Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

49 tävlingar hittades mellan 2019-10-01 och 2019-10-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
ons 2/10Natti NattiIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSSNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 2/10Natti Natti, individuella öppna klasserIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 4/10Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skåne
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 4/10DM, natt, HälsinglandHudiksvalls OKHälsingland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 4/10Partilletrippeln, sprintSävedalens AIKGöteborg
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/10Falkdrevet, dag 1OK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/10Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/10Älgot cup, finalLunds OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/10Partilletrippeln, långSävedalens AIKGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/10BruksträffenRobertsfors IKVästerbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/10PreO, Nordisk LandskampOK LandehofGöteborg
P
natP
lör 5/10Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/10PreO, Nordisk Landskamp, nattOK LandehofGöteborg
P
natPN
sön 6/10BohusbataljenHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/10Falkdrevet, dag 2 + DM, ultralång, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/10MidälvastafettenSelånger SOKMedelpad
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/10RevingeträffenLunds OKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/10TraneträffenOK TrananVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/10UngdomsstafettenLunds OKSkåne
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/10Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/10PreO, Nordisk LandskampOK LandehofGöteborg
P
natP
sön 6/10Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 8/10DM, natt, MedelpadSelånger SOKMedelpad
mästMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/1025mannaHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/10Motionsorientering 25mannaHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/1025mannamedelnHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/10KSK-sprintenKinnaströms SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 18/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSNResultat
fre 18/10AxevallanattaIstrums SKVästergötland
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördagKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/10Daladubbeln, stafett Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/10DM, sprint, SkåneOK Pan-KristianstadSkåne
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/10DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserOK Pan-KristianstadSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/10VallesprintenIstrums SKVästergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/10 - sön 20/10Helg utan älgGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/10PreO i Dalen + Öppet DM för Halland och SmålandHalmstad OK
Simlångsdalens IF
Halland
P
natP
lör 19/10DM, sprintstafett, SkåneOK Pan-KristianstadSkåne
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/10Daladubbeln, individuella öppna klasser söndagKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/10Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natPUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/10GMOK:s höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/10PreO i Dalen + Fyrklubbs för SkåneSimlångsdalens IFHalland
P
natP
sön 20/10Oktobertävlingen i MotalaMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 25/10HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/10 - sön 27/10SmålandskavlenOK NjudungSmåland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/10HaningestafettenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSSResultat
lör 26/10BjörkåkramedelnOK NjudungSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/10OktoberracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/10Smålandskavlen, individuella öppna klasserOK NjudungSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/10FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser