Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

522 tävlingar hittades mellan 2019-08-16 och 2019-09-22 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 33fre 16/8Sommarserien de Luxe 2019, dag 1Kamrat och IF KIFStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
lör 17/8Bad-KMSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Smålands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Lostwater 2019OK AlehofGöteborgs Orienteringsförbund
närPLResultat
Malmiafejden GrängesbergOK MalmiaDalarnas Orienteringsförbund
distM
Medel-KMSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, klassisk distans, SM, Svenska Cupen #5, World Cup #13Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
Y
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Umeå OK, dag 1, medelUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Västmanland LeagueVästmanlands OrienteringsförbundVästmanlands Orienteringsförbund
klubbSL
Sommarserien de Luxe 2019, dag 2Kamrat och IF KIFStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Immeln SwimrunFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
Byakavlen 2019Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närSLVisa rutter i LiveloxResultat
HittaUt-träningHudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
närMResultat
Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sandvikens öppna kommunmästerskapOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Golden Weekend, dag 1, medelKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Älgotscup Deltävling 3 SÖ kretsenSimrishamns OKSkånes Orienteringsförbund
närMResultat
DM, lång, NorrbottenVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #5, sprintTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/8Jönköpings OKJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
KlåverödsmedelnOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MockfjärdsflåsetGagnefs OKDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, sprint, SM, Svenska Cupen #6, World Cup #14Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
Y
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Umeå OK, dag 2, långUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, NorrbottenVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
Långhundradubbeln, långLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #6, medelTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SlättemedelnOK SkogsstjärnanVästergötlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Golden Weekend, dag 2, medelKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasserVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
distMResultat
Skogis Cup ExktraGarda OKGotlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 19/8Motions OL 5Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
KM medeldistans OKÖ, VÖOL och WOKOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
KM medeldistans för Järfälla OKEnebybergs IF
Järfälla OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbMResultat
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering ÄlvsjöskogenOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
VOK Motions-OL 10 (Vännäs)Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närMResultat
tis 20/8Höglandets teknikträingEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
Tisdags-OL KarstorpIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VeterantävlingÅkers IFSödermanlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Dala-VeteranolGagnefs OKDalarnas Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
HOK:s träningsorientering 20/8Haparanda OKNorrbottens Orienteringsförbund
närMResultat
HöstspringetEskilstuna OLSödermanlands Orienteringsförbund
närLResultat
ÖOK:s dagserie 2Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Trimtex cup 4Gävle OKGästriklands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserie NOKOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
Klubbmästerskap Sprint för OK Orion och Karlskrona SOKOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
MotionsOLDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närM
Motions-OL HembygdsgårdenKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Orientering med bad, OppsjönÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närM
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
Öppen kretsträning Södra Skaraborgskretsen + KlubbmatchGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Medel-OL (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL VillingsbergOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint KM Domnarvet och OK KåreDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
klubbSResultat
Sörklubbs #16Söderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Mini AlliansHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
25mannaträningUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbM
7-klubbsÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
FOK:s Höstcup Etapp 1Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Klubbträning SISU Forshaga SK/Deje SFSisu Forshaga SKVärmlands Orienteringsförbund
klubbMResultat
Motionsorientering IngestrandOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
Norrcupen 190820OK DellenHälsinglands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
TräningstävlingLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Varbergsmästerskap lång + NärtävlingOK NackheHallands Orienteringsförbund
närLResultat
VM-lång + NärtävlingOK NackheHallands Orienteringsförbund
närL
Värmlandsserien etapp #7/8OK TyrVärmlands Orienteringsförbund
M
närMResultat
Alla mot Alla E5Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbL
