Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

578 tävlingar hittades mellan 2019-05-01 och 2019-05-31 med följande urval: orienteringslöpning, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 13 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 18ons 1/5Hammarslaget, etapp 1, sprintOK HammarenGästrikland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Hammarslaget, etapp 2, medelOK HammarenGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
LagadalskampenFK FinnSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Park-O 5Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närSVisa rutter i LiveloxResultat
RSK-träffenRydboholms SKVästergötland
natMResultat
Trosa SkogsloppTrosabygdens OKSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-KMOK KlemmingenSödermanland
klubbM
IFK Lidingö, medeldistansIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 1OK GränsenSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
KalmarträffenKalmar OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
KM Västra kretsenLidköpings VSKVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SilverjaktenSala OKVästmanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering TorsbyOK FryksdalenVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
När-OLSundsvalls OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 2OK GränsenSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering FallebergetOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
tor 2/5Luffarligan 2 majOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
närL
Motions-OL / HarbergetKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
POL LidköpingHjobygdens OK
Lidköpings VSK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaLänna IFUppland
närMResultat
Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborg
klubbS
Teknikträning (backe-upp-och-backe-ned)Almby IKÖrebro Län
klubbSResultat
Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkåne
klubbL
Vet-OLEskilstuna OLSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL Södra VätterbygdenIK VistaSmåland
närMResultat
Veteran-OL tävling 6OK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandets Veteran OLEksjö SOKSmåland
närM
Veteran-OLFrölunda OLGöteborg
närMVisa rutter i LiveloxResultat
DOK:s motions-OL KrontorpsvägenDegerfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering - ViksjöJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
MOL 4Gotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Poängjakt 1 - Bergs gårdTrosabygdens OKSödermanland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborg
klubbSResultat
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Torsdagsträning OK OrionBlekinge
närL
Ungdomscup 2019Södertälje-Nykvarn OFSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Sörmon NorraOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering,Morokulien, EidskogOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
OCK träning GropahåletOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närL
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Nissadals UngdomscupOK VivillSmåland
närLResultat
Sommarcupen E1Kungälvs OKGöteborg
klubbL
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsserienHultsfreds OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien deltävling 1IFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
Östra Kretsens Ungdomsserie, TibroTibro OKVästergötland
närLResultat
Säter-BorlängeträningSäterbygdens OKDalarna
närM
Ungdomsserien, #1, krets Norr 1Sundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
TAIK TräningstävlingTolereds Allmänna IKGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
FOK:s Sprintcup Etapp1Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Norr 2Bromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Norr 3OK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Söder 2Gustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Söder 3OK SödertörnStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Gammelstads sprintcup, #2Gammelstads IFNorrbotten
närSResultat
NV-träningVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
Ungdomsserien, #1, krets Söder 4Haninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Söder 1Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/5
lör 4/5Dolkampen, dag 1, förlängd medelDalaportens OLDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VårmästerskapNynäshamns OKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
Nybro OK, långNybro OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagshelg, långOK RoslagenUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tisarträffen, dag 1, medelOK TisarenÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Älgots cup och kretsmästerskap SÖ kretsen.Andrarums IFSkåne
närLResultat
Motionsorientering medelIFK UmeåVästerbotten
närMResultat
sön 5/5Dolkampen, dag 2, medelDalaportens OLDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 1IK Trenne UllaredHalland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Omega KortIK OmegaVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Nybro OK, medelNybro OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #6, final, jaktstart + nationell tävlingTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
natLResultat
