Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

543 tävlingar hittades mellan 2019-08-07 och 2019-09-13 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 32ons 7/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 2, stafettKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandets Veteran-OLSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 2, långGästriklands OrienteringsförbundGästriklands Orienteringsförbund
distLResultat
SPF/PRO FoRM, medelSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering SkatåsSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VeckoturenGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
närL
Motions-OL HultetKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering 3, Abbortjärn skytteplatsSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
närMResultat
Öppet KM Sala OKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbM
Träningsorientering #6Särna SKDalarnas Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Skellefteå OK, sprintSkellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 8/8Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
närL
POL KlagstorpHjobygdens OK
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
Sommar-olUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbLResultat
Veteran-OLKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
Veteran-OL tävling 10OK Järnbärarna
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
VOL 8Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SommarserienGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
StjärnorpsmedelnStjärnorps SKÖstergötlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
MOL 12Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
GOF sommarserie Gbg Syd teknikträningFrölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
SommarträningStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närM
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
MotionsorienteringIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, Tallmon Ch-berg, EidskogOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
SkärmjaktenÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Borlänge SommarSprintStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 9/8NM, sprint, Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Götalandsmästerskapen, sprintHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/8AskersundsmedelnAskersunds OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
NM, lång, Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Tuna Ting, dag 1, medelStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gränsjakten i Strömstad, etapp 1Idefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Götalandsmästerskapen, publiktävling, långHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
KlubbudkavleLessebo OKSmålands Orienteringsförbund
klubbSL
Götalandsmästerskapen, långHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintbytet i Eslöv Eslövs FKSkånes Orienteringsförbund
närSResultat
sön 11/8Gränsjakten i Strömstad, etapp 2Idefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
NM, medel, Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Tuna Ting, dag 2, långStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Götalandsmästerskapen, stafettHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
Götalandsmästerskapen, publiktävling, medelHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
LindebygdsträffenLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet SalaortsmästerskapOK TriangelnUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
v 33mån 12/8Medel-KM Linköpings OKLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbMResultat
Sörklubbs #15 med Hittautträning #3Rehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandsserien MTBO 6Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Sommarsimrishamn Etapp 3Simrishamns OKSkånes Orienteringsförbund
närSResultat
Rånäs/Rimbo Sprintcup del 4Rimbo SOKUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
VOK Motions-OL 9 (Vännäsby)Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närMResultat
tis 13/8Malmö Parkorientering, E8, PildammsparkenMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
närL
MTBO, Ockelbo OKOckelbo OKGästriklands Orienteringsförbund
M
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL BoskogenIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Torvaldsblotet & Örnligan 4SkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Träningsorientering RismålaNybro OKSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
Veteran-OL SMOLSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Dala Veteran olIFK Hedemora OK
Långshyttans AIK OK
Dalarnas Orienteringsförbund
närMResultat
Poängtävling 12OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Höstspringet EskilstunaOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
SSOK - Motionsorientering HenstadSkattkärrs SOKVärmlands Orienteringsförbund
närMResultat
Motionsorientering, EllbodaWaxholms OKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
NOK-Träning NAIS OKNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Orientering med bad, UlvkisbosjönÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närM
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
Västsvenska MTBO-CupenTrollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ÖOK:s dagserie 1Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närLResultat
Krets Motions-OL KedjeåsenOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Medel-OL (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Höglands-OLSol TranåsSmålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering i UpplandRasbo IKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
