Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

198 tävlingar hittades mellan 2019-06-01 och 2019-06-23.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 22lör 1/6SM, sprint, individuell, finalForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästS
26/5
DM, sprint, Jämtland-HärjedalenÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natS
26/5
OL-skytte, klassisk distans, Svenska Cupen #2, World Cup #6Göteborg-Majorna OK
IF Marin Väst
Göteborgs Orienteringsförbund
Y
intL
29/5*
Skogslöparnas nordiskaSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natL
26/5
SM, sprint, publiktävlingForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
natS
26/5
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
närM
30/5
BMOL Lång KMLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
26/5*
MarstrandsmedelnKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
26/5
Visa rutter i Livelox
PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Stångenäs AIS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natP
24/5
LOK Lång KMLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
30/5
Bodens Bandyklubb OS, långBodens Bandyklubb OSNorrbottens Orienteringsförbund
natL
26/5
MTBO, Svenska Cupen, #3, sprintTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
M
natS
26/5
sön 2/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
natS
30/5
KlubbmästerskapSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
klubbL
27/5
OL-skytte, stafettGöteborg-Majorna OK
IF Marin Väst
Göteborgs Orienteringsförbund
Y
intSL
29/5*
SlottssprintenSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natS
26/5
Slottssprinten, 2-mannastafettSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natSS
26/5
SM, sprint, publiktävling, stafettForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
distSS
26/5
Bodens Bandyklubb OS, medelBodens Bandyklubb OSNorrbottens Orienteringsförbund
natM
26/5
Dag KMLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbL
28/5
MTBO, Svenska Cupen, #4, medelTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
M
natM
26/5
PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Uddevalla OK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natP
26/5
BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
natM
26/5
Dag-KM Snättringe SKSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
31/5
KM Dalarnas skogskarlsklubbLeksands OKDalarnas Orienteringsförbund
närM
30/5
SM, sprint, stafettForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästSS
26/5
Inofficiell DM stafett och öppna klasserOK StorsjönJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närSM
28/5
Motionsorientering, UrsvikenSkellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 3Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närL
31/5
v 23mån 3/6Sprint-KMBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
1/6
KartoHoj etapp 4Rehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
M
närM
Motionsorientering RudanHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
LM
närM
Tjuststafetten 3 juniAnkarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närSM
30/5
VOK Motions-OL 4 (Stennäs)Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
Avesta OK:s 3-dagars, etapp 1Avesta OKDalarnas Orienteringsförbund
närM
31/5
Solna OK Sprint-KMSolna OKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
1/6*
tis 4/6Brödkavlen !Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbLM
2/6*
DM, sprint, MedelpadVK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund
mästS
28/5
DM, sprint, GöteborgFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
mästS
28/5
POL-JubberudHjobygdens OK
Tibro OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
1/6
Veteran-OL Södra VätterbygdenJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
närM
Veteranträff i AlnarpsparkenMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
Dala Veteran-orienteringHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
1/6
Medel KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbM
1/6
Tisdags-OL SimsjönIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
5-dagars på hemmaplan, etapp 5OK StigenSmålands Orienteringsförbund
närM
OL-NV KlubbmästerskapFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
2/6
Motions-OL BaggängenOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering JakobsbergsskogenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
1/6
Lilla 5-dagars 2019 Etapp 1OK KontinentSkånes Orienteringsförbund
närL
Skogsfemman 3OK StorsjönJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
3/6*
Allemansluffen, LittersboÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närM
Fyrklöver, SprintGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
närS
2/6
KM-långdistansJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
klubbL
2/6
Motionsorientering TasebodaOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
LM
närL
3/6*
Norrcupen 190604Hudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
2/6
Träningstävling 4/6Lindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närL
3/6
Våravslutning "Götes minne"Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbSS
2/6*
Våravslutning "Götes minne"Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
2/6*
7-klubbs Örnligan 2Örnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
LM
närM
1/6
Klubbmästerskap för Fjärås AIK, för OK Löftan och för IF RigorIF RigorHallands Orienteringsförbund
klubbL
31/5*
VPT 5, finalKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
distS
29/5
Höglandets SprintcupSol TranåsSmålands Orienteringsförbund
närS
2/6
MotionsorienteringRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närL
Zontävling i HannabadMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
närM
2/6
Klubbmästerskap Hellas OrienteringHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
klubbM
2/6
