Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

278 tävlingar hittades mellan 2019-10-03 och 2019-11-09 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 40tor 3/10Daglediga 29Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
närL
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
GOLD RUSH 1 (guldlöpet)Surahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbLN
POL-MostuganHjobygdens OK
OK Skogsstjärnan
Västergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL tävling 18KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
IFKs Sprintgrupp - Sprint RosendalIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
klubbS
Veteran-OL St.ENSOJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaEnebybergs IFStockholms Orienteringsförbund
närMResultat
Veteran-OL Västmanland HOK 3Hallstahammars OKVästmanlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteranorientering VästervikVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Veteran-OL IFKIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL GbgOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning Gbg sydFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Torsdagsträning TempoväxlingOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbM
OCK träning GropahåletOrienteringscentrum KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
StabbysprintenOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
klubbLResultat
MarkbygdsträningOK MarkVästergötlands Orienteringsförbund
klubbM
25manna träningVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närMK
25-mannaträning Säter-BorlängeSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
närM
Nattsprint-OLAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbSNResultat
SprintCup #1OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup LOKLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Natt KMLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Tränings-OLLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 4/10Grand Prix AvslutningOK NorrvirdarnaSmålands Orienteringsförbund
närSNResultat
Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skånes Orienteringsförbund
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, HälsinglandHudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
Partilletrippeln, sprintSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
PetterloppetVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLKStarttider
lör 5/10Falkdrevet, dag 1OK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Älgot cup, finalLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Partilletrippeln, långSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
O-Ligans sprintstafettEds SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närS
BruksträffenRobertsfors IKVästerbottens Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
MTB-O KMGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
M
klubbMResultat
PreO, Nordisk LandskampOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natP
Skogskarlsmatch Gästrikland-UpplandÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kretsmäserskap + U-Serie LångdistansOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Nordisk Landskamp, nattOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natPN
sön 6/10BohusbataljenHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Falkdrevet, dag 2 + DM, ultralång, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Kalkonjakten 2019Lidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbMResultat
Klubbmästerskap SIS 2019Stöcksjö ISVästerbottens Orienteringsförbund
klubbMResultat
MidälvastafettenSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
RevingeträffenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Solna OK Lång-KMSolna OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLResultat
TraneträffenOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsstafettenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
25-manna träningSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
Dag-KM TbOK-OKKTrosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Nordisk LandskampOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natP
Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Martinsons cup, avslutning, sprintstafettSK Björnen
Umedalens IF
Västerbottens Orienteringsförbund
närSSResultat
Skogis Cup nr 7Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Midälva Öppna klasserSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
närMResultat
Martinsons cup, avslutning, öppna klasserSK Björnen
Umedalens IF
Västerbottens Orienteringsförbund
närLResultat
Martinsons cup, avslutning, patrullSK Björnen
Umedalens IF
Västerbottens Orienteringsförbund
närPLResultat
Alfta-ÖSA OK och Edsbyns OK - KM 2019Alfta-Ösa OK
Edsbyns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 41mån 7/10KM nattIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
Natt-OlSimrishamns OKSkånes Orienteringsförbund
klubbMNResultat
tis 8/10Tisdags-OL LövsjötorpIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdagsträning - 25MannaträningOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
OK Grip Veteran-OLOK GripSödermanlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Dala Veteran Ol KvarnsvedenKvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
närLResultat
Natträning v.41Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
25-mannaträningIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
klubbLResultat
SprintCup 2019 - 2Gällstadbygdens SOK
Ulricehamns OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Umeå 8 oktoberStöcksjö ISVästerbottens Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Sörklubbs #23 FinalSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, MedelpadSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
mästMNVisa rutter i LiveloxResultat
Norrnatt 2019-10-08Ljusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Peking Night deltävling 2Tjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
