Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

193 tävlingar hittades mellan 2019-05-01 och 2019-09-30 med följande urval: Småland.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 18ons 1/5LagadalskampenFK FinnSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 1OK GränsenSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
KalmarträffenKalmar OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 2OK GränsenSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5Veteran-OL Södra VätterbygdenIK VistaSmåland
närMResultat
Höglandets Veteran OLEksjö SOKSmåland
närM
Nissadals UngdomscupOK VivillSmåland
närLResultat
UngdomsserienHultsfreds OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/5
lör 4/5Nybro OK, långNybro OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Nybro OK, medelNybro OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 6/5Motions OL 2 2019Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
tis 7/55-dagars på hemmaplan, etapp 1OK StigenSmåland
närLResultat
MiniAlliansHultsfreds OKSmåland
närMVisa rutter i Livelox
Tjustalliansens ungdomsserie 1Västerviks OKSmåland
närLResultat
Ungdomens 5-dagars Etapp 1Ålems OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars etapp 2 och Södra VätterbygdsmästerskapVaggeryds SOKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandsserien, deltävling 2SOK AnebySmåland
närLResultat
ons 8/5Höglandets VeteranolGränna-Bygdens OKSmåland
närL
Motionsorientering och Grand PrixAlvesta SOKSmåland
närLResultat
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/5Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/5
lör 11/5Skogsflickematch - Blekinge, Göteborg, Skåne, Halland, Västergötland och SmålandAlvesta SOK
Växjö AIS
Växjö OK
Småland
närM
Skogsflicksmatch, Blekinge, Göteborg, Skåne, Halland, Västergötland och SmålandEksjö SOKSmåland
närMResultat
sön 12/5
v 20mån 13/5Motions OL 3Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
tis 14/55-dagars på hemmaplan, etapp 2OK StigenSmåland
närLResultat
Miniallians Södra ViVimmerby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars 2019 SprintKalmar OKSmåland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Höglandets Veteran-OLOK BävernSmåland
närM
Motionsorientering och Grand PrixVäxjö OKSmåland
närLResultat
MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 1Kalmar OKSmåland
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLResultat
tor 16/5GOK VetranOL HolmsjönGamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Gamleby OK,Ungdomsserien del 2Gamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Nissadals Ungdomscup Etapp 2Bredaryds SOKSmåland
närL
Ungdomsserien sprintVimmerby OKSmåland
närSResultat
Bottnaryd IF Vätterbygdens U-5 etapp 3 Bottnaryds IFSmåland
närMResultat
fre 17/5
lör 18/5DM, sprint, SmålandOK ÄlmeSmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, SmålandOK ÄlmeSmåland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/5NjudungskavlenOK NjudungSmåland
närL
NjudungskavlenOK NjudungSmåland
närSMVisa rutter i LiveloxResultat
v 21mån 20/5Motions OL 4Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
tis 21/5OL-alliansenMålilla OKSmåland
närLResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 3OK StigenSmåland
närLResultat
Ungdomens 5-dagars E3Nybro OKSmåland
närLResultat
Höglandsserien deltävling 4Eksjö SOKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 2Ålems OKSmåland
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/5veteran-ol i Södra VätterbygdenTenhults SOKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VeteranorienteringHultsfreds OKSmåland
närLResultat
UngdomsserienMålilla OKSmåland
närLResultat
Tjustalliansens Ungdomsserien delttävling 3Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
fre 24/5
lör 25/5Aboda-träningKalmar OKSmåland
klubbL
NässjösprintenNässjö OKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/5LämmeltågetNässjö OKSmåland
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 22mån 27/5
tis 28/55-dagars på hemmaplan, etapp 4OK StigenSmåland
närLResultat
FK Finn NärtävlingFK FinnSmåland
närLResultat
Ungdomens 5-Dagars Etapp 4Torsås OKSmåland
närLResultat
ons 29/5UngdomsserienHultsfreds OKSmåland
närL
Veteran-OLMålilla OKSmåland
närLResultat
Klubbmatch mellan Höglandets och Södra Vätterbygdens veteranerOK NjudungSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsserienHultsfreds OKSmåland
närLResultat
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/5Georg Käcks MinneOK BävernSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandsserien AvslutningOK 64 Torpa
Sol Tranås
Östergötlands Orienteringsförbund
Småland
närSResultat