Ungdomens 5-dagars Etapp 5Emmaboda Verda OKSmålands Orienteringsförbund
närL
28/5
Eskilstuna Sprint CUP #5OK TorSödermanlands Orienteringsförbund
närS
1/6
FOK:s Sprintcup Etapp 6Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närS
2/6*
U-ringen 2019 etapp 3IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närM
30/5
Jukolarodeo 2019Attunda OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
31/5
SiljansserienHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
1/6
ons 5/6Avesta OK:s 3-dagars, etapp 2Avesta OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
31/5
VeteranträningSvanesunds GIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närM
Sprinthelgen, etapp 1, sprintOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natS
30/5
AOK VeteranAnkarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närL
23/5*
Veteran OL, Nässjö OKNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
närL
4/6
Motions-OL - Borås Med MTB [Kype]IK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
LM
närM
2/6
Motionsorientering 1, HjukenSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
närM
2/6
tor 6/6Sprinthelgen, etapp 2, sprintOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natS
30/5
Sprinthelgen, etapp 3, sprintOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natS
30/5
Centrum Team SprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
distSS
30/5
DM, sprint, VärmlandOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
mästS
30/5
SM, ultralångAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästU
30/5
Ösaträffen, dag 1, långAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natL
26/5
Klubbmästerskap FKG 6 juni 2019FK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
klubbL
2/6
Nationaldagsmedeln med MTBO i BodenI 19 IFNorrbottens Orienteringsförbund
LM
distM
31/5
Motionsorientering - GörvälnJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närL
4/6
Vårserien Etapp 5Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
närL
2/6
HabosprintenOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
distS
2/6
Tjogetträning OL-NV genom HSOKHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbM
2/6
SprintstafettOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
närSS
30/5
Fjällfemman OttsjöÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
Borlänge SommarSprintStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närS
2/6
fre 7/6Veteran-SM med Ösaträffen, dag 2, sprintAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästS
26/5
Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natM
26/5
Västerbottens 3 Dagars 7-9 Juni 2019. Lövånger/Bjuröklubb, etapp 1Långvikens OK
Skellefteå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
natS
1/6
lör 8/6Västerbottens 3 Dagars 7-9 Juni 2019. Lövånger/Bjuröklubb, etapp 2Långvikens OK
Skellefteå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
natL
1/6
Kinnekullsprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natS
2/6
Kinnekullsprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natS
2/6
Veteran-SM med Ösaträffen, dag 3, långAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästL
26/5
Skogskarlsfejd Småland-ÖstergötlandSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närL
2/6
sön 9/6Västerbottens 3 Dagars 7-9 Juni 2019. Lövånger/Bjuröklubb, etapp 3Långvikens OK
Skellefteå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
natM
1/6
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natS
2/6
Veteran-SM med Ösaträffen, dag 4, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästM
26/5
YOK Cross Town RunYstads OKSkånes Orienteringsförbund
närLS
7/6*
MTBO, Blekingecupen #3Karlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
M
närL
6/6
v 24mån 10/6Avesta OK:s 3-dagars, etapp 3Avesta OKDalarnas Orienteringsförbund
närS
31/5
KartoHoj 5 finalRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
M
närM
VOK Motions-OL 5 (Starberget)Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
tis 11/65-dagars på hemmaplan och MiPiVOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
LY
närL
9/6
Skogsfemman 4Fältjägarnas IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
Dala Veteran OLLeksands OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
Tisdags-OL HäggumIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Lilla 5-dagars 2019 Etapp 3Rävetofta OKSkånes Orienteringsförbund
närL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
Krets Motions-OL StafettOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närSM
Allemansluffen, BygdegårdenÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närM
LådkavlenSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närM
8/6
Motionsorientering RackstadOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
närL
Orienteringsskytte (Biathlonorienteering)Almby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
Y
klubbM
10/6
Sprint-KMLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbS
6/6
Höglandets SprintcupEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närS
9/6
När-OL OK MarkOK MarkVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Teknikträning UmeåIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
klubbL
9/6
Sommartouren 1Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
9/6*
Eskilstuna Sprint CUP #6Strängnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
närS
9/6
FOK:s Sprintcup Etapp 7Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närS
9/6*
KlubbstafettenIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbSL
Sprint-KMCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
6/6
ons 12/6Breddkavlen, HälsinglandsEdsbyns OKHälsinglands Orienteringsförbund
närSM
KM sprint VÖOL, OKÖ och WOKVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbS
9/6
Veteran-OLOK FlundrehofVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering Skatås IFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
närL
