta-Ösa OK
Viksjöfors OK
Hälsingland95
närMResultat
Tisdagsträning - FörenklingOK OrintoVästergötland46
klubbL
Vårcupen E1Tidaholm SOK SisuVästergötland65
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och Sprintcup 2, MedleSkellefteå OKVästerbotten60
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, FuruvikLycksele IFVästerbotten-
klubbM
Umeåregionens teknikträningUmeå OKVästerbotten12
klubbM
7-KlubbsOK NolaskogsarnaÅngermanland99
LM
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcupen 2019OK RävenVästergötland57
närSResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 3Skogsluffarnas OKStockholm176
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars 2019 SprintKalmar OKSmåland89
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Dammatch västra kretsenOK KlyftamoVästergötland49
närMResultat
SAKO 3 OK GipenOK GipenBohuslän-Dal151
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VPT-2Västerås SOKVästmanland151
distSResultat
Siljansserie nr 1 2019Älvdalens IF OKDalarna49
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 1OK Älvsjö-ÖrbyStockholm215
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Norr 1IFK Lidingö SOKStockholm135
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Östra Kretsens Ungdomsserie, IF HagenIF HagenVästergötland60
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkåne-
klubbL
Höglandets Veteran-OLOK BävernSmåland-
närM
Sala SkolMästerskap 19Sala OKVästmanland523
klubbMResultat
Veteran-OL OKSOK SkogsvargarnaVästergötland104
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och Grand PrixVäxjö OKSmåland172
närLResultat
MTBO-cupen 2 GotlandVisborgs OKGotland33
M
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborg125
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VeckoturGävle OKGästrikland-
närLVisa rutter i Livelox
Öppet Sprint KMOK RodhenUppland41
närSResultat
Dalaserien MTBO, #3, Säterbygdens OKSäterbygdens OKDalarna42
M
distLResultat
Motions-OL - Borås 1 av 5 VT [Sjöbo Arena]Borås GIFVästergötland74
närMVisa rutter i LiveloxResultat
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 2Tolereds Allmänna IKGöteborg215
närSVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 1Kalmar OKSmåland29
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
O-Ligan deltävling 1 2019Eds SKBohuslän-Dal139
närSResultat
OL-skola 2, BrånetSK BjörnenVästerbotten31
klubbMResultat
Ungdomsserie 3, Västra BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge123
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien deltävling 2Linköpings OKÖstergötland146
närLResultat
Kinds VeterancupSvenljunga OKVästergötland-
närM
PTV (Park Tour Värmland) Etapp 2OK ÄlgenVärmland120
närSVisa rutter i LiveloxResultat
När-OL OK MarkOK MarkVästergötland1
närL
Pokaljakt LunedetOK DjerfVärmland35
närMResultat
Ungdomsserien Östra Blekinge 3Ronneby OKBlekinge151
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Falukretsens ungdomsserie deltävling 3Karlsbyhedens OKDalarna182
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland89
närLResultat
Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm1340
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland28
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/5Tränings-OLLjusdals OKHälsingland28
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
GOK VetranOL HolmsjönGamleby OKSmåland47
närLVisa rutter i LiveloxResultat
POL Norra SkogenHjobygdens OK
SOK Träff
Västergötland147
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL tävling 8Hagaby GoIF Örebro
Örebro OF
Örebro79
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GarnisonsmästerskapHaninge SOKStockholm-
klubbM
Veteran-ol i Södra VätterbygdenOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötland126
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VR Veteran DingtunaVandrarringenVästmanland203
närMVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaAttunda OKStockholm75
närLResultat
VOL nr 2Selånger SOKMedelpad67
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OLSjövalla FKGöteborg79
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL 6Visby IF Gute SOKGotland69
närLVisa rutter i LiveloxResultat
DOK:s motions-OL Råbäck norrDegerfors OKVärmland19
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbotten40
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Frösö 5-dagars 2019 E3Frösö IFJämtland-Härjedalen351
närMResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm72
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Öppen klubbträning VandrarringenVästmanland43
klubbM
TorsdagsträningLänna IFUppland7
klubbM
KM Långdistans för Karlskrona SOK och OK OrionKarlskrona SOKBlekinge79
närLResultat
Motions-OL JutvikenKristinehamns OKVärmland32
närMVisa rutter i LiveloxResultat
