Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

52 tävlingar hittades mellan 2019-07-05 och 2019-08-11 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 27fre 5/7OL-skytte, sprint, Svenska Cupen #3, World Cup #7OK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
Y
intSResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 1, sprintFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Weekend , etapp 1, medelIK Standard
Ärla IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/7Eskilstuna Weekend , etapp 2, långIK Standard
Ärla IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, masstart, SM, Svenska Cupen #4, World Cup #8OK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
Y
mästLResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 2, medelFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gotlands 2-dagars, etapp 1, medelSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 1OK Jösse
Åmotfors OK
Värmlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Vittjärvs 2-dagars, etapp 1, långVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Smålands Orienteringsförbund
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/7Eskilstuna Weekend , etapp 3, långIK Standard
Ärla IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Gotlands 2-dagars, etapp 2, långSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 2OK Jösse
Åmotfors OK
Värmlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Vittjärvs 2-dagars, etapp 2, medelVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, stafett, SMOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
Y
mästSLResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 3, långFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 28mån 8/7
tis 9/7Gotland 3-dagars, etapp 1, medelVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MastloppetHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/7Gotland 3-dagars, etapp 2, medelVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Bad-OL i HallandOskarströms OKHallands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 11/7Gotland 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 12/7Hallands 3-dagars, etapp 1, medelFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
EngelbrektssprintenNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/7Hallands 3-dagars, etapp 2, långFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/7Hallands 3-dagars, etapp 3, långFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 29mån 15/7Österlens 3-kvällars, kväll 1Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/7Österlens 3-kvällars, kväll 2Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SkärgårdssprintenOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natSResultat
Skärgårdssprinten, etapp 1OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natS
ons 17/7Österlens 3-kvällars, kväll 3Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skärgårdssprinten, etapp 2OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natS
tor 18/7
fre 19/7
lör 20/7O-Ringen Kolmården, träningsraceO-Ringen
LM
natLVisa rutter i Livelox
sön 21/7O-Ringen Kolmården, BagheerastafettenO-Ringen
natSSVisa rutter i Livelox
v 30mån 22/7O-Ringen Kolmården, etapp 1, långO-Ringen
natLVisa rutter i Livelox
O-Ringen Kolmården, MTBO, etapp 1O-Ringen
M
natMVisa rutter i Livelox
tis 23/7O-Ringen Kolmården, etapp 2, långO-Ringen
natLVisa rutter i Livelox
O-Ringen Kolmården, MTBO, etapp 2O-Ringen
M
natLVisa rutter i Livelox
ons 24/7O-Ringen Kolmården, MTBO, etapp 3O-Ringen
M
natMVisa rutter i Livelox
tor 25/7O-Ringen Kolmården, etapp 3, långO-Ringen
natLVisa rutter i Livelox
fre 26/7O-Ringen Kolmården, etapp 4, medelO-Ringen
natMVisa rutter i Livelox
O-Ringen Kolmården, MTBO, etapp 4O-Ringen
M
natLVisa rutter i Livelox
lör 27/7O-Ringen Kolmården, etapp 5, lång, jaktstartO-Ringen
natLVisa rutter i Livelox
O-Ringen Kolmården, MTBO, etapp 5O-Ringen
M
natLVisa rutter i Livelox
sön 28/7
v 31mån 29/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distM
24/7
tis 30/7OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distL
24/7
ons 31/7OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distL
30/7
tor 1/8
fre 2/8Ungdomens 10milaHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natSLK
28/7
Visa rutter i Livelox
lör 3/8Markdubbeln, medelHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natM
28/7
Obygdshelgen, dag 1Obygdens OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natM
21/7
Medeltidskampen, Gotland, etapp 1, medelGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natM
28/7
Medeltidskampen, Gotland, etapp 2, medelGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natM
28/7
sön 4/8Medeltidskampen, Gotland, etapp 3, långGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natL
28/7
Markdubbeln, långHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natL
28/7
Obygdshelgen, dag 2Obygdens OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natL
21/7
v 32mån 5/8
tis 6/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 1, medelKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
distM
30/7
Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 1, sprintGästriklands OrienteringsförbundGästriklands Orienteringsförbund
distS
29/7
SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
distS
1/8
ons 7/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 2, stafettKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
distSM
30/7
Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 2, långGästriklands OrienteringsförbundGästriklands Orienteringsförbund
distL
29/7
Skellefteå OK, sprintSkellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
distS
2/8
tor 8/8StjärnorpsmedelnStjärnorps SKÖstergötlands Orienteringsförbund
distM
1/8
fre 9/8NM, sprint, Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästS
4/8
Götalandsmästerskapen, sprintHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästS
4/8
lör 10/8AskersundsmedelnAskersunds OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
4/8
NM, lång, Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästL
4/8
Tuna Ting, dag 1, medelStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
4/8
Gränsjakten i Strömstad, etapp 1Idefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
4/8
Götalandsmästerskapen, publiktävling, långHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natL
4/8
Götalandsmästerskapen, långHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästL
4/8
sön 11/8Gränsjakten i Strömstad, etapp 2Idefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
4/8
NM, medel, Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästM
4/8
Tuna Ting, dag 2, långStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
4/8
Götalandsmästerskapen, stafettHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSL
4/8
Götalandsmästerskapen, publiktävling, medelHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natM
4/8
LindebygdsträffenLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
4/8

Annonser