Tisarträffen, dag 2, långOK TisarenÖrebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårträffen på GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
OL kurs vuxnaLerums SOKGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Skärmenträffen OK SkärmenBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ica-sprintenVännäs OKVästerbotten
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och sprintcup 1, NordanåSkellefteå OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsserieHylte OKHalland
närMResultat
v 19mån 6/5Daglediga 17Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
närL
Myrstugu-sprintSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
klubbS
teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
klubbL
Fredrika Bremer MikroplockmästerskapAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
klubbMResultat
Motions OL 2 2019Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
ÄlgsprintenOK Pers LärjungarGästrikland
närSResultat
Barn.- och ungdomsträning Trönö IPSöderhamns OKHälsingland
klubbL
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/5teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
klubbL
MotionsOLDalaportens OLDalarna
närM
Tisdags-OL RankåsIF Hagen
Tibro OK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserie och NOK-träningTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet Skaraborgsmästerskap, stafettMariestads FKVästergötland
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLNyköpings OKSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Dala VeteranOLDalaportens OLDalarna
närLResultat
DOK:s kretsträning VikenDegerfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Poängtävling 3OK MilanÖrebro Län
närMVisa rutter i LiveloxResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 1OK StigenSmåland
närLResultat
MiniAlliansHultsfreds OKSmåland
närMVisa rutter i Livelox
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
klubbLVisa rutter i Livelox
Sörklubbs #4Rehns BKHälsingland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
EES 2019 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 1Eslövs FKSkåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Skjutsbol ÖsterOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
Norrcupen 190507Hudiksvalls OKHälsingland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcupen, etapp 1Markbygdens OK
Skene Sim o IS
Västergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcupen, etapp 2Markbygdens OK
Skene Sim o IS
Västergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Till Skogs #1 med Roslagens SparbankVallentuna-Össeby OLUppland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, TV mastenSkellefteå OKVästerbotten
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, SödraTannbergetLycksele IFVästerbotten
närL
Tjustalliansens ungdomsserie 1Västerviks OKSmåland
närLResultat
Umeåregionens teknikträningVännäs OKVästerbotten
klubbMVisa rutter i Livelox
Umeåregionens teknikträning (funkar inte)Vännäs OKVästerbotten
klubbM
7-KlubbsSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
LM
närMVisa rutter i LiveloxResultat
4-klubbsmatch no 1OK MåsenSödermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien Etapp 1Göteborgs OF
OK Landehof
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars Etapp 1Ålems OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Sprint CUP #1Ärla IFSödermanland
närSResultat
Klubbmästerskap Sprint Andrarums IFAndrarums IFSkåne
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Sako 2 OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars etapp 2 och Södra VätterbygdsmästerskapVaggeryds SOKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VPT 1Arboga OKVästmanland
distSResultat
Höglandsserien, deltävling 2SOK AnebySmåland
närLResultat
SprintövningRimbo SOKUppland
närSResultat
ons 8/5teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
klubbL
DM, sprint, StockholmTäby OKStockholms Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandets VeteranolGränna-Bygdens OKSmåland
närL
LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Luffarligan 8 majHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
närL
Frösö 5-Dagars 2019 E1 - OBS FLYTTAD TILL ONSDAG 8 MAJFrösö IFJämtland-Härjedalen
närLResultat
Motionsorientering SkatåsIK SternGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och Grand PrixAlvesta SOKSmåland
närLResultat
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 1Göteborg-Majorna OKGöteborg
närSVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skola 1, KvarnenSK BjörnenVästerbotten
klubbMResultat
Två på en pinneÅrsunda IFGästrikland
distPLVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Kretsens Ungdomsserie SOK TräffSOK TräffVästergötland
närMResultat
PTV (Park Tour Värmland) Etapp 1OK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserie Blekinge VästraOK Vilse 87Blekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Falukretsens ungdomsserie 2Korsnäs IF OKDalarna
närSResultat
Ungdomsserien 2, Östra BlekingeKarlskrona SOKBlekinge
närLResultat
FOK:s Sprintcup Etapp 2Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Fyrsprinten 1Selånger SOKMedelpad
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Siljanskrets medelIK Jarl RättvikDalarna
närMResultat
tor 9/5teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
klubbL
