Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

39 tävlingar hittades mellan 2019-10-01 och 2019-10-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 40ti 1/10
on 2/10Natti NattiIFK EnskedeStockholm
distSSN
to 3/10
fr 4/10Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skåne
natSLN
29/9
lö 5/10Falkdrevet, dag 1OK SkogsfalkenBlekinge
natM
PreO, Nordisk LandskampOK LandehofGöteborg
P
natP
PreO, Nordisk Landskamp, nattOK LandehofGöteborg
P
natPN
Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarna
natL
Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötland
distM
Älgot cup, finalLunds OKSkåne
natL
sö 6/10BohusbataljenHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
natL
Falkdrevet, dag 2 + DM, ultralång, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge
mästM
PreO, Nordisk LandskampOK LandehofGöteborg
P
natP
RevingeträffenLunds OKSkåne
natM
Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarna
natM
TraneträffenOK TrananVästergötland
natL
UngdomsstafettenLunds OKSkåne
natSL
v 41må 7/10
ti 8/10
on 9/10
to 10/10
fr 11/10
lö 12/1025mannaHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholm
natSL
sö 13/1025mannamedeln (WRE)Haninge SOK
OK Ravinen
Stockholm
intM
KSK-sprinten, etapp 1Kinnaströms SKVästergötland
natL
KSK-sprinten, etapp 2Kinnaströms SKVästergötland
natL
v 42må 14/10
ti 15/10
on 16/10
to 17/10
fr 18/10AxevallanattaIstrums SKVästergötland
distLN
Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
distSN
7/10
lö 19/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördagKorsnäs IF OKDalarna
distL
16/10
Daladubbeln, stafett Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natSM
7/10
DM, sprint, SkåneOK Pan-KristianstadSkåne
mästS
DM, sprintstafett, SkåneOK Pan-KristianstadSkåne
mästSS
DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserOK Pan-KristianstadSkåne
distS
PreO i DalenHalmstad OK
Simlångsdalens IF
Halland
P
natP
7/10
VallesprintenIstrums SKVästergötland
distS
Helg utan älg, dag 1, långGotlands Bro OKGotland
natL
sö 20/10Helg utan älg, dag 2, medelGotlands Bro OKGotland
natM
Daladubbeln, individuella öppna klasser söndagKorsnäs IF OKDalarna
distL
17/10
Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natPU
7/10
GMOK:s HöstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg
natM
PreO i DalenHalmstad OK
Simlångsdalens IF
Halland
P
natP
7/10
v 43må 21/10
ti 22/10
on 23/10
to 24/10
fr 25/10HaningenattenHaninge SOKStockholm
distMN
lö 26/10HaningestafettenHaninge SOKStockholm
distSS
SmålandskavlenKexholms SK
OK Njudung
Småland
natSLK
BjörkåkramedelnKexholms SK
OK Njudung
Småland
distM
sö 27/10SmålandskavlenKexholms SK
OK Njudung
Småland
natSLK
FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dal
natL
OktoberracetOK EnenUppland
natM
Smålandskavlen, individuella öppna klasserKexholms SK
OK Njudung
Småland
distL
v 44må 28/10
ti 29/10
on 30/10
to 31/10

Annonser