Motionsorientering ArlandaLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
GummarksnoretLångvikens OKVästerbottens Orienteringsförbund
närL
Umeåregionens teknikträningUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i Livelox
Klubbjakten 2019Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 21/8Luffarligan 21 augustiOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
närL
Tullinge Teamsprint, skogTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
Höglandets veteranorienteringBodafors OKSmålands Orienteringsförbund
närL
Veteran-ol OK GipenOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering - ViksjöJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motion OL / Grand Prix, OKNOK NorrvirdarnaSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
Motionsorientering SkatåsIK SternGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Dalaserien MTBO #5, KM OK Kåre och Domnarvets GoIFDomnarvets GOIF
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL - Borås 1 av 5 HT [Bredared]Bredareds IFVästergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Provlöpning O-Ringen Uppsala 2020 etapp 5IF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Upplands Orienteringsförbund
klubbL
Motionsorientering FornbackenHässleholms OKSkånes Orienteringsförbund
närM
Dag KM Stora Tuna OKStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbLResultat
Dalaserien MTBO #5, KM OK Kåre och Domnarvets GoIFDomnarvets GOIF
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
M
närL
Motionsorientering 5, TvärålundSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
närMResultat
NjudungsmästerskapBodafors OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
O-ligan deltävling 3OK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMResultat
Fjällfemman JärpenÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserie Blekinge VästraOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
KalmarsundscupenNybro OKSmålands Orienteringsförbund
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Träningsorientering #8Särna SKDalarnas Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Veterancup/ KlubbmästerskapOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
Ungdomsserien Östra Blekinge 5Ronneby OKBlekinge Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Storviks nattStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 22/8Gamleby OK, Ungdomsserien 3Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
närL
POL TimmersdalaHjobygdens OK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
Veteran-OL tävling 12OK Djerf
Örebro Läns Orienteringsförbund
Värmlands Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Björnölufsen 2019Västerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
Veteran-OL TSK IdrottsplatsJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagsveteranerna 22 augLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
VeteranOL Gamleby OKGamleby OKSmålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VOL 10Selånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteranträning KungälvKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
DOK:s motions-OL ParkenDegerfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närS
MOL 14Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Hitta Ut träning 22/8 EOK (Celsiushallen Edsbyn)Alfta-Ösa OK
Edsbyns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL Strand skolaKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
SAKO-träningTrollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning Gbg sydFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbM
Tränings-OLFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
klubbLResultat
Motionsorientering Tyrterrängen-RudOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
KM medeldistansVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbMResultat
Dag KM Domnarvet och OK KåreDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
klubbLResultat
UOK Klubbmästerskap Uddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbM
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närSVisa rutter i Livelox
Poängjakt 6 - KällvikTrosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
TekniktorsdagOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsserienHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
Motionsorientering, Magnor, EidskogOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
Run to the Hills Etapp 4 2019Selånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint-KMSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
klubbSResultat
VOF Teknikträning violett nivåSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
Kretsstafett, västra kretsenLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
närSLVisa rutter i LiveloxResultat
Falukretsens ungdomsserieSvärdsjö SOKDalarnas Orienteringsförbund
närSResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 5Fjärås AIKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 23/8MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, sprintIFK Enskede
IFK Lidingö SOK
Stockholms Orienteringsförbund
M
mästSVisa rutter i LiveloxStarttider
Göteborg O-meeting, etapp 1, medelFrölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxStarttider
lör 24/8Göteborg O-meeting, etapp 2, sprintFrölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxStarttider
Avestapropagandan, dag 1, långAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
21/8
Starttider
DM, lång, Ångermanland+MedelpadHärnösands OK
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
mästL
22/8
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
