Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

129 tävlingar hittades mellan 2019-05-01 och 2019-05-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
ons 1/5HammarslagetOK HammarenGästrikland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/5LagadalskampenFK FinnSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/5RSK-träffenRydboholms SKVästergötland
natMResultat
ons 1/5Trosa SkogsloppTrosabygdens OKSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/5IFK Lidingö, medeldistansIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/5Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 1OK GränsenSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/5SvartåfejdenMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/5KalmarträffenKalmar OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/5GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/5SilverjaktenSala OKVästmanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/5Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 2OK GränsenSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5Ungdomsserien, #1, krets Norr 1Sundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5Ungdomsserien, #1, krets Norr 2Bromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5Ungdomsserien, #1, krets Norr 3OK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5Ungdomsserien, #1, krets Söder 2Gustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5Ungdomsserien, #1, krets Söder 3OK SödertörnStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5Ungdomsserien, #1, krets Söder 4Haninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5Ungdomsserien, #1, krets Söder 1Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/5Swedish League, #4, sprint (WRE) + nationell tävlingJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
intSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/5Dolkampen, dag 1, förlängd medelDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/5Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/5Swedish League, #5, medeldistans (WRE) + nationell tävlingJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
intMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/5Nybro OK, långNybro OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/5Roslagshelg, långOK RoslagenUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/5Tisarträffen, dag 1, medelOK TisarenÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Dolkampen, dag 2, medelDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Omega KortIK OmegaVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Nybro OK, medelNybro OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Swedish League, #6, final, jaktstart + nationell tävlingTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
natLResultat
sön 5/5Tisarträffen, dag 2, långOK TisarenÖrebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Vårträffen på GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Skärmenträffen OK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/5Öppet Skaraborgsmästerskap, stafettMariestads FKVästergötland
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/5VPT 1Arboga OKVästmanland
distSResultat
ons 8/5DM, sprint, StockholmTäby OKStockholms Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/5Två på en pinneÅrsunda IFGästrikland
distPLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/5High Coast 3-days, dag 1, sprintOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/5Gällstad, medelGällstadbygdens SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/5Gävleloppet, medelGävle OKGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/5Närkekvartetten, #1, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/5Fäbodloppet, dag 1Domnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/5PreO, Kungsbackatrippeln Fjärås AIK
OK Löftan
Halland
P
natP
lör 11/5PreO, Kungsbackatrippeln, TempOFjärås AIK
OK Löftan
Halland
P
natT
lör 11/5High Coast 3-days, dag 2, medelOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/5Gävleloppet, långGävle OKGästrikland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/5Närkekvartetten, #2, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/5Ymers vårtävlingIK YmerVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/5PreO, KungsbackatrippelnFjärås AIK
OK Löftan
Halland
P
natP
sön 12/5High Coast 3-days, dag 3, långOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/5Fäbodloppet, dag 2Domnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/5DM, sprint, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/5DM, sprintstafett, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/5Gammelstads sprintcup, #3Gammelstads IFNorrbotten
LM
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5DM, sprint, UpplandOK EnenUppland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5Staffans MinneBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5Ungdomsserien, #2, krets Norr 2Mälarö SOKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5Ungdomsserien, #2, krets Norr 3Täby OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5Ungdomsserien, #2, krets Söder 2Skarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5Ungdomsserien, #2, krets Söder 4IFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5Ungdomsserien, #2, krets Söder 3Skogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5VPT-2Västerås SOKVästmanland
distSResultat
tis 14/5Ungdomsserien, #2, krets Söder 1OK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5Ungdomsserien, #2, krets Norr 1IFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Dalaserien MTBO, #3, Säterbygdens OKSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
M
distLResultat
ons 15/5MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 1Kalmar OKSmåland
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/5HammarbysprintenStorviks IFGästrikland
natSResultat
lör 18/5DM, sprint, SmålandOK ÄlmeSmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/5DM, sprintstafett, SmålandOK ÄlmeSmåland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/5Faxeträffen, dag 1, medelLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/5Umeträffen, dag 1, medelIFK UmeåVästerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/5UngdomstrolletGarda OKGotlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/5FilipstadsträffenFilipstads OKVärmlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/5MTBO, Svenska Cupen, #1, medelOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/5OL-touren Falun, långOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/5Närkekvartetten, #3, medelKFUM Örebro OKÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/5Faxeträffen, dag 2, långLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/5LundasprintenLunds OKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/5Umeträffen, dag 2, långIFK UmeåVästerbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/5VikingträffenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/5MTBO, Svenska Cupen, #2, masstart (övriga lång)OK KåreDalarnas Orienteringsförbund
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/5DM, sprint, VästergötlandGudhems IFVästergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/5OL-touren Falun, medelOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/5Närkekvartetten, #4, långKFUM Örebro OKÖrebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/5DM, sprint, ÖstergötlandOK 64 TorpaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/5DM, sprintstafett, VästergötlandGudhems IFVästergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 21/5Östgötaserien i MTBO, #1NAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 21/5VPT-3Surahammars SOKVästmanland
distSResultat
ons 22/5Dalaserien MTBO #4, Öppet KM IFK Mora OKIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
M
distMResultat
ons 22/5MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 2Ålems OKSmåland
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/5DM, sprint, GästriklandHofors OKGästrikland
mästSResultat
tor 23/5DM, ultralång, VästmanlandHallstahammars OKVästmanland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/5StOF Sommarläger Medeldistans (UP)Järfälla OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/5DM, sprint, BlekingeRonneby OKBlekinge
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/5DM, sprint, VästmanlandSala OKVästmanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/5DM, sprintstafett, BlekingeRonneby OKBlekinge
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/5DM, sprintstafett, VästmanlandSala OKVästmanland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/5Hellidssprinten och Skaraborgsmästerskap, sprintTidaholm SOK SisuVästergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/5Tour de Medelpad, dag 1, långSundsvalls OKMedelpad
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/5Bergnäsets AIK vårtävling, dag 1, långBergnäsets AIKNorrbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/5JVM-tester, dag 1, medelMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/5NässjösprintenNässjö OKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/5DM, sprint, DalarnaSmedjebackens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/5DM, sprintstafett, DalarnaSmedjebackens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/5DM, sprint, HallandHalmstad OKHalland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/5DM, sprintstafett, HallandHalmstad OKHalland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/5PreO DM HälsinglandRehns BKHälsingland
P
mästP
sön 26/5TempORehns BKHälsingland
P
natT
sön 26/5Tour de Medelpad, dag 2, medelKovlands IFMedelpad
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/5Bergnäsets AIK vårtävling, dag 2, medelBergnäsets AIKNorrbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/5JVM-tester, dag 2, långMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/5Örebro City Sprint / DM, sprint, Örebro LänAlmby IKÖrebro Län
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/5StOF Sommarläger LägerstafettJärfälla OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/5LämmeltågetNässjö OKSmåland
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/5PekingduonMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/5Pekingduon, individuella öppna klasserMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
distMResultat
sön 26/5DM, sprintstafett, Örebro LänAlmby IKÖrebro Län
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 28/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 28/5VPT-4Norbergs OKVästmanland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/5PreO, DM, VärmlandKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
P
mästP
tor 30/5UmedalsrännetUmedalens IFVästerbotten
distM
fre 31/5OL-skytte, sprint, Svenska Cupen #1, World Cup #5Göteborg-Majorna OK
IF Marin Väst
Göteborg
Y
intSResultat
fre 31/5SM, sprint, publiktävling, medelForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 31/5ÖvikssprintenSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 31/5 - lör 1/6SM, sprint, individuellForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsingland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 31/5PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natP

Annonser