Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

56 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-01-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1ons 1/1NyårsorienteringenTormestorps IFSkånes Orienteringsförbund
distL
tor 2/1Vintercupen deltävling 2Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närSN
1/1
fre 3/1
lör 4/1Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
SkidO, OBS-tävling/J-cup, medel och publiktävlingSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
S
intM
27/12
sön 5/1Gröt-OL 2020OK FlundrehofVästergötlands Orienteringsförbund
klubbMK
3/1
Vinter-OLRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund
närL
4/1
Visa rutter i Livelox
SkidO, OBS-tävling/J-cup, lång och publiktävlingSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
S
intL
27/12
Vintercupen E1, SV Kretsen SkåneLunds OKSkånes Orienteringsförbund
närL
3/1
VinterserienTumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
närL
Julcups finalen (deltävling 4)Karlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
klubbL
4/1
Vintercupen 2019-20FK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
närL
4/1
VInterrace etapp 1Herrestads AIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närL
2/1
v 2mån 6/1SkidO Träningsserie 1Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
närL
Träningsdag för Dalarnas Ungdomar 2007 och äldre ! Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
30/12*
Karlstad IndoorOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
1/1
tis 7/1Stockacupen #4OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbLN
6/1*
ons 8/1Veteran-OL nr 12Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
7/1*
MOF Nattcup #6Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närLN
tor 9/1Veteran OLGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närM
Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närSN
8/1
Pölder Sport Nattcup Etapp 3BroSö OKBlekinge Orienteringsförbund
närLN
6/1*
Östra Blekinge natt-cup 9Karlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
7/1
Nattcupen nr 3Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLN
7/1
fre 10/1
lör 11/1SkidO Träningsserie 2Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
närL
SkidO, OBS-tävling/J-cup, sprint och publiktävlingIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
S
natS
sön 12/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, lång och publiktävlingIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
S
natL
Vintercupen E2, SV Kretsen SkåneRingsjö OKSkånes Orienteringsförbund
närM
10/1
Vintercupen nr 6, BroSö OKBroSö OKBlekinge Orienteringsförbund
närL
12/1*
Vinterrace 2020 deltävling 2OK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närL
9/1
v 3mån 13/1
tis 14/1OL-NV Natträning 4FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLN
14/1*
ons 15/1Mila Stockholm by Night, #3Haninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distLN
Veteran-OL nr 13Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
14/1*
Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 3Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLN
14/1
Vintercupen deltävling 3Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närSN
14/1
tor 16/1Östra Blekinges nattcup deltävling 10Ronneby OKBlekinge Orienteringsförbund
närLN
fre 17/1
lör 18/1SkidO, SM/JSM, medel och publiktävlingOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
S
mästM
12/1
sön 19/1SkidO, SM, publiktävlingOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
S
natS
12/1
Vintercupen Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närL
17/1
VinterserienSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
närL
SkidO, SM/JSM, stafettOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
S
mästSM
12/1
Nattcup1Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närL
v 4mån 20/1
tis 21/1Vinterlund NattorienteringLunds OKSkånes Orienteringsförbund
närLN
20/1*
ons 22/1Veteran-OL nr 14Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
21/1*
Kylklampen deltävling 5Sisu Forshaga SKVärmlands Orienteringsförbund
närLN
21/1*
tor 23/1GOF Nattcup Etapp 6Göteborgs Orienteringsförbund
Lerums SOK
Göteborgs Orienteringsförbund
närLN
21/1
Nattcupen nr 4Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLN
21/1
Östra Blekinge natt-cup 11Karlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
21/1
fre 24/1
lör 25/1Gävle Indoor, etapp 1Gävle OKGästriklands Orienteringsförbund
distL
19/1
Gävle Indoor, etapp 2, jaktstartGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
distL
19/1
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
sön 26/1SkidO Träningsserie 3Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
närL
Vintercupen 2019-2020 deltävling 8OK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
närL
24/1
v 5mån 27/1
tis 28/1OL-NV Natträning 5FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLN
ons 29/1Veteran-OL nr 15Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
28/1*
Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 4OK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLN
28/1
Nattugglan - Flottsbroskogen - deltävling 3Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
Vintercupen deltävling 4Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närSN
28/1
tor 30/1
fre 31/1

Annonser