Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

40 tävlingar hittades mellan 2019-10-01 och 2019-10-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
ons 2/10Natti NattiIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSSN
fre 4/10Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skånes Orienteringsförbund
natSLN
29/9
lör 5/10Falkdrevet, dag 1OK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natM
lör 5/10PreO, Nordisk LandskampOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natP
lör 5/10PreO, Nordisk Landskamp, nattOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natPN
lör 5/10Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
lör 5/10Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
lör 5/10Älgot cup, finalLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natL
sön 6/10BohusbataljenHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
sön 6/10Falkdrevet, dag 2 + DM, ultralång, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
mästM
sön 6/10PreO, Nordisk LandskampOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natP
sön 6/10RevingeträffenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natM
sön 6/10Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
sön 6/10TraneträffenOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 6/10UngdomsstafettenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natSL
lör 12/1025mannaHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natSL
sön 13/1025mannamedeln (WRE)Haninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
intM
sön 13/10KSK-sprintenKinnaströms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
fre 18/10AxevallanattaIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distLN
fre 18/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSN
7/10
lör 19/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördagKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
16/10
lör 19/10Daladubbeln, stafett Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSM
7/10
lör 19/10DM, sprint, SkåneOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
mästS
lör 19/10DM, sprintstafett, SkåneOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
mästSS
lör 19/10DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
distS
lör 19/10PreO i DalenHalmstad OK
Simlångsdalens IF
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
7/10
lör 19/10VallesprintenIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distS
lör 19/10 - sön 20/10Helg utan älgGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natL
sön 20/10Daladubbeln, individuella öppna klasser söndagKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
17/10
sön 20/10Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natPU
7/10
sön 20/10GMOK:s HöstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
sön 20/10PreO i DalenHalmstad OK
Simlångsdalens IF
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
7/10
sön 20/10Oktobertävlingen i MotalaMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
fre 25/10HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distMN
lör 26/10HaningestafettenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSS
lör 26/10 - sön 27/10SmålandskavlenKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
lör 26/10BjörkåkramedelnKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
distM
sön 27/10FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
sön 27/10OktoberracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natM
sön 27/10Smålandskavlen, individuella öppna klasserKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
distL

Annonser