Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

221 tävlingar hittades mellan 2019-11-01 och 2019-11-30 med följande urval: mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 44fre 1/11Österlen lyser Natt-KMSimrishamns OKSkåne
närSNResultat
lör 2/11LångenOK TyrVärmland
distL
MTBO RodhenloppetOK RodhenUppland
M
natPLN
UddevallatrofénUddevalla OKBohuslän-Dal
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO-KM för Pan-Kristianstad med flera klubbar OK Pan-KristianstadSkåne
P
närP
Lång KM VÖOL, OKÖ, WOKWaxholms OKStockholm
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO-DM SmålandNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
RodhenloppetOK RodhenUppland
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/11HöstlunkenSnättringe SKStockholm
distPUVisa rutter i LiveloxResultat
KortenOK TyrVärmland
distM
RåbockalångenHjärnarps OLSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
IFKs Sprintgrupp - Knock Out-Sprint HjälboIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbSResultat
KM 2019Gällstadbygdens SOKVästergötland
klubbMResultat
Klubbmatch OK GränsenSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
HOK Söndags-OLHudiksvalls OKHälsingland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Katrineholms öppna mästerskap i inomhusorienteringKatrineholms OKSödermanland
närSResultat
v 45mån 4/11Ungdomsnatt etapp 3Mölndal Outdoor IFGöteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 5/11IFK Sprintgrupp MasthuggetIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbS
IKS Veteran OLIK StandardSödermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
GOK Nattsprintcup Nr 1Gustavsbergs OKStockholm
klubbSN
Xtreme NightSundbybergs IKStockholm
klubbLNResultat
Lunds OK Nattcup 2019 etapp 1Lunds OKSkåne
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Norrnatta 20191105Forsa OKHälsingland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Natt-KMOK KlemmingenSödermanland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
KM NattOK HällenSödermanland
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
Natt KMHaninge SOKStockholm
klubbMN
Ungdomarnas Natt-KMTäby OKStockholm
klubbLNResultat
IKS OL NattserieIK StandardSödermanland
närMN
ons 6/11Luffarligan 6 novemberSkogsluffarnas OKStockholm
närL
OnsdagsliganÅrsunda IFGästrikland
närMN
Veteran-OLLessebo OKSmålands Orienteringsförbund
närL
Veteran-OLLessebo OKSmålands Orienteringsförbund
närL
Veteran-OLLessebo OKSmålands Orienteringsförbund
närM
Veteran-OL nr 6Kristinehamns OKVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
LuffarliganSkogsluffarnas OKStockholm
närL
MotionsOLDalaportens OLDalarna
närMN
Nattstrapats 2Halmstad OKHalland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
MOFs Nattcup Deltävling 2Sundsvalls OKMedelpad
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Höstcup 2 mittelSkogslöparnaÅngermanland
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/11Daglediga 34Visborgs OKGotland
närL
Natt Sprint Cup E1Snättringe SKStockholm
närL
POL SnapenHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
OrientexpressenVästerås SOKVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
RegMTibro OKVästergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMVisa rutter i Livelox
HöstrusketLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup #1Strängnäs-Malmby OLSödermanland
klubbMNResultat
LindenattSöderhamns OKHälsingland
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattråttan 2019-2020 Etapp 2Waxholms OKStockholm
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Blekinge natt-cup 2Karlskrona SOK
OK Orion
Blekinge
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattsprintcup nr 3Väsby OKStockholm
klubbSNResultat
Dalaoffensivens Spetsträning - Nattrace 1Korsnäs IF OKDalarna
närLN
Natt Sprint Cup #1Snättringe SKStockholm
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/11KasenattaIdefjordens SKBohuslän-Dal
närMN
Nordcupen 9 novemberAttunda OKStockholm
närL
Novembertävlingarna, medeldistansTullinge SKStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Tisardagen OL-skytteOK TisarenÖrebro Län
Y
klubbMResultat
PAN LördagsträningOK Pan-KristianstadSkåne
klubbL
Hagabydagen OLHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
klubbMResultat
Nordcupen 2019, deltävling 1Attunda OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
#TBE Sprint Cup Delt. 1 VästerbergStorviks IFGästrikland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
#TBE Sprint Cup, delt. 1 VästerbergStorviks IFGästrikland
närS
Roslagsmästerskap Dag PrecisionsorienteringOK RodhenUppland
P
närL
Enmansstafett JakobsbergsskogenOK TyrVärmland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Öppen 10mila-träningJärfälla OK
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholm
Södermanland
närLKVisa rutter i LiveloxResultat
Gyllene DojanRingsjö OKSkåne
klubbMVisa rutter i Livelox
Markanatten Trail RunAlmby IKÖrebro Län
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/11Novembertävlingarna, långdistansTullinge SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
O-Event, dag 3, ZoorienteringIK YmerVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
PoängjaktIS KullenSkåne
närM
Novemberflåset 2019Valbo AIFGästrikland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Söndagsträning 19-11-10 (norrträning)OK DellenHälsingland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet KM MtbO Lunds OKLunds OKSkåne
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
v 46mån 11/11
