Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

165 tävlingar hittades mellan 2019-05-09 och 2019-06-15 med följande urval: Göteborgs Orienteringsförbund, Hallands Orienteringsförbund, Smålands Orienteringsförbund, Västergötlands Orienteringsförbund, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
tor 9/5Dag KM AlingsåskretsenOK KullingshofVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/5POL AlbionstuganHjobygdens OK
IK Albion
Västergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/5Torsdagsträning - KontrolltagningOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbM
tor 9/5Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/5Kretsträning Södra SkbgIK WilskeVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 9/5Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
tor 9/5Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbM
tor 9/5Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/5GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
fre 10/5TesttävlingGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
lör 11/5Gällstad, medelGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/5Norra Hallands ungdomsserie Etapp 2IF RigorHallands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/5Vårserien Etapp 2Göteborgs Orienteringsförbund
OK Alehof
Göteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/5PreO, Kungsbackatrippeln Fjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
lör 11/5PreO, Kungsbackatrippeln, TempOFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natT
lör 11/5Skogsflickematch - Blekinge, Göteborg, Skåne, Halland, Västergötland och SmålandAlvesta SOK
Växjö AIS
Växjö OK
Smålands Orienteringsförbund
närM
lör 11/5Skogsflicksmatch, Blekinge, Göteborg, Skåne, Halland, Västergötland och SmålandEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
sön 12/5Ymers vårtävlingIK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/5PreO, KungsbackatrippelnFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
mån 13/5Motions OL 3Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
mån 13/5Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5FOK:s Sprintcup Etapp 3Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/55-dagars på hemmaplan, etapp 2OK StigenSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 14/5Sprintstafett (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närSS
tis 14/5Sprintstafett (Motions-OL) - Öppna banorOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närSResultat
tis 14/5Miniallians Södra ViVimmerby OKSmålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5Sprint TräningFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
tis 14/5Tisdagsträning - FörenklingOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
tis 14/5Vårcupen E1Tidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5Sprintcupen 2019OK RävenVästergötlands Orienteringsförbund
närSResultat
tis 14/5Ungdomens 5-dagars 2019 SprintKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5Dammatch västra kretsenOK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 15/5Östra Kretsens Ungdomsserie, IF HagenIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Höglandets Veteran-OLOK BävernSmålands Orienteringsförbund
närM
ons 15/5Veteran-OL OKSOK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Motionsorientering och Grand PrixVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 15/5Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Motions-OL - Borås 1 av 5 VT [Sjöbo Arena]Borås GIFVästergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 2Tolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 1Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Kinds VeterancupSvenljunga OKVästergötlands Orienteringsförbund
närM
ons 15/5När-OL OK MarkOK MarkVästergötlands Orienteringsförbund
närL
ons 15/5Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närLResultat
tor 16/5GOK VetranOL HolmsjönGamleby OKSmålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/5POL Norra SkogenHjobygdens OK
SOK Träff
Västergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/5Veteran-ol i Södra VätterbygdenOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/5Veteran OLSjövalla FKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/5sprint-KM Gbg sydFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbSResultat
tor 16/5Gamleby OK,Ungdomsserien del 2Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/5GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närSVisa rutter i Livelox
tor 16/5Sommarcup E3 + KM för OK AlehofKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/5Nissadals Ungdomscup Etapp 2Bredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
tor 16/5Ungdomsserien sprintVimmerby OKSmålands Orienteringsförbund
närSResultat
tor 16/5KretsungdomsmatchOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 16/5KlubbmästerskapGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/5Bottnaryd IF Vätterbygdens U-5 etapp 3 Bottnaryds IFSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
