Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

42 tävlingar hittades mellan 2019-10-01 och 2019-10-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 40tis 1/10
ons 2/10Natti NattiIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSSN
tor 3/10
fre 4/10DM, natt, MedelpadSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
mästMN
Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skånes Orienteringsförbund
natSLN
29/9
lör 5/10Falkdrevet, dag 1OK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natM
PreO, Nordisk LandskampOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natP
PreO, Nordisk Landskamp, nattOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natPN
Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
Älgot cup, finalLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natL
sön 6/10BohusbataljenHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
Falkdrevet, dag 2 + DM, ultralång, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
mästM
MidälvastafettenSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
distSM
PreO, Nordisk LandskampOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natP
RevingeträffenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natM
Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
TraneträffenOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
natL
UngdomsstafettenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natSL
v 41mån 7/10
tis 8/10
ons 9/10
tor 10/10
fre 11/10
lör 12/1025mannaHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natSL
sön 13/1025mannamedeln (WRE)Haninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
intM
KSK-sprinten, etapp 1Kinnaströms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
KSK-sprinten, etapp 2Kinnaströms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
v 42mån 14/10
tis 15/10
ons 16/10
tor 17/10
fre 18/10AxevallanattaIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distLN
Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSN
7/10
lör 19/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördagKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natL
16/10
Daladubbeln, stafett Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSM
7/10
DM, sprint, SkåneOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
mästS
DM, sprintstafett, SkåneOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
mästSS
DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
distS
PreO i DalenHalmstad OK
Simlångsdalens IF
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
7/10
VallesprintenIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distS
Helg utan älg, dag 1, långGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natL
sön 20/10Helg utan älg, dag 2, medelGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natM
Daladubbeln, individuella öppna klasser söndagKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natL
17/10
Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natPU
7/10
GMOK:s HöstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
PreO i DalenHalmstad OK
Simlångsdalens IF
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
7/10
Oktobertävlingen i MotalaMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
v 43mån 21/10
tis 22/10
ons 23/10
tor 24/10
fre 25/10HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distMN
lör 26/10HaningestafettenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSS
SmålandskavlenKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
BjörkåkramedelnKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
distM
sön 27/10SmålandskavlenKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
OktoberracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natM
Smålandskavlen, individuella öppna klasserKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
distL
v 44mån 28/10
tis 29/10
ons 30/10
tor 31/10

Annonser