Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

52 tävlingar hittades mellan 2019-07-05 och 2019-08-11 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
fre 5/7OL-skytte, sprint, Svenska Cupen #3, World Cup #7OK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
Y
intSResultat
fre 5/7Vålådalens 3-dagars, etapp 1, sprintFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 5/7 - sön 7/7Eskilstuna Weekend IK Standard
Ärla IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/7OL-skytte, masstart, SM, Svenska Cupen #4, World Cup #8OK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
Y
mästLResultat
lör 6/7Vålådalens 3-dagars, etapp 2, medelFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/7 - sön 7/7Gotlands 2-dagarsSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/7 - sön 7/7Morokulien 2-dagarsOK Jösse
Åmotfors OK
Värmlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/7 - sön 7/7Vittjärvs 2-dagarsVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Smålands Orienteringsförbund
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/7OL-skytte, stafett, SMOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
Y
mästSLResultat
sön 7/7Vålådalens 3-dagars, etapp 3, långFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 9/7 - tor 11/7Gotland 3-dagarsVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 9/7MastloppetHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/7Bad-OL i HallandOskarströms OKHallands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 12/7 - sön 14/7Hallands 3-dagarsFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
fre 12/7EngelbrektssprintenNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
mån 15/7 - ons 17/7Österlens 3-kvällarsAndrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/7SkärgårdssprintenOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natSResultat Livebevakning
tis 16/7SkärgårdssprintenOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natS
lör 20/7O-Ringen Kolmården, träningsraceO-Ringen
LM
natLVisa rutter i Livelox
sön 21/7O-Ringen Kolmården, BagheerastafettenO-Ringen
natSSVisa rutter i Livelox
mån 22/7 - lör 27/7O-Ringen KolmårdenO-Ringen
natLVisa rutter i Livelox
mån 22/7 - lör 27/7O-Ringen Kolmården, MTBOO-Ringen
M
natMVisa rutter i Livelox
mån 29/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distM
24/7
tis 30/7OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distL
24/7
ons 31/7OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distL
30/7
fre 2/8Ungdomens 10milaHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natSLK
28/7
Visa rutter i Livelox
lör 3/8Markdubbeln, medelHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natM
28/7
lör 3/8Obygdshelgen, dag 1Obygdens OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natM
21/7
lör 3/8 - sön 4/8Medeltidskampen, GotlandGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natM
28/7
sön 4/8Markdubbeln, långHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natL
28/7
sön 4/8Obygdshelgen, dag 2Obygdens OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natL
21/7
tis 6/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 1, medelKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
distM
30/7
tis 6/8Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 1, sprintGästriklands OrienteringsförbundGästriklands Orienteringsförbund
distS
29/7
tis 6/8SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
distS
1/8
ons 7/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 2, stafettKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
distSM
30/7
ons 7/8Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 2, långGästriklands OrienteringsförbundGästriklands Orienteringsförbund
distL
29/7
ons 7/8Skellefteå OK, sprintSkellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
distS
2/8
tor 8/8StjärnorpsmedelnStjärnorps SKÖstergötlands Orienteringsförbund
distM
1/8
fre 9/8NM, sprint, Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästS
4/8
fre 9/8Götalandsmästerskapen, sprintHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästS
4/8
lör 10/8AskersundsmedelnAskersunds OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
4/8
lör 10/8NM, lång, Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästL
4/8
lör 10/8Tuna Ting, dag 1, medelStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
4/8
lör 10/8 - sön 11/8Gränsjakten i StrömstadIdefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
4/8
lör 10/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, långHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natL
4/8
lör 10/8Götalandsmästerskapen, långHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästL
4/8
sön 11/8NM, medel, Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästM
4/8
sön 11/8Tuna Ting, dag 2, långStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
4/8
sön 11/8Götalandsmästerskapen, stafettHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSL
4/8
sön 11/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, medelHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natM
4/8
sön 11/8LindebygdsträffenLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
4/8

Annonser