Tjustmästerskap Dag 2019Västerviks OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 31/5
lör 1/6
sön 2/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 23mån 3/6Tjuststafetten 3 juniAnkarsrums OKSmåland
närSMResultat
tis 4/6Zontävling i HannabadMarkaryds FKSmåland
närL
Veteran-OL Södra Vätterbygden RöshultJönköpings OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 5OK StigenSmåland
närMResultat
Höglandets SprintcupSol TranåsSmåland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Zontävling i HannabadMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
närMResultat
Ungdomens 5-dagars Etapp 5Emmaboda Verda OKSmåland
närL
ons 5/6AOK VeteranAnkarsrums OKSmåland
närLResultat
Veteran OL, Nässjö OKNässjö OKSmåland
närL
tor 6/6HabosprintenOK GränsenSmåland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 7/6
lör 8/6Skogskarlsfejd Småland-ÖstergötlandEksjö SOK
SOK Aneby
Småland
närLResultat
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/6OK Älme närtävlingOK ÄlmeSmåland
närMResultat
Höglandets SprintcupEksjö SOKSmåland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Alla mot Alla E1Kalmar OKSmåland
klubbL
ons 12/6Veteran-OLAnnebergs GIFSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Nybro OK Veteran-OLNybro OKSmåland
klubbLResultat
tor 13/6Veteran-OL i Södra Vätterbygden Vaggeryds SOKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/6
lör 15/6
sön 16/6
v 25mån 17/6
tis 18/6Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandets Sprintcup IIINässjö OKSmåland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Alla-mot-alla E2Kalmar OKSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 19/6VeteranorienteringVästerviks OKSmåland
närL
VeteranorienteringVästerviks OKSmåland
närL
VeteranorienteringVästerviks OKSmåland
närL
VeteranorienteringVästerviks OKSmåland
närLResultat
Nissadals breddbudkavleOK GisleSmåland
närSM
tor 20/6
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6GängbudkavlenEksjö SOKSmåland
klubbSLResultat
v 26mån 24/6
tis 25/6AlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
Alla mot Alla E3Kalmar OK
Nybro OK
Småland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/6
tor 27/6NärtävlingOK GränsenSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 28/6
lör 29/6
sön 30/6
v 27mån 1/7Närtävling inför Tjust 2-dagarsVästerviks OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
MossprintOK GisleSmåland
närS
tis 2/7Tjust 2-dagars, dag 1Gamleby OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 3/7Tjust 2-dagars, dag 2Gamleby OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/7Närtävling OL-Alliansen GBOKGränna-Bygdens OKSmåland
närMResultat
fre 5/7
lör 6/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/7
v 28mån 8/7
tis 9/7Höglands OLEksjö SOKSmåland
närLResultat
ons 10/7
tor 11/7Tenhults sommarnärtävlingTenhults SOKSmåland
närL
fre 12/7Rälla sommarorienteringKalmar OKSmåland
klubbL
lör 13/7
sön 14/7
v 29mån 15/7
tis 16/7Höglands-OLForserums SOKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 17/7
tor 18/7Sommartävling JOKJönköpings OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 19/7Idö openVästerviks OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/7
sön 21/7
v 30mån 22/7
tis 23/7
ons 24/7
tor 25/7
fre 26/7
lör 27/7
sön 28/7
v 31mån 29/7
tis 30/7Höglands-OLAnnebergs GIFSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 31/7
tor 1/8
fre 2/8
lör 3/8
sön 4/8
v 32mån 5/8
tis 6/8OL-alliansenMålilla OKSmåland
närLResultat
Höglands-OLSOK AnebySmåland
närLResultat
ons 7/8Höglandets Veteran-OLSOK AnebySmåland
närLResultat
tor 8/8Veteran-OLOK GränsenSmåland
närMResultat
fre 9/8
lör 10/8KlubbudkavleLessebo OKSmåland
klubbSL
sön 11/8
v 33mån 12/8
tis 13/8Träningsorientering RismålaNybro OKSmåland
närMResultat
Höglands-OLSol TranåsSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 14/8Höglandets Veteran OLEksjö SOKSmåland
närM
MotionsorienteringAlvesta SOKSmåland
närLResultat
MTBO Kalmarsundscupen etapp 3SOK ViljanSmåland
M
närM
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 15/8Nissadalsträning OK GisleOK GisleSmåland
närL
VeteranorienteringVästerviks OKSmåland
närLResultat
Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 16/8
lör 17/8HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/8Jönköpings OKJönköpings OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 19/8Motions OL 5Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
tis 20/8Höglandets teknikträingEksjö SOKSmåland
närL
Mini AlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
Alla mot Alla E5Kalmar OKSmåland
klubbLResultat
ons 21/8Höglandets veteranorienteringBodafors OKSmåland
närL
Motion OL / Grand Prix, OKNOK NorrvirdarnaSmåland