tis 12/11Nattcup 1, Vänersborgs SKVänersborgs SKVästergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLNyköpings OKSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Lunds OK Nattcup 2019 etapp 2Lunds OKSkåne
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Norrnatt 191112Hudiksvalls OKHälsingland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
OL-NV Natträning 1FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattserien EOLEskilstuna OLSödermanland
närLNResultat
Nattsprintcup nr 4Väsby OKStockholm
klubbSNResultat
Stockacupen #2OK LöftanHalland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/11OnsdagsliganÅrsunda IFGästrikland
närMN
Veteran-olEmmaboda Verda OKSmålands Orienteringsförbund
klubbMResultat
Veteran-OL nr 7Kristinehamns OKVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
LuffarliganAttunda OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Stads-/sprint-OLAvesta OKDalarna
närL
Höstcup LångSkogslöparnaÅngermanland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Skinkjakten Deltävling 1Gotlands Bro OK
Svaide Roma SOK
Gotland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Mila Stockholm by Night, #1Tumba-Mälarhöjden OKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/11BokskogsnattaMalmö OKSkåne
närL
Daglediga 35IF Hansa-HoburgGotland
närL
GOF Nattcup Etapp 3Göteborgs OF
OK Alehof
Göteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLKjula IFSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL SAIK GöteborgSävedalens AIKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
BokskogsnattaMalmö OKSkåne
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
HöstrusketLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 1OK DenselnÖstergötland
klubbLNResultat
OK Landehofs nattcup 2019-11-14OK LandehofGöteborg
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
Flygstaden nattSöderhamns OKHälsingland
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närMNResultat
Östra Blekinge Nattcup #3Karlskrona SOK
OK Orion
Blekinge
närLNResultat
Natt 7an ettap 2Bredareds IFVästergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nordcupen 2019, deltävling 2Järfälla OKStockholm
närSNResultat
fre 15/11
lör 16/11#TBE Sprint Cup, delt. 2 HedesundaStorviks IFGästrikland
närS
MUMS 2019Domnarvets GOIF
Stora Tuna OK
Dalarna
närPLN
Nordcupen 16 novemberTäby OKStockholm
närL
IFKs Sprintgrupp - Sprint Backa KyrkaIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbS
Klubbkampen 2019Hjärnarps OLSkåne
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO-närtävlingOK StigenSmålands Orienteringsförbund
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Nordcupen 2019, deltävling 3Täby OKStockholm
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ÄrtlppetNyköpings OKSödermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
#TBE Sprint Cup Delt. 2 HedesundaStorviks IFGästrikland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, DM, SkåneStigmännen Karlshamns OKBlekinge
P
natPResultat
Öppet Ultralång-KMCentrum OKStockholm
klubbUVisa rutter i LiveloxResultat
OLavslutning HandicapenMariestads FKVästergötland
klubbL
VSOK Natt-sprint KMVästerås SOKVästmanland
klubbSNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/11Höstrusket i ÖrkelljungaÖrkelljunga FKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, öppet DM BlekingeRonneby OKBlekinge
P
mästPResultat
PoängjaktIS KullenSkåne
närM
Landslagets höstsamling I Stafett-träning I BrosjönSvenska Orienteringsförbundet
klubbM
Skogs-KMAttunda OKStockholm
klubbLResultat
Västmanlands Skogsflickors hösttingVästerås SOKVästmanland
närL
OK Alehofs öppna KM UltralångOK AlehofGöteborg
klubbUResultat
Mitt i Prick i Väst Ol-skytte OK LandehofGöteborg
Y
närM
v 47mån 18/11Ivans TerrängbanaLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 19/11OK Tor Veteran OLOK TorSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Lunds OK Nattcup 2019 etapp 3Lunds OKSkåne
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Natt-KM 2019Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 20/11Luffarligan 20 novemberStockholms OFStockholm
närL
Veteran-OL nr 8Kristinehamns OKVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
LussetågetGävle OKGästrikland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
MotionsOLDalaportens OLDalarna
närMN
Natt-KMJärfälla OKStockholm
klubbLNResultat
Natt-KM, Söders-TyresöSöders-TyresöStockholm
klubbLNResultat
Rossla flåsetLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Höstcup, Final - JaktstartSkogslöparnaÅngermanland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Skinkjakten Deltävling 2Gotlands Bro OK
IF Hansa-Hoburg
Gotland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
MOF Nattcup #3Njurunda OKMedelpad
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Kylklampen deltävling 1Kils OKVärmland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 21/11Daglediga 36Svaide Roma SOKGotland
närL
Natt Sprint Cup E2Snättringe SKStockholm
närL
Regementsmästerskap ÖrebroHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
klubbMResultat
Dalaoffensivens Spetsträning - Nattrace 2Stora Tuna OKDalarna
närLVisa rutter i Livelox
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMKVisa rutter i Livelox
Östra Blekinges Nattcup 4OK OrionBlekinge
närLNResultat
Nattsprintcup nr 5Väsby OKStockholm
klubbSNStarttider
Natt Sprint Cup #2Snättringe SKStockholm
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
Skaraborg By NightFalköpings AIK OKVästergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 22/11
lör 23/11#TBE Sprint Cup, delt. 3 ÖsterfärneboStorviks IFGästrikland
närS
