Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

305 tävlingar hittades mellan 2019-06-06 och 2019-07-12 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 23tor 6/6Sprinthelgen, etapp 2, sprintOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprinthelgen, etapp 3, sprintOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
VeteranträningSvanesunds GIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMResultat
Centrum Team SprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VärmlandOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, ultralångAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
Ösaträffen, dag 1, långAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Hagaby Dag-KMHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMResultat
Klubbmästerskap FKG 6 juni 2019FK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Nationaldagsmedeln med MTBO i BodenI 19 IFNorrbottens Orienteringsförbund
LM
distMResultat
Motionsorientering - GörvälnJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien Etapp 5Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
HabosprintenOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Nationaldags-OLNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Orienteringens dagSärna SKDalarnas Orienteringsförbund
närM
Tjogetträning OL-NV genom HSOKHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i Livelox
SprintstafettOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
närSSVisa rutter i LiveloxResultat
Fjällfemman OttsjöÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Lilla 5-dagars, SV Kretsen Skåne, E2Malmö OKSkånes Orienteringsförbund
närL
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Borlänge SommarSprint (nytt datum 8/8)Stora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närS
fre 7/6Veteran-SM med Ösaträffen, dag 2, sprintAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Västerbottens 3 Dagars 7-9 Juni 2019. Lövånger/Bjuröklubb, etapp 1Långvikens OK
Skellefteå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/6Västerbottens 3 Dagars 7-9 Juni 2019. Lövånger/Bjuröklubb, etapp 2Långvikens OK
Skellefteå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Kinnekullsprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Kinnekullsprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM med Ösaträffen, dag 3, långAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Skogskarlsfejd Småland-ÖstergötlandEksjö SOK
SOK Aneby
Smålands Orienteringsförbund
närLResultat
sön 9/6Västerbottens 3 Dagars 7-9 Juni 2019. Lövånger/Bjuröklubb, etapp 3Långvikens OK
Skellefteå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM med Ösaträffen, dag 4, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
YOK Cross Town RunYstads OKSkånes Orienteringsförbund
närLS
MTBO, Blekingecupen #3Karlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
M
närLResultat
v 24mån 10/6Avesta OK:s 3-dagars, etapp 3Avesta OKDalarnas Orienteringsförbund
närSResultat
Daglediga 22Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
närL
KartoHoj 5 finalRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
M
närM
UngdomsträningSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Dag-KMTumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
KonsultkampenJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandsserien MTBO 4Skattkärrs SOKVärmlands Orienteringsförbund
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VOK Motions-OL 5 (Starberget)Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 11/65-dagars på hemmaplan och MiPiVOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
LY
närLResultat
Pokaljakt KedjeåsenDegerfors OK
Kristinehamns OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
närMResultat
Skogsfemman 4Fältjägarnas IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närMResultat
Tisdags-OL HäggumIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Dala Veteran OLLeksands OKDalarnas Orienteringsförbund
närLResultat
Motionsorientering för allaAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
närM
Lilla 5-dagars 2019 Etapp 3Rävetofta OKSkånes Orienteringsförbund
närL
OK Älme närtävlingOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
Pokaljakten #3Kils OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
Träningstävling 11/6Lindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Krets Motions-OL StafettOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närSMResultat
Allemansluffen, BygdegårdenÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närM
LådkavlenSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbMResultat
Motionsorientering RackstadOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
Norrcup 190611Forsa OKHälsinglands Orienteringsförbund
närMResultat
OL-skytte, sprintAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
Y
klubbSResultat
Sprintstafett VänersborgVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
närSS
Tisdagsträning - SprintstafettOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbSSResultat
Motionsorientering och Sprintcup 5, NordanåSkellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närSVisa rutter i Livelox
Jukolaträning KällslättenOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
närL
Höglandets SprintcupEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
7-klubbs SkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
LM