MotionsorienteringUddevalla OKBohuslän-Dal68
närLResultat
OCK träning sprint TivoliparkenOrienteringscentrum KristianstadSkåne32
närS
Motionsorientering WOD (World Orienteering Day) SkutbergetOK TyrVärmland181
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, ÅrjängOK Hierne
Årjängs OK
Värmland1
närLResultat
sprint-KM Gbg sydFK HerkulesGöteborg112
klubbSResultat
Sprint-KM LOKLinköpings OKÖstergötland88
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
FyrklöverLindebygdens OKÖrebro99
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Gamleby OK,Ungdomsserien del 2Gamleby OKSmåland70
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg14
närSVisa rutter i Livelox
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbotten112
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Poängjakt 3 - BråtaskogenTrosabygdens OKSödermanland28
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Sommarcup E3 + KM för OK AlehofKungälvs OKGöteborg102
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Dalaoffensivens spetsträning Domnarvets GOIFDalarna39
klubbL
Nissadals Ungdomscup Etapp 2Bredaryds SOKSmåland0
närL
TjalveSOKSkogspojkarnas OKÖstergötland0
närMVisa rutter i Livelox
Ungdomsserien sprintVimmerby OKSmåland45
närSResultat
KretsungdomsmatchOK SkogshjortarnaVästergötland73
närMResultat
KlubbmästerskapGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg49
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Run to the Hills 2019 Etapp 2Selånger SOKMedelpad51
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering i UpplandOK RoslagenUppland-
närL
Bottnaryd IF Vätterbygdens U-5 etapp 3 Bottnaryds IFSmåland181
närMResultat
NV-träning 16 majVäsby OKStockholm15
klubbL
Kretsmästerskap SprintOK MotalaÖstergötland107
närSVisa rutter i LiveloxResultat
HammarbysprintenStorviks IFGästrikland138
natSResultat
fre 17/5
lör 18/5DM, sprint, SmålandOK ÄlmeSmåland573
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, SmålandOK ÄlmeSmåland155
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
Faxeträffen, dag 1, medelLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland325
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Umeträffen, dag 1, medelIFK UmeåVästerbotten378
natMVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomstrolletGarda OKGotland96
distLVisa rutter i LiveloxResultat
KM Medeldistans IFK EnskedeIFK EnskedeStockholm38
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Klubbmästerskap LångdistansOK Älvsjö-ÖrbyStockholm38
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3OK NackheHalland179
närLResultat
FilipstadsträffenFilipstads OKVärmland335
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #1, medelOK KåreDalarna272
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-touren Falun, långOK KåreDalarna943
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, #3, medelKFUM Örebro OKÖrebro688
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Klubbdag familjestafettIFK EnskedeStockholm9
klubbSMResultat
sön 19/5Faxeträffen, dag 2, långLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland258
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LundasprintenLunds OKSkåne584
natSVisa rutter i LiveloxResultat
NjudungskavlenOK NjudungSmåland0
närL
Umeträffen, dag 2, långIFK UmeåVästerbotten326
natLVisa rutter i LiveloxResultat
VikingträffenIK Vikings OKVärmland273
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #2, masstart (övriga lång)OK KåreDalarna267
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VästergötlandGudhems IFVästergötland680
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
OL-touren Falun, medelOK KåreDalarna808
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, #4, långKFUM Örebro OKÖrebro575
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, ÖstergötlandOK 64 TorpaÖstergötland279
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Medel-KMCentrum OKStockholm51
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
NjudungskavlenOK NjudungSmåland21
närSMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, VästergötlandGudhems IFVästergötland213
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
Södra Hallands ungdomsserie 2019 - Etapp 2Halmstad OKHalland52
närLResultat
v 21mån 20/5Daglediga 19Svaide Roma SOKGotland0
närL
PTV #3 KilKils OKVärmland88
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Skogsflicksmatch mellan Uppland och StockholmLänna IFUppland78
närMResultat
Mariefredsskolan Skolmästerskap 2019OK GripSödermanland84
närLResultat
Fredrika Bremer LångsträcksmästerskapAttunda OKStockholm16
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions OL 4Ankarsrums OKSmåland31
närLResultat
KartoHoj etapp 2Rehns BKHälsingland-
M
närM
Motionsorientering RudanHaninge SOKStockholm18
