Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

230 tävlingar hittades mellan 2019-07-14 och 2019-08-20 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 28sön 14/7Hallands 3-dagars, etapp 3, långFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
F 4-stafettenFrösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
klubbSS
Motionsorientering RisböleSkellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Klubbmästerskap, LångSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 29mån 15/7Österlens 3-kvällars, kväll 1Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/7Österlens 3-kvällars, kväll 2Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Malmö Parkorientering, E4, LindeborgMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
närL
Sommarserien OppundaIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Höglands-OLForserums SOKSmålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering för allaAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
Sörklubbs #12Söderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
närMResultat
Fem-kvällars etapp 5OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
SkärgårdssprintenOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natSResultat
Sommar-OL 4Trosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Sommartouren 6Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLStarttider
Skärgårdssprinten, etapp 1OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natS
ons 17/7Österlens 3-kvällars, kväll 3Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skärgårdssprinten, etapp 2OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natS
Hiernemannen deltävling 2, SöljeOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
närL
tor 18/7Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
närL
Sommar-olUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbLResultat
Sommartävling JOKJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL 11Visby IF Gute SOKGotlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, Vittensten ÅmotforsÅmotfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
Sommarträning vegetationstippen ovanför HyttbroStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
Repristräning 7-manna 1976OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
SommarträningStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbL
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Skärmjakt #6OK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Kråkberg TriathlonIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
fre 19/7Idö openVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/7O-Ringen Kolmården, träningsraceO-Ringen
LM
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/7O-Ringen Kolmården, BagheerastafettenO-Ringen
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
Skogis Cup nr 8Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
v 30mån 22/7Test 5Skene Sim o ISVästergötlands Orienteringsförbund
närSM
21/7
O-Ringen Kolmården, etapp 1, långO-Ringen
natLVisa rutter i Livelox
O-Ringen Kolmården, MTBO, etapp 1O-Ringen
M
natMVisa rutter i Livelox
tis 23/7O-Ringen Kolmården, etapp 2, långO-Ringen
natLVisa rutter i Livelox
O-Ringen Kolmården, MTBO, etapp 2O-Ringen
M
natLVisa rutter i Livelox
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
LM
klubbL
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
närS
22/7*
ons 24/7O-Ringen Kolmården, MTBO, etapp 3O-Ringen
M
natMVisa rutter i Livelox
Träning 10-MILA 2021Hammarkinds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
23/7*
tor 25/7O-Ringen Kolmården, etapp 3, långO-Ringen
natLVisa rutter i Livelox
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbM
fre 26/7O-Ringen Kolmården, etapp 4, medelO-Ringen
natMVisa rutter i Livelox
O-Ringen Kolmården, MTBO, etapp 4O-Ringen
M
natLVisa rutter i Livelox
lör 27/7O-Ringen Kolmården, etapp 5, lång, jaktstartO-Ringen
natLVisa rutter i Livelox
O-Ringen Kolmården, MTBO, etapp 5O-Ringen
M
natLVisa rutter i Livelox
sön 28/7
v 31mån 29/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distM
24/7
tis 30/7OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distL
24/7
Dala Veteran-OL 2019Ludvika OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
9/7*
Poängtävling 10OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
SommarserienSkogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
närL
29/7
Visa rutter i Livelox
Höglands-OLAnnebergs GIFSmålands Orienteringsförbund
närM
31/12
Engelska milen OK JösseVärmlands Orienteringsförbund
klubbS
29/7
HSOK Sommarcup med MotionsorienteringHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
närS
28/7
Sörklubbs #13Segersta OKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbL
Sommartouren 7Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
28/7*
ons 31/7OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distL
30/7
Veckotur OIKOslättforspojkarnas IKGästriklands Orienteringsförbund
närL
Öppet KM, sprintOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
klubbS
28/7
Sommarserie 6Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
30/7*
tor 1/8Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
närL
Sommar-olUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
klubbP
31/7
Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbM
Veteran OL MullsjöMullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
närL
VOL 7 2019Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
31/7*
Motionsorientering, Boda KoppomOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbM
MotionsorienteringIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närM
22/7
fre 2/8Ungdomens 10milaHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natSLK
28/7
Visa rutter i Livelox
lör 3/8Markdubbeln, medelHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natM
28/7
Obygdshelgen, dag 1Obygdens OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natM
21/7
Bruksleden TMFagersta OKVästmanlands Orienteringsförbund
närU
Medeltidskampen, Gotland, etapp 1, medelGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natM
28/7
Medeltidskampen, Gotland, etapp 2, medelGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natM
28/7
sön 4/8Medeltidskampen, Gotland, etapp 3, långGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natL
28/7
Markdubbeln, långHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natL
28/7
Obygdshelgen, dag 2Obygdens OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natL