närLVisa rutter i LiveloxResultat
När-OL OK MarkOK MarkVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Alla mot Alla E1Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbL
Teknikträning UmeåIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
Sommartouren 1Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLStarttider
Eskilstuna Sprint CUP #6Strängnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Extravaganza - AvslutningUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbS
FOK:s Sprintcup Etapp 7Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
KlubbstafettIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbSLResultat
Sävedalens AIK, KM 2019Sävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint-KMCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
klubbSResultat
ons 12/6Breddkavlen, HälsinglandsEdsbyns OKHälsinglands Orienteringsförbund
närSM
VB-serie2 2019 LOK Ludvika OKDalarnas Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLAnnebergs GIFSmålands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Nybro OK Veteran-OLNybro OKSmålands Orienteringsförbund
klubbLResultat
Veteran-OLOK FlundrehofVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
KM sprint VÖOL, OKÖ och WOKVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbSResultat
Veckotur I14Valbo AIFGästriklands Orienteringsförbund
närLResultat
Motionsorientering Skatås IFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Klubbmästerskap för SpacerunnersFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbM
Motions-OL - Borås 5 av 5 VT [Storsjön]Rydboholms SKVästergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Fjällfemman FröåÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering 2, BubergetSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VeteranmatchOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
Träningsorintering #4Särna SKDalarnas Orienteringsförbund
närM
KM SprintStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup 2019, Etapp 1Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 13/6Dag-KMSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
POL ÄlgamossenHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL i Södra Vätterbygden Vaggeryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbS
Veteran-OLMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VOL 4Kovlands IFMedelpads Orienteringsförbund
närMResultat
Hälsingeveteranerna etapp 2Söderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL GöteborgIK SternGöteborgs Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
MOL9Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Lilla 5-dagars 2019 Etapp 4Lunds OKSkånes Orienteringsförbund
närL
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
Våravslutning HultetKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
klubbMResultat
Motionsorientering TuggeliteOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, TömteOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
Torsdags orienteringKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering Sävedalens AIKSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Medel-KMIF ThorUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
Motionsorientering StenhagenOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Spettaloppet 2019Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
klubbMResultat
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Tjogetträning 1FK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering - Skogsluffen 50 årIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
NV-träning v24Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
SkällanOK SödertörnStockholms Orienteringsförbund
klubbMResultat
fre 14/6Tre skåningar och en dansk, etapp 1Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/6Tre skåningar och en dansk, etapp 2Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 3Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
IFK Hedemora OK, sprintIFK Hedemora OKDalarnas Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, TempO-DM, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
mästT
Trimtex Cup #3OK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
närMResultat
StorvästloppetÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
klubbMResultat
DM, ultralång, Jämtland-Härjedalen + MagnumloppetÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
Juni-OL-distansenTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, UpplandshelgOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natP
sön 16/6Tre skåningar och en dansk, etapp 4Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
O-Camp 2019 - Anmälan Västergötlands OrienteringsförbundVästergötlands Orienteringsförbund
närL
10/5
Eskilstuna Sprint CUP #7IK StandardSödermanlands Orienteringsförbund
närS
13/6
Starttider
PreO, UpplandshelgBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natP
15/6
Skogis Cup nr 5Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Skogskarlarnas Länskamp Dalarna - VästmanlandDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närL
12/6
Starttider
Skogsflickornas Triangelmatch i UpplandIF ThorUpplands Orienteringsförbund
närM
12/6
KOK:s Sommarquattro, etapp 1Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
14/6
Visa rutter i Livelox
KOK:s Sommarquattro, etapp 2Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närS
14/6
Visa rutter i Livelox
VindelnträffSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
närM
13/6
Visa rutter i Livelox
v 25mån 17/6AOK 3-dagars dag 1 SprintArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närS
3-Dagars 2019, etapp 1Norbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
16/6
Värmlandsserien MTB-O deltävling 5Åmåls OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
M
närM
16/6*
Östgötaserien i MTBO, #2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
M
distL
16/6
Visa rutter i Livelox
Hittautträning #1Rehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
VOK Motions-OL 6 (Överboda)Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
tis 18/63-Dagars 2019, etapp 2Norbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
16/6
Brödkampen med DM, ultralång, Gästrikland+HälsinglandHälsinglands Orienteringsförbund
Ockelbo OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästU
16/6*
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
POL-BlåsjönHjobygdens OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
15/6
Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närM
Dala Veteran OLOK MalmiaDalarnas Orienteringsförbund
närL
AOK 3-dagars dag 2Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
Tisdags-OL BillingenIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Sommarsprint 1 OKSOK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närS
16/6
Visa rutter i Livelox
Sprintcup 1Gotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
närS
17/6*
Lilla 5 dagars etapp 5OK SilvaSkånes Orienteringsförbund
närL
Närmixen 2019Lesjöfors SKVärmlands Orienteringsförbund
närM
17/6
Skogsfemman 5Frösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
17/6
5-dagars på hemmaplan etapp 5OK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbL
16/6
Allemansluffen, AlderhultenÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närM
Höglandets Sprintcup IIINässjö OKSmålands Orienteringsförbund
närS
16/6
KOK:s Sommarquattro, etapp 3Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
16/6
Visa rutter i Livelox
Minitjoget i SätilaOK RävenVästergötlands Orienteringsförbund
närSS
15/6
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
närM
16/6
Motionsorientering Söder IgeltjärnOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
17/6*
Sprint KM på KullenOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbS
16/6
Sprint-KMLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närS
16/6
SKK KMSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
Motionsorientering Rudan #3Haninge SOKStockholms Orienteringsförbund
närL
7-Klubbs BodumOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
LM
närL
18/6*
Visa rutter i Livelox
Dag-KMGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
17/6
Sommartouren 2Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
16/6*
Alla-mot-alla E2Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbL
16/6
Melkers MinneSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natSM
16/6
ons 19/63-Dagars 2019, etapp 3Norbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
16/6
DM, medel, MedelpadSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
mästM
17/6
Starttider
Veteran-OL VSKVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
närL
VeteranorienteringVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
närL
AOK 3-dagars dag 3Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
MTBO-cupen 3 GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
M
närL
Motionsorientering Skatås IFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Veckoturen 19 juniOK ÖdmårdenGästriklands Orienteringsförbund
närL
KOK:s Sommarquattro, etapp 4Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
17/6
Lång-KMTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
17/6
Träningsorintering #5Särna SKDalarnas Orienteringsförbund
närM
19/6*
Fjällfemman DuvedÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
Nissadals breddbudkavleOK GisleSmålands Orienteringsförbund
närSM
16/6*
OK Tranan Ultralång KMOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
klubbU
16/6
Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup 2019, Etapp 2Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närS
17/6
tor 20/6Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
närL
VOL-5Timrå SOKMedelpads Orienteringsförbund
närM
18/6
Visa rutter i Livelox
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbM
Motionsorientering, Morokulien,EidskogOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
Tjogetträning 2 (OCK)Orienteringscentrum KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närM
19/6
KM, SprintOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
klubbS
16/6
fre 21/6Midsommar OLOK SilvaSkånes Orienteringsförbund
närL
lör 22/6Midsommar OLOK SilvaSkånes Orienteringsförbund
närL
sön 23/6Midsommar OLOK SilvaSkånes Orienteringsförbund
närL
Idrefjällveckan Fjäll-OIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
distL
16/6
Livebevakning
Kretsträning Tibro Ultra LångTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
närU
21/6
v 26mån 24/6IdrefjällsprintenIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natS
16/6
Mini5dagars 2019, etapp 1OK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
22/6
Stafetträning SälenMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
närL
17/6
Nisses Minne, etapp 1Edsbyns OKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
