Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

205 tävlingar hittades mellan 2019-11-02 och 2019-12-08 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 44lör 2/11LångenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
distL
MTBO RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natPLN
UddevallatrofénUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO-KM för Pan-Kristianstad med flera klubbar OK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
P
närP
Lång KM VÖOL, OKÖ, WOKWaxholms OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO-DM SmålandNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natPLNResultat
sön 3/11HöstlunkenSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distPUVisa rutter i LiveloxResultat
KortenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
distM
RåbockalångenHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
IFKs Sprintgrupp - Knock Out-Sprint HjälboIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
närSResultat
KM 2019Gällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbMResultat
Klubbmatch OK GränsenSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
HOK Söndags-OLHudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Katrineholms öppna mästerskap i inomhusorienteringKatrineholms OKSödermanlands Orienteringsförbund
närSResultat
v 45mån 4/11Ungdomsnatt etapp 3Mölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 5/11IFK Sprintgrupp MasthuggetIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
klubbS
IKS Veteran OLIK StandardSödermanlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
GOK Nattsprintcup Nr 1Gustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
klubbSN
Xtreme NightSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närLNResultat
Lunds OK Nattcup 2019 etapp 1Lunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Norrnatta 20191105Forsa OKHälsinglands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Natt-KMOK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
KM NattOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
Natt KMHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbMN
Ungdomarnas Natt-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
IKS OL NattserieIK StandardSödermanlands Orienteringsförbund
närMN
ons 6/11OnsdagsliganÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
närMN
Veteran-OLLessebo OKSmålands Orienteringsförbund
närL
Veteran-OLLessebo OKSmålands Orienteringsförbund
närL
Veteran-OLLessebo OKSmålands Orienteringsförbund
närM
Veteran-OL nr 6Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
LuffarliganSkogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
närL
MotionsOLDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närMN
Nattstrapats 2Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
MOFs Nattcup Deltävling 2Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Höstcup 2 mittelSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/11POL SnapenHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
OrientexpressenVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
RegMTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
HöstrusketLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup #1Strängnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
närMNResultat
LindenattSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattråttan 2019-2020 Etapp 2Waxholms OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Blekinge natt-cup 2Karlskrona SOK
OK Orion
Blekinge Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattsprintcup nr 3Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbSNResultat
Dalaoffensivens Spetsträning - Nattrace 1Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
närLN
Natt Sprint Cup #1Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötlands Orienteringsförbund
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/11KasenattaIdefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMN
Novembertävlingarna, medeldistansTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Tisardagen OL-skytteOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
Y
klubbMResultat
PAN LördagsträningOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
klubbL
Hagabydagen OLHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMResultat
Nordcupen 2019, deltävling 1Attunda OKStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
#TBE Sprint Cup Delt. 1 VästerbergStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
#TBE Sprint Cup, delt. 1 VästerbergStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
närS
Roslagsmästerskap Dag PrecisionsorienteringOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
P
närL
Enmansstafett JakobsbergsskogenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Öppen 10mila-träningJärfälla OK
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
närLKVisa rutter i LiveloxResultat
Gyllene DojanRingsjö OKSkånes Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i Livelox
Markanatten Trail RunAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/11Novembertävlingarna, långdistansTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
O-Event, dag 3, ZoorienteringIK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närM
Novemberflåset 2019Valbo AIFGästriklands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Söndagsträning 19-11-10 (norrträning)OK DellenHälsinglands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet KM MtbO Lunds OKLunds OKSkånes Orienteringsförbund
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
v 46mån 11/11
tis 12/11Nattcup 1, Vänersborgs SKVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
närLN
11/11
Visa rutter i Livelox