Motionsorientering SmådalOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
Norrcupen 190813Hudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
närLResultat
Varbergsmästerskap medel + NärtävlingOK LöftanHallands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
HSOK Sommarcup med MotionsorienteringHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Träningsorientering #7Särna SKDalarnas Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
SVARTRÖJNORET201908Bolidens SKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
Teknikträning UmeåIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i Livelox
ons 14/8Höglandets Veteran OLEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närM
Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
VetOL 3stad UISUddevalla IS
Uddevalla OK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLResultat
MTBO-cupen 4 GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
M
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VOF - Violett TräningOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
klubbL
MotionsorienteringAlvesta SOKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Veckoturen 14 augustiOK ÖdmårdenGästriklands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO Kalmarsundscupen etapp 3SOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
M
närM
Motionsorientering 4, Vindeln - ÅnäsetSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsserienBoxholm-Mjölby OLÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Fjällfemman MörsilÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
MotionsorienteringOK FryksdalenVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
TräningstävlingHammarkinds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
Kinds veterancupUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
närL
tor 15/8LundsOK_WOCLunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
Motions-OL DjurkyrkogårdenKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering/ ungdomscup 1Umedalens IFVästerbottens Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Nissadalsträning OK GisleOK GisleSmålands Orienteringsförbund
närL
POL FrämmestadFrämmestads IK
Hjobygdens OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Provlöpning O-ringen Uppsala 2020IF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Upplands Orienteringsförbund
närM
Sommar-olUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbSResultat
Veteran-OL tävling 11OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VeteranorienteringVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
VOL 9VK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
Veteran-OLNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
HälsingeveteranernaLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
närMResultat
SkärmjaktenStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
klubbLResultat
Motions-OL13Visby IF Gute SOKGotlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL DjurkyrkogårdenKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, Byskogen ÅmotforsÅmotfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
Teknikträning GBG SYD med GOFs SommarserieMölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering SkattkärrOK Tyr
Skattkärrs SOK
Värmlands Orienteringsförbund
närLResultat
Lekplats-olLunds OKSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
Poängjakt 5 - HungavägenTrosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Sommarserie 7Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SommarträningStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbL
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
MotionsorienteringIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
NV-träning v33Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
fre 16/8Sommarserien de Luxe 2019, dag 1Kamrat och IF KIFStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
lör 17/8Bad-KMSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Smålands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Lostwater 2019OK AlehofGöteborgs Orienteringsförbund
närPLResultat
Malmiafejden GrängesbergOK MalmiaDalarnas Orienteringsförbund
distM
Medel-KMSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, klassisk distans, SM, Svenska Cupen #5, World Cup #13Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
Y
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Umeå OK, dag 1, medelUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Västmanland LeagueVästmanlands OrienteringsförbundVästmanlands Orienteringsförbund
klubbSL
Sommarserien de Luxe 2019, dag 2Kamrat och IF KIFStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Immeln SwimrunFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
Byakavlen 2019Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närSLVisa rutter i LiveloxResultat
HittaUt-träningHudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
närMResultat
Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sandvikens öppna kommunmästerskapOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Golden Weekend, dag 1, medelKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Älgotscup Deltävling 3 SÖ kretsenSimrishamns OKSkånes Orienteringsförbund
närMResultat
DM, lång, NorrbottenVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #5, sprintTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/8Jönköpings OKJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
KlåverödsmedelnOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MockfjärdsflåsetGagnefs OKDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, sprint, SM, Svenska Cupen #6, World Cup #14Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
Y