FakirenKöping-Kolsva OK
Västmanlands OF
Västmanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Nordcupen 23 novemberVäsby OKStockholm
närL
Stockholm RogainingOK RavinenStockholm
distPU
ÅrsfestenCentrum OKStockholm
klubbL
Tranan Höst ChallengeOK TrananVästergötland
närUResultat
Höstcupen etapp 1OK StigenSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
Nordcupen 2019, deltävling 4Väsby OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
#TBE Sprint Cup Delt. 3 ÖsterfärneboStorviks IFGästrikland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
NovemberkåsanSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
klubbUVisa rutter i LiveloxResultat
MSI Natt-KM 2019Matteus SIÖstergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/11IFKs Sprintgrupp - Sprint MajornaIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Ultralång-KM, BVSOKBromma-Vällingby SOKStockholm
klubbU
Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 1OK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Herkules stugloppFK HerkulesGöteborg
klubbUVisa rutter i LiveloxResultat
Skinkloppet Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
SöndagsträningForsa OKHälsingland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ultra-KM för Attunda OK och Väsby OKAttunda OK
Järfälla OK
Väsby OK
Stockholm
klubbUVisa rutter i LiveloxResultat
PoängjaktIS KullenSkåne
närM
AdventOrient etapp 1OK SilvaSkåne
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SkinkskubbetOK SkogsfalkenBlekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
MSI Dag-KM 2019Matteus SIÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 48mån 25/11Run Run RunLjusdals OKHälsingland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 26/11Lunds OK Nattcup 2019 etapp 4Lunds OKSkåne
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
OL-NV Natträning 2FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 27/11Luffarligan 27 november 2019Sundbybergs IKStockholm
närL
Veteran-OL nr 9Kristinehamns OKVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VinterNattCupen 1Bromma-Vällingby SOKStockholm
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLÅlems OKSmålands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Fredrika Bremer SkymningsmästerskapAttunda OKStockholm
klubbLNResultat
LussetågetGävle OKGästrikland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Ranta runt Runes roliga runda raceLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Stads-/sprint-OLAvesta OKDalarna
närL
Vintercup 1OK NolaskogsarnaÅngermanland
närMNResultat
Midvinterduell etapp 1Linköpings OK
OK Skogsströvarna
Östergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Skinkjakten Deltävling 3Gotlands Bro OKGotland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattugglan - Gömmarskogen - deltävling 1Tullinge SKStockholm
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/11Daglediga37Gotlands Bro OKGotland
närL
GOF Nattcup Etapp 4Göteborgs OF
OK Landehof
Göteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Natt Sprint Cup E3Snättringe SKStockholm
närL
Skinkloppet 2020Säffle OKVärmland
närL
Veteran-OLGöteborg-Majorna OKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
LucialöpetArboga OKVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions OL Villingsberg HerrgårdOK DjerfVärmland
närMNResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLKVisa rutter i Livelox
IngvarnattSöderhamns OKHälsingland
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 2OK DenselnÖstergötland
klubbLNResultat
Vätterbygden by night deltävling 1IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Blekinges Nattcup 5OK OrionBlekinge
närLNResultat
Pölder natt-cup deltävling 1FK GöingarnaSkåne
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Natt - 7:an, deltävling3Rydboholms SKVästergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
OK Landehof nattcup - Gul banaOK LandehofGöteborg
klubbMN
Natt träningOK VivillSmålands Orienteringsförbund
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
Natt Sprint Cup #3 - Urban middleSnättringe SKStockholm
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 29/11#TBE Sprint Cup, delt. 4 Storvik FinalStorviks IFGästrikland
närS
#TBE Sprint Cup Delt. 4 StorvikStorviks IFGästrikland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Night Trail Mölndal OutdoorMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbLN
Vintercup Etapp 1OK EnenUppland
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/11Nordcupen 30 novemberSundbybergs IKStockholm
närL
Viken Indoor, etapp 1OK Pers LärjungarGästrikland
distLResultat
IFKs Sprintgrupp - Sprint RambergetIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbS
Landehofs Ultralång (Ungoteket)OK LandehofGöteborg
närUVisa rutter i LiveloxResultat
LOK Sprint Cup deltävling 1Linköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
klubbLVisa rutter i Livelox
Labyrint-sprintLunds OKSkåne
närS
Nordcupen etapp 5Sundbybergs IKStockholm
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Adventstöpet 12:e årgångenSelånger SOKMedelpad
närMVisa rutter i LiveloxResultat
SkinkanLerums SOKGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Stångenäs VinterträningStångenäs AISBohuslän-Dal
närM
O-RingenorienteringenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
klubbM
Plockepinn 2019, 20års Jubileum!OL Teamet OlofströmBlekinge
klubbPUKVisa rutter i Livelox
Ungdoms-NattUddevalla OKBohuslän-Dal
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
Sly-KM 2019Täby OKStockholm
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser

Mila