Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

52 tävlingar hittades mellan 2019-06-05 och 2019-07-11 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 23ons 5/6Sprinthelgen, etapp 1, sprintOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/6Sprinthelgen, etapp 2, sprintOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprinthelgen, etapp 3, sprintOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Centrum Team SprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VärmlandOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, ultralångAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
Ösaträffen, dag 1, långAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Nationaldagsmedeln med MTBO i BodenI 19 IFNorrbottens Orienteringsförbund
LM
distMResultat
HabosprintenOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 7/6Veteran-SM med Ösaträffen, dag 2, sprintAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Västerbottens 3 Dagars 7-9 Juni 2019. Lövånger/Bjuröklubb, etapp 1Långvikens OK
Skellefteå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/6Västerbottens 3 Dagars 7-9 Juni 2019. Lövånger/Bjuröklubb, etapp 2Långvikens OK
Skellefteå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Kinnekullsprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Kinnekullsprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM med Ösaträffen, dag 3, långAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/6Västerbottens 3 Dagars 7-9 Juni 2019. Lövånger/Bjuröklubb, etapp 3Långvikens OK
Skellefteå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM med Ösaträffen, dag 4, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 24mån 10/6
tis 11/6
ons 12/6
tor 13/6
fre 14/6Tre skåningar och en dansk, etapp 1Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/6Tre skåningar och en dansk, etapp 2Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 3Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
IFK Hedemora OK, sprintIFK Hedemora OKDalarnas Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, TempO-DM, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
mästT
DM, ultralång, Jämtland-Härjedalen + MagnumloppetÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, UpplandshelgOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natP
sön 16/6Tre skåningar och en dansk, etapp 4Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
PreO, UpplandshelgBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natP
15/6
v 25mån 17/6Östgötaserien i MTBO, #2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
M
distL
16/6
Visa rutter i Livelox
tis 18/6Brödkampen med DM, ultralång, Gästrikland+HälsinglandHälsinglands Orienteringsförbund
Ockelbo OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästU
16/6*
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
Melkers MinneSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natSM
16/6
ons 19/6DM, medel, MedelpadSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
mästM
17/6
Starttider
tor 20/6
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6Idrefjällveckan Fjäll-OIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
distL
16/6
Livebevakning
v 26mån 24/6IdrefjällsprintenIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natS
16/6
tis 25/6Idrefjällens 3-dagars, etapp 1, långIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
16/6
ons 26/6Idrefjällens 3-dagars, etapp 2, medelIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
16/6
tor 27/6Idrefjällens 3-dagars, etapp 3, långIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
16/6
fre 28/63+3 i Sälen, etapp 1, medelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natM
16/6
Visa rutter i Livelox
lör 29/63+3 i Sälen, etapp 2, långMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natL
16/6
Visa rutter i Livelox
Havs-OL, dag 1, medelStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
natM
23/6
RenlunkenOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
distM
23/6
Visa rutter i Livelox
sön 30/63+3 i Sälen, etapp 3, medelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natM
16/6
Visa rutter i Livelox
DM, medel, ÅngermanlandSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
mästM
23/6
Kalvdansen, individuella öppna klasserOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
distM
27/6
Havs-OL, dag 2, långStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
natL
23/6
KalvdansenOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
distSM
17/6
v 27mån 1/7Trekvällars, etapp 1OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distL
24/6
tis 2/7Trekvällars, etapp 2OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distM
24/6
Tjust 2-dagars, dag 1Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
natL
25/6
ons 3/7Trekvällars, etapp 3OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distL
24/6
PreO, Dag-DM UpplandLänna IFUpplands Orienteringsförbund
P
mästL
30/6
Tjust 2-dagars, dag 2Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
natL
25/6
tor 4/7
fre 5/7OL-skytte, sprint, Svenska Cupen #3, World Cup #7OK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
Y
intS
30/6*
Vålådalens 3-dagars, etapp 1, sprintFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natS
1/7
Eskilstuna Weekend , etapp 1, medelÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
natM
30/6
lör 6/7Eskilstuna Weekend , etapp 2, långÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
natL
30/6
OL-skytte, masstart, SM, Svenska Cupen #4, World Cup #8OK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
Y
mästL
30/6
Vålådalens 3-dagars, etapp 2, medelFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natM
1/7
Gotlands 2-dagars, etapp 1, medelSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
natM
30/6
Morokulien 2-dagars, etapp 1OK Jösse
Åmotfors OK
Värmlands Orienteringsförbund
natM
30/6
Vittjärvs 2-dagars, etapp 1, långVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
natL
30/6
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
24/6
sön 7/7Eskilstuna Weekend , etapp 3, långÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
natL
30/6
Gotlands 2-dagars, etapp 2, långSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
natL
30/6
Morokulien 2-dagars, etapp 2OK Jösse
Åmotfors OK
Värmlands Orienteringsförbund
natM
30/6
Vittjärvs 2-dagars, etapp 2, medelVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
natM
30/6
OL-skytte, stafett, SMOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
Y
mästSL
30/6*
Vålådalens 3-dagars, etapp 3, långFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natL
1/7
v 28mån 8/7
tis 9/7Gotland 3-dagars, etapp 1, medelVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
natM
2/7
MastloppetHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distL
ons 10/7Gotland 3-dagars, etapp 2, medelVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
natM
2/7
Bad-OL i HallandOskarströms OKHallands Orienteringsförbund
distM
8/7
tor 11/7Gotland 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
natL
2/7

Annonser