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Umeå OK, dag 2, långUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, NorrbottenVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
Långhundradubbeln, långLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #6, medelTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SlättemedelnOK SkogsstjärnanVästergötlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Golden Weekend, dag 2, medelKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasserVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
distMResultat
Skogis Cup ExktraGarda OKGotlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 19/8Motions OL 5Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
KM medeldistans OKÖ, VÖOL och WOKOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
KM medeldistans för Järfälla OKEnebybergs IF
Järfälla OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbMResultat
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering ÄlvsjöskogenOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
VOK Motions-OL 10 (Vännäs)Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närMResultat
tis 20/8Höglandets teknikträingEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
VeterantävlingÅkers IFSödermanlands Orienteringsförbund
närM
19/8
Visa rutter i Livelox
Dala-VeteranolGagnefs OKDalarnas Orienteringsförbund
närM
17/8
Tisdags-OL KarstorpIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
HöstspringetEskilstuna OLSödermanlands Orienteringsförbund
närL
Trimtex cup 3Gävle OKGästriklands Orienteringsförbund
närS
17/8
Visa rutter i LiveloxStarttider
Ungdomsserie NOKOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
17/8
Starttider
Klubbmästerskap Sprint för OK Orion och Karlskrona SOKOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närS
18/8
Visa rutter i Livelox
MotionsOLDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närM
Motions-OL HembygdsgårdenKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
Orientering med bad, OppsjönÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närM
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
20/8*
ÖOK:s dagserie 2Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närL
19/8
Öppen kretsträning Södra Skaraborgskretsen + KlubbmatchGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
närL
18/8
Medel-OL (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närM
17/8
Motions-OL VillingsbergOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Sprint KM Domnarvet och OK KåreDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
klubbS
18/8
Sörklubbs #16Söderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
25mannaträningUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbM
18/8
7-klubbsÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
närM
19/8
FOK:s Höstcup Etapp 1Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närM
18/8*
Starttider
Motionsorientering IngestrandOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
närL
Norrcupen 190820OK DellenHälsinglands Orienteringsförbund
närM
19/8
Visa rutter i Livelox
TräningstävlingLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närL
17/8
Visa rutter i Livelox
Varbergsmästerskap lång + NärtävlingOK NackheHallands Orienteringsförbund
närL
18/8*
VM-lång + NärtävlingOK NackheHallands Orienteringsförbund
närL
18/8*
Värmlandsserien etapp #7/8OK TyrVärmlands Orienteringsförbund
M
närM
19/8*
Alla mot Alla E5Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbL
18/8
Motionsorientering ArlandaLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
närM
18/8
Umeåregionens teknikträningUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
klubbM
19/8*
Klubbjakten 2019Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
klubbL
19/8
Visa rutter i LiveloxStarttider
ons 21/8Tullinge Teamsprint, skogTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distSS
18/8
Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
Höglandets veteranorienteringBodafors OKSmålands Orienteringsförbund
närL
20/8
Veteran-ol OK GipenOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering - ViksjöJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närL
20/8
Motion OL / Grand Prix, OKNOK NorrvirdarnaSmålands Orienteringsförbund
närM
20/8
Motionsorientering SkatåsIK SternGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Dalaserien MTBO #5, KM OK Kåre och Domnarvets GoIFDomnarvets GOIF
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
M
distM
18/8
Motions-OL - Borås 1 av 5 HT [Bredared]Bredareds IFVästergötlands Orienteringsförbund
närM
20/8
Provlöpning O-Ringen Uppsala 2020 etapp 5IF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Upplands Orienteringsförbund
klubbL
19/8
Motionsorientering FornbackenHässleholms OKSkånes Orienteringsförbund
närM
Dag KM Stora Tuna OKStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
18/8
Dalaserien MTBO #5, KM OK Kåre och Domnarvets GoIFDomnarvets GOIF
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
M
närL
18/8
Motionsorientering 5, TvärålundSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
närM
18/8
NjudungsmästerskapBodafors OKSmålands Orienteringsförbund
närL
20/8*
O-ligan deltävling 3OK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närM
19/8*
Fjällfemman JärpenÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
Ungdomsserie Blekinge VästraOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
närL
18/8
Starttider
KalmarsundscupenNybro OKSmålands Orienteringsförbund
M
närM
18/8
Träningsorientering #8Särna SKDalarnas Orienteringsförbund
närS
21/8*
Visa rutter i Livelox
Veterancup/ KlubbmästerskapOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
närM
19/8
Ungdomsserien Östra Blekinge 5Ronneby OKBlekinge Orienteringsförbund
närL