lör 18/5DM, sprint, SmålandOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
lör 18/5DM, sprintstafett, SmålandOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
lör 18/5Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3OK NackheHallands Orienteringsförbund
närLResultat
sön 19/5NjudungskavlenOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
närL
sön 19/5DM, sprint, VästergötlandGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
sön 19/5NjudungskavlenOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
närSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/5DM, sprintstafett, VästergötlandGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
sön 19/5Södra Hallands ungdomsserie 2019 - Etapp 2Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
mån 20/5Motions OL 4Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
mån 20/5Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 21/5Tisdags-OL HögalidenIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 21/5OL-alliansenMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 21/55-dagars på hemmaplan, etapp 3OK StigenSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 21/5Jubileumssprint (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närSResultat
tis 21/5Månadens Bana MajUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 21/5Vårserien Etapp 3Göteborgs Orienteringsförbund
Sävedalens AIK
Göteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 21/5Ungdomens 5-dagars E3Nybro OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 21/5Vårcupen E2Falköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
tis 21/5FOK:s Sprintcup Etapp 4Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 21/5SAKO Ungdomstävling Etapp 4Vänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 21/5Höglandsserien deltävling 4Eksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5Motionsorientering SkatåsIF Marin VästGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5Motions-OL - Borås 2 av 5 VT 2019 [Bredared]Bredareds IFVästergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5Västsvenska MTBO-CupenOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 3Göteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5Kinds VeterancupDalsjöfors GoIFVästergötlands Orienteringsförbund
närM
ons 22/5MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 2Ålems OKSmålands Orienteringsförbund
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/5POL KymbotallFalköpings AIK OK
Hjobygdens OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
tor 23/5Östra Kretsens Ungdomsserie, Hjobygdens OKHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
närM
tor 23/5veteran-ol i Södra VätterbygdenTenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
22/5
Visa rutter i Livelox
tor 23/5VeteranorienteringHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
närL
20/5
tor 23/5Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbM
22/5
Visa rutter i Livelox
tor 23/5UngdomsserienMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
närL
tor 23/5Samträning Gbg Syd-VästFrölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
22/5
tor 23/5GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närL
23/5*
tor 23/5MarkbygdsträningMarkbygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
närL
23/5*
tor 23/5Sommarcup Kungälvs OKOK AlehofGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
21/5*
tor 23/5TorsdagsträningOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
22/5
tor 23/5Tjustalliansens Ungdomsserien delttävling 3Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närL
22/5*
tor 23/5Herrmatch Västra kretsenIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
närL
21/5
fre 24/5BjörkstubbematchIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
närL
19/5
Visa rutter i Livelox
lör 25/5Hellidssprinten och Skaraborgsmästerskap, sprintTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
distS
23/5
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
lör 25/5Aboda-träningKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbL
23/5
lör 25/5JVM-tester, dag 1, medelMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
distM
22/5
Livebevakning
lör 25/5NässjösprintenNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natS
23/5*
Starttider
sön 26/5DM, sprint, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästS
23/5
sön 26/5DM, sprintstafett, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästSS
23/5
sön 26/5JVM-tester, dag 2, långMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
distL
22/5
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
sön 26/5LämmeltågetNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natSS
24/5*
Starttider
sön 26/5KM Sprint Landehof SjövallaSjövalla FKGöteborgs Orienteringsförbund
närS
22/5*
mån 27/5KärralundsskolanGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
mån 27/5LundenskolanGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
mån 27/5Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