LM
närLResultat
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg83
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering ÄlvsjöOK Älvsjö-ÖrbyStockholm41
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VOK Motions-OL 2 (Marahällan)Vännäs OKVästerbotten21
närMResultat
tis 21/5KM SMOLSträngnäs-Malmby OLSödermanland45
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL / S delen HarbergskartanKristinehamns OKVärmland39
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL HögalidenIF HagenVästergötland53
närLVisa rutter i LiveloxResultat
U-ringen 2019 etapp 1IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland319
närLResultat
SMOL-KavelnSträngnäs-Malmby OLSödermanland52
närSMVisa rutter i LiveloxResultat
Dala Veteran Korsnäs IF OKKorsnäs IF OKDalarna218
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Skol -DM 2019Leksands OKDalarna52
närSVisa rutter i Livelox
Poängtävling 5OK MilanÖrebro166
närMVisa rutter i LiveloxResultat
DOK:s KM/motions-OL LidetorpDegerfors OKVärmland34
närMResultat
NAIS - Ungdomsserien+NOKNAIS OrienteringsklubbÖstergötland171
närLVisa rutter i LiveloxResultat
OL-alliansenMålilla OKSmåland29
närLResultat
Frösö 5-dagars 2019 E4Frösö IFJämtland-Härjedalen263
närLResultat
Motionsorientering, TenöbadetWaxholms OKStockholm66
närLVisa rutter i LiveloxResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 3OK StigenSmåland62
närLResultat
Motions OLDalaportens OLDalarna-
närL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne64
klubbLVisa rutter i Livelox
Jubileumssprint (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland165
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL DjupadalsdrågenOK DjerfVärmland33
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Månadens Bana MajUlricehamns OKVästergötland84
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Sörklubbs #6Ljusne-Ala OKHälsingland52
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Pokaljakten #2Skattkärrs SOKVärmland134
närMVisa rutter i LiveloxResultat
EES 2019 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 3Eslövs FKSkåne93
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Klubbmästerskap sprint, Lunds OKEslövs FK
Lunds OK
Skåne72
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering BrunskogsfjälletOK MangenVärmland69
närLResultat
Norrcupen 190521Forsa OKHälsingland76
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Siljanskrets LeksandLeksands OKDalarna89
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 2Länna IFUppland94
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Östgötaserien i MTBO, #1NAIS OrienteringsklubbÖstergötland40
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och Sprintcup 3Skellefteå OKVästerbotten76
närMResultat
7-klubbsKubbe-Norrflärke IFÅngermanland14
LM
närM
Motionsorientering, PonderosaLycksele IFVästerbotten-
klubbL
Testa orientering med Tullinge SKTullinge SKStockholm0
närM
4-klubbsmatch no 2Trosabygdens OKSödermanland164
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning UmeåIFK UmeåVästerbotten10
klubbL
Vårserien Etapp 3Göteborgs OF
Sävedalens AIK
Göteborg662
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars E3Nybro OKSmåland78
närLResultat
Vårcupen E2Falköpings AIK OKVästergötland61
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Sprint CUP #3Kjula IFSödermanland126
närSResultat
FOK:s Sprintcup Etapp 4Falkenbergs OKHalland107
närSVisa rutter i LiveloxResultat
SAKO Ungdomstävling Etapp 4Vänersborgs SKVästergötland159
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VPT-3Surahammars SOKVästmanland141
distSResultat
Höglandsserien deltävling 4Eksjö SOKSmåland102
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5Fyrsprinten 2Njurunda OKMedelpad98
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet KM medelOK RodhenUppland50
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandets-Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland54
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VetOL 3stad OKSOK SkärmenBohuslän-Dal77
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Dalaserien MTBO #4, Öppet KM IFK Mora OKIFK Mora OKDalarna66
M
distMResultat
Veckoturen LånghällSkutskärs OKGästrikland0
närM
Motionsorientering SkatåsIF Marin VästGöteborg141
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL - Borås 2 av 5 VT 2019 [Bredared]Bredareds IFVästergötland93
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Västsvenska MTBO-CupenOK SkogshjortarnaVästergötland57
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
FålehagsloppetMotala AIF OLÖstergötland20
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Fjällfemman MörsilÅre OKJämtland-Härjedalen85
närMResultat
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 3Göteborg-Majorna OKGöteborg250
närSVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skola 3, VästomånSK BjörnenVästerbotten35
klubbMResultat
Sprint KMOK KolmårdenÖstergötland69
klubbSResultat
Ungdomsserie 4, Västra BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge115
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Kinds VeterancupDalsjöfors GoIFVästergötland-
närM
MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 2Ålems OKSmåland31
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
O-liganStigsökarnaBohuslän-Dal126
närMResultat
Ungdomsserien Blekinge östra etapp 4Karlskrona SOKBlekinge137
närSResultat
Falukretsens ungdomsserie deltävling 4Bjursås OKDalarna157
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm1240
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/5DM, sprint, GästriklandHofors OKGästrikland147
mästSResultat
POL KymbotallFalköpings AIK OK
Hjobygdens OK
Västergötland154
närLVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaOK RodhenUppland67
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VOL 3VK UvarnaMedelpad47
närLResultat
Östra Kretsens Ungdomsserie, Hjobygdens OKHjobygdens OKVästergötland74
närMVisa rutter i LiveloxResultat
veteran-ol i Södra VätterbygdenTenhults SOKSmåland111
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL, Västmanland, HOK-2 Hallstahammars OKVästmanland128
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL tävling 9Lindebygdens OK
Örebro OF
Örebro79
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland54
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VeteranorienteringHultsfreds OKSmåland54
närLResultat
KM-Lång OL TEAMETOL Teamet OlofströmBlekinge20
klubbLVisa rutter i Livelox
DM, ultralång, VästmanlandHallstahammars OKVästmanland126
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
MOL 7Visborgs OKGotland58
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbotten-
närLVisa rutter i Livelox
Frösö 5-dagars 2019 E5Frösö IFJämtland-Härjedalen147
närMResultat
Motions OLLjungskile FKBohuslän-Dal100
närMResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm62
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Klubbmästerskap Medeldistans för OK Orion och Karlskrona SOKOK OrionBlekinge70
närMVisa rutter i LiveloxResultat
KlubbträningFK HerkulesGöteborg0
klubbL
KursFK HerkulesGöteborg0
klubbL
Motions-OL / S delen MarielundskartanKristinehamns OKVärmland37
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborg18
klubbMVisa rutter i Livelox
UngdomsserienMålilla OKSmåland45
närLResultat
Motionsorientering HammaröOK TyrVärmland131
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, Boda KoppomOK HierneVärmland39
närLResultat
OCK träning ÅkebodaOrienteringscentrum KristianstadSkåne26
närL
Samträning Gbg Syd-VästFrölunda OLGöteborg25
klubbL
5-dagars på hemmaplanOK GipenBohuslän-Dal3
klubbM
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg52
närL
MarkbygdsträningMarkbygdens OKVästergötland10
närL
Motionsorientering UmeåIFK UmeåVästerbotten58
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Poängjakt 4 - RensjönTrosabygdens OKSödermanland30
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Sommarcup Kungälvs OKOK AlehofGöteborg51
klubbLResultat
Sommarserie 2Njurunda OKMedelpad36
närLVisa rutter i LiveloxResultat
TorsdagsträningOK OrintoVästergötland15
klubbL
Motionsorientering i UpplandOK RodhenUppland1
närM
Tjustalliansens Ungdomsserien delttävling 3Ankarsrums OKSmåland67
närLResultat
Dalaoffensivens spetsträning - sprintOK KåreDalarna45
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland22
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Lång-KMTäby OKStockholm73
klubbL
Klubbmästerskap 2019OK SilvaSkåne72
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Herrmatch Västra kretsenIstrums SKVästergötland70
närLResultat
KlubbträningRingsjö OKSkåne4
klubbM
Långdistans KMIFK Mora OKDalarna42
klubbLResultat
fre 24/5StOF Sommarläger Medeldistans (UP)Järfälla OK
Väsby OK
Stockholm478
distMVisa rutter i LiveloxResultat
BjörkstubbematchIFK Göteborg OrienteringGöteborg178
klubbLVisa rutter i Livelox
StOF SommarlägerJärfälla OK
Väsby OK
Stockholm1
närLResultat
lör 25/5StOF SommarlägerJärfälla OK
Väsby OK
Stockholm1
närLResultat
DM, sprint, BlekingeRonneby OKBlekinge197
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VästmanlandSala OKVästmanland275
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, BlekingeRonneby OKBlekinge52
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, VästmanlandSala OKVästmanland82
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
Hellidssprinten och Skaraborgsmästerskap, sprintTidaholm SOK SisuVästergötland191
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Medelpad, dag 1, långSundsvalls OKMedelpad373