19/8*
Visa rutter i LiveloxStarttider
Storviks nattStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
natLN
20/8*
tor 22/8Gamleby OK, Ungdomsserien 3Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
närL
20/8
Motionsorientering SeskaröSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
närL
POL TimmersdalaHjobygdens OK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
19/8
Visa rutter i Livelox
Veteran-OLOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
19/8
Veteran-OL tävling 12OK Djerf
Örebro Läns Orienteringsförbund
Värmlands Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
19/8
Visa rutter i Livelox
Björnölufsen 2019Västerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närM
22/8*
Veteran-OL TSK IdrottsplatsJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
närM
Roslagsveteranerna 22 augLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
närM
19/8
VeteranOL Gamleby OKGamleby OKSmålands Orienteringsförbund
närL
VOL 10Selånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
närL
20/8
Veteranträning KungälvKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
DOK:s motions-OL ParkenDegerfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närS
19/8
MOL 14Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
närL
19/8
Visa rutter i Livelox
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närM
Motions-OL Strand skolaKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
21/8
SAKO-träningTrollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
närM
20/8
Teknikträning Gbg sydFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbM
20/8
Motionsorientering Tyrterrängen-RudOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
19/8
KM medeldistansVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
18/8*
Starttider
Dag KM Domnarvet och OK KåreDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
20/8
UOK Klubbmästerskap Uddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbM
19/8
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närS
21/8*
Visa rutter i Livelox
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 5Fjärås AIKHallands Orienteringsförbund
närS
20/8*
Starttider
Poängjakt 6 - KällvikTrosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbL
22/8*
TekniktorsdagOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbM
Motionsorientering, Magnor, EidskogOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
Run to the Hills Etapp 4 2019Selånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
närM
21/8
VOF Teknikträning violett nivåSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
21/8
Kretsstafett, västra kretsenLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
närSL
20/8
Visa rutter i LiveloxStarttider
Falukretsens ungdomsserieSvärdsjö SOKDalarnas Orienteringsförbund
närS
21/8*
fre 23/8MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, sprintIFK Enskede
IFK Lidingö SOK
Stockholms Orienteringsförbund
M
mästS
21/8
Göteborg O-meeting, etapp 1, medelFrölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
natM
21/8
Visa rutter i LiveloxStarttider
lör 24/8Göteborg O-meeting, etapp 2, sprintFrölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
natS
21/8
Visa rutter i Livelox
Avestapropagandan, dag 1, långAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
21/8
DM, lång, Ångermanland+MedelpadHärnösands OK
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
mästL
22/8
DM, medel, VästerbottenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
mästM
21/8*
Hjo 2-dagars, medelHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #8, lång (WRE)Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
M
intL
21/8
Visa rutter i Livelox
PreO, VingåkerVingåkers OKSödermanlands Orienteringsförbund
P
natP
21/8
Ramunderdubbeln, medelSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
22/8
AOK-medelnAnderstorps OKSmålands Orienteringsförbund
distM
22/8*
DM, medel, Jämtland-HärjedalenFrösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästM
20/8
Sensommarmedeln i BjärnumOK TorfinnSkånes Orienteringsförbund
distM
22/8*
Starttider
Åvingedubbeln, långdistansIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
21/8
DM, medel, NorrbottenPiteå IF OrienteringsklubbNorrbottens Orienteringsförbund
mästM
21/8
Klubbmästerskap Ronneby, Skogsfalken, Stigmännen och VilseRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
närL
21/8
sön 25/8Göteborg O-meeting, etapp 3, långFrölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
natL
21/8
Visa rutter i Livelox
Avestapropagandan, dag 2, medelAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
21/8
DM, stafett, VästerbottenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
mästSL
21/8*
DM, stafett, Västerbotten, individuella öppna klasserIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
distL
21/8*
DM, stafett, Ångermanland+MedelpadHärnösands OK
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
mästSM
22/8
Hjo 2-dagars, långHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
Lunds OK Fyrklubbs-skjutsLunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
20/8
Målilla OKMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
natL
23/8*
Starttider Livebevakning
PreO, VingåkerVingåkers OKSödermanlands Orienteringsförbund
P
natP
21/8
Ramunderdubbeln, långSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
22/8
VärmlandsserienOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
distL
22/8
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
DM, sprint, SödermanlandOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
mästS
23/8
Starttider Livebevakning
DM, ultralång, NorrbottenPiteå IF OrienteringsklubbNorrbottens Orienteringsförbund
mästU
21/8
FyrklubbsOK GyngeSkånes Orienteringsförbund
