Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

245 tävlingar hittades mellan 2019-08-01 och 2019-08-31.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 31tor 1/8Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
närL
Sommar-olUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
klubbP
31/7
Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbM
Motionsorientering, Boda KoppomOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
Sommarserie 6Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbM
MotionsorienteringIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närM
22/7
fre 2/8Ungdomens 10milaHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natSLK
30/6
lör 3/8Markdubbeln, medelHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natM
28/7
Obygdshelgen, dag 1Obygdens OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natM
21/7
Medeltidskampen, Gotland, etapp 1, medelGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natM
28/7
Medeltidskampen, Gotland, etapp 2, medelGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natM
28/7
sön 4/8Medeltidskampen, Gotland, etapp 3, långGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natL
28/7
Markdubbeln, långHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natL
28/7
Obygdshelgen, dag 2Obygdens OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natL
21/7
v 32mån 5/8NOF-träning 4Norrbottens Orienteringsförbund
Vittjärvs IK
Norrbottens Orienteringsförbund
närM
4/8*
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
tis 6/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 1, medelKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
distM
30/7
Motionsorientering CityOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
närS
Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 1, sprintGästriklands OrienteringsförbundGästriklands Orienteringsförbund
distS
29/7
SPF/PRO SprintSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbS
14/7
Poängtävling 11OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
Tisdags-OLIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Sörklubbs #14Alfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
distS
1/8
ons 7/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 2, stafettKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
distSM
30/7
Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 2, långGästriklands OrienteringsförbundGästriklands Orienteringsförbund
distL
29/7
SPF/PRO FoRM, medelSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbM
14/7
Motionsorientering SkatåsSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering 3, Abbortjärn skytteplatsSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
närM
4/8
Öppet KM Sala OKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbM
Skellefteå OK, sprintSkellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
distS
2/8
tor 8/8Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
närL
Sommar-olUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbL
7/8
Veteran-OLKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
närM
5/8
Veteran-OL tävling 10OK Järnbärarna
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
5/8
StjärnorpsmedelnStjärnorps SKÖstergötlands Orienteringsförbund
distM
1/8
MOL 12Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närM
SommarträningStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbL
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbL
MotionsorienteringIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närM
29/7
Motionsorientering, Tallmon Ch-berg, EidskogOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
Borlänge SommarSprintStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närS
5/8
fre 9/8NM, sprint, Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästS
4/8
Götalandsmästerskapen, sprintHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästS
4/8
lör 10/8AskersundsmedelnAskersunds OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
29/7
NM, lång, Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästL
4/8
Tuna Ting, dag 1, medelStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
4/8
Gränsjakten i Strömstad, etapp 1Idefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
4/8
Götalandsmästerskapen, publiktävling, långHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natL
4/8
Götalandsmästerskapen, långHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästL
4/8
Sprintbytet i Eslöv Eslövs FKSkånes Orienteringsförbund
närS
9/8*
sön 11/8Gränsjakten i Strömstad, etapp 2Idefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
4/8
NM, medel, Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästM
4/8
Tuna Ting, dag 2, långStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
4/8
Götalandsmästerskapen, stafettHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSL
4/8
Götalandsmästerskapen, publiktävling, medelHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natM
4/8
LindebygdsträffenLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
4/8
v 33mån 12/8Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
Sommarsimrishamn Etapp 3Simrishamns OKSkånes Orienteringsförbund
närS
10/8
Rånäs/Rimbo Sprintcup del 4Rimbo SOKUpplands Orienteringsförbund
närS
9/8
tis 13/8MTBO, Ockelbo OKOckelbo OKGästriklands Orienteringsförbund
M
distL
8/8
TorvaldsblotetSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närM
Veteran-OL SMOLSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
närM
Dala Veteran olIFK Hedemora OK
Långshyttans AIK OK
Dalarnas Orienteringsförbund
närM
Poängtävling 12OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
Höstspringet EskilstunaOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
närM
XIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Tisdags-OL BoskogenIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
Västsvenska MTBO-CupenTrollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
M
närM
12/8
ÖOK:s dagserie 1Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närL
Krets Motions-OL KedjeåsenOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närL
Medel-OL (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närM
10/8
Höglands-OLSol TranåsSmålands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering SmådalOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
närL
Norrcupen 190813Hudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
närL
11/8
Sörklubbs #15Rehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
ons 14/8MTBO-cupen 4 GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
M
närL
MotionsorienteringAlvesta SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
Dalaserien MTBO #5, KM OK Kåre och Domnarvets GoIFDomnarvets GOIF
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
M
distM
11/8