VOK Motions-OL 7 (Hällfors)Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
tis 25/6Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
närM
23/6
Idrefjällens 3-dagars, etapp 1, långIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
16/6
Dala Veteran OLIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
närM
Poängtävling 7Fellingsbro GOIF
OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
närM
Tisdags-OL BoskogenIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
Höglands-OLBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
22/6
Mini5dagars 2019, etapp 2OK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
22/6
Sommarsprint Trollhättans SOKTrollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
närS
23/6
KretsträningFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
närM
22/6
Alla mot Alla E3Kalmar OK
Nybro OK
Smålands Orienteringsförbund
klubbL
23/6
Motionsorientering Umeå 25 juniStöcksjö ISVästerbottens Orienteringsförbund
närM
22/6
Visa rutter i Livelox
Tjogetträning genom Hjärnarps OLHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
klubbL
24/6
Norrträning MTB-O 2019-06-25Hudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
LM
närL
24/6
Provlöpning medeldistansOK MarkVästergötlands Orienteringsförbund
klubbM
23/6
Sommartouren 3Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
23/6*
Akron-matchenRyda SKVästergötlands Orienteringsförbund
närM
23/6*
Öppet kretsmästerskap i Sprint, Norra kretsenMariestads FKVästergötlands Orienteringsförbund
närS
21/6
FiggesVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbM
24/6*
ons 26/6Nisses Minne, etapp 2Edsbyns OKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
Idrefjällens 3-dagars, etapp 2, medelIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
16/6
GOFs Sommarserie Etapp 1Göteborgs Orienteringsförbund
Sävedalens AIK
Göteborgs Orienteringsförbund
närS
Kretsträning LångdistansIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Mini5dagars 2019, etapp 3OK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närS
22/6
Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup 2019, Etapp 3Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närS
24/6
tor 27/6Idrefjällens 3-dagars, etapp 3, långIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
16/6
Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering, Tallmon CharlottenbergÅmotfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
NOF-träning 1Norrbottens Orienteringsförbund
Älvsby IF OK
Norrbottens Orienteringsförbund
närM
25/6
POL-HagenstuganHjobygdens OK
IF Hagen
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
Tjogetträning 2OK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
klubbL
25/6
VOL 6Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
27/6*
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närM
Mini5dagars 2019, etapp 4OK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
22/6
NärtävlingOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
närM
24/6
Sommarträning och öppet KM i PreO för Kungälvs OK och Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
LP
klubbL
Sommarserie 3Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbL
MotionsorienteringIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närM
SkärmjaktenStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
klubbL
Motionsorientering KnivstaLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
närM
25/6
Dag-KM / FK Friskus-Varberg och OK NackheOK NackheHallands Orienteringsförbund
klubbL
23/6
fre 28/6Nisses Minne, etapp 3Edsbyns OKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
3+3 i Sälen, etapp 1, medelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natM
16/6
Visa rutter i Livelox
Mini5dagars 2019, etapp 5OK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
22/6
lör 29/6Nisses Minne, etapp 4Edsbyns OKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
3+3 i Sälen, etapp 2, långMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natL
16/6
Visa rutter i Livelox
Havs-OL, dag 1, medelStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
natM
23/6
RenlunkenOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
distM
23/6
Visa rutter i Livelox
sön 30/63+3 i Sälen, etapp 3, medelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natM
16/6
Visa rutter i Livelox
DM, medel, ÅngermanlandSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
mästM
23/6
Kalvdansen, individuella öppna klasserOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
distM
27/6
Skogis Cup nr 6Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närL
Havs-OL, dag 2, långStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
natL
23/6
KalvdansenOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
distSM
17/6
v 27mån 1/7Hälsinglands 3-dagars Dag 1, Sörklubbs #8Rehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
Trekvällars, etapp 1OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distL
24/6
Närtävling inför Tjust 2-dagarsVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
närL
MossprintOK GisleSmålands Orienteringsförbund
närS
24/6
VOK Motions-OL 8 (Trinnliden)Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
tis 2/7Trekvällars, etapp 2OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distM
24/6
Tjust 2-dagars, dag 1Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
natL
25/6
Veckoturen 3-dagars Dag 1Gävle OKGästriklands Orienteringsförbund