distL
24/8*
DM, lång, Jämtland-HärjedalenFrösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästL
20/8
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #9, medel (WRE)IFK Enskede
Mälarö SOK
Stockholms Orienteringsförbund
M
intM
21/8
50turen swimrunSkogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
närL
Åvingedubbeln, medeldistansIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholms Orienteringsförbund
natM
21/8
Skogis Cup nr 9Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närL
Dag-KMKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbM
22/8
Hallandspostens Ungdomsserie E4Laholms IF OKHallands Orienteringsförbund
närL
22/8
v 35mån 26/8Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
23/8
Östgötaserien i MTBO OK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
M
närM
24/8
VOK Motions-OL 11 (Överboda)Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
23/8
tis 27/8Höstspringet EskilstunaStora Sundby GoIFSödermanlands Orienteringsförbund
närM
Veteran OL OK HällenOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Dala Veteran OLGrangärde OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
24/8
Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Öppet kretsmästerskap Tidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
närL
25/8
DOKs kretsträning LidetorpDegerfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
24/8
Visa rutter i Livelox
Ungdomsserie + NOK-träningOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
23/8
Motions-OLAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
Orientering med bad, EdsvikenÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närM
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
27/8*
ÖOK:s dagserie 3Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närL
27/8*
MotionsorienteringOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närM
24/8
7-Klubbs samt Örnliga 5OK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närL
27/8*
FOK:s Höstcup Etapp 2Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närM
25/8*
Höglandsträning NässjöNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
närL
25/8
LämmeltåetMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
närSL
25/8*
Motionsorientering 6, BrånetSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
närM
24/8
Motionsorientering IF ThorIF ThorUpplands Orienteringsförbund
närM
25/8
Motionsorientering prästtjärnsstuganOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
närL
Norrcupen 2019-08-27Ljusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
närS
24/8
SAKO ungdomsstafettTrollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
närSL
Sörklubbs #17IFK BergvikHälsinglands Orienteringsförbund
närM
TräningstävlingLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närL
24/8
VarbergsMästerskap Sprint + NärtävlingFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
närS
25/8*
VB-serien, deltävling 3OK MalmiaDalarnas Orienteringsförbund
närM
25/8
Ungdomens 5-dagars etapp 4, Södra Vätterbygden IK VistaSmålands Orienteringsförbund
närM
23/8
KM Lerums SOKLerums SOKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
25/8
ÄggetsprintenVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
25/8
KM för Tolered-Utby Ol-KlubbTolered-Utby Ol-klubbGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
22/8
NärnattEmmaboda Verda OKSmålands Orienteringsförbund
närMN
23/8
ons 28/8Ungdomsserien, region SOGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
distM
23/8
Ungdomsserien, region SVOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distM
21/8
Höglandets veteran OL TranåsSol TranåsSmålands Orienteringsförbund
närM
3-Stads Veteran-OLStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering - GranskogJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närL
27/8
MTBO-cupen 5 GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
M
närL
O-ligan deltävling 4Åmåls OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närM
27/8
Motionsorientering i SkatåsGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
27/8
MTB-O och träningSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
LM
klubbL
Motionsorientering och Grand PrixLessebo OKSmålands Orienteringsförbund
närL
26/8
Motions-OL - Borås 2 av 5 HT [Olsfors]IK OmegaVästergötlands Orienteringsförbund
närM
27/8
Fjällfemman DuvedÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
KnotanTrollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbSL
26/8
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närL
23/8*
Ungdomsserien, region NSolna OKStockholms Orienteringsförbund
distM
21/8
UppvidingekarusellenAlstermo IFSmålands Orienteringsförbund
närM
25/8
Ungdomsserie 6 Sprint, Västra BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
närS
25/8*
Ungdomsserie 6, Östra BlekingeOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närS
25/8
tor 29/8POL OtterstorpFalköpings AIK OK
Hjobygdens OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
26/8
Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Veteran OLIF Rune
OK Tor
Västmanlands Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
närL
28/8
Veteran-OL tävling 13Hällefors OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
26/8
Veteran-OL Södra Vätterbygden (TSOK)Tenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
närM
29/8*
RoslagsveteranernaLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närM
28/8
VOL11 SOKSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
27/8
Veteran OL TumlehedTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering i LännaLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närM
27/8
MOL 15Svaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
närM
Tjustalliansens Ungdomsserie deltävling 5Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närL
