Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

30 tävlingar hittades mellan 2019-05-09 och 2019-06-15 med följande urval: Upplands Orienteringsförbund, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 19tor 9/5Roslagsveteranerna 9 majLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Knock-out dag UppsalaOK Linné
Svenska Orienteringsförbundet
Upplands Orienteringsförbund
närSResultat
fre 10/5
lör 11/5
sön 12/5
v 20mån 13/5
tis 14/5DM, sprint, UpplandOK EnenUpplands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Öppet Sprint KMOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
tor 16/5TorsdagsträningLänna IFUpplands Orienteringsförbund
klubbM
Motionsorientering i UpplandOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närL
fre 17/5
lör 18/5
sön 19/5
v 21mån 20/5Skogsflicksmatch mellan Uppland och StockholmLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
tis 21/5U-ringen 2019 etapp 1IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närLResultat
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 2Länna IFUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5Öppet KM medelOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närM
tor 23/5RoslagsveteranernaOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närL
22/5
Motionsorientering i UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närM
22/5
fre 24/5
lör 25/5Provlöpning O-Ringen Uppsala 2020IF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Upplands Orienteringsförbund
närM
22/5
sön 26/5
v 22mån 27/5
tis 28/5Roslagsveteranerna på ÅlandHäverödals SKUpplands Orienteringsförbund
närM
24/5
Lång KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbL
25/5
Motionsorientering IF ThorIF ThorUpplands Orienteringsförbund
närM
20/5
Till skogs med OK Roslagen + Motionsorientering för UpplandOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närL
26/5
U-ringen 2019 etapp 2IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närL
23/5
ons 29/5Öppet Lång KMOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närL
27/5
tor 30/5Klubbmästerskap Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
klubbM
26/5
fre 31/5
lör 1/6
sön 2/6SlottssprintenSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natS
26/5
Slottssprinten, 2-mannastafettSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natSS
26/5
v 23mån 3/6
tis 4/6Medel KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbM
1/6
MotionsorienteringRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närL
U-ringen 2019 etapp 3IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närM
30/5
ons 5/6
tor 6/6
fre 7/6
lör 8/6
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/6
ons 12/6KM sprint VÖOL, OKÖ och WOKVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbS
9/6
Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup 2019, Etapp 1Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närS
10/6
tor 13/6Sprint KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbS
8/6
fre 14/6
lör 15/6PreO, TempO-DM, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
mästT
10/6
PreO, UpplandshelgOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natP
10/6

Annonser