Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

50 tävlingar hittades mellan 2019-06-01 och 2019-06-30 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 22lör 1/6SM, sprint, individuell, finalForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästS
21/5
Bodens Bandyklubb OS, långBodens Bandyklubb OSNorrbottens Orienteringsförbund
natL
BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
natM
DM, sprint, Jämtland-HärjedalenÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natS
29/5
MTBO, Svenska Cupen, #3, sprintTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
M
natS
PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Stångenäs AIS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natP
SM, sprint, publiktävlingForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
natS
sön 2/6Bodens Bandyklubb OS, medelBodens Bandyklubb OSNorrbottens Orienteringsförbund
natM
High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
natS
MTBO, Svenska Cupen, #4, medelTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
M
natM
PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Uddevalla OK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natP
Skogslöparnas nordiskaSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natL
26/5
SlottssprintenSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natS
Slottssprinten, 2-mannastafettSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natSS
SM, sprint, publiktävling, stafettForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
distSS
SM, sprint, stafettForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästSS
21/5
v 23mån 3/6
tis 4/6DM, sprint, MedelpadVK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund
mästS
DM, sprint, GöteborgFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
mästS
ons 5/6Sprinthelgen, etapp 1, sprintOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natS
tor 6/6Sprinthelgen, etapp 2, sprintOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natS
Sprinthelgen, etapp 3, sprintOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natS
Centrum Team SprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
distSS
DM, sprint, VärmlandOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
mästS
HabosprintenOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
distS
2/6
SM, ultralångAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästU
Ösaträffen, dag 1, långAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natL
Nationaldagsmedeln med MTBO i BodenI 19 IFNorrbottens Orienteringsförbund
LM
distM
fre 7/6Veteran-SM med Ösaträffen, dag 2, sprintAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästS
Västerbottens 3-dagars, etapp 1, sprint, LövångerLångvikens OK
Skellefteå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
natS
Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natM
lör 8/6Kinnekullsprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natS
2/6
Kinnekullsprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natS
2/6
Veteran-SM med Ösaträffen, dag 3, långAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästL
Västerbottens 3-dagars, etapp 2, lång, BjuröklubbLångvikens OK
Skellefteå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
natL
sön 9/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natS
Veteran-SM med Ösaträffen, dag 4, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästM
Västerbottens 3-dagars, etapp 3, medel, BjuröklubbLångvikens OK
Skellefteå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
natM
v 24mån 10/6
tis 11/6
ons 12/6
tor 13/6
fre 14/6Tre skåningar och en dansk, etapp 1Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natS
7/6
lör 15/6Tre skåningar och en dansk, etapp 2Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natM
7/6
Tre skåningar och en dansk, etapp 3Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natS
7/6
DM, ultralång, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästU
IFK Hedemora OK, sprintIFK Hedemora OKDalarnas Orienteringsförbund
natS
PreO, TempO-DM, UpplandUpplands OrienteringsförbundUpplands Orienteringsförbund
P
mästT
PreO, UpplandshelgBjörklinge SOK
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
P
natP
sön 16/6Tre skåningar och en dansk, etapp 4Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natS
7/6
PreO, UpplandshelgBjörklinge SOK
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
P
natP
v 25mån 17/6
tis 18/6Brödkampen med DM, ultralång, Gästrikland+HälsinglandHälsinglands Orienteringsförbund
Ockelbo OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästU
10/6
Melkers MinneSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natSM
ons 19/6DM, medel, MedelpadSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
mästM
tor 20/6
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6Idrefjällveckan Fjäll-OIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
distL
14/6
v 26mån 24/6IdrefjällprintenIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natS
14/6
tis 25/6Idrefjällens 3-dagars, etapp 1, långIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
14/6
ons 26/6Idrefjällens 3-dagars, etapp 2, medelIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
14/6
tor 27/6Idrefjällens 3-dagars, etapp 3, långIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
14/6
fre 28/63+3 i Sälen, etapp 1, medelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natM
16/6
lör 29/63+3 i Sälen, etapp 2, långMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natL
16/6
Havs-OL, dag 1, medelStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
natM
23/6
sön 30/63+3 i Sälen, etapp 3, medelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natM
16/6
DM, medel, ÅngermanlandSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
mästM
23/6
Havs-OL, dag 2, långStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
natL
23/6

Annonser