närL
Dala Veteran ÅrsundaÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
närL
Poängtävling 8OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
Kretsträning Havsjön Tidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
närL
SAKO-träningOK FlundrehofVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Hälsinglands 3-dagars Dag 2, Sörklubbs #9Ljusne-Ala OKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
närM
30/6
Motionsorientering i UpplandRasbo IKUpplands Orienteringsförbund
närL
Sommartouren 4Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
30/6*
ons 3/7Trekvällars, etapp 3OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distL
24/6
GOFs Sommarserie Etapp 2Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
närM
2/7*
NOF-träning 2Bergnäsets AIK
Norrbottens Orienteringsförbund
Norrbottens Orienteringsförbund
närM
2/7*
PreO, Dag-DM UpplandLänna IFUpplands Orienteringsförbund
P
mästL
30/6
Tjust 2-dagars, dag 2Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
natL
25/6
Hälsinglands 3-dagars Dag 3, Sörklubbs #10Vallsta SKHälsinglands Orienteringsförbund
närL
tor 4/7Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
närL
3/7
Visa rutter i Livelox
Veckoturen 3-dagars Dag 3Gävle OKGästriklands Orienteringsförbund
närL
Mol 10IF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Närtävling OL-Alliansen GBOKGränna-Bygdens OKSmålands Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering, ÅrjängOK Hierne
Årjängs OK
Värmlands Orienteringsförbund
närL
SOK:s Tränings-OL Stenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbL
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närL
3/7*
Sommarserie 4Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
3/7
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbM
MotionsorienteringIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närM
fre 5/7OL-skytte, sprint, Svenska Cupen #3, World Cup #7OK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
Y
intS
30/6*
Vålådalens 3-dagars, etapp 1, sprintFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natS
1/7
Eskilstuna Weekend , etapp 1, medelÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
natM
30/6
lör 6/7Eskilstuna Weekend , etapp 2, långÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
natL
30/6
Lunds_OK_TjogetLunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbLK
3/7
OL-skytte, masstart, SM, Svenska Cupen #4, World Cup #8OK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
Y
mästL
30/6
Vålådalens 3-dagars, etapp 2, medelFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natM
1/7
Gotlands 2-dagars, etapp 1, medelSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
natM
30/6
Morokulien 2-dagars, etapp 1OK Jösse
Åmotfors OK
Värmlands Orienteringsförbund
natM
30/6
Vittjärvs 2-dagars, etapp 1, långVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
natL
30/6
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
24/6
sön 7/7Eskilstuna Weekend , etapp 3, långÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
natL
30/6
Gotlands 2-dagars, etapp 2, långSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
natL
30/6
Morokulien 2-dagars, etapp 2OK Jösse
Åmotfors OK
Värmlands Orienteringsförbund
natM
30/6
Vittjärvs 2-dagars, etapp 2, medelVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
natM
30/6
OL-skytte, stafett, SMOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
Y
mästSL
30/6*
Vålådalens 3-dagars, etapp 3, långFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natL
1/7
v 28mån 8/7
tis 9/7SakoträningOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närL
7/7
Gotland 3-dagars, etapp 1, medelVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
natM
2/7
MastloppetHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distL
Poängtävling 9OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
Höglands OLEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
närM
8/7*
Norrträning MTB-O 2019-07-09Ljusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
LM
närL
Sörklubbs #11Rehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
Sommartouren 5Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
7/7*
ons 10/7Gotland 3-dagars, etapp 2, medelVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
natM
2/7
Bad-OL i HallandOskarströms OKHallands Orienteringsförbund
distM
8/7
GOFs Sommarserie Etapp 3Göteborgs Orienteringsförbund
Kungälvs OK
Göteborgs Orienteringsförbund
närL
9/7*
tor 11/7Gotland 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
natL
2/7
Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
närL
Provlöpning O-RingenIF ThorUpplands Orienteringsförbund
närL
8/7
Tenhults sommarnärtävlingTenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering, Mjögsjön KoppomOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närL
10/7*
NOF-träning 3Norrbottens Orienteringsförbund
OK Renen
Norrbottens Orienteringsförbund
närM
10/7*
Sommarserie 5Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
10/7*
SommarträningStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbL
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbM
MotionsorienteringIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närM
fre 12/7Hallands 3-dagars, etapp 1, medelFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
natM
30/6
EngelbrektssprintenNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
distS
5/7

Annonser