MTBO Kalmarsundscupen etapp 3SOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
M
närM
11/8
Motionsorientering 4, Vindeln - ÅnäsetSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
närM
11/8
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närL
9/8
UngdomsserienBoxholm-Mjölby OLÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
11/8
Fjällfemman MörsilÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
tor 15/8LundsOK_WOCLunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
12/8
Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
närL
Provlöpning O-ringen Uppsala 2020IF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Upplands Orienteringsförbund
närM
Sommar-olUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbS
14/8
Veteran-OL tävling 11OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
12/8
VOL 9VK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund
närL
Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närM
HälsingeveteranernaLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
Motions-OL13Visby IF Gute SOKGotlands Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholms Orienteringsförbund
närL
14/8
Motionsorientering, Byskogen ÅmotforsÅmotfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering SkattkärrOK Tyr
Skattkärrs SOK
Värmlands Orienteringsförbund
närL
12/8
Motionsorientering i UpplandRasbo IKUpplands Orienteringsförbund
närL
Sommarserie 7Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
SommarträningStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbL
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbM
MotionsorienteringIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närM
5/8
fre 16/8Sommarserien de Luxe 2019, dag 1Kamrat och IF KIFStockholms Orienteringsförbund
närL
15/8
lör 17/8Bad-KMSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
klubbL
13/8
HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Smålands Orienteringsförbund
distL
11/8
Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natM
Malmiafejden GrängesbergOK MalmiaDalarnas Orienteringsförbund
distM
Medel-KMSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
klubbM
13/8
Sandvikens öppna kommunmästerskapOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
distL
Umeå OK, dag 1, medelUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natM
Sommarserien de Luxe 2019, dag 2Kamrat och IF KIFStockholms Orienteringsförbund
närL
16/8
Golden Weekend, dag 1, medelKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
natM
11/8
DM, lång, NorrbottenVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
mästL
MTBO, Svenska Cupen, #5, sprintTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
M
natS
11/8
sön 18/8DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasserVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
distM
Jönköpings OKJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
distM
12/8
KlåverödsmedelnOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
natM
11/8
Långhundradubbeln, långLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natL
MockfjärdsflåsetGagnefs OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
SlättemedelnOK SkogsstjärnanVästergötlands Orienteringsförbund
distM
11/8
TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
11/8
Umeå OK, dag 2, långUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natL
DM, stafett, NorrbottenVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
mästSM
MTBO, Svenska Cupen, #6, medelTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
M
natM
11/8
Golden Weekend, dag 2, medelKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
natM
15/8
Skogis Cup nr 9Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närL
v 34mån 19/8KM medeldistans OKÖ, VÖOL och WOKOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
klubbM
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
tis 20/8Höglandets teknikträingEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
VeterantävlingÅkers IFSödermanlands Orienteringsförbund
närM
19/8
Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
ÖOK:s dagserie 2Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närL
Medel-OL (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närM
17/8
Motions-OL VillingsbergOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering IngestrandOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
närL
Sörklubbs #16Söderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
TräningstävlingLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närL
17/8
VM-lång + NärtävlingOK NackheHallands Orienteringsförbund
närL
Värmlandsserien etapp #7/8OK TyrVärmlands Orienteringsförbund
M
närM
17/8
Motionsorientering ArlandaLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
närM
18/8
ons 21/8Storviks nattStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
natLN
Tullinge Teamsprint, skogTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distSS
15/8
Motion OL / Grand Prix, OKNOK NorrvirdarnaSmålands Orienteringsförbund
närM
18/8
Motionsorientering - ViksjöJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närL
20/8
Motionsorientering SkatåsIK SternGöteborgs Orienteringsförbund
närL
Motions-OL - Borås 1 av 5 HT [Bredared]Bredareds IFVästergötlands Orienteringsförbund
närM
20/8
Motionsorientering 5, TvärålundSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
närM
18/8
O-ligan deltävling 3OK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närM
Fjällfemman JärpenÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
Ungdomsserie Blekinge VästraOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
närL
tor 22/8Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
närL
Veteran-OLOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
19/8
Veteran-OL tävling 12OK Djerf
Örebro Läns Orienteringsförbund
Värmlands Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
19/8
VOL 10Selånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
närL
20/8
DOK:s motions-OL ParkenDegerfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närS
19/8
MOL 14Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering Tyrterrängen/StockfalletOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
19/8
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närL
21/8*
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 5Fjärås AIKHallands Orienteringsförbund
närS
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbM
Motionsorientering, Magnor, EidskogOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
fre 23/8MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, sprintIFK Enskede
IFK Lidingö SOK
Stockholms Orienteringsförbund
M
mästS
18/8
Göteborg O-meeting, etapp 1, medelFrölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
natM
18/8
lör 24/8Göteborg O-meeting, etapp 2, sprintFrölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