Dag KM AlingsåskretsenOK KullingshofVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GnestasprintenOK KlemmingenSödermanland
närSResultat
MOL 5IF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL / GokartbananKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering -UddevallaHerrestads AIFBohuslän-Dal
närL
POL AlbionstuganHjobygdens OK
IK Albion
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Torsdagsträning - KontrolltagningOK OrintoVästergötland
klubbM
Råby-Racet 2019Västerås SOKVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagsveteranerna 9 majLånghundra IFUppland
närMResultat
Veteran-OL tävling 7Hällefors OK
OK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLResultat
Knock-out dag UppsalaOK Linné
Svenska Orienteringsförbundet
Uppland
närSResultat
Knock-outdag i JönköpingSvenska Orienteringsförbundet
närSResultat
HälsingeveteranernaAlfta-Ösa OKHälsingland
närMResultat
VeteranorienteringTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
VOL 1, SOKSundsvalls OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sommarserie 1Njurunda OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kretsträning Södra SkbgIK WilskeVästergötland
närMResultat
Frösö 5-Dagars 2019 E2Frösö IFJämtland-Härjedalen
närLResultat
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
OCK träning KronoskogenOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närM
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbL
Torsdagsorientering 5OK OrionBlekinge
närL
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborg
klubbM
Motionsorientering - UddevallaHerrestads AIFBohuslän-Dal
närMResultat
Motionsorientering SkattkärrOK Tyr
Skattkärrs SOK
Värmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, BodafjälletOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Borlänge-Säter träningStora Tuna OKDalarna
närL
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
Poängjakt 2 - Masten KällviksvägenTrosabygdens OKSödermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Skärmjakt #1 - JärboOK HammarenGästrikland
närL
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Dalaoffensivens spetsträning SundbornKarlsbyhedens OKDalarna
närL
Sommarcupen etapp 2Stenungsunds OKBohuslän-Dal
klubbL
Teknikträning Violett nivå - SurahammarSurahammars SOKVästmanland
närL
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/5teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
klubbL
TesttävlingGöteborg-Majorna OKGöteborg
närL
High Coast 3-days, dag 1, sprintOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/5teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
klubbL
Gällstad, medelGällstadbygdens SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gävleloppet, medelGävle OKGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Lång-KM (OK Södertörn & IFK Enskede)IF LöjpStockholms Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Lång-KM (Skogsluffarnas OK & Skarpnäcks OL)IF LöjpStockholms Orienteringsförbund
klubbLResultat
Närkekvartetten, #1, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint-KM (OK Södertörn)IF LöjpStockholms Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering i Upplands VäsbyVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands ungdomsserie Etapp 2IF RigorHalland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien Etapp 2Göteborgs OF
OK Alehof
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Fäbodloppet, dag 1Domnarvets GOIFDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-NV Ungdomstävling/Läger + Öppna banorÖrkelljunga FKSkåne
närLVisa rutter i LiveloxResultat
High Coast 3-days, dag 2, medelOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skogsflickematch - Blekinge, Göteborg, Skåne, Halland, Västergötland och SmålandAlvesta SOK
Växjö AIS
Växjö OK
Småland
närM
Skogsflicksmatch, Blekinge, Göteborg, Skåne, Halland, Västergötland och SmålandEksjö SOKSmåland
närMResultat
sön 12/5teknikträning syd V19 2019Skarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
klubbL
Gävleloppet, långGävle OKGästrikland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, #2, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Snättringe, Träningstävling #1, 2019Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i Livelox
Ymers vårtävlingIK YmerVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
High Coast 3-days, dag 3, långOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Fäbodloppet, dag 2Domnarvets GOIFDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MajgaloppenSkarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
klubbM
Skogis Cup nr 3Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dal
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dal
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
Gammelstads sprintcup, #3Gammelstads IFNorrbotten
LM
distSVisa rutter i LiveloxResultat
v 20mån 13/5Daglediga 18Gotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
närL
Motions OL 3Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VOK Motions-OL 1 (Pengfors)Vännäs OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5DM, sprint, UpplandOK EnenUppland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Sprint Cup #2Eskilstuna OLSödermanland
närSResultat
FOK:s Sprintcup Etapp 3Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
MorotsloppetGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
närL
Skogsfemman 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närLResultat
Staffans MinneBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Norr 2Mälarö SOKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Norr 3Täby OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 2Skarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 4IFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Uddevalla GymnasierUddevalla OKBohuslän-Dal
närLResultat
OK Nalle/OK Tjärnen Veteran-OLOK Nalle
OK Tjärnen
Södermanland
närLResultat
Dala-Veteran SmedjebackenSmedjebackens OKDalarna
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Poängtävling 4OK MilanÖrebro Län
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL / SÖ delen HarbergskartanKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering för allaAvesta OKDalarna
närL
5-dagars på hemmaplan, etapp 2OK StigenSmåland
närLResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
klubbLVisa rutter i Livelox
Motions-OL StorängenOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
Sprintstafett (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närSS
Sprintstafett (Motions-OL) - Öppna banorOK SkogshjortarnaVästergötland
närSResultat
Pokaljakten 2019, deltävling 1OK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
EES 2019 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 2Eslövs FKSkåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Miniallians Södra ViVimmerby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering JössestuganOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Norrcupen 190514OK DellenHälsingland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint TräningFK HerkulesGöteborg
klubbL
Sörklubbs #5Alfta-Ösa OK
Viksjöfors OK
Hälsingland
närMResultat
Tisdagsträning - FörenklingOK OrintoVästergötland
klubbL
Vårcupen E1Tidaholm SOK SisuVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och Sprintcup 2, MedleSkellefteå OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, FuruvikLycksele IFVästerbotten
klubbM
Umeåregionens teknikträningUmeå OKVästerbotten
klubbM
7-KlubbsOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
LM
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcupen 2019OK RävenVästergötland
närSResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 3Skogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars 2019 SprintKalmar OKSmåland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Dammatch västra kretsenOK KlyftamoVästergötland
närMResultat
SAKO 3 OK GipenOK GipenBohuslän-Dal
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VPT-2Västerås SOKVästmanland
distSResultat
Siljansserie nr 1 2019Älvdalens IF OKDalarna
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 1OK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Norr 1IFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Östra Kretsens Ungdomsserie, IF HagenIF HagenVästergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkåne
klubbL
Höglandets Veteran-OLOK BävernSmåland
närM
Sala SkolMästerskap 19Sala OKVästmanland
klubbMResultat
Veteran-OL OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och Grand PrixVäxjö OKSmåland
närLResultat
Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VeckoturGävle OKGästrikland
närLVisa rutter i Livelox
Öppet Sprint KMOK RodhenUppland
närSResultat
Motions-OL - Borås 1 av 5 VT [Sjöbo Arena]Borås GIFVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 2Tolereds Allmänna IKGöteborg
närSVisa rutter i LiveloxResultat
O-Ligan deltävling 1 2019Eds SKBohuslän-Dal
närSResultat
OL-skola 2, BrånetSK BjörnenVästerbotten
klubbMResultat
Ungdomsserie 3, Västra BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien deltävling 2Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
Kinds VeterancupSvenljunga OKVästergötland
närM
PTV (Park Tour Värmland) Etapp 2OK ÄlgenVärmlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
När-OL OK MarkOK MarkVästergötland
närL
Pokaljakt LunedetOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närMResultat
Ungdomsserien Östra Blekinge 3Ronneby OKBlekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Falukretsens ungdomsserie deltävling 3Karlsbyhedens OKDalarna
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLResultat
Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/5Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
GOK VetranOL HolmsjönGamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
POL Norra SkogenHjobygdens OK
SOK Träff
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL tävling 8Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GarnisonsmästerskapHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
Veteran-ol i Södra VätterbygdenOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VR Veteran DingtunaVandrarringenVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
VOL nr 2Selånger SOKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OLSjövalla FKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL 6Visby IF Gute SOKGotlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
DOK:s motions-OL Råbäck norrDegerfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbotten
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Frösö 5-dagars 2019 E3Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Öppen klubbträning VandrarringenVästmanland
