Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

94 tävlingar hittades mellan 2019-12-01 och 2019-12-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 48sön 1/12Viken Indoor, etapp 2OK Pers LärjungarGästriklands Orienteringsförbund
distL
24/11
AdventsloppetStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
26/11
Julserien Etapp 1Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
Teknikträning GBG SYD LångdistansMölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
29/11
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närM
Vintercupen deltävling 1Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
närL
28/11
AdventOrient etapp 2OK SilvaSkånes Orienteringsförbund
närL
30/11*
Ultralång-KM Järfälla OK
Rånäs OK
Stockholms Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
klubbU
28/11
v 49mån 2/12Karls kapplöpningLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
tis 3/12Grötavslutning - VeteranÅkers IFSödermanlands Orienteringsförbund
närL
28/11
Visa rutter i Livelox
Lunds OK Nattcup 2019 etapp 5Lunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbLN
1/12*
GOK Nattsprintcup nr 2Gustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
klubbSN
1/12
ons 4/12Veteran-OL nr 10Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
3/12*
LussetågetGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
klubbLN
1/12
MotionsOLDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närMN
4/12*
Stenhårda BerrajoggenLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 2Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLN
3/12
Nattcup Kalmar/Nybro OK 1Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbLN
2/12
Skinkjakten Le Grande FinaleGotlands Bro OK
Visborgs OK
Gotlands Orienteringsförbund
närLN
1/12*
MOF Nattcup #4Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närMN
2/12
Kylk(l)ampen deltävling 2OK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närLN
3/12
Vinternattcup 2 Attunda OKStockholms Orienteringsförbund
närLN
tor 5/12Skaraborg by night, Mariestads FKMariestads FKVästergötlands Orienteringsförbund
närLN
2/12
OK Landehofs nattcup 2019-12-05OK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
klubbMN
4/12*
Östra Blekinge natt-cup 6Karlskrona SOK
OK Orion
Blekinge Orienteringsförbund
närLN
3/12
Nattcupen nr 1Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLN
3/12
Natt Sprint Cup FINAL (med jaktstart)Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
klubbMN
5/12*
fre 6/12KasenattaIdefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLN
lör 7/12Skinkjakten 2019OK SödertörnStockholms Orienteringsförbund
klubbL
5/12
Skid OL sprintArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund
LS
närS
2/12
Spex-OLOK GyngeSkånes Orienteringsförbund
klubbM
1/12
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
närM
10mila träning HällkanaIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbLK
4/12
Skid OL MedelArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund
S
närMK
2/12
Lucianatten 2019Lessebo OKSmålands Orienteringsförbund
närLN
2/12
sön 8/12SkinkloppetLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbM
3/12
Kalmar OK:s träningsdag Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbL
1/12
Julserien Etapp 2Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
LusseloppetIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
1/12
SkinkloppetOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
klubbM
2/12*
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närM
Luciaracet 2019Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
3/12
Skinkskubbet (julcupen 1)Karlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
klubbL
7/12
AdventOrient etapp 3OK SilvaSkånes Orienteringsförbund
närL
7/12*
Vintercupen 2019-20FK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
närL
7/12
LucianattenLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
närMN
5/12
Lusse-OLRyda SKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbSN
5/12
v 50mån 9/12Dax att lägga lutfisken i blötLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
tis 10/12LussetågetGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
klubbLN
8/12
Nattcup 2, TSOKTrollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
närLN
9/12
LucianattenTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbMN
8/12
OL-NV Natträning 3FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLN
10/12*
Stockacupen #3OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbLN
9/12*
ons 11/12Tangons berg-dagLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
Veteran-OL nr 11Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
10/12*
Midvinterduell etapp 2Björkfors GOIF
Linköpings OK
Östergötlands Orienteringsförbund
närLN
10/12
Mila Stockholm by Night #2Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distLN
5/12
tor 12/12GOF Nattcup Etapp 5Chalmers OL
Göteborgs Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
närLN
10/12
Veteran-OL Gbg AvslutningOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närL
OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 3OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLN
Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närMN
11/12
Nattråttan 2019-2020, Etapp 3Waxholms OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
10/12
Natt 7:an Etapp 4Skene Sim o ISVästergötlands Orienteringsförbund
närLN
10/12
fre 13/12LucianattaLjusne-Ala OKHälsinglands Orienteringsförbund
närLN
lör 14/12Qpoolen IndoorHässleholms OKSkånes Orienteringsförbund
närS
8/12
SkinkloppetVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
12/12
LuciakavelnKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
klubbL
13/12
sön 15/12Julserien Etapp 3Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
LusselunkenLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närL
JulasletetHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
närL
SkinkloppetNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbL
13/12
SkinkloppetIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närM
AdventOrient etapp 4OK SilvaSkånes Orienteringsförbund
närL
14/12
v 51mån 16/12TomteracetLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
tis 17/12Nattcup #2OK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
närMN
15/12
ons 18/12JE:s konstrundaLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
Nattugglan - Brantan - deltävling 2Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
17/12*
MOF Nattcup #5Kovlands IFMedelpads Orienteringsförbund
närMN
tor 19/12Tomtejakten med klappbyte ! Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbS
15/12*
Nattcupen nr 2Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLN
17/12
fre 20/12
lör 21/12
sön 22/12JulruschenBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
klubbM
17/12
HandicapenOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
klubbL
16/12
v 52mån 23/12
tis 24/12
ons 25/12
tor 26/12Julserien Etapp 4Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
Vintercupen Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närL
24/12
JulNattskaketKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
klubbSN
25/12
fre 27/12Inomhussprint TingsholmUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbS
26/12
lör 28/12SkidO, Nyårssprinten i BodenI 19 IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
distS
22/12
SkidO, Nyårsmedeln i BodenI 19 IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
distM
22/12
Mora Indoor cup- IndividuellIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
distS
22/12
sön 29/12Mora Indoor cup- StafettIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
distSS
22/12
PoängjaktGarda OKGotlands Orienteringsförbund
närL
v 1mån 30/12Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
närM
NyårsraketenLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
tis 31/12Raketloppet (Julcupen 3)Karlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
klubbM
30/12

Annonser