Södra Natt Bergnäsets AIKBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 9/10Rolles nattcup, etapp 2Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
OnsdagsliganÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
klubbMN
SkolDM Medelpad 2019Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
klubbM
RoslagsveteranerSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Veteran OLVärend GN OLSmålands Orienteringsförbund
närM
Höglandets-Veteran-OLBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
LuffarliganEnebybergs IFStockholms Orienteringsförbund
närMResultat
Veteran-OL nr 2Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLOK FlundrehofVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Landslagsträning i GöteborgGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närS
25-mannaträning ÖLOFOK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
25-mannaträning 3 - 2019Valbo AIFGästriklands Orienteringsförbund
klubbL
Natt KMArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
Nattjakta deltävling 2OK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
GOF Nattcup Etapp 1Göteborgs Orienteringsförbund
IFK Göteborg Orientering
Göteborgs Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/10GOLD RUSH 2 (guldlöpet)Surahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbLN
POL IstrumHjobygdens OK
Istrums SK
Västergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL tävling 19 (Final)Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL KFUM VidablickJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
IFKs Sprintgrupp - Sprint JohannebergIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
klubbS
Veteran-OLBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kort-KMJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
OCK träning Åhus NOrienteringscentrum KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närL
Samträning Gbg SYD-VÄSTFrölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Borlänge-Säter-träningKvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbM
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
Sprintcup #2OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Ol slingor i StabergMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
klubbMKVisa rutter i Livelox
Nattråttan 2019-2020 Etapp 1Waxholms OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
NV träning V41Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
Nattcup IFKIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Höstcup 1 UmeåIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
HöstrusketLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/10ÖstraNatt Final etapp 6 OK VargenNorrbottens Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/1025mannaHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Lunds OK 25mannaLunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
Motionsorientering 25mannaHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
KM dagTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
KM Skellefteå OKSkellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Svartåtrampet 2019 (MTB-träning med tidtagning)Degerfors OKVärmlands Orienteringsförbund
M
klubbMResultat
sön 13/1025mannamedelnHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kretsmästerskap, SV SkåneOK KontinentSkånes Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
KSK-sprinten, etapp 1Kinnaströms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
KSK-sprinten, etapp 2Kinnaströms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 42mån 14/10SM, lång, kval - att ta bortSegersta OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
närL
tis 15/10KM nattIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbLN
14/10*
KonstrundanOK Klemmingen
Stjärnhovs OK 65
Södermanlands Orienteringsförbund
närL
14/10
Visa rutter i Livelox
KonstrundanStjärnhovs OK 65Södermanlands Orienteringsförbund
närL
KonstrundanStjärnhovs OK 65Södermanlands Orienteringsförbund
närL
OK-65 Stjärnhov och OK KlemmingenStjärnhovs OK 65Södermanlands Orienteringsförbund
närM
Dala Veteran OLStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
SprintCup 2019 - 3Gällstadbygdens SOK
Ulricehamns OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närS
14/10
Visa rutter i Livelox
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
15/10*
KM TerränglöpningFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
15/10*
Finding Lights (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närSN
13/10
Visa rutter i Livelox
Natt-serienKjula IFSödermanlands Orienteringsförbund
närLN
Norrnatta 20191015Forsa OKHälsinglands Orienteringsförbund
närLN
14/10
Terräng-KMJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
klubbMN
14/10
Peking Night deltävling 3Matteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
närLN
13/10*
Visa rutter i LiveloxStarttider
KM natt Kalmar OKKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbLN
13/10
Visa rutter i Livelox
Tisdags-OL BillingenIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närLN
ons 16/10Rolles nattcup, etapp 3Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i Livelox
Höglandets Veteran-OLOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
närM
Veteran OL 3-stadTrollhättans SKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbM
Veteran-OL nr 3Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
15/10*
Visa rutter i Livelox
Veteranorientering HögsbySOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
närM
15/10*
Visa rutter i Livelox
Luffarligan - GranskogJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närL
15/10
Visa rutter i Livelox
OnsdagsliganÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
klubbMN
Natt-KM 2019Garphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbM
15/10
Södra NattPiteå IF OrienteringsklubbNorrbottens Orienteringsförbund
närLN
16/10*
Ungdomsnatt etapp 1Kungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