klubbM
TorsdagsträningLänna IFUppland
klubbM
KM Långdistans för Karlskrona SOK och OK OrionKarlskrona SOKBlekinge
närLResultat
Motions-OL JutvikenKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
MotionsorienteringUddevalla OKBohuslän-Dal
närLResultat
OCK träning sprint TivoliparkenOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närS
Motionsorientering WOD (World Orienteering Day) SkutbergetOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, ÅrjängOK Hierne
Årjängs OK
Värmlands Orienteringsförbund
närLResultat
sprint-KM Gbg sydFK HerkulesGöteborg
klubbSResultat
Sprint-KM LOKLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
FyrklöverLindebygdens OKÖrebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Gamleby OK,Ungdomsserien del 2Gamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närSVisa rutter i Livelox
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbotten
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Poängjakt 3 - BråtaskogenTrosabygdens OKSödermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Sommarcup E3 + KM för OK AlehofKungälvs OKGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Dalaoffensivens spetsträning Domnarvets GOIFDalarna
klubbL
Nissadals Ungdomscup Etapp 2Bredaryds SOKSmåland
närL
TjalveSOKSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
Ungdomsserien sprintVimmerby OKSmåland
närSResultat
KretsungdomsmatchOK SkogshjortarnaVästergötland
närMResultat
KlubbmästerskapGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Run to the Hills 2019 Etapp 2Selånger SOKMedelpad
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering i UpplandOK RoslagenUppland
närL
Bottnaryd IF Vätterbygdens U-5 etapp 3 Bottnaryds IFSmåland
närMResultat
NV-träning 16 majVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
Kretsmästerskap SprintOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
HammarbysprintenStorviks IFGästrikland
natSResultat
fre 17/5
lör 18/5DM, sprint, SmålandOK ÄlmeSmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, SmålandOK ÄlmeSmåland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
Faxeträffen, dag 1, medelLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Umeträffen, dag 1, medelIFK UmeåVästerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomstrolletGarda OKGotlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
KM Medeldistans IFK EnskedeIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Klubbmästerskap LångdistansOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3OK NackheHalland
närLResultat
FilipstadsträffenFilipstads OKVärmlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-touren Falun, långOK KåreDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, #3, medelKFUM Örebro OKÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Klubbdag familjestafettIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
klubbSMResultat
sön 19/5Faxeträffen, dag 2, långLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LundasprintenLunds OKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
NjudungskavlenOK NjudungSmåland
närL
Umeträffen, dag 2, långIFK UmeåVästerbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
VikingträffenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VästergötlandGudhems IFVästergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
OL-touren Falun, medelOK KåreDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, #4, långKFUM Örebro OKÖrebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, ÖstergötlandOK 64 TorpaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Medel-KMCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
NjudungskavlenOK NjudungSmåland
närSMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, VästergötlandGudhems IFVästergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
Södra Hallands ungdomsserie 2019 - Etapp 2Halmstad OKHalland
närLResultat
v 21mån 20/5Daglediga 19Svaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
närL
PTV #3 KilKils OKVärmlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Skogsflicksmatch mellan Uppland och StockholmLänna IFUppland
närMResultat
Mariefredsskolan Skolmästerskap 2019OK GripSödermanland
närLResultat
Fredrika Bremer LångsträcksmästerskapAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions OL 4Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
Motionsorientering RudanHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
LM
närLResultat
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering ÄlvsjöOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VOK Motions-OL 2 (Marahällan)Vännäs OKVästerbotten
närMResultat
tis 21/5KM SMOLSträngnäs-Malmby OLSödermanland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL / S delen HarbergskartanKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL HögalidenIF HagenVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
U-ringen 2019 etapp 1IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närLResultat
SMOL-KavelnSträngnäs-Malmby OLSödermanland
närSMVisa rutter i LiveloxResultat
Dala Veteran Korsnäs IF OKKorsnäs IF OKDalarna
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Skol -DM 2019Leksands OKDalarna
närSVisa rutter i Livelox
Poängtävling 5OK MilanÖrebro Län
närMVisa rutter i LiveloxResultat