DM, medel, VästerbottenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
mästM
21/8*
Starttider
Hjo 2-dagars, medelHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #8, lång (WRE)Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
M
intL
21/8
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
PreO, VingåkerVingåkers OKSödermanlands Orienteringsförbund
P
natP
21/8
Ramunderdubbeln, medelSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
22/8
Starttider
AOK-medelnAnderstorps OKSmålands Orienteringsförbund
distM
22/8*
Starttider
DM, medel, Jämtland-HärjedalenFrösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästM
22/8
Sensommarmedeln i BjärnumOK TorfinnSkånes Orienteringsförbund
distM
22/8*
Starttider
Åvingedubbeln, långdistansIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
21/8
Starttider
Klubbmästerskap Ronneby, Skogsfalken, Stigmännen och VilseRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
närL
21/8
DM, medel, NorrbottenPiteå IF OrienteringsklubbNorrbottens Orienteringsförbund
mästM
23/8
Starttider
sön 25/8Göteborg O-meeting, etapp 3, långFrölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxStarttider
Avestapropagandan, dag 2, medelAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
21/8
Starttider
DM, stafett, VästerbottenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
mästSL
21/8*
DM, stafett, Västerbotten, individuella öppna klasserIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
distL
21/8*
DM, stafett, Ångermanland+MedelpadHärnösands OK
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
mästSM
22/8
Starttider
Hjo 2-dagars, långHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
Lunds OK Fyrklubbs-skjutsLunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
23/8
Målilla OKMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
natL
23/8*
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
PreO, VingåkerVingåkers OKSödermanlands Orienteringsförbund
P
natP
21/8
Ramunderdubbeln, långSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
22/8
Starttider
VärmlandsserienOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
distL
22/8
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
DM, sprint, SödermanlandOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
mästS
23/8
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
FyrklubbsOK GyngeSkånes Orienteringsförbund
distL
24/8*
Visa rutter i LiveloxStarttider
DM, lång, Jämtland-HärjedalenFrösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästL
23/8
DM, ultralång, NorrbottenPiteå IF OrienteringsklubbNorrbottens Orienteringsförbund
mästU
23/8
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #9, medel (WRE)IFK Enskede
Mälarö SOK
Stockholms Orienteringsförbund
M
intM
21/8
Starttider
50turen swimrunSkogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
närL
Åvingedubbeln, medeldistansIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholms Orienteringsförbund
natM
21/8
Starttider
Öppna banor DM 25 AUgHärnösands OKÅngermanlands Orienteringsförbund
närM
22/8*
Skogis Cup nr 9Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Dag-KMKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbM
22/8
Hallandspostens Ungdomsserie E4Laholms IF OKHallands Orienteringsförbund
närL
24/8*
v 35mån 26/8Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
23/8
Östgötaserien i MTBO OK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
M
närM
24/8
Hittautträning #4Rehns BK
Vallsta SK
Hälsinglands Orienteringsförbund
närM
VOK Motions-OL 11 (Överboda)Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
23/8
tis 27/8Höstspringet EskilstunaStora Sundby GoIFSödermanlands Orienteringsförbund
närM
21/8*
Veteran OL OK HällenOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Dala Veteran OLGrangärde OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
24/8
Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Öppet kretsmästerskap Tidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
närL
25/8
DOKs kretsträning LidetorpDegerfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
24/8
Visa rutter i Livelox
Ungdomsserie + NOK-träningOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
23/8
Motions-OLAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
Orientering med bad, EdsvikenÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närM
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
27/8*
ÖOK:s dagserie 3Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närL
27/8*
MotionsorienteringOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närM
24/8
7-Klubbs samt Örnliga 5OK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närL
27/8*
FOK:s Höstcup Etapp 2Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närM
25/8*
Höglandsträning NässjöNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
närL
25/8
LämmeltåetMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
närSL
25/8*
Motionsorientering 6, BrånetSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
närM
24/8
Motionsorientering IF ThorIF ThorUpplands Orienteringsförbund
närM
25/8
Motionsorientering prästtjärnsstuganOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
närL
Norrcupen 2019-08-27Ljusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
närS
24/8
Visa rutter i Livelox
SAKO ungdomsstafettTrollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
närSL
24/8
Sörklubbs #17IFK BergvikHälsinglands Orienteringsförbund
närM
TräningstävlingLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närL
24/8
VarbergsMästerskap Sprint + NärtävlingFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
närS
25/8*