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Unionsmatchen 2019Åmåls OKBohuslän-Dal0
närL
Unionsmatchen 2019 - IndividuelltÅmåls OKBohuslän-Dal295
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Provlöpning O-Ringen Uppsala 2020IF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Uppland130
närM
Aboda-träningKalmar OKSmåland21
klubbL
Bergnäsets AIK vårtävling, dag 1, långBergnäsets AIKNorrbotten202
natLVisa rutter i LiveloxResultat
JVM-tester, dag 1, medelMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland108
distMVisa rutter i LiveloxResultat
NässjösprintenNässjö OKSmåland165
natSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, DalarnaSmedjebackens OKDalarna395
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Älgots Cup SÖ + Öppna banor för allaYstads OKSkåne76
närMResultat
Haninge SOK lång KMHaninge SOKStockholm26
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, DalarnaSmedjebackens OKDalarna105
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
StOF Sommarläger ÄventyrsstafettJärfälla OK
Väsby OK
Stockholm56
närSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/5StOF SommarlägerJärfälla OK
Väsby OK
Stockholm1
närLResultat
DM, sprint, HallandHalmstad OKHalland274
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, HallandHalmstad OKHalland60
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO DM HälsinglandRehns BKHälsingland28
P
mästP
TempORehns BKHälsingland26
P
natT
Tour de Medelpad, dag 2, medelKovlands IFMedelpad376
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Unionsmatchen 2019 - StafettÅmåls OKBohuslän-Dal67
närSMVisa rutter i LiveloxResultat
Bergnäsets AIK vårtävling, dag 2, medelBergnäsets AIKNorrbotten226
natMVisa rutter i LiveloxResultat
JVM-tester, dag 2, långMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland101
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Tuff, Tuffare, TuffastLudvika OK
OK Malmia
Dalarna8
närPU
Örebro City Sprint / DM, sprint, Örebro LänAlmby IKÖrebro337
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
StOF Sommarläger LägerstafettJärfälla OK
Väsby OK
Stockholm95
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
LämmeltågetNässjö OKSmåland69
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
KM Sprint Landehof SjövallaSjövalla FKGöteborg80
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Lång-KMCentrum OKStockholm43
klubbLResultat
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbotten132
närMVisa rutter i LiveloxResultat
PekingduonMatteus SIÖstergötland143
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
Pekingduon, individuella öppna klasserMatteus SIÖstergötland65
distMResultat
Skogis Cup nr 4Garda OKGotland37
närLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, Örebro LänAlmby IKÖrebro88
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
SK Björnen motionsorienteringSK BjörnenVästerbotten0
närM
Värmlandslägret RogainingOK HierneVärmland61
närLResultat
v 22mån 27/5Daglediga 20Visborgs OKGotland0
närL
KärralundsskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg68
klubbLResultat
LundenskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg63
klubbLResultat
KartoHoj etspp 3Rehns BKHälsingland-
M
närM
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg83
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandsserien MTBO 3Kils OKVärmland37
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Jukola/Venla test samt 25mannaträningIFK Lidingö SOKStockholm22
klubbL
VOK Motions-OL 3 (Vännäs)Vännäs OKVästerbotten30
närMResultat
tis 28/5Knas-OLOK OrintoVästergötland51
klubbMResultat
Motions-OL BjörkvallenKristinehamns OKVärmland29
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Pol KlyftamoHjobygdens OK
OK Klyftamo
Västergötland145
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagsveteranerna på ÅlandHäverödals SKUppland63
närMResultat
Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm1625
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL FjälletIF HagenVästergötland54
närLVisa rutter i LiveloxResultat
TorpaskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg33
klubbLResultat
Arboga veteranArboga OKVästmanland182
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Dala VeteranOL KåreOK KåreDalarna160
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Lång KMOK EnenUppland21
klubbLVisa rutter i Livelox
KålltorpsskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg117
klubbLResultat
Poängtävling 6OK MilanÖrebro148
närMVisa rutter i LiveloxResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 4OK StigenSmåland55
närLResultat
MotionsOLDalaportens OLDalarna-
närM
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne61
klubbLVisa rutter i Livelox
Tränings-OLAvesta OKDalarna0
närL
Motions-OL BråtenOK DjerfVärmland43
