Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

58 tävlingar hittades mellan 2019-10-03 och 2019-11-09 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 40tor 3/10
fre 4/10Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skånes Orienteringsförbund
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, HälsinglandHudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
Partilletrippeln, sprintSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/10Falkdrevet, dag 1OK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Älgot cup, finalLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Partilletrippeln, långSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
BruksträffenRobertsfors IKVästerbottens Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Nordisk LandskampOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natP
Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Nordisk Landskamp, nattOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natPN
sön 6/10BohusbataljenHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Falkdrevet, dag 2 + DM, ultralång, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
MidälvastafettenSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
RevingeträffenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
TraneträffenOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsstafettenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Nordisk LandskampOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natP
Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 41mån 7/10
tis 8/10DM, natt, MedelpadSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
mästMNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 9/10
tor 10/10
fre 11/10
lör 12/1025mannaHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering 25mannaHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/1025mannamedelnHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
KSK-sprinten, etapp 1Kinnaströms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
KSK-sprinten, etapp 2Kinnaströms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 42mån 14/10
tis 15/10
ons 16/10
tor 17/10
fre 18/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSN
16/10*
Starttider Livebevakning
AxevallanattaIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distLN
15/10
Starttider
lör 19/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördagKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natL
16/10
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
Daladubbeln, stafett Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSM
15/10
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
DM, sprint, SkåneOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
mästS
17/10*
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
distS
17/10*
Visa rutter i Livelox
VallesprintenIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distS
15/10
Starttider
Helg utan älg, dag 1, långGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natL
16/10*
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
PreO i Dalen + Öppet DM för Halland och SmålandHalmstad OK
Simlångsdalens IF
Smålands Orienteringsförbund
Hallands Orienteringsförbund
Smålands Orienteringsförbund
P
natP
13/10*
DM, sprintstafett, SkåneOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
mästSS
17/10*
Visa rutter i LiveloxStarttider
sön 20/10Helg utan älg, dag 2, medelGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natM
16/10*
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
Daladubbeln, individuella öppna klasser söndagKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natL
16/10
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natPU
17/10
Visa rutter i Livelox
GMOK:s HöstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
17/10
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
PreO i Dalen + Fyrklubbs för SkåneHalmstad OK
Simlångsdalens IF
Skånes Orienteringsförbund
Hallands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
P
natP
13/10
Oktobertävlingen i MotalaMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
17/10
v 43mån 21/10
tis 22/10
ons 23/10
tor 24/10
fre 25/10HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distMN
20/10
lör 26/10SmålandskavlenKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
24/10
HaningestafettenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSS
25/10
BjörkåkramedelnKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
distM
20/10
sön 27/10SmålandskavlenKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
24/10
OktoberracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natM
20/10
Smålandskavlen, individuella öppna klasserKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
distL
24/10
FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
20/10
v 44mån 28/10
tis 29/10
ons 30/10
tor 31/10
fre 1/11
lör 2/11LångenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
distL
MTBO RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natPLN
UddevallatrofénUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natPL
27/10
MTBO-DM SmålandNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
M
distM
27/10
RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natPLN
28/10
sön 3/11HöstlunkenSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distPU
27/10
KortenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
distM
RåbockalångenHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
natL
27/10
v 45mån 4/11
tis 5/11
ons 6/11
tor 7/11
fre 8/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötlands Orienteringsförbund
natSN
3/11
lör 9/11Novembertävlingarna, medeldistansTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distM
3/11
O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natS
3/11

Annonser