OK Orintos KMOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
25/8
VB-serien, deltävling 3OK MalmiaDalarnas Orienteringsförbund
närM
25/8
Ungdomens 5-dagars etapp 4, Södra Vätterbygden IK VistaSmålands Orienteringsförbund
närM
23/8
KM Lerums SOKLerums SOKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
25/8
ÄggetsprintenVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
25/8
KM för Tolered-Utby Ol-KlubbTolered-Utby Ol-klubbGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
25/8
NärnattEmmaboda Verda OKSmålands Orienteringsförbund
närMN
23/8
ons 28/8Ungdomsserien, region SOGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
distM
23/8
Ungdomsserien, region SVOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distM
25/8
Höglandets veteran OL TranåsSol TranåsSmålands Orienteringsförbund
närM
3-Stads Veteran-OLStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering - GranskogJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närL
27/8
MTBO-cupen 5 GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
M
närL
O-ligan deltävling 4Åmåls OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närM
27/8
Motionsorientering i SkatåsGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
27/8
MTB-O och träningSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
LM
klubbL
Motionsorientering och Grand PrixLessebo OKSmålands Orienteringsförbund
närL
26/8
Motions-OL - Borås 2 av 5 HT [Olsfors]IK OmegaVästergötlands Orienteringsförbund
närM
27/8
Fjällfemman DuvedÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
KnotanTrollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbSL
26/8
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närL
23/8*
Ungdomsserien, region NSolna OKStockholms Orienteringsförbund
distM
23/8
UppvidingekarusellenAlstermo IFSmålands Orienteringsförbund
närM
25/8
Ungdomsserie 6 Sprint, Västra BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
närS
25/8*
Ungdomsserie 6, Östra BlekingeOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närS
25/8
tor 29/8POL OtterstorpFalköpings AIK OK
Hjobygdens OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
26/8
Visa rutter i Livelox
Veteran OLIF Rune
OK Tor
Västmanlands Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
närL
28/8
Veteran-OL tävling 13Hällefors OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
26/8
Veteran-OL Södra Vätterbygden (TSOK)Tenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
närM
29/8*
RoslagsveteranernaLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närM
28/8
VOL11 SOKSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
27/8
Visa rutter i Livelox
Veteran OL TumlehedTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering i LännaLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närM
27/8
MOL 15Svaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
närM
Tjustalliansens Ungdomsserie deltävling 5Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närL
27/8
Dalaserien MTBO #6, Stora Tuna OKStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
M
distM
26/8
Motions-OL Haga däckKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Motionsorientering/ ungdomscup 3IFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
närM
28/8*
Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
27/8
Motionsorientering SkutbergetOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
26/8
Motionsorientering, Koppomsåsen (Fjuserud)OK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
Pokaljakten 2019, deltävling 4OK ÄlgenVärmlands Orienteringsförbund
närL
29/8*
Provlöpning O-Ringen 2020, etapp 3 ÖstunaIF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Upplands Orienteringsförbund
klubbL
28/8
Sprint KM , Väsby OK och Attunda OKAttunda OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbS
25/8*
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närL
28/8*
Visa rutter i Livelox
KM Lång Stenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbL
28/8
Medel-KMIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
26/8
Sommarserie 8Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
28/8
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i Livelox
4-klubbsmatch #3OK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
närL
27/8
Fyrklöver #3Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
närS
26/8
fre 30/8DM, natt, GästriklandGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
mästLN
25/8
DM, natt, SmålandVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
mästLN
25/8
DM, natt, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
mästLN
25/8
DM, natt, VärmlandSkattkärrs SOKVärmlands Orienteringsförbund
mästLN
25/8
DM, natt, VästmanlandSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
mästLN
ÖstraNatt Seskarö-etappenSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
närLN
29/8
Visa rutter i Livelox
DM, natt, ÖstergötlandOK EkenÖstergötlands Orienteringsförbund
mästLN
25/8
Livebevakning
DM, natt, Örebro LänOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästLN
25/8
Livebevakning
DM, natt, DalarnaKvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
mästLN
25/8
lör 31/8DM, medel, BlekingeOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
mästM
25/8
DM, medel, Bohuslän-DalBrattås CKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästM
25/8
DM, medel, SödermanlandÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
mästM
25/8
DM, medel, VästergötlandMariestads FK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
mästM
25/8
Jonas Larsons minne, etapp 1Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
närL
25/8
TrailÖvikSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
