Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

136 tävlingar hittades mellan 2019-09-04 och 2019-10-10 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
fre 6/9DM, natt, SkåneHästveda OKSkånes Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/9DM, natt, Bohuslän-DalOK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/9DM, natt, BlekingeBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/9DM, natt, Stockholm + SödermanlandOK Södertörn
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/9 PreO, Öppet DM Västergötland+Bohuslän+GöteborgBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Vänersborgs SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
P
mästPResultat
lör 7/9DM, medel, DalarnaIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/9DM, medel, GästriklandOslättforspojkarnas IKGästriklands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/9DM, medel, GöteborgSjövalla FKGöteborgs Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/9DM, medel, SmålandBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/9DM, medel, VärmlandOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/9DM, medel, VästmanlandArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/9DM, medel, ÖstergötlandOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/9MTBO, OK RodhenOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natL
lör 7/9MTBO, Svenska Cupen, #10, SprintKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/9PreO TempoBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Vänersborgs SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
P
natTResultat
lör 7/9DM, sprint, GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/9DM, medel, UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/9DM, medel, Örebro länOK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/9DM, sprint, NorrbottenÖvertorneå IFNorrbottens Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/9DM, natt, NorrbottenÖvertorneå IFNorrbottens Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/9DM, natt, GotlandIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM stafett, Gästrikland + Hälsingland, individuella öppna klasserHälsinglands Orienteringsförbund
OK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
distLResultat
sön 8/9DM, lång, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, lång, SkåneFrosta OKSkånes Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, lång, VästergötlandIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, sprint, ÅngermanlandKramfors-Alliansen
Lugnviks IF
Ångermanlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, DalarnaIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, Dalarna, individuella öppna klasserIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
distMResultat
sön 8/9DM, stafett, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands Orienteringsförbund
OK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästSLResultat
sön 8/9DM, stafett, Södermanland + VästmanlandEskilstuna OL
Västmanlands Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
Västmanlands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, ÖstergötlandOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasser OK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9MTBO, Svenska Cupen, #11, Masstart, FinalKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, Södermanland + Västmanland, individuella öppna klasserEskilstuna OLSödermanlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, lång, HallandIK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, SmålandBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, StockholmSkarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserSkarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, UpplandIF ThorUpplands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, VärmlandOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, Värmland, individuella öppna klasserOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, lång, Örebro länOK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, GöteborgIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, Uppland, individuella öppna klasserIF ThorUpplands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 9/9Östgötaserien i MTBO, #3Tjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 11/9Dalaserien MTBO Nr 7Leksands OKDalarnas Orienteringsförbund
M
distMResultat
fre 13/9Ungdoms-SM, sprintSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
fre 13/9Ungdoms-SM, sprint, öppna klasserSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/9Attundadubbeln, medeldistansAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/9LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/9Ungdoms-SM, långSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
lör 14/9Ungdoms-SM, lång, öppna klasserSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/9ÅrsundarundanÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/9 - sön 15/9SM, långSegersta OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
lör 14/9Hjortlördan, medelOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
lör 14/9BergslagsträffenFagersta OK
Norbergs OK
Västmanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
sön 15/9Attundadubbeln, långdistansAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/9OK GisleOK GisleSmålands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/9Ungdoms-SM, distriktsstafettSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
sön 15/9ÄlgjaktenFältjägarnas IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/9SM, lång, final, publiktävling, medelSegersta OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
sön 15/9FK Åsen, medelFK ÅsenSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
sön 15/9Hjortsöndan, långOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
sön 15/9KlarälvskavlenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/9Norbergs OK:s nationellaFagersta OK
Norbergs OK
Västmanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
sön 15/9Älgjakten, individuella öppna klasserFältjägarnas IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
distMResultat
sön 15/9Klarälvskavlen, individuella öppna klasserIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 20/9 - lör 21/9SM, medelSegersta OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästM
15/9
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
fre 20/9 - lör 21/9MTBO, Kils OK’s 2-DagarsKils OKVärmlands Orienteringsförbund
M
natSN
16/9
Starttider Livebevakning
lör 21/9HellasmedelnHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
natM
18/9
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
lör 21/9Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanlands Orienteringsförbund
natM
18/9
Visa rutter i LiveloxStarttider
lör 21/9PolkaluffenGränna-Bygdens OKSmålands Orienteringsförbund
distL
19/9
Starttider
lör 21/9Skyttorpslången Rasbo IKUpplands Orienteringsförbund
natL
18/9
Starttider
lör 21/9SM, medel, final, publiktävling, medelSegersta OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
natM
18/9
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
lör 21/9AleträffenOK AlehofGöteborgs Orienteringsförbund
natL
19/9
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
lör 21/9Jarlkut´nIK Jarl RättvikDalarnas Orienteringsförbund
natM
18/9
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
lör 21/9Bahco CupLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
31/12
Starttider
sön 22/9Hultsfreds OKHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
distL
18/9*
Starttider
sön 22/9Leksands OKLeksands OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
18/9
Visa rutter i Livelox
sön 22/9Mälarmårdsdubbeln, långKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanlands Orienteringsförbund
natL
18/9
Visa rutter i LiveloxStarttider
sön 22/9StenskogsmedelnRingsjö OKSkånes Orienteringsförbund
natM
20/9*
Visa rutter i LiveloxStarttider
sön 22/9SM, stafettSegersta OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästSL
15/9
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
sön 22/9Bahco Cup, stafettLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natSL
18/9
Starttider
sön 22/9OK Österåker, individuell medeldistansOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natM
18/9
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
sön 22/9Herkules SkogsdådFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
natM
19/9
Starttider
sön 22/9ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natSL
18/9
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
tor 26/9DM, natt, Jämtland-HärjedalenOK StorsjönJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästLN
23/9
fre 27/9DM, natt, ÅngermanlandOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
mästMN
22/9
fre 27/9PreO, Natt-SMRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästL
20/9
fre 27/9Pölder Cup, avslutning, dag 1, nattEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
natLN
22/9
fre 27/9DM, natt, HallandSimlångsdalens IFHallands Orienteringsförbund
mästLN
22/9
lör 28/9Arosträffen, medelVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
natM
22/9
lör 28/9DM, natt, VästerbottenStöcksjö ISVästerbottens Orienteringsförbund
mästLN
22/9
lör 28/9DM, sprint, VästerbottenStöcksjö ISVästerbottens Orienteringsförbund
mästS
22/9
lör 28/9PreO, Dag-SMRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästL
20/9
lör 28/9PreO, Stafett-SMRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästSL
20/9
lör 28/9Pölder Cup, avslutning, dag 2, medelEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
natM
22/9
lör 28/9Ungdomsseriefinalen, StockholmVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
distS
22/9
lör 28/9UpplandscupsfinalenIdrottsföreningen OLGY UppsalaUpplands Orienteringsförbund
distM
22/9
lör 28/9VilselöpetOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
natL
22/9
lör 28/9Öppet MTBO-DM Dalarna, lång, Dalaserien #8IFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
M
mästL
23/9
lör 28/9 - sön 29/9GustafspinglanSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
22/9
lör 28/9Bredareds IFBredareds IFVästergötlands Orienteringsförbund
natM
22/9
lör 28/9Omstart: DM, sprint, GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
mästS
24/9
lör 28/9Ekorren CupLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
distSL
22/9
sön 29/9Arosträffen, långVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
natL
22/9
sön 29/9Flundrehof SkogsträffOK FlundrehofVästergötlands Orienteringsförbund
natM
22/9
sön 29/9Kils OK:s nationellaKils OKVärmlands Orienteringsförbund
natL
22/9
sön 29/9PreO, TempO-SMRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästL
20/9
sön 29/9DM, lång, GotlandGarda OKGotlands Orienteringsförbund
mästL
23/9*
sön 29/9Medelsprint i SkåneEslövs FKSkånes Orienteringsförbund
distM
22/9
sön 29/9ÖrnsköldsviksmästerskapetÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
distM
22/9
sön 29/9TenhultsmedelnTenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
distM
22/9
ons 2/10Natti NattiIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSSN
25/9
fre 4/10Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skånes Orienteringsförbund
natSLN
29/9
Visa rutter i Livelox
fre 4/10DM, natt, HälsinglandHudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästLN
28/9
fre 4/10Partilletrippeln, sprintSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natS
29/9
lör 5/10Falkdrevet, dag 1OK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natM
29/9
lör 5/10Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
29/9
lör 5/10Älgot cup, finalLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natL
29/9
lör 5/10Partilletrippeln, långSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natL
23/9
lör 5/10BruksträffenRobertsfors IKVästerbottens Orienteringsförbund
distM
29/9
lör 5/10PreO, Nordisk LandskampOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natP
29/9
lör 5/10Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
29/9
lör 5/10PreO, Nordisk Landskamp, nattOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natPN
29/9
sön 6/10BohusbataljenHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
29/9
sön 6/10Falkdrevet, dag 2 + DM, ultralång, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
mästM
29/9
sön 6/10MidälvastafettenSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
distSM
29/9
Visa rutter i Livelox
sön 6/10RevingeträffenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natM
29/9
sön 6/10TraneträffenOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
natL
29/9
sön 6/10UngdomsstafettenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natSL
29/9
sön 6/10Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
2/10
sön 6/10PreO, Nordisk LandskampOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natP
29/9
sön 6/10Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
29/9
tis 8/10DM, natt, MedelpadSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
mästMN
2/10

Annonser