närLN
15/10
Starttider
tor 17/10GOLD RUSH 3 (guldlöpet)Surahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbLN
16/10
Kretsmästerskap Natt, SV Kretsen SkåneOK SilvaSkånes Orienteringsförbund
närLN
14/10
OK Tor Veteran OLOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
närL
16/10
Visa rutter i Livelox
POL SISU stuganHjobygdens OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
28/12
Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närM
16/10*
Visa rutter i Livelox
RoslagsveteranernaAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
närL
16/10
Veteran-OLLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
14/10
Veteranträning O-GbgIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
OCK-träning TivoliparkenOrienteringscentrum KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närS
16/10
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närL
16/10*
Visa rutter i Livelox
HällåsensprintenSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbSNVisa rutter i Livelox
Klubbmästerskap i natt orienteringKarlskrona SOK
OK Orion
Blekinge Orienteringsförbund
klubbLN
15/10
SprintCup #3OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbS
16/10*
HöstrusketLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
Dalaoffensivens Spetsträning - Mot SmålandsKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
närLN
15/10
Visa rutter i Livelox
Höstcup 2 UmeåUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närLN
16/10
NattcupTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLN
17/10*
fre 18/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSN
17/10*
Livebevakning
NattsnurrSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
klubbLN
17/10
Visa rutter i Livelox
AxevallanattaIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distLN
15/10
lör 19/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördagKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natL
16/10
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
Daladubbeln, stafett Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSM
15/10
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
DM, sprint, SkåneOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
mästS
17/10*
Livebevakning
DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
distS
17/10*
VallesprintenIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distS
15/10
Dala-Dubbeln, patrull klubb, etapp 1Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
Helg utan älg, dag 1, långGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natL
16/10*
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
IFKs Sprintgrupp - Sprint HammarkullenIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
klubbS
17/10
MORR – Mölndal Outdoor Runt Race – MTBOMölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
M
närL
16/10
Skogiskavlen 2019Skogis IFVästerbottens Orienteringsförbund
närSL
16/10*
PreO i Dalen + Öppet DM för Halland och SmålandHalmstad OK
Simlångsdalens IF
Smålands Orienteringsförbund
Hallands Orienteringsförbund
Smålands Orienteringsförbund
P
natP
13/10*
DM, sprintstafett, SkåneOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
mästSS
17/10*
Skogskarlarnas hösttingSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbL
14/10
sön 20/10Dala-Dubbeln, patrull klubb, etapp 2Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
Helg utan älg, dag 2, medelGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natM
16/10*
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
Daladubbeln, individuella öppna klasser söndagKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natL
16/10
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natPU
17/10
Visa rutter i Livelox
GMOK:s HöstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
17/10
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
Lunds OK KM dagLunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
14/10
PreO i Dalen + Fyrklubbs för SkåneHalmstad OK
Simlångsdalens IF
Skånes Orienteringsförbund
Hallands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
P
natP
13/10
Oktobertävlingen i MotalaMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
17/10
v 43mån 21/10
tis 22/10Dala veteran-OL, Domnarvets GoIFDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
närS
SprintCup 2019 - 4Gällstadbygdens SOK
Ulricehamns OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närS
21/10
Peking Night deltävling 4Skogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLN
Finding Lights (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närSN
19/10
Natt-KM, IFK Enskede/OK Södertörn/Skarpnäcks OL/Skogsluffarnas OKSkarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
20/10
Natt-serienÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
närLN
Stockacupen #1OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbLN
21/10*
Kils OK NattsprintKils OKVärmlands Orienteringsförbund
närSN
21/10
Natt-KM ungdomarTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
15/10
Norrnatt 191022Hudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
närLN
20/10
ons 23/10MOF nattcup #1VK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund
närLN
Veteran-OL 3-stad, AvslutningOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Veteran-OL nr 4Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
22/10*
Visa rutter i Livelox
Klubbmästerskap natt Ronneby, Skogsfalken, Stigmännen och VilseRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
närLN
18/10
Nattjakta #4OK JösseVärmlands Orienteringsförbund
närLN
22/10
Ungdomsnatt etapp 2Sjövalla FKGöteborgs Orienteringsförbund
närLN
16/10
tor 24/10GOLD RUSH 4 (guldlöpet)Surahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbLN
23/10
Natt-KMIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
21/10
Natt-KMSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
20/10
POL-RankåsstuganHjobygdens OK
Tibro OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
21/10
VeterantourOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närL
Veteran-OLSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
TMOK Natt-KM 2019Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
22/10*
Natt-KMSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
klubbMN
22/10
HöstrusketLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbL
Natt KM ungdomSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
22/10
Nattsprintcup nr1Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbSN
22/10
Höstcup 3 UmeåIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
närM
23/10*
fre 25/10MTBO HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
M
närMN
23/10
Siljanskretsen Natt IFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
närLN
20/10
Natt-WMAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
närLN
20/10
HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distMN
20/10
lör 26/10HaningestafettenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSS
Solna OK BarometersprintenSolna OKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
24/10
SmålandskavlenKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
15/10
BjörkåkramedelnKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
distM
20/10
Natt-KMCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
20/10
sön 27/10SmålandskavlenKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
15/10
OktoberracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natM
20/10
Smålandskavlen, individuella öppna klasserKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
distL
24/10
SlutskubbetOK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
P
klubbP
26/10
FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
20/10
Norrträning 2019-10-27Ljusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
närL
Skogis Cup nr 10Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närL
Höstcup 4 UmeåUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
25/10
v 44mån 28/10
tis 29/10Veteran-OLNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
närL
Norrnatt 2019-10-29Ljusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
närLN
Finding Lights (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närSN
26/10
Nattserien EskilstunaOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
närMN
26/10
Getaren RuntTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
LM
klubbUN
28/10
ons 30/10Veteran OL Torsås OKTorsås OKSmålands Orienteringsförbund
närM
30/10*
Veteran-OL nr 5Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
29/10*
tor 31/10GOF Nattcup Etapp 2Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
närLN
29/10
Visa rutter i Livelox
GOLD RUSH 5 (guldlöpet)Surahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbLN
30/10
POL i HjoHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
närL
28/10
OK Tjärnen/OK Nalle Veteran-OLOK TjärnenSödermanlands Orienteringsförbund
närL
31/10*
Veteran OLLerums SOKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
Natt-KM Friskus & NackheFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
klubbLN
28/10
HöstrusketLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
Östra Blekinge Nattcup #1OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närLN
21/10
Natt 7:an Deltävling 1Ulricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
närLN
28/10
Nattsprintcup nr 2Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbSK
29/10
fre 1/11Österlen lyser Natt-KMSimrishamns OKSkånes Orienteringsförbund
närSN
28/10
lör 2/11LångenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
distL
MTBO RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natPLN
UddevallatrofénUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natPL
27/10
PreO-KM för Pan-Kristianstad med flera klubbar OK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
P
klubbP
27/10*
Lång KM VÖOL, OKÖ, WOKWaxholms OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
30/10
MTBO-DM SmålandNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
M
distM
27/10
RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natPLN
28/10
sön 3/11HöstlunkenSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distPU
27/10
KortenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
distM
RåbockalångenHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
natL
27/10
Klubbmatch OK GränsenSmålands Orienteringsförbund
närM
31/10*
HOK Söndags-OLHudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
närL
Katrineholms öppna mästerskap i inomhusorienteringKatrineholms OKSödermanlands Orienteringsförbund
närS
1/11*
v 45mån 4/11Ungdomsnatt etapp 3Mölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
närL
28/10
tis 5/11IKS Veteran OLIK StandardSödermanlands Orienteringsförbund
närM
Norrnatta 20191105Forsa OKHälsinglands Orienteringsförbund
närLN
4/11
IKS OL NattserieIK StandardSödermanlands Orienteringsförbund
närMN
ons 6/11Veteran-OL nr 6Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
5/11*
tor 7/11POL SnapenHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
4/11
OrientexpressenVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närM
6/11
HöstrusketLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
fre 8/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötlands Orienteringsförbund
natSN
3/11
lör 9/11KasenattaIdefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMN
5/11*
Novembertävlingarna, medeldistansTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distM
3/11
O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natS
3/11
Nordcupen 2019, deltävling 1Attunda OKStockholms Orienteringsförbund
närS
5/11
#TBE Sprint Cup Delt. 1 VästerbergStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
närS
8/11
#TBE Sprint Cup, delt. 1 VästerbergStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
närS
Roslagsmästerskap Dag PrecisionsorienteringOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
P
närL
28/10
Gyllene DojanRingsjö OKSkånes Orienteringsförbund
klubbM
6/11

Annonser