27/8
Dalaserien MTBO #6, Stora Tuna OKStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
M
distM
26/8
Motions-OL Haga däckKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Motionsorientering/ ungdomscup 3IFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
närM
28/8*
Motionsorientering SkutbergetOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
26/8
Motionsorientering, Koppomåsen (Fjuserud)OK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
Pokaljakten 2019, deltävling 4OK ÄlgenVärmlands Orienteringsförbund
närL
29/8*
Provlöpning O-Ringen 2020, etapp 3 ÖstunaIF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Upplands Orienteringsförbund
klubbL
28/8
Sprint KM , Väsby OK och Attunda OKAttunda OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbS
25/8*
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närL
28/8*
Visa rutter i Livelox
KM Lång Stenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbL
28/8
Medel-KMIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
26/8
Sommarserie 8Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbM
4-klubbsmatch #3OK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
närL
27/8
Fyrklöver #3Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
närS
26/8
fre 30/8DM, natt, GästriklandGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
mästLN
25/8
DM, natt, SmålandVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
mästLN
23/8
DM, natt, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
mästLN
25/8
DM, natt, VärmlandSkattkärrs SOKVärmlands Orienteringsförbund
mästLN
25/8
DM, natt, VästmanlandSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
mästLN
ÖstraNatt Seskarö-etappenSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
närLN
29/8
Visa rutter i Livelox
DM, natt, ÖstergötlandOK EkenÖstergötlands Orienteringsförbund
mästLN
25/8
DM, natt, Örebro LänOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästLN
25/8
DM, natt, DalarnaKvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
mästLN
25/8
lör 31/8DM, medel, BlekingeOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
mästM
25/8
DM, medel, Bohuslän-DalBrattås CKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästM
25/8
DM, medel, SödermanlandÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
mästM
25/8
DM, medel, VästergötlandMariestads FK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
mästM
25/8
Jonas Larsons minne, etapp 1Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
distL
25/8
TrailÖvikSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
klubbL
25/8
Vimmerby OKVimmerby OKSmålands Orienteringsförbund
distM
25/8
DM, sprint, HälsinglandRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
mästS
25/8
DM, medel, GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästM
24/8
DM, medel, SkåneFK BokenSkånes Orienteringsförbund
mästM
25/8
Medel KM 2019Göteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbM
28/8*
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 6FK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
närL
25/8
DM, medel, StockholmSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
mästM
25/8
Öppet MTBO-DM Dalarna, medelKvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
M
mästM
26/8
PreO, UpplandshelgBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natP
26/8
DM, medel, HälsinglandRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
mästM
25/8
O-Ringenorienteringen och festTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbM
25/8*
PreO, Natt-DM, UpplandBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
mästPN
26/8
sön 1/9Dag-KMSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
klubbL
29/8
DM, lång, Bohuslän-DalBrattås CKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästL
25/8
DM, lång, DalarnaBjursås OKDalarnas Orienteringsförbund
mästL
25/8
DM, lång, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands Orienteringsförbund
Storviks IF
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästL
25/8
DM, lång, SmålandIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
mästL
25/8
DM, lång, VärmlandDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmlands Orienteringsförbund
mästL
25/8
DM, lång, Västerbotten, RallarsvängenVännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
mästL
25/8
DM, stafett, BlekingeOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
mästSL
25/8
DM, stafett, HallandOskarströms OKHallands Orienteringsförbund
mästSL
25/8
DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserOskarströms OKHallands Orienteringsförbund
distM
DM, stafett, VästergötlandMariestads FK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
mästSL
25/8
DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserMariestads FK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
distM
29/8
DM, stafett, Örebro länKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästSL
25/8
Jonas Larsons minne, etapp 2Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
distM
25/8
Lunds OK DM stafettLunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
19/8
MTBO, DM, medel, ÅngermanlandOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
LM
mästM
25/8
PreO, UpplandshelgOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natP
26/8
DM, stafett, GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästSL
25/8
DM, lång, GöteborgLerums SOKGöteborgs Orienteringsförbund
mästL
25/8
DM, lång, Stockholm + UpplandVallentuna-Össeby OL
Waxholms OK
Upplands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
mästL
25/8
DM, lång, SödermanlandOK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
mästL
25/8
DM, stafett, SkåneFK BokenSkånes Orienteringsförbund
mästSL
25/8
DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasserFK BokenSkånes Orienteringsförbund
distL
29/8*
DM, lång, VästmanlandSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
mästL
25/8
DM, stafett, Blekinge, individuella öppna klasserOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
distL
25/8
DM, lång, ÖstergötlandLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
mästL
25/8
v 36mån 2/9Motions OL 6Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närL
7/7
Östgötaserien i MTBO, #4Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
M
närL
29/8
VOK Motions-OL 12 (Stennäs)Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närU
30/8
Final Värmlandsserien MTBOOK Hierne
OK Jösse
Värmlands Orienteringsförbund
M
närL
1/9*
tis 3/9FOK:s Höstcup Etapp 3Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närM
1/9*
KretsträningMullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
närM
1/9
Sörmlands OL-veteranmästerskapKatrineholms OKSödermanlands Orienteringsförbund
närL
31/8
Visa rutter i Livelox
Dala Veteran Korsnäs IF OKKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
26/8
Tisdags-OL TovatorpIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
U-serien med NOKMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
närS
1/9*
Motions-OL MossbergaOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närM
MotionsOLDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närM
Motions-OL Dye grusgropKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
Sörklubbs #18Rehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
MotionsorienteringOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närM
31/8
Kretssprint V. SkaraborgIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
närS
29/8
FollingboloppetGotlands Bro OK
Svaide Roma SOK
Visborgs OK
Gotlands Orienteringsförbund
närL
1/9
KM Kils OK/Lustens OKKils OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
2/9
Motionsorientering TaserudOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
närL
Norrcupen 190903Hudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
närL
1/9
TräningstävlingLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närL
31/8
Ungdomens 5-dagars etapp 5IF Hallby SOKSmålands Orienteringsförbund
närM
2/9*
Sprint KMOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
klubbS
30/8
ÖOK:s nattserie 1Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närLN
ons 4/9Motionsorientering & Grand PrixVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering i SkatåsGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
27/8
Motions-OL - Borås 3 av 5 HT [Nordskogen]IK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
närM
3/9
Motionsorientering 7, RödåselSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
närM
1/9
O-Ligan #5OK KroppefjällBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närL
26/8
Ungdomsserien deltävling 4Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
2/9
Fyrsprinten 3Kovlands IFMedelpads Orienteringsförbund
närS
tor 5/9Motionsorientering Sanna/VåxnäsOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
2/9
POL TräffHjobygdens OK
SOK Träff
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
3/9
Veteran-OL tävling 14Fellingsbro GOIF
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
2/9
Klubbmatch mot HöglandetIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närM
30/8
Visa rutter i Livelox
Finspångs SOK`s Veteran-OlFinspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
VOL- 12Timrå SOKMedelpads Orienteringsförbund
närM
DOK:s motions-OL VikenDegerfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
2/9
Lilljanssprinten UmeåUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närS
2/9
Motions-OL Pustas HarbergetKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering -UddevallaHerrestads AIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering, ÅrjängOK Hierne
Årjängs OK
Värmlands Orienteringsförbund
närL
KretsungdomsmatchHerrljunga SK Skid o OLVästergötlands Orienteringsförbund
närM
2/9
FyrklöverOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
närL
1/9
Ungdomscup #2Strängnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
klubbSM
1/9
Medel-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
1/9
fre 6/9DM, natt, BlekingeBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge Orienteringsförbund
mästLN
1/9
DM, natt, Bohuslän-DalOK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästLN
1/9
DM, natt, SkåneHästveda OKSkånes Orienteringsförbund
mästLN
1/9
DM, natt, Stockholm + SödermanlandOK Södertörn
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
mästLN
1/9
lör 7/9 PreO, Öppet DM Västergötland+Bohuslän+GöteborgBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Vänersborgs SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
P
mästP
1/9
DM, medel, DalarnaIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
mästM
1/9
DM, medel, GästriklandOK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Gästriklands Orienteringsförbund
mästM
1/9
DM, medel, GöteborgSjövalla FKGöteborgs Orienteringsförbund
mästM
1/9
DM, medel, SmålandBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
mästM
1/9
DM, medel, VärmlandOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
mästM
1/9
DM, medel, VästmanlandArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästM
31/8
Visa rutter i Livelox
DM, medel, ÖstergötlandOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästM
1/9
Medel-KMBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
5/9
MTBO, OK RodhenOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natL
MTBO, Svenska Cupen, #10, SprintKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
natS
1/9