närMResultat
NjudungsmästerskapBodafors OKSmåland
närLResultat
KalmarsundscupenNybro OKSmåland
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 22/8Gamleby OK, Ungdomsserien 3Gamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL TSK IdrottsplatsJönköpings OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VeteranOL Gamleby OKGamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsserienHultsfreds OKSmåland
närMResultat
Sprint-KMSOK AnebySmåland
klubbSResultat
fre 23/8
lör 24/8AOK-medelnAnderstorps OKSmåland
distMResultat
sön 25/8Målilla OKMålilla OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 26/8
tis 27/8OL-alliansen 20190827Målilla OKSmåland
närLResultat
Höglandsträning NässjöNässjö OKSmåland
närLVisa rutter i Livelox
Ungdomens 5-dagars etapp 4, Södra Vätterbygden IK VistaSmåland
närMResultat
NärnattEmmaboda Verda OKSmåland
närMN
ons 28/8Höglandets veteran OL TranåsSol TranåsSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och Grand PrixLessebo OKSmåland
närLResultat
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
UppvidingekarusellenAlstermo IFSmåland
närM
tor 29/8Veteran-OL Södra Vätterbygden (TSOK)Tenhults SOKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLMålilla OKSmåland
närLResultat
Tjustalliansens Ungdomsserie deltävling 5Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
fre 30/8DM, natt, SmålandVästerviks OKSmåland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 31/8Vimmerby OKVimmerby OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/9DM, lång, SmålandIK HakarpspojkarnaSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 2/9Motions OL 6Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
tis 3/9MinialliansVimmerby OKSmåland
närLResultat
HöglandsträningSOK AnebySmåland
klubbL
Ungdomens 5-dagars etapp 5IF Hallby SOKSmåland
närMResultat
ons 4/9Motionsorientering & Grand PrixVäxjö OKSmåland
närLResultat
tor 5/9Klubbmatch mot HöglandetIK HakarpspojkarnaSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VeteranorienteringHultsfreds OKSmåland
närMResultat
fre 6/9
lör 7/9DM, medel, SmålandBredaryds SOKSmåland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #10, SprintKalmar OKSmåland
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9MTBO, Svenska Cupen, #11, Masstart, FinalKalmar OKSmåland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, SmålandBredaryds SOKSmåland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 9/9Motions OL 7Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
tis 10/9
ons 11/9Höglandets veteranorienteringIFK SävsjöSmåland
närL
Motionsorientering Växjö AISSmåland
närLResultat
tor 12/9Veteran-OL LäsängJönköpings OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Tjustalliansens ungdomsserie och MotionsorienteringVästerviks OKSmåland
närSResultat
Nässjö OK KM DagNässjö OKSmåland
klubbLResultat
fre 13/9Ungdoms-SM, sprintSOK ViljanSmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-SM, sprint, öppna klasserSOK ViljanSmåland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/9Ungdoms-SM, långSOK ViljanSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-SM, lång, öppna klasserSOK ViljanSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/9OK GisleOK GisleSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-SM, distriktsstafettSOK ViljanSmåland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
KMSOK AnebySmåland
klubbLResultat
v 38mån 16/9
tis 17/9
ons 18/9Höglandets Veteran-OLOK BävernSmåland
närM
Vet-OL 18 sept -19Kalmar OKSmåland
klubbLVisa rutter i Livelox
tor 19/9UppsalaträningNybro OKSmåland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL AOK 19/9/19Ankarsrums OKSmåland
närMResultat
Veteran-OL Södra VätterbygdenIK VistaSmåland
närMResultat
fre 20/9
lör 21/9PolkaluffenGränna-Bygdens OKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
KlubbudkavleLessebo OKSmåland
klubbSLResultat
sön 22/9Hultsfreds OKHultsfreds OKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 23/9
tis 24/9Sprint KM med KalmarsundssprintenKalmar OKSmåland
klubbSResultat
ons 25/9Veteran-OLVäxjö OKSmåland
närL
Höglandets veterantävlingGränna-Bygdens OKSmåland
närM
tor 26/9VeteranOLSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VeteranOl GOK, GarpeGamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning -TvärskogKalmar OKSmåland
klubbLVisa rutter i Livelox
fre 27/9Pölder Cup, avslutning, dag 1, nattEksjö SOKSmåland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/9Pölder Cup, avslutning, dag 2, medelEksjö SOKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/9TenhultsmedelnTenhults SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 30/9

Annonser