Motions-OL - Borås 5 av 5 VT [Storsjön]Rydboholms SKVästergötlands Orienteringsförbund
närM
11/6
Fjällfemman FröåÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering 2, BubergetSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
närM
9/6
VeteranmatchOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närL
10/6
Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup 2019, Etapp 1Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närS
10/6
tor 13/6Motionsorientering TuggeliteOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
POL ÄlgamossenHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
närL
10/6
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbS
11/6
Sprint KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbS
8/6
Veteran-OLMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
VOL 4Kovlands IFMedelpads Orienteringsförbund
närM
11/6
Hälsingeveteranerna etapp 2Söderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
13/6*
MOL9Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
närL
11/6
Visa rutter i Livelox
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholms Orienteringsförbund
närL
12/6
Lilla 5-dagars 2019 Etapp 4Lunds OKSkånes Orienteringsförbund
närL
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Motionsorientering, Tälle TömteOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering Sävedalens AIKSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
Spättaloppet 2019Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
11/6
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbL
fre 14/6Tre skåningar och en dansk, etapp 1Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natS
7/6
lör 15/6Tre skåningar och en dansk, etapp 2Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natM
7/6
Tre skåningar och en dansk, etapp 3Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natS
7/6
IFK Hedemora OK, sprintIFK Hedemora OKDalarnas Orienteringsförbund
natS
9/6
PreO, TempO-DM, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
mästT
10/6
Trimtex Cup #3OK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
närM
9/6
DM, ultralång, Jämtland-Härjedalen + MagnumloppetÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästU
9/6
Juni-OL-distansenTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
9/6*
PreO, UpplandshelgOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natP
10/6
sön 16/6Tre skåningar och en dansk, etapp 4Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natS
7/6
O-Camp 2019 - Anmälan Västergötlands OrienteringsförbundVästergötlands Orienteringsförbund
närL
10/5
PreO, UpplandshelgBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natP
Skogis Cup nr 5Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närL
Skogskarlarnas Länskamp Dalarna - VästmanlandDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närL
12/6
Skogsflickornas Triangelmatch i UpplandIF ThorUpplands Orienteringsförbund
närM
12/6
KOK:s Sommarquattro, etapp 1Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
14/6
KOK:s Sommarquattro, etapp 2Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närS
14/6
VindelnträffSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
närM
13/6
Visa rutter i Livelox
v 25mån 17/6AOK 3-dagars dag 1 SprintArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närS
Östgötaserien i MTBO, #2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
M
distL
16/6
VOK Motions-OL 6 (Överboda)Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
tis 18/6Brödkampen med DM, ultralång, Gästrikland+HälsinglandHälsinglands Orienteringsförbund
Ockelbo OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästU
10/6
POL-BlåsjönHjobygdens OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
15/6
Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närM
Dala Veteran OLOK MalmiaDalarnas Orienteringsförbund
närL
AOK 3-dagars dag 2Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
Tisdags-OL BillingenIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Lilla 5 dagars etapp 5OK SilvaSkånes Orienteringsförbund
närL
Närmixen 2019Lesjöfors SKVärmlands Orienteringsförbund
närM
10/6
7-KlubbsOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närL
17/6*
Allemansluffen, AlderhultenÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närM
KOK:s Sommarquattro, etapp 3Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
16/6
Minitjoget i SätilaOK RävenVästergötlands Orienteringsförbund
närSS
15/6
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
närM
16/6
Motionsorientering Söder IgeltjärnOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
17/6*
Sprint KM på KullenOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbS
14/6
VarbergsMästerskap sprintFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
närS
Sommartouren 2Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
16/6*
Melkers MinneSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natSM
11/6
ons 19/6DM, medel, MedelpadSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
mästM
12/6
AOK 3-dagars dag 3Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
MTBO-cupen 3 GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
M
närL
Motionsorientering Skatås IFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
närL
FjällfemmanÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
KOK:s Sommarquattro, etapp 4Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
17/6
Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup 2019, Etapp 2Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närS
17/6
tor 20/6Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
närL
VOL-5Timrå SOKMedelpads Orienteringsförbund
närM
18/6
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbM
Motionsorientering, Morokulien,EidskogOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6Idrefjällveckan Fjäll-OIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
distL
14/6

Annonser