Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

50 tävlingar hittades mellan 2019-05-09 och 2019-06-15 med följande urval: Smålands Orienteringsförbund, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 19tor 9/5Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/5
lör 11/5Skogsflickematch - Blekinge, Göteborg, Skåne, Halland, Västergötland och SmålandAlvesta SOK
Växjö AIS
Växjö OK
Smålands Orienteringsförbund
närM
Skogsflicksmatch, Blekinge, Göteborg, Skåne, Halland, Västergötland och SmålandEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
sön 12/5
v 20mån 13/5Motions OL 3Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 14/55-dagars på hemmaplan, etapp 2OK StigenSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Miniallians Södra ViVimmerby OKSmålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars 2019 SprintKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Höglandets Veteran-OLOK BävernSmålands Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering och Grand PrixVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 1Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närLResultat
tor 16/5GOK VetranOL HolmsjönGamleby OKSmålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Gamleby OK,Ungdomsserien del 2Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Nissadals Ungdomscup Etapp 2Bredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
Ungdomsserien sprintVimmerby OKSmålands Orienteringsförbund
närSResultat
Bottnaryd IF Vätterbygdens U-5 etapp 3 Bottnaryds IFSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 17/5
lör 18/5DM, sprint, SmålandOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, SmålandOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/5NjudungskavlenOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
närL
NjudungskavlenOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
närSMVisa rutter i LiveloxResultat
v 21mån 20/5Motions OL 4Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 21/5OL-alliansenMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 3OK StigenSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Ungdomens 5-dagars E3Nybro OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Höglandsserien deltävling 4Eksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 2Ålems OKSmålands Orienteringsförbund
M
distM
19/5
Visa rutter i LiveloxStarttider
tor 23/5veteran-ol i Södra VätterbygdenTenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
22/5
Visa rutter i Livelox
VeteranorienteringHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
närL
20/5
Tjustalliansens Ungdomsserien delttävling 3Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närL
22/5*
fre 24/5
lör 25/5Aboda-träningKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbL
23/5
NässjösprintenNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natS
23/5*
Starttider
sön 26/5LämmeltågetNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natSS
24/5*
v 22mån 27/5
tis 28/55-dagars på hemmaplan, etapp 4OK StigenSmålands Orienteringsförbund
närL
FK Finn NärtävlingFK FinnSmålands Orienteringsförbund
närL
26/5
Ungdomens 5-Dagars Etapp 4Torsås OKSmålands Orienteringsförbund
närL
24/5
ons 29/5Klubbmatch mellan Höglandets och Södra Vätterbygdens veteranerOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
närM
22/5
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närL
24/5*
tor 30/5Georg Käcks MinneOK BävernSmålands Orienteringsförbund
klubbL
29/5*
Höglandsserien AvslutningOK 64 Torpa
Sol Tranås
Östergötlands Orienteringsförbund
Smålands Orienteringsförbund
närS
24/5
Tjustmästerskap Dag 2019Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
närL
26/5
fre 31/5
lör 1/6
sön 2/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
natS
30/5
v 23mån 3/6Tjuststafetten 3 juniAnkarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närSM
30/5
tis 4/65-dagars på hemmaplan, etapp 5OK StigenSmålands Orienteringsförbund
närM
Höglandets SprintcupSol TranåsSmålands Orienteringsförbund
närS
2/6
Zontävling i HannabadMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
närM
2/6
Ungdomens 5-dagars Etapp 5Emmaboda Verda OKSmålands Orienteringsförbund
närL
28/5
ons 5/6Veteran OL, Nässjö OKNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
närL
4/6
tor 6/6HabosprintenOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
distS
2/6
fre 7/6
lör 8/6Skogskarlsfejd Småland-ÖstergötlandSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närL
2/6
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/6Höglandets SprintcupEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närS
9/6
ons 12/6
tor 13/6
fre 14/6
lör 15/6

Annonser