tis 28/5Pol KlyftamoHjobygdens OK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
25/5
Visa rutter i Livelox
tis 28/5TorpaskolanGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
tis 28/5KålltorpsskolanGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
tis 28/5Tisdags-OL FjälletIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
tis 28/55-dagars på hemmaplan, etapp 4OK StigenSmålands Orienteringsförbund
närL
tis 28/5FK Finn NärtävlingFK FinnSmålands Orienteringsförbund
närL
26/5
tis 28/5Knas-OLOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbM
27/5
tis 28/5Ungdomens 5-Dagars Etapp 4Torsås OKSmålands Orienteringsförbund
närL
24/5
tis 28/5FOK:s Sprintcup Etapp 5Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närS
26/5*
ons 29/5Klubbmatch mellan Höglandets och Södra Vätterbygdens veteranerOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
närM
28/5
ons 29/5Motionsorientering SkatåsSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
ons 29/5Motions-OL - Borås 3 av 5 VT [Hestra]Hestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
närM
28/5
ons 29/5GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 4Göteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närS
26/5*
ons 29/5Vårcupsavslutningen i MullsjöMullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
närL
26/5
ons 29/5Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närL
24/5*
tor 30/5Georg Käcks MinneOK BävernSmålands Orienteringsförbund
klubbL
29/5*
tor 30/5Vårserien Etapp 4Göteborgs Orienteringsförbund
IK Uven
Göteborgs Orienteringsförbund
närL
23/5
tor 30/5Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4OK LöftanHallands Orienteringsförbund
närL
24/5
tor 30/5Höglandsserien AvslutningOK 64 Torpa
Sol Tranås
Östergötlands Orienteringsförbund
Smålands Orienteringsförbund
närS
24/5
tor 30/5Tjustmästerskap Dag 2019Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
närL
26/5
lör 1/6MarstrandsmedelnKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
26/5
lör 1/6MTBO, Svenska Cupen, #3, sprintTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
M
natS
26/5
sön 2/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
natS
30/5
sön 2/6MTBO, Svenska Cupen, #4, medelTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
M
natM
26/5
sön 2/6Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 3Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närL
31/5
mån 3/6Tjuststafetten 3 juniAnkarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närSM
30/5
tis 4/6DM, sprint, GöteborgFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
mästS
28/5
tis 4/6POL-JubberudHjobygdens OK
Tibro OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
1/6
tis 4/6Veteran-OL Södra VätterbygdenJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
närM
tis 4/6Tisdags-OL SimsjönIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
tis 4/65-dagars på hemmaplan, etapp 5OK StigenSmålands Orienteringsförbund
närM
tis 4/6Klubbmästerskap för Fjärås AIK, för OK Löftan och för IF RigorIF RigorHallands Orienteringsförbund
klubbL
31/5*
tis 4/6Höglandets SprintcupSol TranåsSmålands Orienteringsförbund
närS
2/6
tis 4/6Zontävling i HannabadMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
närM
2/6
tis 4/6Ungdomens 5-dagars Etapp 5Emmaboda Verda OKSmålands Orienteringsförbund
närL
28/5
tis 4/6FOK:s Sprintcup Etapp 6Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närS
2/6*
ons 5/6Veteran OL, Nässjö OKNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
närL
4/6
ons 5/6Motions-OL - Borås Med MTB [Kype]IK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
LM
närM
2/6
tor 6/6Vårserien Etapp 5Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
närL
2/6
tor 6/6HabosprintenOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
distS
2/6
lör 8/6KinnekullsprintenOK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natS
2/6
lör 8/6Skogskarlsfejd Småland-ÖstergötlandSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närL
2/6
sön 9/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natS
2/6
tis 11/6Tisdags-OL HäggumIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
tis 11/6Höglandets SprintcupEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närS
9/6
tis 11/6När-OL OK MarkOK MarkVästergötlands Orienteringsförbund
närL
tis 11/6FOK:s Sprintcup Etapp 7Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närS
9/6*
tis 11/6KlubbstafettenIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbSL
ons 12/6Veteran-OLOK FlundrehofVästergötlands Orienteringsförbund
närL
ons 12/6Motionsorientering Skatås IFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
närL
ons 12/6Motions-OL - Borås 5 av 5 VT [Storsjön]Rydboholms SKVästergötlands Orienteringsförbund
närM
11/6
tor 13/6POL ÄlgamossenHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
närL
10/6
tor 13/6Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbS
11/6
tor 13/6Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
tor 13/6Motionsorientering Sävedalens AIKSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närL

Annonser