DOK:s KM/motions-OL LidetorpDegerfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närMResultat
NAIS - Ungdomsserien+NOKNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
OL-alliansenMålilla OKSmåland
närLResultat
Frösö 5-dagars 2019 E4Frösö IFJämtland-Härjedalen
närLResultat
Motionsorientering, TenöbadetWaxholms OKStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 3OK StigenSmåland
närLResultat
Motions OLDalaportens OLDalarna
närL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
klubbLVisa rutter i Livelox
Jubileumssprint (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL DjupadalsdrågenOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Månadens Bana MajUlricehamns OKVästergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Sörklubbs #6Ljusne-Ala OKHälsingland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Pokaljakten #2Skattkärrs SOKVärmlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
EES 2019 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 3Eslövs FKSkåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Klubbmästerskap sprint, Lunds OKEslövs FK
Lunds OK
Skåne
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering BrunskogsfjälletOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
Norrcupen 190521Forsa OKHälsingland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Siljanskrets LeksandLeksands OKDalarna
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 2Länna IFUppland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och Sprintcup 3Skellefteå OKVästerbotten
närMResultat
7-klubbsKubbe-Norrflärke IFÅngermanlands Orienteringsförbund
LM
närM
Motionsorientering, PonderosaLycksele IFVästerbotten
klubbL
Testa orientering med Tullinge SKTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
närM
4-klubbsmatch no 2Trosabygdens OKSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning UmeåIFK UmeåVästerbotten
klubbL
Vårserien Etapp 3Göteborgs OF
Sävedalens AIK
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars E3Nybro OKSmåland
närLResultat
Vårcupen E2Falköpings AIK OKVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Sprint CUP #3Kjula IFSödermanland
närSResultat
FOK:s Sprintcup Etapp 4Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
SAKO Ungdomstävling Etapp 4Vänersborgs SKVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VPT-3Surahammars SOKVästmanland
distSResultat
Höglandsserien deltävling 4Eksjö SOKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5Fyrsprinten 2Njurunda OKMedelpad
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet KM medelOK RodhenUppland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandets-Veteran-OLBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VetOL 3stad OKSOK SkärmenBohuslän-Dal
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veckoturen LånghällSkutskärs OKGästrikland
närM
Motionsorientering SkatåsIF Marin VästGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL - Borås 2 av 5 VT 2019 [Bredared]Bredareds IFVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
FålehagsloppetMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Fjällfemman MörsilÅre OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 3Göteborg-Majorna OKGöteborg
närSVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skola 3, VästomånSK BjörnenVästerbotten
klubbMResultat
Sprint KMOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSResultat
Ungdomsserie 4, Västra BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Kinds VeterancupDalsjöfors GoIFVästergötland
närM
O-liganStigsökarnaBohuslän-Dal
närMResultat
Ungdomsserien Blekinge östra etapp 4Karlskrona SOKBlekinge
närSResultat
Falukretsens ungdomsserie deltävling 4Bjursås OKDalarna
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/5DM, sprint, GästriklandHofors OKGästrikland
mästSResultat
POL KymbotallFalköpings AIK OK
Hjobygdens OK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaOK RodhenUppland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VOL 3VK UvarnaMedelpad
närLResultat
Östra Kretsens Ungdomsserie, Hjobygdens OKHjobygdens OKVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
veteran-ol i Södra VätterbygdenTenhults SOKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL, Västmanland, HOK-2 Hallstahammars OKVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL tävling 9Lindebygdens OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VeteranorienteringHultsfreds OKSmåland
närLResultat
KM-Lång OL TEAMETOL Teamet OlofströmBlekinge
klubbLVisa rutter i Livelox
DM, ultralång, VästmanlandHallstahammars OKVästmanland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
MOL 7Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbotten
närLVisa rutter i Livelox
Frösö 5-dagars 2019 E5Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
Motions OLLjungskile FKBohuslän-Dal
närMResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Klubbmästerskap Medeldistans för OK Orion och Karlskrona SOKOK OrionBlekinge
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL / S delen MarielundskartanKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborg
klubbMVisa rutter i Livelox
UngdomsserienMålilla OKSmåland
närLResultat
Motionsorientering HammaröOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, Boda KoppomOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