21/7
v 32mån 5/8NOF-träning 4Norrbottens Orienteringsförbund
Vittjärvs IK
Norrbottens Orienteringsförbund
närM
4/8*
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
tis 6/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 1, medelKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
distM
30/7
Motionsorientering CityOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
närS
Veteran-OL i NorbergNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
5/8
Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 1, sprintGästriklands OrienteringsförbundGästriklands Orienteringsförbund
distS
29/7
SPF/PRO SprintSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbS
3/8
Poängtävling 11OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
Tisdags-OLIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
XIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Gävletrampen MTBOGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
M
närM
4/8
MotionsorienteringOK KullingshofVästergötlands Orienteringsförbund
närM
5/8
Höglands-OLSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närL
6/8*
Sörklubbs #14Alfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
HSOK Sommarcup med MotionsorienteringHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
närS
KorpbudkavlenFK BokenSkånes Orienteringsförbund
närSM
SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
distS
1/8
ons 7/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 2, stafettKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
distSM
30/7
Höglandets Veteran-OLSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närL
Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 2, långGästriklands OrienteringsförbundGästriklands Orienteringsförbund
distL
29/7
SPF/PRO FoRM, medelSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbM
4/8
Motionsorientering SkatåsSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering 3, Abbortjärn skytteplatsSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
närM
4/8
Öppet KM Sala OKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbM
Skellefteå OK, sprintSkellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
distS
2/8
tor 8/8Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
närL
POL KlagstorpHjobygdens OK
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
5/8
Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
Sommar-olUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbL
7/8
Veteran-OLKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
närM
5/8
Veteran-OL tävling 10OK Järnbärarna
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
5/8
Veteran-OLOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
närM
VOL 8Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
8/8*
StjärnorpsmedelnStjärnorps SKÖstergötlands Orienteringsförbund
distM
1/8
MOL 12Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närM
SommarträningStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbL
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbL
MotionsorienteringIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närM
29/7
Motionsorientering, Tallmon Ch-berg, EidskogOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
SkärmjaktenÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
närL
Borlänge SommarSprintStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närS
5/8
fre 9/8NM, sprint, Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästS
4/8
Götalandsmästerskapen, sprintHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästS
4/8
lör 10/8AskersundsmedelnAskersunds OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
4/8
NM, lång, Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästL
4/8
Tuna Ting, dag 1, medelStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
4/8
Gränsjakten i Strömstad, etapp 1Idefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
4/8
Götalandsmästerskapen, publiktävling, långHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natL
4/8
Götalandsmästerskapen, långHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästL
4/8
Sprintbytet i Eslöv Eslövs FKSkånes Orienteringsförbund
närS
7/8*
sön 11/8Gränsjakten i Strömstad, etapp 2Idefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
4/8
NM, medel, Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästM
4/8
Tuna Ting, dag 2, långStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
4/8
Götalandsmästerskapen, stafettHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSL
4/8
Götalandsmästerskapen, publiktävling, medelHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natM
4/8
LindebygdsträffenLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
4/8
Öppet SalaortsmästerskapOK TriangelnUpplands Orienteringsförbund
närM
4/8
v 33mån 12/8Värmlandsserien MTBO 6Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
M
närM
11/8*
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
Sommarsimrishamn Etapp 3Simrishamns OKSkånes Orienteringsförbund
närS
10/8
Rånäs/Rimbo Sprintcup del 4Rimbo SOKUpplands Orienteringsförbund
närS
9/8
VOK Motions-OL 9 (Vännäsby)Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
9/8
tis 13/8MTBO, Ockelbo OKOckelbo OKGästriklands Orienteringsförbund
M
distL
8/8
NOK-Träning NAIS OKNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
TorvaldsblotetSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närM
Veteran-OL SMOLSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
Dala Veteran olIFK Hedemora OK
Långshyttans AIK OK
Dalarnas Orienteringsförbund
närM
Poängtävling 12OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
Höstspringet EskilstunaOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
närM
Tisdags-OL BoskogenIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
13/8*
Träningsorientering RismålaNybro OKSmålands Orienteringsförbund
närM
11/8
Västsvenska MTBO-CupenTrollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
M
distM
12/8
ÖOK:s dagserie 1Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närL
Krets Motions-OL KedjeåsenOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närL
Medel-OL (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närM
10/8
Höglands-OLSol TranåsSmålands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering i UpplandRasbo IKUpplands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering SmådalOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
närL
Norrcupen 190813Hudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