Veteran-OLNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Lunds OK Nattcup 2019 etapp 2Lunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbLN
10/11*
Starttider
Norrnatt 191112Hudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
närLN
10/11
Visa rutter i Livelox
OL-NV Natträning 1FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLN
12/11*
Nattserien EOLEskilstuna OLSödermanlands Orienteringsförbund
närLN
Nattsprintcup nr 4Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbSN
10/11
Starttider
Stockacupen #2OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbL
11/11*
ons 13/11Veteran-olEmmaboda Verda OKSmålands Orienteringsförbund
klubbM
12/11*
Veteran-OL nr 7Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
12/11*
Visa rutter i Livelox
LuffarliganAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
närL
13/11*
Stads-/sprint-OLAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
Höstcup LångSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
klubbLN
13/11*
Skinkjakten Deltävling 1Gotlands Bro OK
Svaide Roma SOK
Gotlands Orienteringsförbund
närLN
10/11
Mila Stockholm by Night, #1Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
distLN
10/11
Visa rutter i Livelox
tor 14/11GOF Nattcup Etapp 3Göteborgs Orienteringsförbund
OK Alehof
Göteborgs Orienteringsförbund
närLN
11/11
Visa rutter i Livelox
Veteran-OLKjula IFSödermanlands Orienteringsförbund
närL
13/11
Veteran-OL SAIK GöteborgSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
BokskogsnattaMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
klubbLN
11/11
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närL
13/11*
Visa rutter i Livelox
HöstrusketLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 1OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLN
OK Landehofs nattcup 2019-11-14OK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
klubbMN
12/11*
Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närMN
13/11
Östra Blekinge Nattcup #3Karlskrona SOK
OK Orion
Blekinge Orienteringsförbund
närLN
12/11
Natt 7an ettap 2Bredareds IFVästergötlands Orienteringsförbund
närLN
12/11
Nordcupen 2019, deltävling 2Järfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närSN
11/11
fre 15/11
lör 16/11#TBE Sprint Cup, delt. 2 HedesundaStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
närS
MUMS 2019Domnarvets GOIF
Stora Tuna OK
Dalarnas Orienteringsförbund
närPLN
11/11*
IFKs Sprintgrupp - Sprint Backa KyrkaIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
klubbS
14/11*
Klubbkampen 2019Hjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
klubbM
10/11
MTBO-närtävlingOK StigenSmålands Orienteringsförbund
M
närM
14/11
Nordcupen 2019, deltävling 3Täby OKStockholms Orienteringsförbund
närM
12/11
ÄrtlppetNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbL
14/11
#TBE Sprint Cup Delt. 2 HedesundaStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
närS
15/11
PreO, DM, SkåneStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
P
natP
13/11*
Öppet Ultralång-KMCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
klubbU
14/11*
OLavslutning HandicapenMariestads FKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
11/11
VSOK Natt-sprint KMVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbSN
14/11*
sön 17/11Höstrusket i ÖrkelljungaÖrkelljunga FKSkånes Orienteringsförbund
natM
14/11
Livebevakning
PreO, öppet DM BlekingeRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
P
mästP
13/11*
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närM
Landslagets höstsamling I Stafett-träning I BrosjönSvenska Orienteringsförbundet
klubbM
11/11
Skogs-KMAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
12/11
Västmanlands Skogsflickors hösttingVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
10/11
OK Alehofs öppna KM UltralångOK AlehofGöteborgs Orienteringsförbund
klubbU
14/11
Starttider
Mitt i Prick i Väst Ol-skytte OK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
Y
närM
12/11
v 47mån 18/11IS TerrorbanaLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
tis 19/11OK Tor Veteran OLOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
närL
18/11
Lunds OK Nattcup 2019 etapp 3Lunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbLN
17/11*
Natt-KM 2019Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
klubbLN
18/11
ons 20/11Veteran-OL nr 8Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
19/11*
LussetågetGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
närLN
17/11
MotionsOLDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närMN
20/11*
Natt-KMJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
18/11
Natt-KM, Söders-TyresöSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
18/11
Rossla flåsetLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
Skinkjakten Deltävling 2Gotlands Bro OK
IF Hansa-Hoburg
Gotlands Orienteringsförbund
närLN
17/11*
MOF Nattcup #3Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närLN
19/11*
Kylklampen deltävling 1Kils OKVärmlands Orienteringsförbund
närLN
19/11
tor 21/11Dalaoffensivens Spetsträning - Nattrace 2Stora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
Nattsprintcup nr 5Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbSN
19/11
Natt Sprint Cup #2Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
klubbMN
19/11
Skaraborg By NightFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
närLN
18/11
fre 22/11
lör 23/11#TBE Sprint Cup, delt. 3 ÖsterfärneboStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
närS
FakirenKöping-Kolsva OK
Västmanlands Orienteringsförbund
Västmanlands Orienteringsförbund
distL
20/11
Stockholm RogainingOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distPU
Tranan Höst ChallengeOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
närU
17/11
