Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

40 tävlingar hittades mellan 2019-10-01 och 2019-10-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 40tis 1/10
ons 2/10Natti NattiIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSSN
tor 3/10
fre 4/10Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skånes Orienteringsförbund
natSLN
29/9
lör 5/10Falkdrevet, dag 1OK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natM
PreO, Nordisk LandskampOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natP
PreO, Nordisk Landskamp, nattOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natPN
Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
Älgot cup, finalLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natL
sön 6/10BohusbataljenHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
Falkdrevet, dag 2 + DM, ultralång, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
mästM
PreO, Nordisk LandskampOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natP
RevingeträffenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natM
Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
TraneträffenOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
natL
UngdomsstafettenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natSL
v 41mån 7/10
tis 8/10
ons 9/10
tor 10/10
fre 11/10
lör 12/1025mannaHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natSL
sön 13/1025mannamedeln (WRE)Haninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
intM
KSK-sprinten, etapp 1Kinnaströms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
KSK-sprinten, etapp 2Kinnaströms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
v 42mån 14/10
tis 15/10
ons 16/10
tor 17/10
fre 18/10AxevallanattaIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distLN
Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSN
7/10
lör 19/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördagKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
16/10
Daladubbeln, stafett Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSM
7/10
DM, sprint, SkåneOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
mästS
DM, sprintstafett, SkåneOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
mästSS
DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
distS
PreO i DalenHalmstad OK
Simlångsdalens IF
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
7/10
VallesprintenIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distS
Helg utan älg, dag 1, långGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natL
sön 20/10Helg utan älg, dag 2, medelGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natM
Daladubbeln, individuella öppna klasser söndagKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
17/10
Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natPU
7/10
GMOK:s HöstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
PreO i DalenHalmstad OK
Simlångsdalens IF
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
7/10
OktobertävlingenMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
v 43mån 21/10
tis 22/10
ons 23/10
tor 24/10
fre 25/10HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distMN
lör 26/10HaningestafettenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSS
SmålandskavlenKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
BjörkåkramedelnKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
distM
sön 27/10SmålandskavlenKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
OktoberracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natM
Smålandskavlen, individuella öppna klasserKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
distL
v 44mån 28/10
tis 29/10
ons 30/10
tor 31/10

Annonser