Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

165 tävlingar hittades mellan 2019-05-09 och 2019-06-15 med följande urval: Göteborgs Orienteringsförbund, Hallands Orienteringsförbund, Smålands Orienteringsförbund, Västergötlands Orienteringsförbund, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 1 tävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 19tor 9/5Dag KM AlingsåskretsenOK KullingshofVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
POL AlbionstuganHjobygdens OK
IK Albion
Västergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Torsdagsträning - KontrolltagningOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbM
Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Kretsträning Södra SkbgIK WilskeVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbM
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
fre 10/5TesttävlingGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
lör 11/5Gällstad, medelGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands ungdomsserie Etapp 2IF RigorHallands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien Etapp 2Göteborgs Orienteringsförbund
OK Alehof
Göteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Kungsbackatrippeln Fjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
PreO, Kungsbackatrippeln, TempOFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natT
Skogsflickematch - Blekinge, Göteborg, Skåne, Halland, Västergötland och SmålandAlvesta SOK
Växjö AIS
Växjö OK
Smålands Orienteringsförbund
närM
Skogsflicksmatch, Blekinge, Göteborg, Skåne, Halland, Västergötland och SmålandEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
sön 12/5Ymers vårtävlingIK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, KungsbackatrippelnFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
v 20mån 13/5Motions OL 3Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5FOK:s Sprintcup Etapp 3Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 2OK StigenSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Sprintstafett (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närSS
Sprintstafett (Motions-OL) - Öppna banorOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närSResultat
Miniallians Södra ViVimmerby OKSmålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint TräningFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Tisdagsträning - FörenklingOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
Vårcupen E1Tidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcupen 2019OK RävenVästergötlands Orienteringsförbund
närSResultat
Ungdomens 5-dagars 2019 SprintKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Dammatch västra kretsenOK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 15/5Östra Kretsens Ungdomsserie, IF HagenIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandets Veteran-OLOK BävernSmålands Orienteringsförbund
närM
Veteran-OL OKSOK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och Grand PrixVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL - Borås 1 av 5 VT [Sjöbo Arena]Borås GIFVästergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 2Tolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 1Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Kinds VeterancupSvenljunga OKVästergötlands Orienteringsförbund
närM
När-OL OK MarkOK MarkVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närLResultat
tor 16/5GOK VetranOL HolmsjönGamleby OKSmålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
POL Norra SkogenHjobygdens OK
SOK Träff
Västergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-ol i Södra VätterbygdenOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OLSjövalla FKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sprint-KM Gbg sydFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbSResultat
Gamleby OK,Ungdomsserien del 2Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närSVisa rutter i Livelox
Sommarcup E3 + KM för OK AlehofKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Nissadals Ungdomscup Etapp 2Bredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
Ungdomsserien sprintVimmerby OKSmålands Orienteringsförbund
närSResultat
KretsungdomsmatchOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
KlubbmästerskapGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Bottnaryd IF Vätterbygdens U-5 etapp 3 Bottnaryds IFSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 17/5
lör 18/5DM, sprint, SmålandOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, SmålandOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3OK NackheHallands Orienteringsförbund
närLResultat
sön 19/5NjudungskavlenOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
närL
DM, sprint, VästergötlandGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
NjudungskavlenOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
närSMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, VästergötlandGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
Södra Hallands ungdomsserie 2019 - Etapp 2Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
v 21mån 20/5Motions OL 4Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 21/5Tisdags-OL HögalidenIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
OL-alliansenMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 3OK StigenSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Jubileumssprint (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närSResultat
Månadens Bana MajUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien Etapp 3Göteborgs Orienteringsförbund
Sävedalens AIK
Göteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars E3Nybro OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Vårcupen E2Falköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
FOK:s Sprintcup Etapp 4Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
SAKO Ungdomstävling Etapp 4Vänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandsserien deltävling 4Eksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5Motionsorientering SkatåsIF Marin VästGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL - Borås 2 av 5 VT 2019 [Bredared]Bredareds IFVästergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Västsvenska MTBO-CupenOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 3Göteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Kinds VeterancupDalsjöfors GoIFVästergötlands Orienteringsförbund
närM
MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 2Ålems OKSmålands Orienteringsförbund
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/5POL KymbotallFalköpings AIK OK
Hjobygdens OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Östra Kretsens Ungdomsserie, Hjobygdens OKHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
närM
veteran-ol i Södra VätterbygdenTenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
22/5
Visa rutter i Livelox
VeteranorienteringHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
närL
20/5
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbM
22/5
Visa rutter i Livelox
UngdomsserienMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
närL
Samträning Gbg Syd-VästFrölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
22/5
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närL
23/5*
MarkbygdsträningMarkbygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
närL
23/5*
Sommarcup Kungälvs OKOK AlehofGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
21/5*
TorsdagsträningOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
22/5
Tjustalliansens Ungdomsserien delttävling 3Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närL
22/5*
Herrmatch Västra kretsenIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
närL
21/5
fre 24/5BjörkstubbematchIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
närL
19/5
Visa rutter i Livelox
lör 25/5Hellidssprinten och Skaraborgsmästerskap, sprintTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
distS
23/5
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
Aboda-träningKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbL
23/5
JVM-tester, dag 1, medelMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
distM
22/5
Livebevakning
NässjösprintenNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natS
23/5*
Starttider
sön 26/5DM, sprint, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästS
23/5
DM, sprintstafett, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästSS
23/5
JVM-tester, dag 2, långMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
distL
22/5
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
LämmeltågetNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natSS
24/5*
Starttider
KM Sprint Landehof SjövallaSjövalla FKGöteborgs Orienteringsförbund
närS
22/5*
v 22mån 27/5KärralundsskolanGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
LundenskolanGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
tis 28/5Pol KlyftamoHjobygdens OK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
25/5
Visa rutter i Livelox
TorpaskolanGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
KålltorpsskolanGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Tisdags-OL FjälletIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
5-dagars på hemmaplan, etapp 4OK StigenSmålands Orienteringsförbund
närL
FK Finn NärtävlingFK FinnSmålands Orienteringsförbund
närL
26/5
Knas-OLOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbM
27/5
Ungdomens 5-Dagars Etapp 4Torsås OKSmålands Orienteringsförbund
närL
24/5
FOK:s Sprintcup Etapp 5Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närS
26/5*
ons 29/5Klubbmatch mellan Höglandets och Södra Vätterbygdens veteranerOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
närM
28/5
Motionsorientering SkatåsSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
Motions-OL - Borås 3 av 5 VT [Hestra]Hestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
närM
28/5
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 4Göteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närS
26/5*
Vårcupsavslutningen i MullsjöMullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
närL
26/5
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närL
24/5*
tor 30/5Georg Käcks MinneOK BävernSmålands Orienteringsförbund
klubbL
29/5*
Vårserien Etapp 4Göteborgs Orienteringsförbund
IK Uven
Göteborgs Orienteringsförbund
närL
23/5
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4OK LöftanHallands Orienteringsförbund
närL
24/5
Höglandsserien AvslutningOK 64 Torpa
Sol Tranås
Östergötlands Orienteringsförbund
Smålands Orienteringsförbund
närS
24/5
Tjustmästerskap Dag 2019Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
närL
26/5
fre 31/5
lör 1/6MarstrandsmedelnKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
26/5
MTBO, Svenska Cupen, #3, sprintTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
M
natS
26/5
sön 2/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
natS
30/5
MTBO, Svenska Cupen, #4, medelTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
M
natM
26/5
Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 3Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närL
31/5
v 23mån 3/6Tjuststafetten 3 juniAnkarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närSM
30/5
tis 4/6DM, sprint, GöteborgFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
mästS
28/5
POL-JubberudHjobygdens OK
Tibro OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
1/6
Veteran-OL Södra VätterbygdenJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
närM
Tisdags-OL SimsjönIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
5-dagars på hemmaplan, etapp 5OK StigenSmålands Orienteringsförbund
närM
Klubbmästerskap för Fjärås AIK, för OK Löftan och för IF RigorIF RigorHallands Orienteringsförbund
klubbL
31/5*
Höglandets SprintcupSol TranåsSmålands Orienteringsförbund
närS
2/6
Zontävling i HannabadMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
närM
2/6
Ungdomens 5-dagars Etapp 5Emmaboda Verda OKSmålands Orienteringsförbund
närL
28/5
FOK:s Sprintcup Etapp 6Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närS
2/6*
ons 5/6Veteran OL, Nässjö OKNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
närL
4/6
Motions-OL - Borås Med MTB [Kype]IK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
LM
närM
2/6
tor 6/6Vårserien Etapp 5Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
närL
2/6
HabosprintenOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
distS
2/6
fre 7/6
lör 8/6Kinnekullsprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natS
2/6
Kinnekullsprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natS
2/6
Skogskarlsfejd Småland-ÖstergötlandSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närL
2/6
sön 9/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natS
2/6
v 24mån 10/6
tis 11/6Tisdags-OL HäggumIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Höglandets SprintcupEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närS
9/6
När-OL OK MarkOK MarkVästergötlands Orienteringsförbund
närL
FOK:s Sprintcup Etapp 7Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närS
9/6*
KlubbstafettenIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbSL
ons 12/6Veteran-OLOK FlundrehofVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering Skatås IFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
närL
Motions-OL - Borås 5 av 5 VT [Storsjön]Rydboholms SKVästergötlands Orienteringsförbund
närM
11/6
tor 13/6POL ÄlgamossenHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
närL
10/6
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbS
11/6
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Motionsorientering Sävedalens AIKSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
fre 14/6
lör 15/6

Annonser