klubbL
25/8
Vimmerby OKVimmerby OKSmålands Orienteringsförbund
distM
25/8
DM, sprint, HälsinglandRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
mästS
25/8
DM, medel, GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästM
25/8
DM, medel, SkåneFK BokenSkånes Orienteringsförbund
mästM
25/8
Jonas Larsons minne 2-dagars, etapp 1Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
distM
25/8
Medel KM 2019Göteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbM
28/8*
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 6FK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
närL
25/8
DM, medel, StockholmSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
mästM
25/8
Motionsorientering, AnderstorpSkellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närL
Öppet MTBO-DM Dalarna, medelKvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
M
mästM
26/8
PreO, UpplandshelgBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natP
26/8
DM, medel, HälsinglandRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
mästM
25/8
O-Ringenorienteringen och festTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbM
25/8*
PreO, Natt-DM, UpplandBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
mästPN
26/8
sön 1/9Jonas Larsons minne 2-dagars, etapp 2Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
distM
25/8
Dag-KMSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
klubbL
29/8
DM, lång, Bohuslän-DalBrattås CKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästL
25/8
DM, lång, DalarnaBjursås OKDalarnas Orienteringsförbund
mästL
25/8
DM, lång, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands Orienteringsförbund
Storviks IF
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästL
25/8
DM, lång, SmålandIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
mästL
25/8
DM, lång, VärmlandDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmlands Orienteringsförbund
mästL
25/8
DM, lång, Västerbotten, RallarsvängenVännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
mästL
25/8
DM, stafett, BlekingeOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
mästSL
25/8
DM, stafett, HallandOskarströms OKHallands Orienteringsförbund
mästSL
25/8
DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserOskarströms OKHallands Orienteringsförbund
distM
DM, stafett, VästergötlandMariestads FK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
mästSL
25/8
DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserMariestads FK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
distM
29/8
DM, stafett, Örebro länKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästSL
25/8
Jonas Larsons minne, etapp 2Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
närM
25/8
Lunds OK DM stafettLunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
25/8*
MTBO, DM, medel, ÅngermanlandOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
LM
mästM
25/8
PreO, UpplandshelgOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natP
26/8
DM, stafett, GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästSL
25/8
DM, lång, GöteborgLerums SOKGöteborgs Orienteringsförbund
mästL
25/8
DM, lång, Stockholm + UpplandVallentuna-Össeby OL
Waxholms OK
Upplands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
mästL
25/8
DM, lång, SödermanlandOK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
mästL
25/8
DM, stafett, SkåneFK BokenSkånes Orienteringsförbund
mästSL
25/8
DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasserFK BokenSkånes Orienteringsförbund
distL
29/8*
DM, lång, VästmanlandSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
mästL
25/8
DM, stafett, Blekinge, individuella öppna klasserOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
distL
25/8
DM, lång, ÖstergötlandLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
mästL
25/8
v 36mån 2/9Motions OL 6Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närL
7/7
Östgötaserien i MTBO, #4Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
M
närL
29/8
VOK Motions-OL 12 (Stennäs)Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närU
30/8
Final Värmlandsserien MTBOOK Hierne
OK Jösse
Värmlands Orienteringsförbund
M
närM
1/9*
tis 3/9FOK:s Höstcup Etapp 3Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närM
1/9*
KretsträningMullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
närM
1/9
Sörmlands OL-veteranmästerskapKatrineholms OKSödermanlands Orienteringsförbund
närL
31/8
Visa rutter i Livelox
Dala Veteran Korsnäs IF OKKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
26/8
Tisdags-OL TovatorpIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
U-serien med NOKMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
närS
1/9*
Motions-OL MossbergaOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närM
MotionsOLDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närM
Motions-OL Dye grusgropKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
Sörklubbs #18Rehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
MotionsorienteringOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närM
31/8
Kretssprint V. SkaraborgIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
närS
29/8
FollingboloppetGotlands Bro OK
Svaide Roma SOK
Visborgs OK
Gotlands Orienteringsförbund
närL
1/9
KM Kils OK/Lustens OKKils OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
2/9
Motionsorientering TaserudOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
närL
Norrcupen 190903Hudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
närL
1/9
TräningstävlingLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närL
31/8
Ungdomens 5-dagars etapp 5IF Hallby SOKSmålands Orienteringsförbund