natS
18/8
Avestapropagandan, dag 1, långAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
DM, lång, Ångermanland+MedelpadHärnösands OK
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
mästL
18/8
DM, medel, VästerbottenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
mästM
Hjo 2-dagars, medelHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #8, lång (WRE)Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
M
intL
18/8
PreO, VingåkerVingåkers OKSödermanlands Orienteringsförbund
P
natP
Ramunderdubbeln, medelSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
18/8
AOK-medelnAnderstorps OKSmålands Orienteringsförbund
distM
DM, medel, Jämtland-HärjedalenFrösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästM
Sensommarmedeln i BjärnumOK TorfinnSkånes Orienteringsförbund
distM
18/8
Åvingedubbeln, långdistansIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
18/8
DM, medel, NorrbottenPiteå IF OrienteringsklubbNorrbottens Orienteringsförbund
mästM
sön 25/8Göteborg O-meeting, etapp 3, långFrölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
natL
18/8
Avestapropagandan, dag 2, medelAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
DM, sprint, SödermanlandOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
mästS
18/8
DM, stafett, VästerbottenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
mästL
DM, stafett, Ångermanland+MedelpadHärnösands OK
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
mästSM
18/8
FyrklubbsOK GyngeSkånes Orienteringsförbund
distL
Hjo 2-dagars, långHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
Målilla OKMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
natL
PreO, VingåkerVingåkers OKSödermanlands Orienteringsförbund
P
natP
Ramunderdubbeln, långSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
18/8
VärmlandsserienOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
distL
18/8
DM, lång, Jämtland-HärjedalenFrösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästL
DM, ultralång, NorrbottenPiteå IF OrienteringsklubbNorrbottens Orienteringsförbund
mästU
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #9, medel (WRE)IFK Enskede
Mälarö SOK
Stockholms Orienteringsförbund
M
intM
18/8
Åvingedubbeln, medeldistansIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholms Orienteringsförbund
natM
18/8
v 35mån 26/8Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
tis 27/8Veteran OL OK HällenOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
närL
DOKs kretsträning LidetorpDegerfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
24/8
Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
ÖOK:s dagserie 3Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närL
MotionsorienteringOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närM
24/8
Motionsorientering 6, BrånetSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
närM
24/8
Motionsorientering prästtjärnsstuganOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
närL
Norrcupen 2019-08-27Ljusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
närS
24/8
Sörklubbs #17IFK BergvikHälsinglands Orienteringsförbund
närM
TräningstävlingLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närL
24/8
ons 28/8MTBO-cupen 5 GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
M
närL
Ungdomsserien, region NSolna OKStockholms Orienteringsförbund
distM
Ungdomsserien, region SOGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
distM
Ungdomsserien, region SVOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distM
Motionsorientering - GranskogJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närL
27/8
O-ligan deltävling 4Åmåls OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering i SkatåsGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
27/8
Motions-OL - Borås 2 av 5 HT [Olsfors]IK OmegaVästergötlands Orienteringsförbund
närM
27/8
FjällfemmanÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närL
23/8*
tor 29/8Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Veteran OLIF Rune
OK Tor
Västmanlands Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
närL
28/8
Veteran-OL tävling 13Hällefors OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
26/8
VOL11 SOKSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
28/8*
Dalaserien MTBO #6, Stora Tuna OKStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
M
distM
26/8
Motionsorientering SkutbergetOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
26/8
Motionsorientering, KoppomåsenOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
KM Lång Stenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbL
Sommarserie 8Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbM
fre 30/8DM, natt, GästriklandGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
mästLN
25/8
DM, natt, SmålandVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
mästLN
23/8
DM, natt, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, VärmlandSkattkärrs SOKVärmlands Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, VästmanlandSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, Örebro LänOK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästLN
ÖstraNatt Seskarö-etappenSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
närLN
DM, natt, ÖstergötlandOK EkenÖstergötlands Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, DalarnaKvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
mästLN
25/8
lör 31/8DM, medel, BlekingeOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, Bohuslän-DalBrattås CKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, HälsinglandRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, SödermanlandÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, VästergötlandMariestads FK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
mästM
DM, sprint, HälsinglandRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
mästS
Jonas Larsons minne, etapp 1Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
distL
PreO, Natt-DM, UpplandBjörklinge SOK
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
P
mästPN
PreO, UpplandshelgOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natT
Trail ÖvikSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
klubbL
25/8
Vimmerby OKVimmerby OKSmålands Orienteringsförbund
distM
25/8
Öppet MTBO-DM Dalarna, medelKvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
M
mästM
26/8
DM, medel, GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästM
24/8
DM, medel, SkåneFK BokenSkånes Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, StockholmSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
mästM
25/8
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 6FK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
närL

Annonser