PreO TempoBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Vänersborgs SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
P
natT
1/9
DM, sprint, GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
mästS
1/9
DM, medel, UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
mästM
1/9
DM, medel, Örebro länOK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästM
1/9
ÄventyrsorienteringSOK TräffVästergötlands Orienteringsförbund
närS
1/9
DM, sprint, NorrbottenÖvertorneå IFNorrbottens Orienteringsförbund
mästS
1/9
DM, natt, NorrbottenÖvertorneå IFNorrbottens Orienteringsförbund
mästLN
1/9
DM, natt, GotlandIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
mästLN
31/8
sön 8/9DM stafett, Gästrikland + Hälsingland, individuella öppna klasserHälsinglands Orienteringsförbund
OK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
distL
7/9
DM, lång, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
mästL
1/9
DM, lång, HallandIK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
mästL
1/9
DM, lång, SkåneFrosta OKSkånes Orienteringsförbund
mästL
1/9
DM, lång, VästergötlandIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
mästL
1/9
DM, sprint, ÅngermanlandKramfors-Alliansen
Lugnviks IF
Ångermanlands Orienteringsförbund
mästS
1/9
DM, stafett, DalarnaIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
mästSL
1/9
DM, Stafett, Dalarna: Öppna MotionsklasserIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
5/9
DM, stafett, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands Orienteringsförbund
OK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästSL
1/9
DM, stafett, SmålandBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
mästSL
1/9
DM, stafett, Södermanland + VästmanlandEskilstuna OL
Västmanlands Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
Västmanlands Orienteringsförbund
mästSL
1/9
DM, stafett, VärmlandOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
mästSL
1/9
DM, stafett, ÖstergötlandOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSL
1/9
DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasser OK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
distL
5/9
MTBO, Svenska Cupen, #11, Masstart, FinalKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
natM
1/9
DM, stafett, Södermanland + Västmanland, individuella öppna klasserEskilstuna OLSödermanlands Orienteringsförbund
distL
1/9
DM, stafett, StockholmSkarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
mästSL
1/9
DM, stafett, Stockholm, individuella Öppna MotionsklasserSkarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
natL
4/9
DM, stafett, UpplandIF ThorUpplands Orienteringsförbund
mästSL
1/9
DM, stafett, Göteborg, öppna klasserIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
närL
5/9
DM, lång, Örebro länOK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästL
1/9
DM, stafett, GöteborgIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
mästSL
1/9
25-mannatest 1Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
klubbM
5/9
DM, stafett, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSL
1/9
v 37mån 9/9Motions OL 7Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närL
7/7
Östgötaserien i MTBO, #3Tjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
M
distM
7/9
VOK Motions-OL 13 (Ö Vännfors)Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
6/9
tis 10/9FOK:s Höstcup Etapp 4Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närM
8/9*
Veteran-OL SMOLSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
närL
12/8*
Tisdags-OL RydskogenIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Krets/Motions-OL StenstalidskolanKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
Sakoträning OKSOK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närL
9/9
Sörklubbs #19Alfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
SSOK - Motionsorientering SkattkärrsområdetSkattkärrs SOKVärmlands Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering Skjutsbol VästerOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
närL
Träningstävling medelLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
7/9
Öppet kretsmästerskap sprintFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
närS
2/9
ons 11/9Dalaserien MTBO Nr 7Leksands OKDalarnas Orienteringsförbund
M
närM
8/9
MTBO-cupen 6 GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
M
närL
Veteran-OL OKSOK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering Växjö AISSmålands Orienteringsförbund
närL
Motions-OL - Borås 4 av 5 HT [Knektås]Borås GIFVästergötlands Orienteringsförbund
närM
10/9
Motionsorientering 8, VästomånSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
närM
8/9
Motionsorientering i UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närM
10/9*
4-SprintTimrå SOKMedelpads Orienteringsförbund
närS
9/9
Sprint-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
tor 12/9POL SommalandHjobygdens OK
IK Gandvik
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
9/9
Veteran-OL tävling 15Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
9/9
VR Veteran FiskkrakenVandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
närM
11/9
HälsingeveteranernaHudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
närM
OK Motala VeterantävlingOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
KM dag GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Motions-OL KvistmossvägenKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering TyrstuganOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
fre 13/9Ungdoms-SM, sprintSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
mästS
1/9
Ungdoms-SM, sprint, öppna klasserSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
distS
12/9*
ÖOK:s nattserie 2Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närLN

Annonser