närM
2/9*
Sprint KMOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
klubbS
30/8
ÖOK:s nattserie 1Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närLN
ons 4/9Motionsorientering & Grand PrixVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering i SkatåsGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
27/8
Motions-OL - Borås 3 av 5 HT [Nordskogen]IK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
närM
3/9
Motionsorientering StattenaHässleholms OKSkånes Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering 7, RödåselSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
närM
1/9
O-Ligan #5OK KroppefjällBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närL
26/8
Ungdomsserien deltävling 4Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
2/9
Fyrsprinten 3Kovlands IFMedelpads Orienteringsförbund
närS
1/9
tor 5/9Motionsorientering Sanna/VåxnäsOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
2/9
POL TräffHjobygdens OK
SOK Träff
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
3/9
Veteran-OL tävling 14Fellingsbro GOIF
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
2/9
Klubbmatch mot HöglandetIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närM
30/8
Visa rutter i Livelox
Finspångs SOK`s Veteran-OlFinspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
VOL- 12Timrå SOKMedelpads Orienteringsförbund
närM
Veteran-OL GöteborgIK SternGöteborgs Orienteringsförbund
närL
DOK:s motions-OL VikenDegerfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
2/9
Lilljanssprinten UmeåUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närS
2/9
Motions-OL Pustas HarbergetKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering -UddevallaHerrestads AIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering, ÅrjängOK Hierne
Årjängs OK
Värmlands Orienteringsförbund
närL
Medel-KM för StenungsundKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbM
4/9
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närL
4/9*
Visa rutter i Livelox
KretsungdomsmatchHerrljunga SK Skid o OLVästergötlands Orienteringsförbund
närM
2/9
MarkbygdsträningMarkbygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
närL
4/9
VB-SerienGrangärde OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
1/9
FyrklöverOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
närL
1/9
Ungdomscup #2Strängnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
klubbSM
1/9
Medel-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
1/9
RÖVARNATTABolidens SKVästerbottens Orienteringsförbund
närMN
fre 6/9DM, natt, BlekingeBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge Orienteringsförbund
mästLN
1/9
DM, natt, Bohuslän-DalOK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästLN
1/9
DM, natt, SkåneHästveda OKSkånes Orienteringsförbund
mästLN
1/9
DM, natt, Stockholm + SödermanlandOK Södertörn
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
mästLN
1/9
lör 7/9 PreO, Öppet DM Västergötland+Bohuslän+GöteborgBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Vänersborgs SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
P
mästP
1/9
DM, medel, DalarnaIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
mästM
1/9
DM, medel, GästriklandOK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Gästriklands Orienteringsförbund
mästM
1/9
DM, medel, GöteborgSjövalla FKGöteborgs Orienteringsförbund
mästM
1/9
DM, medel, SmålandBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
mästM
1/9
DM, medel, VärmlandOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
mästM
1/9
DM, medel, VästmanlandArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästM
31/8
Visa rutter i Livelox
DM, medel, ÖstergötlandOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästM
1/9
Medel-KMBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
5/9
MTBO, OK RodhenOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natL
MTBO, Svenska Cupen, #10, SprintKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
natS
1/9
PreO TempoBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Vänersborgs SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
P
natT
1/9
DM, sprint, GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
mästS
1/9
DM, medel, UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
mästM
1/9
DM, medel, Örebro länOK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästM
1/9
ÄventyrsorienteringSOK TräffVästergötlands Orienteringsförbund
närS
1/9
DM, sprint, NorrbottenÖvertorneå IFNorrbottens Orienteringsförbund
mästS
1/9
DM, natt, NorrbottenÖvertorneå IFNorrbottens Orienteringsförbund
mästLN
1/9
DM, natt, GotlandIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
mästLN
31/8
sön 8/9DM stafett, Gästrikland + Hälsingland, individuella öppna klasserHälsinglands Orienteringsförbund
OK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
distL
7/9
DM, lång, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
mästL
1/9
DM, lång, HallandIK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
mästL
1/9
DM, lång, SkåneFrosta OKSkånes Orienteringsförbund
mästL
1/9
DM, lång, VästergötlandIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
mästL
1/9
DM, sprint, ÅngermanlandKramfors-Alliansen
Lugnviks IF
Ångermanlands Orienteringsförbund
mästS
1/9
DM, stafett, DalarnaIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
mästSL
1/9
DM, Stafett, Dalarna: Öppna MotionsklasserIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
5/9
DM, stafett, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands Orienteringsförbund
OK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästSL
1/9