OCK träning ÅkebodaOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närL
Samträning Gbg Syd-VästFrölunda OLGöteborg
klubbL
5-dagars på hemmaplanOK GipenBohuslän-Dal
klubbM
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
MarkbygdsträningMarkbygdens OKVästergötland
närL
Motionsorientering UmeåIFK UmeåVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Poängjakt 4 - RensjönTrosabygdens OKSödermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Sommarcup Kungälvs OKOK AlehofGöteborg
klubbLResultat
Sommarserie 2Njurunda OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
TorsdagsträningOK OrintoVästergötland
klubbL
Motionsorientering i UpplandOK RodhenUppland
närM
Tjustalliansens Ungdomsserien delttävling 3Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
Dalaoffensivens spetsträning - sprintOK KåreDalarna
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Lång-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
Klubbmästerskap 2019OK SilvaSkåne
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Herrmatch Västra kretsenIstrums SKVästergötland
närLResultat
KlubbträningRingsjö OKSkåne
klubbM
Långdistans KMIFK Mora OKDalarna
klubbLResultat
fre 24/5StOF Sommarläger Medeldistans (UP)Järfälla OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
BjörkstubbematchIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
StOF SommarlägerJärfälla OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
närLResultat
lör 25/5StOF SommarlägerJärfälla OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
närLResultat
DM, sprint, BlekingeRonneby OKBlekinge
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VästmanlandSala OKVästmanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, BlekingeRonneby OKBlekinge
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, VästmanlandSala OKVästmanland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
Hellidssprinten och Skaraborgsmästerskap, sprintTidaholm SOK SisuVästergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Medelpad, dag 1, långSundsvalls OKMedelpad
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Unionsmatchen 2019Åmåls OKBohuslän-Dal
närL
Unionsmatchen 2019 - IndividuelltÅmåls OKBohuslän-Dal
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Provlöpning O-Ringen Uppsala 2020IF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Uppland
närM
Aboda-träningKalmar OKSmåland
klubbL
Bergnäsets AIK vårtävling, dag 1, långBergnäsets AIKNorrbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
JVM-tester, dag 1, medelMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
NässjösprintenNässjö OKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, DalarnaSmedjebackens OKDalarna
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Älgots Cup SÖ + Öppna banor för allaYstads OKSkåne
närMResultat
Haninge SOK lång KMHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, DalarnaSmedjebackens OKDalarna
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
StOF Sommarläger ÄventyrsstafettJärfälla OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
närSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/5StOF SommarlägerJärfälla OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
närLResultat
DM, sprint, HallandHalmstad OKHalland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, HallandHalmstad OKHalland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Medelpad, dag 2, medelKovlands IFMedelpad
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Unionsmatchen 2019 - StafettÅmåls OKBohuslän-Dal
närSMVisa rutter i LiveloxResultat
Bergnäsets AIK vårtävling, dag 2, medelBergnäsets AIKNorrbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
JVM-tester, dag 2, långMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Tuff, Tuffare, TuffastLudvika OK
OK Malmia
Dalarna
närPU
Örebro City Sprint / DM, sprint, Örebro LänAlmby IKÖrebro Län
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
StOF Sommarläger LägerstafettJärfälla OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
LämmeltågetNässjö OKSmåland
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
KM Sprint Landehof SjövallaSjövalla FKGöteborg
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Lång-KMCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLResultat
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
PekingduonMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
Pekingduon, individuella öppna klasserMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
distMResultat
Skogis Cup nr 4Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, Örebro LänAlmby IKÖrebro Län
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
SK Björnen motionsorienteringSK BjörnenVästerbotten
närM
Värmlandslägret RogainingOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
v 22mån 27/5Daglediga 20Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
närL
KärralundsskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
LundenskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Jukola/Venla test samt 25mannaträningIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
VOK Motions-OL 3 (Vännäs)Vännäs OKVästerbotten
närMResultat
tis 28/5Knas-OLOK OrintoVästergötland
klubbMResultat
Motions-OL BjörkvallenKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Pol KlyftamoHjobygdens OK