närLResultat
Motionsorientering UlvsbyOK TyrVärmland97
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Skogsfemman 2Brunflo IFJämtland-Härjedalen73
närLResultat
Motionsorientering TaserudOK JösseVärmland49
närLResultat
Park Tour Värmland (PTV), deltävling 4 - finalDeje SFVärmland120
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Trimtex Cup i Valbo, deltävling 2Valbo AIFGästrikland139
närSVisa rutter i LiveloxResultat
VPT-4Norbergs OKVästmanland129
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Träningsorientering #3Särna SKDalarna0
närS
klubbmästerskap 2019Lycksele IFVästerbotten-
klubbL
Sörklubbs 20190528Edsbyns OKHälsingland54
närMResultat
FK Finn NärtävlingFK FinnSmåland31
närLResultat
Motionsorientering IF ThorIF ThorUppland37
närMResultat
Norrcupen 2019-05-28Ljusdals OKHälsingland46
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Umeåregionens teknikträningVännäs OKVästerbotten20
klubbLVisa rutter i Livelox
U-serie och NOK träningSkogspojkarnas OKÖstergötland146
närLResultat
Örnligan 1 / 7-klubbsHusums IF OKÅngermanland114
närLResultat
Fäladsstafetten, öppna klasserLunds OKSkåne27
närSResultat
Ungdomens 5-Dagars Etapp 4Torsås OKSmåland75
närLResultat
Sprintträning Orsa IFK Mora OKDalarna33
klubbS
FOK:s Sprintcup Etapp 5Falkenbergs OKHalland69
närSVisa rutter i LiveloxResultat
FäladsstafettenLunds OKSkåne50
närSSResultat
U-ringen 2019 etapp 2IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland304
närLResultat
Eskilstuna Sprint CUP #4Stora Sundby GoIFSödermanland96
närSResultat
Till skogs med Roslagens Sparbank + Motionsorientering för UpplandOK RoslagenUppland90
närMResultat
ons 29/5UngdomsserienHultsfreds OKSmåland0
närL
OL-skytte, sprint, OLGY HallsbergAlleskolans IFÖrebro10
Y
klubbSResultat
Veteran-OLMålilla OKSmåland48
närLResultat
Veteran-OL 3-stadStenungsunds OKBohuslän-Dal95
närMResultat
Klubbmatch mellan Höglandets och Södra Vätterbygdens veteranerOK NjudungSmåland168
närMVisa rutter i LiveloxResultat
TrOL Järndammen JDaSala OKVästmanland24
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering SkatåsSävedalens AIKGöteborg108
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL - Borås 3 av 5 VT [Hestra]Hestra IFVästergötland88
närMResultat
Fjällfemman JärpenÅre OKJämtland-Härjedalen60
närMResultat
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 4Göteborg-Majorna OKGöteborg216
närSVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsserienHultsfreds OKSmåland37
närLResultat
Vårcupsavslutningen i MullsjöMullsjö SOKVästergötland58
närLResultat
Öppet Lång KMOK RodhenUppland32
närLResultat
Ungdomsserien deltävling 3Björkfors GOIFÖstergötland137
närMVisa rutter i LiveloxResultat
SOK:s Tränings-OL Stenungsunds OKBohuslän-Dal20
klubbMResultat
Dalaoffensivens Spetsträning - Mot JukolaKorsnäs IF OKDalarna44
närL
Dalaoffensivens Spetsträning Mot JukolaKorsnäs IF OKDalarna0
närSM
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland98
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SPRINT TräningstävlingLångvikens OKVästerbotten-
närS
tor 30/5Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbotten-
närLVisa rutter i Livelox
Motionsorientering Umeå 30 majStöcksjö ISVästerbotten125
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Umeå 30 majStöcksjö ISVästerbotten0
närL
Motionsorientering, Vittensten ÅmotforsÅmotfors OKVärmland0
närL
PreO, DM, VärmlandKristinehamns OKVärmland55
P
mästP
Tränings-OLRehns BKHälsingland13
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
UmedalsrännetUmedalens IFVästerbotten0
distM
Georg Käcks MinneOK BävernSmåland34
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien Etapp 4Göteborgs OF
IK Uven
Göteborg574
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4OK LöftanHalland207
närLVisa rutter i LiveloxResultat
KM långdistans , Väsby OKVäsby OKStockholm59
klubbLResultat
Höglandsserien AvslutningOK 64 Torpa
Sol Tranås
Östergötland
Småland
91
närSResultat
Tjustmästerskap Dag 2019Västerviks OKSmåland107
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Klubbmästerskap Rånäs OKUppland20
klubbMResultat
Motionsorientering, Vittensten ÅmotforsÅmotfors OKVärmland28
närLResultat
MOL8Garda OKGotland66
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg14
närMVisa rutter i Livelox
fre 31/5SM, sprint, publiktävling, medelForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsingland171
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ÖvikssprintenSkogslöparnaÅngermanland162
natSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, individuell, kvalForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsingland335
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i VästBohuslän-Dals OF
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dal50
P
natP

Annonser