DM, stafett, SmålandBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
mästSL
1/9
DM, stafett, Södermanland + VästmanlandEskilstuna OL
Västmanlands Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
Västmanlands Orienteringsförbund
mästSL
1/9
DM, stafett, VärmlandOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
mästSL
1/9
DM, stafett, ÖstergötlandOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSL
1/9
DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasser OK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
distL
5/9
MTBO, Svenska Cupen, #11, Masstart, FinalKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
natM
1/9
DM, stafett, Södermanland + Västmanland, individuella öppna klasserEskilstuna OLSödermanlands Orienteringsförbund
distL
1/9
DM, stafett, StockholmSkarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
mästSL
1/9
DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserSkarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
natL
4/9
DM, stafett, UpplandIF ThorUpplands Orienteringsförbund
mästSL
1/9
DM, stafett, Göteborg, öppna klasserIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
närL
5/9
DM, lång, Örebro länOK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästL
1/9
DM, stafett, GöteborgIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
mästSL
1/9
25-mannatest 1Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
klubbM
5/9
DM, stafett, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSL
1/9
v 37mån 9/9Motions OL 7Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närL
7/7
Östgötaserien i MTBO, #3Tjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
M
distM
7/9
VOK Motions-OL 13 (Ö Vännfors)Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
6/9
tis 10/9FOK:s Höstcup Etapp 4Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närM
8/9*
Tisdags-OL RydskogenIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
2/9
Veteran-OL SMOLSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
närL
12/8*
Visa rutter i Livelox
Dala VeteranOL IK Jarl RättvikIK Jarl RättvikDalarnas Orienteringsförbund
närM
9/9
Krets/Motions-OL StenstalidskolanKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
Sakoträning OKSOK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närL
9/9
Sörklubbs #19Alfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
SSOK - Motionsorientering SkattkärrsområdetSkattkärrs SOKVärmlands Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering Skjutsbol VästerOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
närL
Träningstävling medelLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
7/9
Öppet kretsmästerskap sprintFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
närS
2/9
ons 11/9Dalaserien MTBO Nr 7Leksands OKDalarnas Orienteringsförbund
M
närM
8/9
MTBO-cupen 6 GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
M
närL
Höglandets veteranorienteringIFK SävsjöSmålands Orienteringsförbund
närL
Veteran-OL OKSOK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering Växjö AISSmålands Orienteringsförbund
närL
Motions-OL - Borås 4 av 5 HT [Knektås]Borås GIFVästergötlands Orienteringsförbund
närM
10/9
Motionsorientering 8, VästomånSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
närM
8/9
Motionsorientering i UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närM
10/9*
4-SprintTimrå SOKMedelpads Orienteringsförbund
närS
9/9
Sprint-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
Natt KMOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
klubbMN
9/9
tor 12/9POL SommalandHjobygdens OK
IK Gandvik
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
9/9
RoslagsveteranernaOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närL
11/9
Veteran-OL tävling 15Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
9/9
VR Veteran FiskkrakenVandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
närM
11/9
OK Motala VeterantävlingOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
Hälsingeveteranerna och VOL 13Hudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
KM dag GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
10/9
Motions-OL KvistmossvägenKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering TyrstuganOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
fre 13/9Ungdoms-SM, sprintSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
mästS
1/9
Ungdoms-SM, sprint, öppna klasserSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
distS
12/9*
DOF Läger 2019OK KåreDalarnas Orienteringsförbund
närM
ÖOK:s nattserie 2Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närLN
lör 14/9DOF Läger 2019OK KåreDalarnas Orienteringsförbund
närM
Attundadubbeln, medeldistansAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
natM
8/9
LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natM
8/9
Ungdomsserien deltävling 5 - FinalOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
7/9
Ungdoms-SM, långSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
mästL
1/9
Ungdoms-SM, lång, öppna klasserSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
distL
13/9*
ÅrsundarundanÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
natM
8/9
STIL MotionsOLOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
närM
13/9*
UngdomsseriestafettFinspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
närSL
SM, lång, kvalSegersta OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästL
1/9
Hjortlördan, medelOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natM
8/9
BergslagsträffenFagersta OK
Norbergs OK
Västmanlands Orienteringsförbund
natL
8/9
sön 15/9Attundadubbeln, långdistansAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