närL
11/8
Sörklubbs #15Rehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
Varbergsmästerskap medel + NärtävlingOK LöftanHallands Orienteringsförbund
närM
9/8
HSOK Sommarcup med MotionsorienteringHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
närM
ons 14/8MTBO-cupen 4 GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
M
närL
MotionsorienteringAlvesta SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
Dalaserien MTBO #5, KM OK Kåre och Domnarvets GoIFDomnarvets GOIF
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
M
distM
11/8
MTBO Kalmarsundscupen etapp 3SOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
M
närM
11/8
Motionsorientering 4, Vindeln - ÅnäsetSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
närM
11/8
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närL
9/8
UngdomsserienBoxholm-Mjölby OLÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
11/8
Fjällfemman MörsilÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
MotionsorienteringOK FryksdalenVärmlands Orienteringsförbund
närL
tor 15/8Lekplats-olLunds OKSkånes Orienteringsförbund
närL
11/8
LundsOK_WOCLunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
12/8
Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
närL
POL FrämmestadFrämmestads IK
Hjobygdens OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
13/8
Provlöpning O-ringen Uppsala 2020IF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Upplands Orienteringsförbund
närM
11/8
Sommar-olUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbS
14/8
Veteran-OL tävling 11OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
12/8
VOL 9VK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund
närL
Veteran-OLNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
närL
14/8
Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närM
HälsingeveteranernaLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
Motions-OL13Visby IF Gute SOKGotlands Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholms Orienteringsförbund
närL
14/8
Motionsorientering, Byskogen ÅmotforsÅmotfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering SkattkärrOK Tyr
Skattkärrs SOK
Värmlands Orienteringsförbund
närL
12/8
Sommarserie 7Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
SommarträningStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbL
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbM
MotionsorienteringIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närM
5/8
SkärmjaktenStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
klubbL
fre 16/8Sommarserien de Luxe 2019, dag 1Kamrat och IF KIFStockholms Orienteringsförbund
närL
15/8
lör 17/8Bad-KMSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
klubbL
13/8
HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Smålands Orienteringsförbund
distL
11/8
Malmiafejden GrängesbergOK MalmiaDalarnas Orienteringsförbund
distM
Medel-KMSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
klubbM
13/8
OL-skytte, klassisk distans, SM, Svenska Cupen #5, World Cup #13Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
Y
mästL
9/8
Sandvikens öppna kommunmästerskapOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
distL
Umeå OK, dag 1, medelUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natM
5/8
Sommarserien de Luxe 2019, dag 2Kamrat och IF KIFStockholms Orienteringsförbund
närL
16/8
Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natM
11/8
Golden Weekend, dag 1, medelKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
natM
11/8
Älgotscup Deltävling 3 SÖ kretsenSimrishamns OKSkånes Orienteringsförbund
närM
DM, lång, NorrbottenVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
mästL
13/8
MTBO, Svenska Cupen, #5, sprintTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
M
natS
11/8
sön 18/8Jönköpings OKJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
distM
12/8
KlåverödsmedelnOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
natM
11/8
MockfjärdsflåsetGagnefs OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
OL-skytte, sprint, SM, Svenska Cupen #6, World Cup #14Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
Y
mästS
9/8
SlättemedelnOK SkogsstjärnanVästergötlands Orienteringsförbund
distM
11/8
TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
11/8
Umeå OK, dag 2, långUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natL
11/8
DM, stafett, NorrbottenVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
mästSM
13/8
Långhundradubbeln, långLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natL
11/8
MTBO, Svenska Cupen, #6, medelTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
M
natM
11/8
Golden Weekend, dag 2, medelKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
natM
11/8
DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasserVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
distM
13/8
Skogis Cup nr 9Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närL
v 34mån 19/8Motions OL 5Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närL
7/7
KM medeldistans OKÖ, VÖOL och WOKOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
klubbM
12/8
KM medeldistans för Järfälla OKEnebybergs IF
Järfälla OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbM
12/8
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
VOK Motions-OL 10 (Vännäs)Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
16/8
tis 20/8Höglandets teknikträingEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
VeterantävlingÅkers IFSödermanlands Orienteringsförbund
närM
19/8
Dala-VeteranolGagnefs OKDalarnas Orienteringsförbund
närM
Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
20/8*
ÖOK:s dagserie 2Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närL
Medel-OL (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närM
17/8
Motions-OL VillingsbergOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närL
7-klubbsÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
närM
19/8
Motionsorientering IngestrandOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
närL
Sörklubbs #16Söderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
TräningstävlingLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närL
17/8
VM-lång + NärtävlingOK NackheHallands Orienteringsförbund
närL
18/8*
Värmlandsserien etapp #7/8OK TyrVärmlands Orienteringsförbund
M
närM
17/8
Motionsorientering ArlandaLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
närM
18/8

Annonser