Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

177 tävlingar hittades mellan 2019-05-01 och 2019-05-31 med följande urval: Göteborgs Orienteringsförbund, Hallands Orienteringsförbund, Smålands Orienteringsförbund, Västergötlands Orienteringsförbund, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 18ons 1/5LagadalskampenFK FinnSmålands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
RSK-träffenRydboholms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 1OK GränsenSmålands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
KalmarträffenKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
KM Västra kretsenLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 2OK GränsenSmålands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5POL LidköpingHjobygdens OK
Lidköpings VSK
Västergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbS
Veteran-OL Södra VätterbygdenIK VistaSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
Höglandets Veteran OLEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närM
Veteran-OLFrölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbSResultat
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Nissadals UngdomscupOK VivillSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Sommarcupen E1Kungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
UngdomsserienHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Kretsens Ungdomsserie, TibroTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
TAIK TräningstävlingTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
FOK:s Sprintcup Etapp1Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/5
lör 4/5Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Nybro OK, långNybro OKSmålands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 1IK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Omega KortIK OmegaVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Nybro OK, medelNybro OKSmålands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OL kurs vuxnaLerums SOKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsserieHylte OKHallands Orienteringsförbund
närMResultat
v 19mån 6/5Motions OL 2 2019Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/5Tisdags-OL RankåsIF Hagen
Tibro OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet Skaraborgsmästerskap, stafettMariestads FKVästergötlands Orienteringsförbund
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 1OK StigenSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
MiniAlliansHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
Sprintcupen, etapp 1Markbygdens OK
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcupen, etapp 2Markbygdens OK
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Tjustalliansens ungdomsserie 1Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Vårserien Etapp 1Göteborgs Orienteringsförbund
OK Landehof
Göteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars Etapp 1Ålems OKSmålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sako 2 OKSOK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars etapp 2 och Södra VätterbygdsmästerskapVaggeryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandsserien, deltävling 2SOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 8/5Höglandets VeteranolGränna-Bygdens OKSmålands Orienteringsförbund
närL
Höglandets Veteran-OLGränna-Bygdens OKSmålands Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering SkatåsIK SternGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och Grand PrixAlvesta SOKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Träningstävling MTBOUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
M
närLResultat
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 1Göteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Kretsens Ungdomsserie SOK TräffSOK TräffVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
FOK:s Sprintcup Etapp 2Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/5Dag KM AlingsåskretsenOK KullingshofVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
POL AlbionstuganHjobygdens OK
IK Albion
Västergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Torsdagsträning - KontrolltagningOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbM
Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Kretsträning Södra SkbgIK WilskeVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbM
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
fre 10/5TesttävlingGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
lör 11/5Gällstad, medelGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands ungdomsserie Etapp 2IF RigorHallands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien Etapp 2Göteborgs Orienteringsförbund
OK Alehof
Göteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Kungsbackatrippeln Fjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
PreO, Kungsbackatrippeln, TempOFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natT
Skogsflickematch - Blekinge, Göteborg, Skåne, Halland, Västergötland och SmålandAlvesta SOK
Växjö AIS
Växjö OK
Smålands Orienteringsförbund
närM
Skogsflicksmatch, Blekinge, Göteborg, Skåne, Halland, Västergötland och SmålandEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
sön 12/5Ymers vårtävlingIK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, KungsbackatrippelnFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
v 20mån 13/5Motions OL 3Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5FOK:s Sprintcup Etapp 3Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 2OK StigenSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Sprintstafett (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närSS
Sprintstafett (Motions-OL) - Öppna banorOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närSResultat
Miniallians Södra ViVimmerby OKSmålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint TräningFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Tisdagsträning - FörenklingOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
Vårcupen E1Tidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcupen 2019OK RävenVästergötlands Orienteringsförbund
närSResultat
Ungdomens 5-dagars 2019 SprintKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Dammatch västra kretsenOK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 15/5Östra Kretsens Ungdomsserie, IF HagenIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandets Veteran-OLOK BävernSmålands Orienteringsförbund
närM
Veteran-OL OKSOK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och Grand PrixVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL - Borås 1 av 5 VT [Sjöbo Arena]Borås GIFVästergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 2Tolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 1Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Kinds VeterancupSvenljunga OKVästergötlands Orienteringsförbund
närM
När-OL OK MarkOK MarkVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närLResultat
tor 16/5GOK VetranOL HolmsjönGamleby OKSmålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
POL Norra SkogenHjobygdens OK
SOK Träff
Västergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-ol i Södra VätterbygdenOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OLSjövalla FKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sprint-KM Gbg sydFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbSResultat
Gamleby OK,Ungdomsserien del 2Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närSVisa rutter i Livelox
Sommarcup E3 + KM för OK AlehofKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Nissadals Ungdomscup Etapp 2Bredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
Ungdomsserien sprintVimmerby OKSmålands Orienteringsförbund
närSResultat
KretsungdomsmatchOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
KlubbmästerskapGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Bottnaryd IF Vätterbygdens U-5 etapp 3 Bottnaryds IFSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 17/5
lör 18/5DM, sprint, SmålandOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, SmålandOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3OK NackheHallands Orienteringsförbund
närLResultat
sön 19/5NjudungskavlenOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
närL
DM, sprint, VästergötlandGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
NjudungskavlenOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
närSMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, VästergötlandGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
Södra Hallands ungdomsserie 2019 - Etapp 2Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
v 21mån 20/5Motions OL 4Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 21/5Tisdags-OL HögalidenIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
OL-alliansenMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 3OK StigenSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Jubileumssprint (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närSResultat
Månadens Bana MajUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien Etapp 3Göteborgs Orienteringsförbund
Sävedalens AIK
Göteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars E3Nybro OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Vårcupen E2Falköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
FOK:s Sprintcup Etapp 4Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
SAKO Ungdomstävling Etapp 4Vänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandsserien deltävling 4Eksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5Motionsorientering SkatåsIF Marin VästGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Motions-OL - Borås 2 av 5 VT 2019 [Bredared]Bredareds IFVästergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
Västsvenska MTBO-CupenOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
M
närM
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 3Göteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närS
19/5
Visa rutter i LiveloxStarttider
Kinds VeterancupDalsjöfors GoIFVästergötlands Orienteringsförbund
närM
MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 2Ålems OKSmålands Orienteringsförbund
M
distM
19/5
Visa rutter i LiveloxStarttider
tor 23/5POL KymbotallFalköpings AIK OK
Hjobygdens OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
20/5
Visa rutter i Livelox
Östra Kretsens Ungdomsserie, Hjobygdens OKHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
närM
22/5
veteran-ol i Södra VätterbygdenTenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
22/5
Visa rutter i Livelox
VeteranorienteringHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
närL
20/5
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbM
22/5
Visa rutter i Livelox
Samträning Gbg Syd-VästFrölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
22/5
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närL
23/5*
MarkbygdsträningMarkbygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
närL
23/5*
Sommarcup Kungälvs OKOK AlehofGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
21/5*
TorsdagsträningOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
22/5
Tjustalliansens Ungdomsserien delttävling 3Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närL
22/5*
Herrmatch Västra kretsenIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
närL
21/5
fre 24/5BjörkstubbematchIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
närL
19/5
Visa rutter i Livelox
lör 25/5Hellidssprinten och Skaraborgsmästerskap, sprintTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
distS
23/5
Visa rutter i Livelox
Aboda-träningKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbL
23/5
JVM-tester, dag 1, medelMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
distM
22/5
Livebevakning
NässjösprintenNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natS
23/5*
Starttider
sön 26/5DM, sprint, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästS
23/5
DM, sprintstafett, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästSS
23/5
JVM-tester, dag 2, långMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
distL
22/5
Livebevakning
LämmeltågetNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natSS
24/5*
KM Sprint Landehof SjövallaSjövalla FKGöteborgs Orienteringsförbund
närS
22/5*
v 22mån 27/5KärralundsskolanGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
LundenskolanGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
tis 28/5Pol KlyftamoHjobygdens OK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
25/5
Visa rutter i Livelox
TorpaskolanGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
KålltorpsskolanGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Tisdags-OL FjälletIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
5-dagars på hemmaplan, etapp 4OK StigenSmålands Orienteringsförbund
närL
FK Finn NärtävlingFK FinnSmålands Orienteringsförbund
närL
26/5
Knas-OLOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbM
27/5
Ungdomens 5-Dagars Etapp 4Torsås OKSmålands Orienteringsförbund
närL
24/5
FOK:s Sprintcup Etapp 5Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närS
26/5*
ons 29/5Klubbmatch mellan Höglandets och Södra Vätterbygdens veteranerOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
närM
22/5
Motionsorientering SkatåsSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
Motions-OL - Borås 3 av 5 VT [Hestra]Hestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
närM
28/5
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 4Göteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närS
26/5*
Vårcupsavslutningen i MullsjöMullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
närL
26/5
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närL
24/5*
tor 30/5Georg Käcks MinneOK BävernSmålands Orienteringsförbund
klubbL
29/5*
Vårserien Etapp 4Göteborgs Orienteringsförbund
IK Uven
Göteborgs Orienteringsförbund
närL
23/5
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4OK LöftanHallands Orienteringsförbund
närL
24/5
Höglandsserien AvslutningOK 64 Torpa
Sol Tranås
Östergötlands Orienteringsförbund
Smålands Orienteringsförbund
närS
24/5
Tjustmästerskap Dag 2019Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
närL
26/5
fre 31/5

Annonser