natL
8/9
FK Åsen, medelFK ÅsenSkånes Orienteringsförbund
natM
8/9
KorpenOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
OK GisleOK GisleSmålands Orienteringsförbund
distL
8/9
Ungdoms-SM, distriktsstafettSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
mästSL
1/9
ÄlgjaktenFältjägarnas IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natSS
SM, lång, finalSegersta OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästL
1/9
SM, lång, final, publiktävling, medelSegersta OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
distM
8/9
Motionsorientering, ByskeSkellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närL
Hjortsöndan, långOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natL
8/9
KlarälvskavlenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
distSL
8/9
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
14/9
Norbergs OK:s nationellaFagersta OK
Norbergs OK
Västmanlands Orienteringsförbund
natL
8/9
KMSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
klubbL
12/9
Klarälvskavlen, individuella öppna klasserIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
distL
14/9
v 38mån 16/9Östgötaserien MTBO, #6Finspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
M
närL
15/9*
VOK Motions-OL 14 (Nyby)Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närS
13/9
tis 17/9FOK:s Höstcup Etapp 5Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närM
15/9*
Tisdags-OL BillingenIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Dala Veteran-OLAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
närM
Polis-SM OL-skytteSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
Y
närL
Motions-OL DjerfstuganOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närM
25-mannaträningNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
Motions-OL - Borås 5 av 5 HT [Hestra]Hestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
närM
16/9
Motions-OL LångmarkenKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
Sörklubbs #20Söderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
närMK
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
SSOK - Motionsorientering MosserudSkattkärrs SOKVärmlands Orienteringsförbund
närM
ons 18/9Höglandets Veteran-OLOK BävernSmålands Orienteringsförbund
närM
15/9
Polis och Brand SM LångSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
närL
tor 19/9POL WiklandsskogenHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
närL
28/12
Veteran-OLOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
Veteran-OL tävling 16OK Alferna
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
16/9
Veteran-OL Södra VätterbygdenIK VistaSmålands Orienteringsförbund
närM
18/9
Vet-OL Distriksmatch Sörmland/VästmanlandEskilstuna OLSödermanlands Orienteringsförbund
närM
15/9
Roslagsveteranerna Täby Täby OKStockholms Orienteringsförbund
närL
Vetteran OLSjövalla FKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
Polis och Brand SM MedelSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
närM
VOL 14 SOKSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
DOK:s motions-OL StubbetorpDegerfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
16/9
Motions-OL DjurgårdsskolanKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närS
Teknikträning Gbg sydFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
17/9
fre 20/9SM, medel, kvalSegersta OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästM
8/9
MTBO, Kils OK’s 2-Dagars, etapp 1, KvällssprintKils OKVärmlands Orienteringsförbund
M
natSN
16/9
lör 21/9MTBO, Kils OK’s 2-Dagars, etapp 2, Öppet Medel DMKils OKVärmlands Orienteringsförbund
M
natM
16/9
Bahco CupLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
15/9
HellasmedelnHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
natM
Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanlands Orienteringsförbund
natM
15/9
PolkaluffenGränna-Bygdens OKSmålands Orienteringsförbund
distL
15/9
Skyttorpslången Rasbo IKUpplands Orienteringsförbund
natL
15/9
SM, medel, finalSegersta OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästM
8/9
SM, medel, final, publiktävling, medelSegersta OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
distM
15/9
MOL 16Gotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
närL
KM för arrangörer av 10MILA 2021Björkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
18/9
AleträffenOK AlehofGöteborgs Orienteringsförbund
natL
15/9
Jarlkut´nIK Jarl RättvikDalarnas Orienteringsförbund
natM
15/9
Ungdomsseriefinal 2019Karlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
närM
18/9*
Klubbmästerskap Sprint OKK och MOKMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
klubbS
15/9*
sön 22/9Bahco Cup, stafettLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natSL
15/9
Hultsfreds OKHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
distL
15/9
Leksands OKLeksands OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
15/9
Lunds OK SM stafettLunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
1/9
Mälarmårdsdubbeln, långKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanlands Orienteringsförbund
natL
15/9
StenskogsmedelnRingsjö OKSkånes Orienteringsförbund
natM
15/9
SM, stafettSegersta OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästSL
8/9
OK Österåker, individuell medeldistansOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natM
15/9
Herkules SkogsdådFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
natM
15/9
Motionsorientering Umeå + MTBOUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
LM
närM
21/9
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natSL
15/9

Annonser