Nordcupen 2019, deltävling 4Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
närL
19/11
#TBE Sprint Cup Delt. 3 ÖsterfärneboStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
närS
22/11
NovemberkåsanSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
klubbU
17/11
sön 24/11Ultralång-KM, BVSOKBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbU
19/11
Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 1OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
23/11
Visa rutter i Livelox
Herkules stugloppFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbU
21/11
Skinkloppet Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
20/11*
Ultra-KM för Attunda OK och Väsby OKAttunda OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbU
19/11
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närM
AdventOrient etapp 1OK SilvaSkånes Orienteringsförbund
närL
23/11*
SkinkskubbetOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
närL
20/11*
v 48mån 25/11Ranta runt Runes roliga runda raceLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
Run Run RunLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbL
tis 26/11Lunds OK Nattcup 2019 etapp 4Lunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbLN
24/11*
OL-NV Natträning 2FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLN
26/11*
ons 27/11Veteran-OL nr 9Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
26/11*
LussetågetGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
klubbLN
24/11
Stads-/sprint-OLAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
Nattugglan - Gömmarskogen - deltävling 1Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
24/11
Skinkjakten Deltävling 3Gotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
närLN
24/11
tor 28/11GOF Nattcup Etapp 4Göteborgs Orienteringsförbund
OK Landehof
Göteborgs Orienteringsförbund
närLN
26/11
Veteran-OLGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
LucialöpetArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närM
Motions OL Villingsberg HerrgårdOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närMN
OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 2OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLN
Natt - 7:an, deltävling3Rydboholms SKVästergötlands Orienteringsförbund
närLN
25/11
Natt Sprint Cup #3 - Urban middleSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
klubbMN
26/11
fre 29/11#TBE Sprint Cup, delt. 4 Storvik FinalStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
närS
#TBE Sprint Cup Delt. 4 StorvikStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
närS
28/11
lör 30/11Viken Indoor, etapp 1OK Pers LärjungarGästriklands Orienteringsförbund
distL
24/11
Landehofs UltralångOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
närU
24/11
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
Labyrint-sprintLunds OKSkånes Orienteringsförbund
närS
23/11
Nordcupen etapp 5Sundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närS
26/11
Adventstöpet 12:e årgångenSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
närM
29/11*
SkinkanLerums SOKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
25/11
O-RingenorienteringenTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbM
24/11
Plockepinn 2019, 20års Jubileum!OL Teamet OlofströmBlekinge Orienteringsförbund
klubbPUK
24/11
Sly-KM 2019Täby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
28/11
Ungdoms-NattUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMN
24/11
sön 1/12Viken Indoor, etapp 2OK Pers LärjungarGästriklands Orienteringsförbund
distL
24/11
AdventsloppetStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
26/11
Julserien Etapp 1Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närM
AdventOrient etapp 2OK SilvaSkånes Orienteringsförbund
närL
30/11*
v 49mån 2/12Karls kapplöpningLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
tis 3/12Grötavslutning - VeteranÅkers IFSödermanlands Orienteringsförbund
närL
28/11
Visa rutter i Livelox
Lunds OK Nattcup 2019 etapp 5Lunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbLN
1/12*
ons 4/12Veteran-OL nr 10Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
3/12*
LussetågetGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
klubbLN
1/12
MotionsOLDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närMN
4/12*
Stenhårda BerrajoggenLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 2Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLN
3/12
Skinkjakten Le Grande FinaleGotlands Bro OK
Visborgs OK
Gotlands Orienteringsförbund
närLN
1/12*
tor 5/12Skaraborgs by night, Mariestads FKMariestads FKVästergötlands Orienteringsförbund
närLN
2/12
Östra Blekinge natt-cup 6Karlskrona SOK
OK Orion
Blekinge Orienteringsförbund
närLN
3/12
Nattcupen nr 1Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLN
3/12
Natt Sprint Cup FINAL (med jaktstart)Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
klubbMN
5/12*
fre 6/12KasenattaIdefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLN
lör 7/12Skinkjakten 2019OK SödertörnStockholms Orienteringsförbund
klubbL
5/12
Spex-OLOK GyngeSkånes Orienteringsförbund
klubbM
1/12
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
närM
Lucianatten 2019Lessebo OKSmålands Orienteringsförbund
närLN
2/12
sön 8/12SkinkloppetOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
klubbM
Kalmar OK:s träningsdag Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbL
1/12
Julserien Etapp 2Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
LusseloppetIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närM
AdventOrient etapp 3OK SilvaSkånes Orienteringsförbund
närL
7/12*
LucianattenLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
närMN
5/12
Lusse-OLRyda SKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbSN
5/12

Annonser