OK Klyftamo
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagsveteranerna på ÅlandHäverödals SKUppland
närMResultat
Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL FjälletIF HagenVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
TorpaskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
Arboga veteranArboga OKVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Dala VeteranOL KåreOK KåreDalarna
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Lång KMOK EnenUppland
klubbLVisa rutter i Livelox
KålltorpsskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
Poängtävling 6OK MilanÖrebro Län
närMVisa rutter i LiveloxResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 4OK StigenSmåland
närLResultat
MotionsOLDalaportens OLDalarna
närM
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
klubbLVisa rutter i Livelox
Tränings-OLAvesta OKDalarna
närL
Motions-OL BråtenOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
Motionsorientering UlvsbyOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Skogsfemman 2Brunflo IFJämtland-Härjedalen
närLResultat
Motionsorientering TaserudOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
Park Tour Värmland (PTV), deltävling 4 - finalDeje SFVärmlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Trimtex Cup i Valbo, deltävling 2Valbo AIFGästrikland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
VPT-4Norbergs OKVästmanland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Träningsorientering #3Särna SKDalarna
närS
klubbmästerskap 2019Lycksele IFVästerbotten
klubbL
Sörklubbs 20190528Edsbyns OKHälsingland
närMResultat
FK Finn NärtävlingFK FinnSmåland
närLResultat
Motionsorientering IF ThorIF ThorUppland
närMResultat
Norrcupen 2019-05-28Ljusdals OKHälsingland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Umeåregionens teknikträningVännäs OKVästerbotten
klubbLVisa rutter i Livelox
U-serie och NOK träningSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
Örnligan 1 / 7-klubbsHusums IF OKÅngermanlands Orienteringsförbund
närLResultat
Fäladsstafetten, öppna klasserLunds OKSkåne
närSResultat
Ungdomens 5-Dagars Etapp 4Torsås OKSmåland
närLResultat
Sprintträning Orsa IFK Mora OKDalarna
klubbS
FOK:s Sprintcup Etapp 5Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
FäladsstafettenLunds OKSkåne
närSSResultat
U-ringen 2019 etapp 2IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närLResultat
Eskilstuna Sprint CUP #4Stora Sundby GoIFSödermanland
närSResultat
Till skogs med Roslagens Sparbank + Motionsorientering för UpplandOK RoslagenUppland
närMResultat
ons 29/5UngdomsserienHultsfreds OKSmåland
närL
Veteran-OLMålilla OKSmåland
närLResultat
Veteran-OL 3-stadStenungsunds OKBohuslän-Dal
närMResultat
Klubbmatch mellan Höglandets och Södra Vätterbygdens veteranerOK NjudungSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
TrOL Järndammen JDaSala OKVästmanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering SkatåsSävedalens AIKGöteborg
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL - Borås 3 av 5 VT [Hestra]Hestra IFVästergötland
närMResultat
Fjällfemman JärpenÅre OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 4Göteborg-Majorna OKGöteborg
närSVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsserienHultsfreds OKSmåland
närLResultat
Vårcupsavslutningen i MullsjöMullsjö SOKVästergötland
närLResultat
Öppet Lång KMOK RodhenUppland
närLResultat
Ungdomsserien deltävling 3Björkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
SOK:s Tränings-OL Stenungsunds OKBohuslän-Dal
klubbMResultat
Dalaoffensivens Spetsträning - Mot JukolaKorsnäs IF OKDalarna
närL
Dalaoffensivens Spetsträning Mot JukolaKorsnäs IF OKDalarna
närSM
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SPRINT TräningstävlingLångvikens OKVästerbotten
närS
tor 30/5Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbotten
närLVisa rutter i Livelox
Motionsorientering Umeå 30 majStöcksjö ISVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Umeå 30 majStöcksjö ISVästerbotten
närL
Motionsorientering, Vittensten ÅmotforsÅmotfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
Tränings-OLRehns BKHälsingland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
UmedalsrännetUmedalens IFVästerbotten
distM
Georg Käcks MinneOK BävernSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien Etapp 4Göteborgs OF
IK Uven
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4OK LöftanHalland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
KM långdistans , Väsby OKVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLResultat
Höglandsserien AvslutningOK 64 Torpa
Sol Tranås
Östergötlands Orienteringsförbund
Småland
närSResultat
Tjustmästerskap Dag 2019Västerviks OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Klubbmästerskap Rånäs OKUppland
klubbMResultat
Motionsorientering, Vittensten ÅmotforsÅmotfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
MOL8Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMVisa rutter i Livelox
fre 31/5SM, sprint, publiktävling, medelForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ÖvikssprintenSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, individuell, kvalForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsingland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser