Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

45 tävlingar hittades mellan 2019-05-01 och 2019-09-30 med följande urval: Halland.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 18ons 1/5
tor 2/5FOK:s Sprintcup Etapp1Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/5
lör 4/5
sön 5/5Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 1IK Trenne UllaredHalland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsserieHylte OKHalland
närMResultat
v 19mån 6/5
tis 7/5
ons 8/5FOK:s Sprintcup Etapp 2Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/5
fre 10/5
lör 11/5Norra Hallands ungdomsserie Etapp 2IF RigorHalland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Kungsbackatrippeln Fjärås AIK
OK Löftan
Halland
P
natP
PreO, Kungsbackatrippeln, TempOFjärås AIK
OK Löftan
Halland
P
natT
sön 12/5PreO, KungsbackatrippelnFjärås AIK
OK Löftan
Halland
P
natP
v 20mån 13/5
tis 14/5FOK:s Sprintcup Etapp 3Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5
tor 16/5
fre 17/5
lör 18/5Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3OK NackheHalland
närLResultat
sön 19/5Södra Hallands ungdomsserie 2019 - Etapp 2Halmstad OKHalland
närLResultat
v 21mån 20/5
tis 21/5FOK:s Sprintcup Etapp 4Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5
tor 23/5
fre 24/5
lör 25/5
sön 26/5DM, sprint, HallandHalmstad OKHalland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, HallandHalmstad OKHalland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 22mån 27/5
tis 28/5FOK:s Sprintcup Etapp 5Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/5
tor 30/5Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4OK LöftanHalland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 31/5
lör 1/6
sön 2/6Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 3Falkenbergs OKHalland
närLResultat
v 23mån 3/6
tis 4/6Klubbmästerskap för Fjärås AIK, för OK Löftan och för IF RigorIF RigorHalland
klubbLResultat
FOK:s Sprintcup Etapp 6Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/6
tor 6/6
fre 7/6
lör 8/6
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/6FOK:s Sprintcup Etapp 7Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/6
tor 13/6
fre 14/6
lör 15/6
sön 16/6
v 25mån 17/6Regionsläger Halland PreOOK LöftanHalland
P
närL
tis 18/6
ons 19/6
tor 20/6
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6
v 26mån 24/6
tis 25/6
ons 26/6
tor 27/6Dag-KM / FK Friskus-Varberg och OK NackheOK NackheHalland
klubbLResultat
fre 28/6
lör 29/6
sön 30/6
v 27mån 1/7
tis 2/7
ons 3/7
tor 4/7
fre 5/7
lör 6/7
sön 7/7
v 28mån 8/7
tis 9/7
ons 10/7Bad-OL i HallandOskarströms OKHalland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 11/7
fre 12/7Hallands 3-dagars, etapp 1, medelFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/7Hallands 3-dagars, etapp 2, långFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/7Hallands 3-dagars, etapp 3, långFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 29mån 15/7
tis 16/7
ons 17/7
tor 18/7
fre 19/7
lör 20/7
sön 21/7
v 30mån 22/7
tis 23/7
ons 24/7
tor 25/7
fre 26/7
lör 27/7
sön 28/7
v 31mån 29/7
tis 30/7
ons 31/7
tor 1/8
fre 2/8
lör 3/8
sön 4/8
v 32mån 5/8
tis 6/8
ons 7/8
tor 8/8
fre 9/8
lör 10/8
sön 11/8
v 33mån 12/8
tis 13/8Varbergsmästerskap medel + NärtävlingOK LöftanHalland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 14/8
tor 15/8
fre 16/8
lör 17/8
sön 18/8
v 34mån 19/8
tis 20/8FOK:s Höstcup Etapp 1Falkenbergs OKHalland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Varbergsmästerskap lång + NärtävlingOK NackheHalland
närLResultat
VM-lång + NärtävlingOK NackheHalland
närL
ons 21/8
tor 22/8Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 5Fjärås AIKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 23/8
lör 24/8
sön 25/8Hallandspostens Ungdomsserie E4Laholms IF OKHalland
närL
v 35mån 26/8
tis 27/8FOK:s Höstcup Etapp 2Falkenbergs OKHalland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VarbergsMästerskap Sprint + NärtävlingFK Friskus-VarbergHalland
närSResultat
ons 28/8
tor 29/8
fre 30/8
lör 31/8Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 6FK Friskus-VarbergHalland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/9DM, stafett, HallandOskarströms OKHalland
mästSLResultat
DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserOskarströms OKHalland
distMResultat
v 36mån 2/9
tis 3/9FOK:s Höstcup Etapp 3Falkenbergs OKHalland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/9
tor 5/9
fre 6/9
lör 7/9
sön 8/9DM, lång, HallandIK Trenne UllaredHalland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 9/9
tis 10/9FOK:s Höstcup Etapp 4Falkenbergs OKHalland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Familjestafett 2019OK NackheHalland
klubbSMResultat
ons 11/9
tor 12/9
fre 13/9
lör 14/9
sön 15/9Södra Hallands ungdomsserie etapp 5Halmstad OKHalland
närLResultat
v 38mån 16/9
tis 17/9FOK:s Höstcup Etapp 5Falkenbergs OKHalland
närMResultat
ons 18/9
tor 19/9
fre 20/9
lör 21/9
sön 22/9Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 6Falkenbergs OKHalland
närLResultat
v 39mån 23/9
tis 24/9FOK:s Höstcup Etapp 6Falkenbergs OKHalland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 25/9
tor 26/9Sprint-KM Friskus & NackheFK Friskus-VarbergHalland
klubbSResultat
fre 27/9DM, natt, HallandSimlångsdalens IFHalland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/9
sön 29/9
v 40mån 30/9

Annonser